Bežično punjenje
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Bežično punjenje


04.10.2018 | 16:35
Imate li iskustva s bežičnim punjačima te neki za preporučiti, omjer cijena-kvaliteta je dosta bitna
U iStyle imaju Aiino wireless punjač ( www.amazon.co.uk/Aiino-Smartphones-Compa...-White/dp/B07BFRNMR1 ) s link-a..
Nekako mi djeluje prejednostavno da bi bio ok, a i cijenom se dosta ističe, cca 250 kn dok su Belkin i ostali oko 500kn..
Ovaj ima 7,5w ako se ne varam, te podržava brzo punjenje.. Grije li se iphone dosta više na bežićnom punjenju, te dugoročno da li šteti..?
04.10.2018 | 20:07
Bilo koji bezicni punjac sa alija ili ebaya ce ti posluziti. Meni uredno rade i oni za 0.99$. Pogledaj na aliju recimo Baseus, dobra kvaliteta i dizajnerski ok.
04.10.2018 | 21:25
gladhr2 kaže:
Nekako mi djeluje prejednostavno da bi bio ok,


Koliko bi komplicirano trebalo biti? Što zapravo očekuješ?

Grijati se ne bi smjelo ništa više nego s kontaktnim punjačem pod istom strujom.
04.10.2018 | 21:34
A kad pogledam belkin anker i slične vise ulazu na dizajn pa na to mislim da djeluje jednostavno
Vjv ću uzeti taj aiino pa javim dojmove
05.10.2018 | 08:28
Kolega uzeo neki sa AliE za neku siću, 10kn pa mu grijalo X. Kolegice uzele isto sa AliE neki malo skuplji za 60kn, fino uredno puni i ne grije ništa. Nije baš sve jeftino super dobro.

mogu navesti link tog za 60 kn ako nekoga interesira.
05.10.2018 | 18:03
Pošalji da vidimo

Bio sam u iStyle danas i na kraju nisam kupio punjac nego Apple silikonsku maskicu, i čini se dosta dobra i kvalitetna tako da ćemo vidjeti kako će se pokazati iako sam od onih koji dosta čuvaju mobitel..
05.10.2018 | 21:06
m@xym kaže:

Koliko ti vremena treba za napunit cijelu bateriju i koji mobite je u pitanju
05.10.2018 | 22:27
izgleda kao da iPhone ne naliježe u potpunosti, već leži na ovom gumenom rubu? ne grije se onda toliko? a jel puni sa maskicom ili?
06.10.2018 | 08:01
Sinoć sam naručio ovaj
BlitzWolf BW-FWC4 5W 7.5W 10W Wireless Fast Desktop Charger Pad for iPhone X S9 Mix 2S

Vidjet ćemo kad dodje cca 15$ snižen pa ću napisati dojmove
Izgled mi je preloš nekako ali za 15 dolara ima tri moda punjenja 5w (sporo) 7.5w(Apple odobrio brzo za iPhone samo na 7.5w) i 10w za Samsunge brzo punjenje.

Iskreno zanima me kako puni pa sam ga najviše zato naručio ako budem zadovoljan možda nekad uzmem i bolji neki...
06.10.2018 | 11:21
gladhr2 kaže:

Koliko ti vremena treba za napunit cijelu bateriju i koji mobite je u pitanju


Iskreno, nisam to nikad mjerio (koliko mu treba za punjenje od praznog mobitela do 100%) jer mi to de facto ne treba.

Mobitel je iPhone 8 plus, i stavljam ga na punjač radnim danom svaki drugi dan (obično je nakon jednog dana baterija između 60% i 70%, odnosno svaki dan preko weekend-a (kad obično mobitel koristim malo češće, pa baterija dođe do 30%).

Mobitel treba staviti tako da punjač stoji otprilike po sredini, pa je to nekad 'tricky' kada koristim mobitel u krevetu po mraku, ali dodatni bonus je to što se čuje zvučni signal kad se iPhone počne puniti, a i ispod samog punjača se upali mekano plavo svjetlo (koje mi ne smeta za spavanje, ali nekom možda može biti problem).

Bez problema puni mobitel kroz kožnu masku (Stilgut sa preklopom odozdo, jer mi maske bez zaštite ekrana uvijek aktiviraju ekran, zbog načnia držanja u košulji il hlačama), s tim da naravno, mobitel mora biti okrenut ekranom prema gore (mislim da ga ni bez maske ne može puniti ako je ekran okrenut prema dole).

Nisam primijetio neko pretjerano grijanje mobitela nakon dizanja sa punjača (ujutro je hladan jer je odavno napunjen, a kod ad-hoc punjenja tijekom dana, mobitel bude lagano topao neposredno nakon skidanja).
07.10.2018 | 19:19
E baš super review, budem si još jednog uzeo, baš tog kojeg si i ti pa da imam jedan na poslu, jedan doma. Ovako seljakam ovaj sa posla kući za vikend.
07.10.2018 | 22:04
Moj savjet je da uzmeš ovog sto sam i ja jer ima 7.5w punjenje a to je brzo punjenje za IPhone, a i snižen je jučer bar bio s 30 na cca 15 sad ne znam da te ne slažem..
07.10.2018 | 22:48
Vidim da je 9.99$ sada. Jel to to?
07.10.2018 | 22:57
Yonkis kaže:
Vidim da je 9.99$ sada. Jel to to?


Model ti je ovaj BW-FWC4 meni piše 13,57$
Prilozi:
07.10.2018 | 23:19
Ti si uzeo FWC4 puni do 15W a m@xym je uzeo FWC1 (maximum do 10W), jel to jedina razlika? ako uzmemo u obzir da se pune oba sa BW-S9 (18W punjač).
08.10.2018 | 05:44
Ovaj moj puni do 15w ali tri moda 5, 7.5 i 10 ili 15w ne znam, a njegov 5 i 10w tako nešto jer je 7.5w bas za iPhone brzo punjenje kao..
08.10.2018 | 22:46
Nestrpljiv kakav jesam kupio sam danas u iStyle već spomenuti Aiino Wireless charger 7.5w, puni iPhone x preko Apple maskice bez problema, cura koja radi tamo mi kaže da su do sad prodali oko 200 komada i samo jedna reklamacija, u istinitost tvrdnje ne ulazim..
A ovaj sto sam naručio ću dati sestri i mami jer sestra ima iPhone a mama Samsung S8 a punjač ima i 7.5w i 15w tako da odgovara za oba, iako ovaj Aiino puni i Samsung ali nije Brzo punjenje nego normalno jer je samo 7.5w.
08.10.2018 | 22:48
jel jako svijetli u mraku?
08.10.2018 | 23:19
Ne svijetli uopće
09.10.2018 | 07:25
A na stranicama proizvođača slika da svijetli ko svjetionik (www.aiino.com/908021-thickbox_default/Ai...-Premium---Black.jpg)
09.10.2018 | 08:23
Ovaj moj svijetli diskretnom plavom bojom, koja se po danu uopće ne primijeti osim ako baš ne gledaš direktno u svjetlo, a navečer je to toliko malo da uopće ne smeta za spavanje.

Svjetlo se nalazi na donjem rubu punjača, a gornji rub je širi od donjega, tako da svjetlo možeš vidjeti direktno jedino ako su ti oči otprilike u razini dna punjača.
U konkretnom slučaju, kada ležim, ne vidim svjetlo jer je noćni ormarić iznad visine očiju, a kada sam na nogama, također ne vidim svjetlo direktno jer je sakriveno gornjim dijelom punjača, vidim samo plavi odsjaj na noćnom ormariću i zidu sobe.

Inače, svjetlo radi samo dok radi punjač (dok je na njemu mobitel koji ima opciju bežičnog punjenja), a ugašeno je kada ja uređaj u 'stand-by'-u (uključen u punjač ali ništa nije na njemu).
Ako staviš na punjač nešto što nije mobitel sa bežičnim punjenjem, a punjač se ipak aktivira (to mi se dogogilo jednom ili dva puta), plavo svjetlo će se paliti-gasiti (kao indikacija da to makneš sa punjača).
09.10.2018 | 09:09
Ovaj moj sa AliExpressa, svijetli modro/tirkizno-zeleno, kada se puni, nema indikaciju da je punjenje gotovo pa svijetli tim laganim svjetlom dok je mob na njemu. Kad makneš, svijetli diskretno rubin crveno. Ide maximum do 10W. Fora i praktično. Nisam nikada mislio da ću koristiti te punjače ali su praktični. Stavi i puni. Samo uzmeš i ideš dalje.
09.10.2018 | 11:36
Yonkis kaže:
A na stranicama proizvođača slika da svijetli ko svjetionik (www.aiino.com/908021-thickbox_default/Ai...-Premium---Black.jpg)


Ja imam ovakav sad sam skužio da imaju dva modela Aiino ali u istyle imaju samo ovakav.. ajde testirajte malo brzinu punjenja pa napišite
Prilozi:
09.10.2018 | 14:46
Pa nisam štopao brzinu punjena ali mogao bi sutra
09.10.2018 | 15:25
Javi bas me zanima

Ja sam noćas probao na ovaj Aiino ali nikako nisam zadovoljan jer je spor a 7.5w nosit ću ga u istyle idući tjedan ako mi opet ne bude ok ali mislim da je sporo punio zato sto je na mobitelu (iako na dnu ali svejedno) bila pločica metalna ona za auto magnet..

EDIT: puni super sad, smetala mu je metalna pločica..
10.10.2018 | 10:01
Jel te onda i dalje zanima koliko moj brzo puni ili..?

EDIT: u 45 min od 42% na 62%. Ugrijao se ali sam baš bio završio jedan 6 min BT razgovor dok je bio na wireless punjaču, paaa možda zato?

EDIT2: stavio ga dalje puniti. Od 14:07 sa 62% na 81% u 14:52 (45 min). Manje ugrijan.
10.10.2018 | 18:12
Znači oko 2 min mu treba za 1% ako dobro vidim?
Koliko w je punjač?
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 9 sati, 25 minuta
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.42 Seconds

Provided by iJoomla SEO