Mobilni net na A1 + iPhone 8/iOS 12 kombinaciji
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Mobilni net na A1 + iPhone 8/iOS 12 kombinaciji

09.04.2019 | 18:58
Ekipa, ima li netko problema sa mobilnim internetom na A1 + iPhone 8/iOS 12 kombinaciji?

Odnedavno mi se desava da kad izadjem iz WiFi zone mobilni internet ne radi do reseta uredjaja ili paljenja pa gasenja airplane moda.

Vec sam ih zvao i potvrdili su da imaju problema sa navedenom kombinacijom i sugerirali da pod APN umjesto "data.vip.hr" upisem samo "internet" i resetiram telefon. Medjutim i dalje se desava isto s*anje. Koje je prokleto iritantno, jer kad god odem od kuce prakticki sam offline Problem je opisan i ovdje:

forum.a1.hr/apple-20/problemi-s-mobilnim...tom-na-ios-u-12-2258
09.04.2019 | 19:08
Ja sam otišao od A1 prije 4 godine i više nemam problema.
09.04.2019 | 20:39
I ja bi, da se ne radi o tvrtkinoj tarifi
09.04.2019 | 21:01
Hja. Ako je to tvrtkina tarifa, onda je i tvrtkin problem ako si offline jer si zaboravio resetirati telefon kad si krenuo od kuće.
09.04.2019 | 21:11
Bio sam u istoj situaciji kao i ti.

Na mojoj osmici i sedmici od starog je mobilni isto krenuo zezati prije par mjeseci.

Osim sto pod APN moras upisati “internet”, pod korisnicko ime i lozinku moras staviti “38591”.
Nakon toga sve radi kako spada.
09.04.2019 | 22:08
smayoo kaže:
Hja. Ako je to tvrtkina tarifa, onda je i tvrtkin problem ako si offline jer si zaboravio resetirati telefon kad si krenuo od kuće.

Ha, cuj, pozivi i dalje rade

energyman kaže:
Osim sto pod APN moras upisati “internet”, pod korisnicko ime i lozinku moras staviti “38591”.
Nakon toga sve radi kako spada.

Uf, hvala, budem probao!
09.04.2019 | 22:36
^SuperUnknown^ kaže:
smayoo kaže:

Ha, cuj, pozivi i dalje rade

Samo dok si u dosegu baznih stanica koje još imaju klasični 2G dio (obični GSM). A takvih je sve manje jer, kako na kojoj to krepa, više ne popravljaju. A na nekima i aktivno gase, da odjave frekvenciju i smanje režiju.
10.04.2019 | 00:36
Da, jasno, cak sam i razmisljao bas u tom smjeru, no nije mi se u ovih nekoliko tjedana, otkako sam primjetio problem jos dogodilo da sam bio nedostupan. Znao bih jer bi mi dosla poruka da imam propusten poziv. A nije bas da sam cucao samo na kvartu. Enivej, zasad mi se cini da energymanovo rjesenje radi!

Sad mi je pala na pamet jos jedna sitnica - nedavno sam pokusao frendu poslati vCard SMS-om na njegov Android i nije mi prolazilo Ima li to mozda veze sa ovim problemom, odnosno - treba li mozda i pod MMS-ov APN upisivati taj password "38591"? Zapravo, mogao bih jednostavno probati
10.04.2019 | 08:55
Slanje bilo čega, pa tako i vcarda, MMSom, mislim da je pucanj u prazno u današnje vrijeme. Jer čak i da jesi među rijetkim luđacima koji još koriste MMS, primatelj vjerojatno nije pa opet to neće dobiti. Ja u tim situacijama, kad primatelj nema iPhone, kontakt šaljem E-mailom. Ionako i te mailove ljudi primaju na mobitel.
10.04.2019 | 08:58
Kod mene se događa isti problem zadnjih par mjeseci na iPhoneu XR i iOS 12... Ništa ne pomaže osim gašenja i paljenja telefona.
Baš ću probati prije navedeno riješenje pa javim rezultate.
10.04.2019 | 10:00
Imao sam i problem da je Desktop WhatsApp konstantno gubio vezu sa telefonom, otkad sam primjenio gornji postupak - ni to se vise ne desava Sto me cudi, jer bi telefon trebao uredno biti zakacen na WiFi i preko WiFia komunicirati sa Desktop WhatsApp-om, ali ocito ima neke veze i s mobilnim internetom. Uglavnom, so far so good
10.04.2019 | 10:56
Drago mi je da mogu dijeliti znanje okolo
22.04.2019 | 20:58
Hvala energyman i ^SuperUnknown^ na hintu no meni kombinacija internet za APN i 38591 za username i password nije pomogla. No, zato sam za APN upisao data.vip.hr i već 10-tak dana radi kak spada.

Mobitel je iphone 8 na iOS-u 12.2. Probavao sam sve iOS-e od 12.1 do 12.2 uključujući i bete no uvijek isti gore opisani problem s internetom nakon dan ili dva, a nekad i kraće. I radio sam i DFU restore par puta (na čisto, uz iTunes backup i cloud backup). I SIM sam mijenjao pa čak i mobitel pod garancijom. Na 6+ s VIP-ovom karticom i 12.x radi bez problema.
31.05.2019 | 20:12
Evo kontra problem, samo A1 isti.

Spojen A1 preko optike, iPhone stalno javlja netočna lozinka za wifi, a svi ostali uređaji s tom lozinkom uredno rade.
Resetirao mrežne postavke. Ima li tko ideju?
31.05.2019 | 22:16
Na A1 sam, iPhone 7, nikakav problem. Samo je kod promjene s VIP-a na A1 trebalo zamijeniti APN podatke.
31.05.2019 | 22:25
Ne vidim kakve to veze ima s A1 i s ovom konkretnom temom? Imaš li više iOS uređaja ili samo taj jedan iPhone koji se neće spojiti? Kako se drugi iOS uređaji ponašaju?
31.05.2019 | 22:28
Macbook se uredno spoji, hackintosh isto, Android isto.

Nakon više pokušaja iphone se nekad spoji, isto tako i vrati na 3G. Dosad na starom routeru sve bilo ok
31.05.2019 | 23:13
A taj isti iPhone nema problema sa spajanjem na druge wifi mreže?
31.05.2019 | 23:31
Danas ću isprobati
01.06.2019 | 18:28
Evo na drugi router se spojio i uredno radi
01.06.2019 | 20:48
Ubee ili Technicolor ruter?

Ubee podržava istovremeno 2,4 i 5GHz wireless. Promijeni naziv mrežama tako da znaš koja je koja pa vidi na kojoj mreži radi, a na kojoj ne. Ako imaš Technicolor promijeni s 2,4 na 5Ghz ili obrnuto pa vidi s kojom radi. Računaj da neki stariji uređaji neće raditi na 5Ghz. iPhone podržava obje freq.
02.06.2019 | 21:54
Router je Huawei Echolife.

Ugasio sam mrežu na 5G i spojio se odmah. Nadam se da se neće prekidati kao i dosad.
Hvala na info!
03.06.2019 | 05:13
Eto!

Iako bi mob trebao normalno raditi i na 5GHz (osim ako nije 4s ili stariji). 2,4GHz ti ne podržava 802.11ac tako da ti je sad wireless sporiji.
03.06.2019 | 15:03
I na Macbooku i na iPhoneu 6S mjeri oko 80Mbps, što nešto više od ugovorenog.

Jedino mi wifi u hacku mjeri samo pola, trebat će malo vidjeti što se da napraviti
03.06.2019 | 17:47
Vjerojatno ti wireless kartica na hacku ne podržava 802.11n nego se spoji po 802.11g gdje je 54 Mbps maksimalna brzina. A može biti i do drivera ako ti na Linuxu ili Windowsima radi brže.
03.06.2019 | 21:32
Piše da je spojena na mrežu preko 802.11n, ali može biti svašta.
Isprobat ću još neku, možda bude bolje radilo.
Moderatori: jupi
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 35 minuta
  • m@xym: I Revolut i Monese, kažu 'uskoro'. Negdje se spominjao i kraj 6. mjeseca koji je sada vrlo blizu. I neke domaće banke rade na uvođenju Apple Pay-a. Ostaje nam sam strpiti se još malo.
  • erseticmatej: Jel ima tko kakvih saznanja o apple pay-u, nesto se spominje kraj sestog mjeseca ali sam skeptican po tom pitanju..?
  • Mate22: Ajmo prošli su ti dani vrnimo se mi tj. vi IT temama
  • smayoo: Ne brini. Proći će kad narasteš... :)
  • Mate22: Jbg, sorry... izazivaju.
  • JOHN: opet vi o komunjarama i fašistima! :-)
  • Mate22: Smrt komunizmu!
  • zoranowsky: Smrt fašizmu!
  • smayoo: Eto, slažemo se, dakle, da ne pričamo o boji uniforme. :)
  • m@xym: po istoj toj logici ustaše su bile khaki smeđe (osim jedne postrojbe koja je imala crne uniforme)
  • smayoo: Po imenu. A uniforme su im bile crne. Ha! :)
  • Daddo: zaboravio si Kmere... oni su isto crveni ;)
  • smayoo: tom logikom su komunisti samo oni koji su nosili crvene uniforme, dakle britanska kraljevska vojska u 19. stoljeću i Garibaldijevi crvenokošuljaši u doba talijanskog Risorgimenta :D
  • Daddo: smayoo, tom logikom su i domobrani bili antifašisti (jer nisu nosili crne uniforme) :D
  • smayoo: Antifašizam nije crven nigdje u Europi, pa ni ovdje. Antifašizam je ne-crn. B)
  • cariblanco: Iz "crvene" Jablanice....smrt fažizmu
  • stefanjos: Takodjer :)
  • cariblanco: Pozdrav iz Bosne :)
  • Mate22: Hvala i tebi sinko svako dobro.Živio ti nama!
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • Soffoklo: ok
  • marvin: @soffoklo - imaš PP, pa pogledaj. :)
  • Cheka: Pozdrav ekipi, jel netko kupio novi Macbook Pro 15 ? Ima li kakvi problema u ovih 2-3 tjedna sto je vani ? Dvoumim se da ga kupim. :)
  • drlovric: Mjesec dana free na CuriosityStream, i meni i vama :) [link]
  • cavarovobrdo: MacBook Pro spašen, očišćen i posušen. Svaka čast ekipi s Trešnjevke jer su imali muda.
  • smayoo: Požuri dok nisu napravili te ograde! ;)
  • cariblanco: UPOMOĆ , kako uteći iz Bosne...zaglavio sam ovdje, skoro kao Mamić :D
  • cavarovobrdo: Ufff, hvala! hospitaliziran na Trešnjevci. Vidjet ćemo dalje!
  • smayoo: U EE otpad, bojim se... :(
  • cavarovobrdo: UPOMOĆ laptop MacBook Pro zaliven mlijekom!!! Koji servis u ZG je najbrži i najbolji. Neki su već odbili uzeti laptop. Nisam iz ZG? Gdje odnijeti laprop. Pomagajte! Hvala!
  • drlovric: Imamo li IPSC strijelaca ovdje? :)
  • kupus: i zabranjeno je prodat odmah nakon sto kupis (ne mozes zaradit u par sati), vec preko noci. ako hoces dionice, odi do brokera.
  • kupus: al navodno mozes zaradit, mojem frendu su isplatili neku sitnu lovu svojevremeno
  • kupus: ja ne bih davao offshore racunima novac, ima tonu primjera na internetu ulagaca koji vise do njega nisu mogli doci
  • kupus: jel to isto kao i plus500? igras se sa sirovinama i dionicama, ali sa polugom (omjerom)?
  • m@xym: 'zarada do 90' da budem precizniji, ali zaključak isti
  • m@xym: čim je 'zarada 90%' mora bit prijevara
  • Mate22: dobije se .|.čina
  • drlovric: Ma nesto se kladis na neke dionice.... stvanri su podaci, al ne znam ho e li biti stvarne isplate ako sta dobijes :)
  • Riba: Sa takvim imenom ne može biti ništa drugo do prevara.
  • Riba: Što je to, zvuči kao tableta za povećanje spolovila?
  • drlovric: Jel netko od vas koristio Binatex? Jel to prijevara? :)
  • saint: Ne,6s i SE au zadnji za update
  • Mate22: Znači na moj iPhone 6 plus koliko skužajem neće se moć puknit ovaj novi iOS 13 :/ Correctly?
  • stefanjos: jasno je to, bez performativnih poboljsanja bio bi jednako dobar kao i ios 12, dobar! ali sa najavljenom promjenom pakiranja aplikacija i njihovim brzim otvaranjem to ce biti mrak.
  • drlovric: Stefanjos: Odavno vec HW nije usko grlo na iPhone vec osakaceni iOS. Tako da ne sumnjam da ce sve raditi barem jednako dobro kao iOS 12 :)
  • stefanjos: citam da je ios13 zvjerka na iphoneu 7 pa me veseli sto ce jos jednu godinu drzat mobitel relevantnim. za sada sam na 2,5 od planiranih 5 godina koristenja. nadajmo se da ide tako dalje :D
  • cavarovobrdo: Kako li će nova "RENDA" renderirati :)
  • drlovric: Kupicu ja medalju kakvu ako je dobra cijena, ratni veteran da budem :D
  • smayoo: Žabac, nema frke, stavi ordenje u oglas. Rubrika je “Hardver” :D ;)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Novo u Appleu

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%