FaceTime activation Error
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

FaceTime activation Error

25.11.2018 | 12:00
Unaprijed se ispricavam onim koje bi ovaj post mogao uvrijediti (ljudi se uvrijede ako primjetis da nesto na iOS ne valja ili ne radi), ali ja imam problem, pa molim pomoc ako neko zna

iPhone XS je kupljen nov u ducanu u EU, nije zakljucan na nekog operatera, BiH kartica je unutra i sve radi osim FaceTime i iMessage. Aktivacija javlja gresku. Slijedio sam neke savjete ali ne ide, pa ne ide...

1. Stavio sam zemlju BiH (US mi je account)
2. Postavio automatsku vremensku zonu
3. Palio/gasio opciju u Settings
4. Resetirao mob
5. Resetirao mrezne postavke
6. Aurirao sam broj telefona (dolazi mi uredno onaj sigurnosni kod na SMS)

Jel ima neko jos neki prijedlog?

Hvala lijepo!

IMG_0018.PNG
25.11.2018 | 12:21
iOS je na zadnjoj verziji?
25.11.2018 | 12:25
Da. 12.1
25.11.2018 | 12:49
Ja bih isključio Wi-Fi i probao aktivaciju putem mobilne mreže. Postoji mogućnost da mreža na koju si spojen ne dozvoljava komunikaciju s Apple aktivacijskim serverima.

Da li ti je ikad prije FaceTime radio s tom karticom/brojem?

A ima i disclaimer za FaceTime i iMessages: " FaceTime is not available in all countries or regions."
26.11.2018 | 05:15
Ja imo slicnih problema. Treba bit na mrezi operatera i treba bit neki iznos na kartici jer naplacuju aktivaciju. Mozda ti je tu problem
26.11.2018 | 08:19
Ma radilo je ranije na ovoj istoj SIM kartici. Do prije godinu i po mozda, tada sam presao na Android.

Radi se o Eronet mrezi u BiH. Zvao sam i njih 2-3 puta, oni kazu da utipkam rucno APN postavke. Kada sam pitao za iMesage, blijedo me gledaju.

Apple to aktivira sms porukom valjda, ne preko podataka. Iskoci mi obavijest da ce operater mozda tu poruku naplatiti. Mobitel je na pretplatu, tako da ni to ne moze biti problem.

Jos uvijek nisam nista rijesio. Zvacu danas Apple support pa pokusati...
26.11.2018 | 09:33
Imam slican problem,face time i iMessage rade ali samo na broju na ID nema teorije da rade,Ni na mac-u ni na iphone
26.11.2018 | 10:25
Moj Apple id je na @gmaill.com. Imam identicnu @me.com, i @icloud.com. Zbrka citava je tu nastala vremenom. Ne znam uopce sto ce mi tri

Pogasio sam ostale dvije adrese u Settings na svim Apple uredjajima, ostavio sam samo gmail. Sada mogu sam sebe nazvati sa iPada na iPhone. Ali ne mogu se javiti sa MBP kada sam sebe pozovem sa iPhone

Mogu poslati i iMessages drugim ljudima iz imenika. To barem radi.

Nez kako ce njima biti mene zvati, ali jos uvijek stoji Waiting for activation... Tako da ne moze na broj, samo preko ID.

Nez ima li smisla da resetiram na tvornicke postavke mobitel koji je nov, i nije cak ni restore iz backupa. Isao sam Set as new.

Meni ovo smrdi na operatera, a oni govore da to nije njihova usluga i da nista s tim nemaju.
26.11.2018 | 10:42
Na koji broj support zoves,meni je vjerovatno do mail adrese.Pokusao sam sve napraviti sto sam nasao na netu ali nema efekta.Navodno jos jedino da apple nesto resetuje mail adresu. Kazem ti meni i FT i Message rade ali samo na broju ,preko ID nema teorije ali bas ni jedne i com.me.com ni icloud.Koja glupost. Sto se tice Waiting for activation,probaj hard reset i reset network settings,mozda upali. I da ne zaboravim iskljuci LTE
26.11.2018 | 10:50
Ja idem uvijek na chat. Smijem se non stop. Sta god uradis, Awesome job turning that toggle OFF

Ali moras preko VPN. Stavi americki IP, inace ti je to nedostupno iz BiH.

Evo i sada sam na chat s njima. Resetirao sam network settings jos jucer. Sada sam prebacio LTE na 3G, pa cu vidjeti jel do toga.
26.11.2018 | 10:51
imas pp
Moderatori: jupi
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 16 sati, 7 minuta
  • Soffoklo: Novi MBP s i9 CPU-om dobro dere, posebno u multi-core rezultatu: [link]
  • Soffoklo: Isto kao što mnogi poistovjećuju iPhone s USA-om
  • zabac: Huawei svi poistovjećuju s telefonom, a oni su najmanje to. 188.000 zaposlenih!
  • Soffoklo: :-) Huawei boss admits he buys iPhones for his family - [link]
  • drlovric: Ja imam model iz 2018, doduse kratko, ali nikakvih problema nemam sa tipkovnicom. Jedino je trunkicu bucnija od stare, ali svidja mi se ovaj plitak hod.
  • Soffoklo: S tipkovnicom su stvarno usrali mnogo. Vidjet ćemo kakva će biti ova najnovija. Donekle je dobro što će mijenjati po potrebi tipkovnice sve do medela iz 2015 s tim butterfly mehanizmom. [link]
  • Tito: Trebali su pocetni 15" staviti sa 128
  • Tito: 256GB HAHHAHHAAHHAAHAH
  • smayoo: Jbt, kad pomislim da smo se nekad sprdali od Spectruma i njegove gumene tipkovnice... :dry:
  • kupus: nova tipkovnica na novom mbp
  • kupus: [link]
  • rusty: [link]
  • rusty: To je T3 koji se čekao - konačno
  • rusty: carina će ti biti 0, samo računaj PDV u punom iznosu.
  • dario15: Sad ćemo vidjeti koliko me carina.rh rebne
  • dario15: Ja uzeo za imac 2011. Zajedno sa thermal senzorom i ladicom za ugradnju, poštarina me izašla 19$
  • JOHN: Ja bi štel tri komada. Ako netko razmišlja o kupovini, ja bi se utrp da smanjimo troškove poštarine!
  • Bertone: ... koliko su diskovi kod njih?
  • Bertone: owc de
  • Beli: Decki, ide li taj u MacBook Pro mid 2012?
  • Dijete: ja narucio
  • Bertone: kunice dam unaprijed :)
  • Bertone: Jel može netko biti tako dobar (sa područja ZG radi lakše primopredaje) i naručiti mi jednog [link]
  • rusty: enterprise grade za 80$ su strava :D TLC NAND. brutalno dobri.
  • energyman: kakvi su ti mikroni
  • rusty: 11 za 2 itd...
  • rusty: shiping je svega 7$ za 1 komad
  • JOHN: To neka zajebancija? Koliko izađe shipping?
  • smayoo: Ideš. Koja cijena. Odmah 10 kom. :)
  • Dijete: zgrabi dok ima: [link] ssd
  • Mate22: Đokica :P
  • Soffoklo: Išla je ona Đoletova "al nije svako kao Donald, mene plaši onaj Ronald, taj je nezgodan." Mislim da je i Donald postao opasan klaun.
  • m@xym: smayo, Svaka čast za link, dokumentarac budi neke lijepe uspomene. Doduše, kasno sam vidio link, ali srećom imam HRTi.
  • Bertone: @smayoo, hvala za podsjetnik :)
  • cariblanco: Pustite vi kaj bedak priča, pogledajte američke brojke...nikad bolje. Isto kao i s Mamićem, kao bedak a Dinamo je pun kao brod ???
  • smayoo: [link]
  • smayoo: Mate22, ispričavam se ako sam ti uvrijedio idola. Imaš neotuđivo pravo simpatizirati bilo koga, pa i Donalda Trumpa. Nije zabranjeno, ali je svakako - sramota. ;)
  • Soffoklo: :-)
  • Mate22: Stručnjaci i "analitičari" sa jabučnjaka :)
  • Moonlike: Naravno da je Puting cyberom i drugim sredstvima pomogao Trumpu da postane predsjednik. Ali ne u dosluhu sa Trumpom, vec jednostavno analizom "Trump nam treba za predsjednika SAD-a, bit cenam lakse jer ce on sam unistiti SAD" :-D
  • smayoo: Taj čovjek je ko slon u staklarnici. Uopće se ne bih čudio da je instaliran za predsjednika SAD da bi ubrzao njihovu propast. :/
  • rusty: Možd da Trump uvede zakon za cijenu Apple proizvoda, pošto mu je sada krenulo sa Kinom tako dobro
  • drlovric: @Dijete: Thx za ovaj doc. Nikad cuo. Bas cu pogledati. Uvijek cu radje odabrati dobar dokumentarac nego dobar film :)
  • Soffoklo: Novi macOS ukida podršku za 32 bitne appove, QuickTime 7, neke video kodeke, pa ga mnogi developeri zovu macOS Death Valley :-)
  • Soffoklo: Za jedno 5 godina bit će 50% pokriveno trenutnog 4g signala (kod nas).
  • rusty: pretpostavljam da ni upload nije daleko od tih brzina
  • zabac: Upload?
  • rusty: ma može to i bolje...
  • rusty: 5g speed test - [link]
  • Riba: Hvala, pretplatio se na Curiosity Stream, super što nemaju glupe ograničenja na regije.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Komentari

Novo u Appleu

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%