Mobilni net na A1 + iPhone 8/iOS 12 kombinaciji
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Mobilni net na A1 + iPhone 8/iOS 12 kombinaciji


09.04.2019 | 20:58
Ekipa, ima li netko problema sa mobilnim internetom na A1 + iPhone 8/iOS 12 kombinaciji?

Odnedavno mi se desava da kad izadjem iz WiFi zone mobilni internet ne radi do reseta uredjaja ili paljenja pa gasenja airplane moda.

Vec sam ih zvao i potvrdili su da imaju problema sa navedenom kombinacijom i sugerirali da pod APN umjesto "data.vip.hr" upisem samo "internet" i resetiram telefon. Medjutim i dalje se desava isto s*anje. Koje je prokleto iritantno, jer kad god odem od kuce prakticki sam offline Problem je opisan i ovdje:

forum.a1.hr/apple-20/problemi-s-mobilnim...tom-na-ios-u-12-2258
09.04.2019 | 21:08
Ja sam otišao od A1 prije 4 godine i više nemam problema.
09.04.2019 | 22:39
I ja bi, da se ne radi o tvrtkinoj tarifi
09.04.2019 | 23:01
Hja. Ako je to tvrtkina tarifa, onda je i tvrtkin problem ako si offline jer si zaboravio resetirati telefon kad si krenuo od kuće.
09.04.2019 | 23:11
Bio sam u istoj situaciji kao i ti.

Na mojoj osmici i sedmici od starog je mobilni isto krenuo zezati prije par mjeseci.

Osim sto pod APN moras upisati “internet”, pod korisnicko ime i lozinku moras staviti “38591”.
Nakon toga sve radi kako spada.
10.04.2019 | 00:08
smayoo kaže:
Hja. Ako je to tvrtkina tarifa, onda je i tvrtkin problem ako si offline jer si zaboravio resetirati telefon kad si krenuo od kuće.


Ha, cuj, pozivi i dalje rade

energyman kaže:
Osim sto pod APN moras upisati “internet”, pod korisnicko ime i lozinku moras staviti “38591”.
Nakon toga sve radi kako spada.


Uf, hvala, budem probao!
10.04.2019 | 00:36
^SuperUnknown^ kaže:
smayoo kaže:
Hja. Ako je to tvrtkina tarifa, onda je i tvrtkin problem ako si offline jer si zaboravio resetirati telefon kad si krenuo od kuće.


Ha, cuj, pozivi i dalje rade


Samo dok si u dosegu baznih stanica koje još imaju klasični 2G dio (obični GSM). A takvih je sve manje jer, kako na kojoj to krepa, više ne popravljaju. A na nekima i aktivno gase, da odjave frekvenciju i smanje režiju.
10.04.2019 | 02:36
Da, jasno, cak sam i razmisljao bas u tom smjeru, no nije mi se u ovih nekoliko tjedana, otkako sam primjetio problem jos dogodilo da sam bio nedostupan. Znao bih jer bi mi dosla poruka da imam propusten poziv. A nije bas da sam cucao samo na kvartu. Enivej, zasad mi se cini da energymanovo rjesenje radi!

Sad mi je pala na pamet jos jedna sitnica - nedavno sam pokusao frendu poslati vCard SMS-om na njegov Android i nije mi prolazilo Ima li to mozda veze sa ovim problemom, odnosno - treba li mozda i pod MMS-ov APN upisivati taj password "38591"? Zapravo, mogao bih jednostavno probati
10.04.2019 | 10:55
Slanje bilo čega, pa tako i vcarda, MMSom, mislim da je pucanj u prazno u današnje vrijeme. Jer čak i da jesi među rijetkim luđacima koji još koriste MMS, primatelj vjerojatno nije pa opet to neće dobiti. Ja u tim situacijama, kad primatelj nema iPhone, kontakt šaljem E-mailom. Ionako i te mailove ljudi primaju na mobitel.
10.04.2019 | 10:58
Kod mene se događa isti problem zadnjih par mjeseci na iPhoneu XR i iOS 12... Ništa ne pomaže osim gašenja i paljenja telefona.
Baš ću probati prije navedeno riješenje pa javim rezultate.
10.04.2019 | 12:00
Imao sam i problem da je Desktop WhatsApp konstantno gubio vezu sa telefonom, otkad sam primjenio gornji postupak - ni to se vise ne desava Sto me cudi, jer bi telefon trebao uredno biti zakacen na WiFi i preko WiFia komunicirati sa Desktop WhatsApp-om, ali ocito ima neke veze i s mobilnim internetom. Uglavnom, so far so good
10.04.2019 | 12:56
Drago mi je da mogu dijeliti znanje okolo
22.04.2019 | 22:58
Hvala energyman i ^SuperUnknown^ na hintu no meni kombinacija internet za APN i 38591 za username i password nije pomogla. No, zato sam za APN upisao data.vip.hr i već 10-tak dana radi kak spada.

Mobitel je iphone 8 na iOS-u 12.2. Probavao sam sve iOS-e od 12.1 do 12.2 uključujući i bete no uvijek isti gore opisani problem s internetom nakon dan ili dva, a nekad i kraće. I radio sam i DFU restore par puta (na čisto, uz iTunes backup i cloud backup). I SIM sam mijenjao pa čak i mobitel pod garancijom. Na 6+ s VIP-ovom karticom i 12.x radi bez problema.
31.05.2019 | 22:12
Evo kontra problem, samo A1 isti.

Spojen A1 preko optike, iPhone stalno javlja netočna lozinka za wifi, a svi ostali uređaji s tom lozinkom uredno rade.
Resetirao mrežne postavke. Ima li tko ideju?
01.06.2019 | 00:16
Na A1 sam, iPhone 7, nikakav problem. Samo je kod promjene s VIP-a na A1 trebalo zamijeniti APN podatke.
01.06.2019 | 00:25
Ne vidim kakve to veze ima s A1 i s ovom konkretnom temom? Imaš li više iOS uređaja ili samo taj jedan iPhone koji se neće spojiti? Kako se drugi iOS uređaji ponašaju?
01.06.2019 | 00:28
Macbook se uredno spoji, hackintosh isto, Android isto.

Nakon više pokušaja iphone se nekad spoji, isto tako i vrati na 3G. Dosad na starom routeru sve bilo ok
01.06.2019 | 01:13
A taj isti iPhone nema problema sa spajanjem na druge wifi mreže?
01.06.2019 | 01:31
Danas ću isprobati
01.06.2019 | 20:28
Evo na drugi router se spojio i uredno radi
01.06.2019 | 22:48
Ubee ili Technicolor ruter?

Ubee podržava istovremeno 2,4 i 5GHz wireless. Promijeni naziv mrežama tako da znaš koja je koja pa vidi na kojoj mreži radi, a na kojoj ne. Ako imaš Technicolor promijeni s 2,4 na 5Ghz ili obrnuto pa vidi s kojom radi. Računaj da neki stariji uređaji neće raditi na 5Ghz. iPhone podržava obje freq.
02.06.2019 | 23:54
Router je Huawei Echolife.

Ugasio sam mrežu na 5G i spojio se odmah. Nadam se da se neće prekidati kao i dosad.
Hvala na info!
03.06.2019 | 07:13
Eto!

Iako bi mob trebao normalno raditi i na 5GHz (osim ako nije 4s ili stariji). 2,4GHz ti ne podržava 802.11ac tako da ti je sad wireless sporiji.
03.06.2019 | 17:03
I na Macbooku i na iPhoneu 6S mjeri oko 80Mbps, što nešto više od ugovorenog.

Jedino mi wifi u hacku mjeri samo pola, trebat će malo vidjeti što se da napraviti
03.06.2019 | 19:47
Vjerojatno ti wireless kartica na hacku ne podržava 802.11n nego se spoji po 802.11g gdje je 54 Mbps maksimalna brzina. A može biti i do drivera ako ti na Linuxu ili Windowsima radi brže.
03.06.2019 | 23:32
Piše da je spojena na mrežu preko 802.11n, ali može biti svašta.
Isprobat ću još neku, možda bude bolje radilo.
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 2 sati, 57 minuta
  • Zdravac: To nije uopće legalno. Za profesionalnu primjenu smatram da ipak treba kupiti i računati kao poslovni trošak.
  • t_burgund: Za tursku cijenu potrebno je koristiti VPN. Koliko je to legalno za profesionalnu upotrebu?
  • Zdravac: 6 eura (ako imaš account registriran u Turskoj)
  • Gjuroo: @Zdravac: 6 ili 60?
  • Zdravac: Photoshop (odnosno, kompletni Creative cloud paket sa Premiere, Acrobatom i sve drugo) košta 6 EUR / mjesečno! :)
  • jura22: Canva kosta skoro kao Photoshop
  • dpasaric: Tihi su po pitanju iPada, ali čisto po broj dana od zadnjih modela čini se da će uskoro.
  • Yonkis: Kad izlaze novi iPadovi?
  • drlovric: Ne traze cak niti EDU email. Odobreno je zahtjev. Tako da je ovo rijeseno prije par dana.
  • drlovric: Da pojasnim moralnim dusebriznicima :) Radi se o programu Canva koji nudi besplatno svoju PRO inacicu svim uciteljima, radnicima biblioteka, neprofitnim organizacijama i sl. Moja kcerka to koristi za skolu i ne krse se nikakva pravila. Jednom odobren ucitelj moze dodavati ucenike besplatno, kreirati virtualne ucionice, radionice i sl.
  • smayoo: pa ilegalno je ako netko želi na temelju tuđeg studentskog identiteta koristiti neki softver besplatno.
  • Miro Spiro: mail
  • Miro Spiro: sada svi prilkom upisa na fax dobiju
  • Miro Spiro: zasto je to ilegalno? Ja sam bio student, nisu nam dali mail adrese, moramo sam se sam snalaziti da potvrdim stanje studenta.
  • jura22: Hoce ilegalno doci do programa.
  • moragd: @drlovric kako ti profesor moze pomoci? Treba ti mail adresa sa univerziteta?
  • drlovric: Ima li ovdje kakva dobra profesorska dusa? Treba mi jedan dizajnerski software koji je besplatan za teachers :) Pa eto ako hoce da pomogne :) Msg me pls.
  • Yonkis: Apple releases macOS Sonoma 14.4, watchOS 10.4, tvOS 17.4, HomePod 17.4 software update.
  • stefanjos: [link]
  • stefanjos: ja sam neki dan otrkio pdf gear i odusevljen sam (koristim ga na windowsu) ali je potpuno free i ima editing i split/merge i dosta finih stvari.
  • Riba: Ja koristim Nitro PDF Pro ali sam ga kupio na nekom debelom popustu kao upgrade sa PDF Pen Pro. [link]
  • drlovric: Ja imam i PDF Expert. [link]
  • smayoo: @applejabuka vidi Wondershare PDF Element. Ne znam točno što ti treba pa provjeri može li on to.
  • Zdravac: zapravo sam mislio micanje OD tema s kojima se nemožeš nositi.
  • kupus: I ja bih maknuo offtopic teme, da se mene pita.
  • applejabuka: Da li imate kakvu dobru soluciju / zamjenu za adobe acrobat pro, ne da mi se stvarno plaćati svaki mjesec 15€ da bi editirao par fileova i dodao tekst
  • Zdravac: Iz tog razloga, siguran sam da puuuno forumaša dolazi na forum, ali aktivno sudjeluju samo u čitanju, ali ne i u pisanju.
  • Zdravac: micanje ot tema koje ti iz nekog razloga ne odgovaraju, svakako pomaže! :)
  • Zdravac: Da, dovoljno je maknuti se od teme i shvatiti da nije poanta da se pokuša promjeniti nečije mišljenje nego iznijeti svoje
  • JOHN: ili se se maknut iz teme ako te ona opterećuje
  • JOHN: Jbg. Trebaju se znat isključit, ako smatraš da je s druge strane degenerik
  • Kloba: I kako neće ljudima dosaditi iste stvari koje mogu čusti na svim ostalim medijima? Pa tu su dolazili da se od toga odmore.
  • Kloba: Daddo, Dijete - puno mudrih ljudi koji uopće više ne sudjeluju u raspravama. Kako ne vidimo obrazac? Trujemo se temama koje svi mogu pogledati u Dnevniku, a nitko nije pametniji. Nakon COVID-a ovaj se forum promjenio skroz. Teme razno su COVID, Ukrajina.
  • marioart: konacno podrska za dva vanjska ekrana, ali i daje sramotna kolicina memorije u baznom modelu ....
  • dpasaric: [link]
  • dpasaric: Stigao novi MacBook Air M3! :)
  • JOHN: Šteta. Razlog je neki događaj na forumu ili netko s foruma?
  • smayoo: Da, Dijete je tražio da ga izbrišemo prije nekog vremena :(
  • kupus: sto je ovo, i djeteta nam nema vise na forumu?
  • kupus: došao m3 air, cijena stara
  • zoranowsky: Bok @SRLTRON!
  • Zdravac: @SLRTRON Dobrodošao! :)
  • m@xym: @SRLTRON, Vikalica ne služi pomaganju. Napiši u forumu (u odgovarajući podforum) koji je problem, pa će ti se netko vjerojatno javiti.
  • SRLTRON: Bok ljudi nov sam , prvi dan sam pa molim pomoć
  • smayoo: Lako za to. Chuck Norrisu radi digitalno potpisivanje na Apple silicone Macu! :D
  • kupus: :D
  • zoranowsky: :)
  • zoranowsky: Chuck Norris je napravio update 10.8.
  • kupus: Ako je tko pronašao normalan način updatea 10.8., neka javi, čisto znanosti radi.
  • smayoo: Chuck Norris se rodio koliko hoće puta, i kad hoće. :D

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 0.97 Seconds

Provided by iJoomla SEO