Memorija telefona
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Memorija telefona

22.03.2019 | 19:56
Pozdrav,

Evo ako netko zna odgovor na pitanje puno bi mi znacilo.
Imam iphone 5s, i kada odem provjeriti iskoristenu memoriju telefona, pise da je koristeno 10 GB, a slobodno 1,1GB. Telefon ima 16GB opcenito memorije. E sad, kad idem zbrojiti svu zauzetu memoriju koja je prikazana po aplikacijama, ispada da je iskoristeno cca 5GB. Pa gdje su sve te silne gige ako je po prikazu iskoristeno cca samo 5GB. Azuriranje softwera zauzima 1,2GB.
Pliz help ako netko zna.

Hvala!
22.03.2019 | 20:13
iOS
22.03.2019 | 20:21
9.3.5
22.03.2019 | 20:43
LOL, nije te @smayoo pitao koji iOS imaš, nego da je taj prostor od 10 giga uzeo operativni sistem iOS, nebitno koje je verzije...kontaš
22.03.2019 | 20:55
LOL .. Kontam..
22.03.2019 | 20:59
Samo jos nesto da kazem, prije cca godinu dana mi to tako nije prikazivalo. Zato me i sada to zbunilo.
22.03.2019 | 21:18
Zar nije suludo da ios zauzima 10 giga?!?
23.03.2019 | 07:47
iOS ti ima oko 5, 5 ti imaju ostale aplikacije, a ovo ostalo su back-up_ovi...vjerojatno ih imaš više, pa bi trebao sve pobrisati osim zadnjeg...kako to napraviti, neznam, znat će netko drugi na forumu.
23.03.2019 | 08:16
Pa nisu back-up_ovi spremljeni na IP-onu.
23.03.2019 | 09:17
“Postavke/Safari/Očisti povijest i podatke stranica” te “Postavke/Privatnost/Analiza/Podijeli analizu i Dijeli s programerima” - tamo se zna nakupiti dosta smeća.
23.03.2019 | 09:21
WhatsApp i FaceBook također rade veliki nered po telefonu.
23.03.2019 | 09:42
Evo da vas obavijestim o promjenama. Instalirala sam ios 12 na iphone 5s. Sad se sve poklapa. 5 gb zauzeto, 5 gb ios i sad imam 4 gb memorije. Za sada ios funkcionira super na toj petici.
Sve u svemu hvala svima na informacijama. Dobro je znati za ubuduce.

Pozz
23.03.2019 | 11:36
BTW, kako ti radi ios 12 na 5S?
23.03.2019 | 11:57
Da pokucam u drvo:) jako dobro. Ubrzao se, to sam odmah primjetila. Meni je preporod nakon 9-ke. Nema štekanja i za sada sam u potpunosti zadovoljna. Igram dvije igrice na mobitelu i tu se zaista također ubrzao. Pretraživač Safari također se ubrzao.
Baterija je ok. Nisam primjetila nekakvo brže trošenje nego prije no ni ne očekujem da se neće brzo praznit jer kako sam rekla igram dvije igrice na njemu kroz dan. Kod korištenja ostalih aplikacija (voc ap, viber, safari itd.) baterija se troši onako standardno- nit prebrzo nit presporo. To je za sada to. Ukoliko bude nekih promjena, nadam se ne negativnih, napisati ću ovdje čisto da drugi znaju ukoliko bi im bilo kakva informacija dobro došla.
Moderatori: jupi
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 14 sati, 46 minuta
  • dpasaric: To ti je jako jeftino i dobra baza za dogradnje.
  • Zdravac: Stavio sam u oglasnik Mac mini late 2012, ako je netko zainteresiran možda...
  • drlovric: Apple Mac Pro 4,1 A1289 Xeon E5520 6GB 1TB MID 2010
  • drlovric: Koja je realna vrijednost Mac Pro 4.1? Jedan se prodajue u mom gradu za 250e. To mi se ne cini puno ko se zeli zezati s tim i nadogradjivati stroj...
  • FiFi: :-D
  • FiFi: Ako netko prodaje dva ispravna Intel Xeon X5482 procesora, zainteresiran sam
  • JOHN: On tako želi!:-)
  • Yonkis: Afterpulse: jel se smije znati razlog zašto?
  • Afterpulse: ima netko mac lap da uz kavu si jaiolbrekam ajfon hehe
  • JOHN: ihorvat, hvala na ponudi ali tražim nešto do max 1600-1700kn
  • Soffoklo: Why everyone is copying AirPods - [link]
  • ihorvat: Bit će ok cijena ak si iz ZG. 2500 bez slušalica :)
  • JOHN: Generalno tražim rabljeni zbog financija. Za prvi mobitel djetetu bio bi sasvim dovoljan i rabljeni
  • JOHN: Pa zainteresiran sam za iphone 8, samo ne za bilo koju cijenu. :-)
  • ihorvat: Bacite pogled u oglasnik, imam jednog zanimljivog bolesnika ????
  • ihorvat: John, imat ću ja možda novu osmicu zlatnu ako si zainteresiran :)
  • JOHN: Mislio sam na BigMac. Tek sam sad skužio da imamao BigMac i big_mac. Kaj se niste mogli dogovorit?:-)
  • JOHN: Big_mac poslao sam ti dodatne upite
  • JOHN: Mobitel je poželjno bijele ili one dvije varijante zlatne boje.
  • JOHN: Kupujem iphone 7 128Gb ili iphone 8 64Gb, pa ako netko razmišlja o prodaji neka mi se javi sa realnom cijenom. Mobitel mora biti u stanju 10/10
  • kupus: hvala momci! cekirat cu sve
  • Zdravac: (preko jednog drugog oglasnika)
  • Zdravac: Apple TV prodan, otišlo sretnom novom vlasniku na otok Krk! :)
  • zoranowsky: @Josip R., za tu lovu kupiš poprilično ozbiljne sluške
  • stefanjos: Josip R. Mozda covjek ima budget, kakvo je to pitanje, nemaju svih ekstra 2000kn za airpods
  • big_mac: @kupus [link]
  • Josip R.: @kupus zašto bi kupovao fejk?
  • stefanjos: cijena ovih ixxxxx serija ti je od 30-45$, blitwolf je malo skuplji do 60$
  • stefanjos: upisi na ebay i9000 i i200000, isti dizajn cak imaju i w1 chip, alo poroguglaj, ali to su glavni keyword, ako ne zelis isti dizajn, nego samo bezicne slusalice, odi na banggood. com i trazi blitzwolf bezicne.
  • kupus: ne mora biti taj dizajn, mogu i neke druge bluetooth slusalice nizeg cjenovnog ranga :)
  • kupus: ima li tko kakvu preporuku fejk airpodsa? sjecam se da je neko linkao neke s alija davno, ali nemrem taj link sada pronaci
  • ihorvat: Ima tko viska jedan tip za Apple pencil? Kupujem...
  • Arpegiator: Davore, da viknem i javno - HVALA na trudu i potrošenom vremenu! I odličnoj mjuzi :)
  • Zdravac: Stavio sam na prodaju Apple TV 4K 64GB, u oglasniku :)
  • JOHN: :-) Naravno. Dijete je primjer odgovorne osobe. On zna da sa ušima nema zafrkancije!:-)
  • smayoo: Tako je. A ove što ne guraju dovoljno duboko odma svrstaj u one koji se ne odnose odgovorno prema svom zdravlju pa da ih oderemo debljom premijom :D
  • JOHN: Ja mislim da morate dublje gurat te slušalice
  • Dijete: posto apple brije na health, ti silikoni sigurno izvuku van zutog tocno koliko im smart chip kaze.. i meni je to dovoljno... jedva cekam verziju 4 koja bi mogla analizirat uzorak pa da prestanem sa lizanjem i provjerom...
  • zoranowsky: higijena je pola bolesti! ;)
  • smayoo: A možeš ih prat i slušalicama. :D
  • Dijete: kolko sam ja upucen, usi bi se trebale prati iskljucivo prstima, a ne koristit stapice... Zuto je dobro ;)
  • jura22: Higijena je stvar odgoja.
  • Riba: Neću, jer onda čujem sve puste gluposti koje ljudi pričaju.
  • Josip R.: @riba onda peri uši
  • JOHN: :-)
  • Riba: Ja kda nešto gurnem u moje uši bude sve žuto do kabela.
  • Josip R.: Smiješan si, plastični dio ne ulazi u uho, silikonske nastavke kupiš nove i bok. Kako su ljudi do sad prodavali rabljene i kupovali samo. :P
  • stefanjos: ma svejedno, to je valjda sto necu nikad polovno kupiti
  • Josip R.: @stefanjos ne znam zašto bi bilo odvratno, kupiš nove nastavke u iStyle za cca 20 kn ako si gadljiv...
  • jura22: Imas od JBL-a live seriju.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Novo u Appleu

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%