Iphone X Mobile Data ne radi...
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Iphone X Mobile Data ne radi...


29.09.2018 | 09:56
Pozdrav,
Na novom IphoneuX mi povremeno Mobile data prestane funkcionirati...
Postoji li jednostavno rjesenje ovog problema ili se moram naviknuti na novi feature?

Hvala
29.09.2018 | 10:45
I na 7 mi je bilo i na 6, 5, 4 i 3. Zasto bi X bio izuzetak.
29.09.2018 | 11:31
Tito kaže:
Pozdrav,
Na novom IphoneuX mi povremeno Mobile data prestane funkcionirati...
Postoji li jednostavno rjesenje ovog problema ili se moram naviknuti na novi feature?

Hvala


Siguran si da je to problem iPhonea, a ne operatera ili njegove SIM kartice?
29.09.2018 | 22:44
Imao sam isti problem sa iPhone 5s, no zvao sam operatera te smo ručno podešavali APN postavke u telefonu, nakon toga je veza bila stabilnija, ne u potpunosti, ali puno bolja. Ponekad se mobitel sam od sebe prebacivao na HT mrežu.

Da napomenem, živim u ruralnom području, možda je i tu bio problem, možda je problem bio u VIP-u i njihovoj ustrajnosti da mi ne izađu u susret. I supruga i ja smo imali VIP, nije radilo gotovo ništa, ni podaci, ni razgovori.

Otkako smo se prebacili na TELE2, sve radi normalno. Čak i njihov "pokućni" internet. Sada sve radi za 5.
30.09.2018 | 08:02
Zar je moguce da se VIP SIM u RH spoji na T-Com bazni stanicu?
Ja nisam cuo da je to moguce. To bi bio lokalni roaming. I onda ide naplata kao da si u drugoj zemlji?
30.09.2018 | 08:55
smayoo kaže:


Siguran si da je to problem iPhonea, a ne operatera ili njegove SIM kartice?


Nisam, ali nikad do sada nisamo imao ovakav problem. A poceo je nakon sto sam se prije 3 dana prebacio na X... pa pretpostavljam da je do telefona.
30.09.2018 | 09:51
zabac kaže:
Zar je moguce da se VIP SIM u RH spoji na T-Com bazni stanicu?
Ja nisam cuo da je to moguce. To bi bio lokalni roaming. I onda ide naplata kao da si u drugoj zemlji?


Nemam pojma, uglavnom kad je VIP-u skroz pao signal, kad nije bilo mreže, onda se spojio na HT. Tada nisam uopće nikoga htio zvati niti se javljati na pozive.
30.09.2018 | 10:13
zabac kaže:
Zar je moguce da se VIP SIM u RH spoji na T-Com bazni stanicu?
Ja nisam cuo da je to moguce. To bi bio lokalni roaming. I onda ide naplata kao da si u drugoj zemlji?

Dobro pitanje, Žabac. Zainteresirao si me pa sam malo Googlao. Ne znam situaciju u Hrvatskoj, kako su se operateri dogovorili za takve slučajeve - ali prema ovom teksu moguće je.
Inače, ekipa na VIP-u, jeste li skužili na računima i obavijestima da će se nadalje zvati A1?
Kako, zašto, nemam pojma...
30.09.2018 | 11:18
Inače, ekipa na VIP-u, jeste li skužili na računima i obavijestima da će se nadalje zvati A1?
Kako, zašto, nemam pojma...


A1 jest VIP, odnosno VIP je u vlasnistvu A1 (Austirjska mreza). Ako se ne varam, sukladno nekim EU regulativama, odlucili su sve imati pod istim, originalnim imenom kako bi izbjegli nesto zbog necega...
30.09.2018 | 11:39
A, u tome je stvar...
Znao sam da su pod Austrijancima, ali pojma nisam imao kako se zove ta tvrtka.
Onda valjda i VIP Srbija i VIP Makedonija isto mjenjaju ime...
30.09.2018 | 11:41
Tito kaže:
smayoo kaže:


Siguran si da je to problem iPhonea, a ne operatera ili njegove SIM kartice?


Nisam, ali nikad do sada nisamo imao ovakav problem. A poceo je nakon sto sam se prije 3 dana prebacio na X... pa pretpostavljam da je do telefona.


Ne mora biti do telefona. Može biti da je do SIM kartice koja nije verzijom protokola usklađena s telefonom. Ako je to slučaj, tada će u službi za korisnike tvog operatera već biti svjesni da postoji određeni broj korisnika s tim problemom.
30.09.2018 | 11:44
Kloba kaže:
A, u tome je stvar...
Znao sam da su pod Austrijancima, ali pojma nisam imao kako se zove ta tvrtka.
Onda valjda i VIP Srbija i VIP Makedonija isto mjenjaju ime...


Srbija i Makedonija nisu u EU.
Austrijski A1 (Mobilkom) je bio jedan od suvlasnika i suosnivača Vipneta, ali tek je nedavno postao većinski vlasnik. Mislim da ime firme i mreže mijenjaju iz razloga koji nema veze s regulativom, nego s marketingom i ugledom. Vipnet je zadnjih godina svim silama (i s dosta uspjeha) radio na tome da upropasti svoj poslovni ugled i ime pa su vjerojatno procijenili da bi štetu mogli donekle umanjiti ako promijene ime, makar je ime A1 u Hrvatskoj potpuno nepoznato, ali bolje nepoznato, nego poznato na ovakav način kako se Vipnet "proslavio".
30.09.2018 | 20:46
A tko je rekao da su Srbija i Makedonija u Uniji?
Zemlje kandidati jesu, Makedonci od 2004. godine - i kao takve usklađuju, barem bi trebali, zakonske regulative za budući ulazak...
Prevedeno - VIP bi trebao po logici stvari i tamo promijeniti ime firme u A1. Vjerojatno može i čekati, ali mislim da su to samo nepotrebni troškovi za ne znam ni sam koliko godina.
A kada će točno koja zemlja od te dvije ući - to nitko ne može znati. Makedoncima upravo propao referendum oko imena bez čega ne mogu niti u NATO niti u EU. U NATO su mogli kad i mi da su se sa Grcima dogovorili. Sada se kao jesu, organizirali referendum, ali ih nije izašla potrebna polovica...
01.10.2018 | 09:28
Ali tu ti se moram i ispričati Smayoo, izgleda da to što su Makedonija i Srbija zemlje kandidati nema neke veze kada se ovakvih stvari tiče. Malo gledam po njihovim stranama, i nigdje ne vidim da najavljujuju promjenu imena...
Biće da je rješenje Occamova britva - to što si ti napisao...
01.10.2018 | 12:13
Ovaj problem se počeo pojavljivati prije otprilike tjedan dana neovisno o modelu iPhona ili verziji iOS. Povremeno se u potpunosti izgubi mreža i piše no service. Tada se u popisu mreža pojavi kvačica kod drugog operatera (u mom slučaju HT) ali nije moguće obaviti poziv. Podatkovni promet preko WiFI ide normalno. Navodno Vip radi nadogradnju mreže iako to nisu iskomunicirali sa korisnicima već je to kolegica saznala na kavi od osobe koja radi u Vipu a djeca im zajedno igraju nogomet. Ne znam je li problem riješen ali jučer nisam primjetio taj problem.
03.10.2018 | 14:46
Znač, sad sam skoro i ja pokrenuo temu na sličan problem.
Evo o čemu se radi kod mene pa ako mi netko može nešto suvislo kazati i dati savijet.

Kada sam na WiFiju doma ili u uredu i onda izađem van dometa WiFija, mobilni podaci ne rade.

Napravio sam:
- ugasim WiFi, upalim Airplane mod na jedno 15-20 sec i to moram ponoviti dva puta i tada Mobile data prorade. Ovo kod mene pali do prvog dolaska do WiF područja pa onda opet isto
- resetirao sam Network Settings već jedno dva puta i onda sve drži vodu jedno 2-3 dana
- reinstalirao sam iOS jednom prije i opet isto
- zamjenio sam SIM karticu već jednom
Dobio sam savjet u VIPu da odnesem iPhone na servis odnosno na zamjenu, no kad se resetira iPhone radi par dana pa opet ponovo.

Malo sam već lud od svega i stvarno sam polako uvjeren da je možda i sam uređaj.

Radi se o iPhone X i iOS 12.1 Beta 2 sada te VIP Carrier 33.5

Svaka pomoć dobro je došla.
03.10.2018 | 15:58
Tomek kaže:
Znač, sad sam skoro i ja pokrenuo temu na sličan problem.
Evo o čemu se radi kod mene pa ako mi netko može nešto suvislo kazati i dati savijet.

Kada sam na WiFiju doma ili u uredu i onda izađem van dometa WiFija, mobilni podaci ne rade.

Napravio sam:
- ugasim WiFi, upalim Airplane mod na jedno 15-20 sec i to moram ponoviti dva puta i tada Mobile data prorade. Ovo kod mene pali do prvog dolaska do WiF područja pa onda opet isto
- resetirao sam Network Settings već jedno dva puta i onda sve drži vodu jedno 2-3 dana
- reinstalirao sam iOS jednom prije i opet isto
- zamjenio sam SIM karticu već jednom
Dobio sam savjet u VIPu da odnesem iPhone na servis odnosno na zamjenu, no kad se resetira iPhone radi par dana pa opet ponovo.

Malo sam već lud od svega i stvarno sam polako uvjeren da je možda i sam uređaj.

Radi se o iPhone X i iOS 12.1 Beta 2 sada te VIP Carrier 33.5

Svaka pomoć dobro je došla.




Tomek, ista stvar kod mene
Nevjerojatno. Ovo sam zadnji tjedan pripisivao svom mobu jer sam mislio da se meni ovo događa.

Od IOS-a 12 mi se to događa i to skoro svaki dan.
Danas baš supruzi govorim da ludim od resetiranja moba jer kada se skinem s Wifi-ja mobilni podaci ne rade.
Kako ne gledam stalno na mob, shvatim sasvim slučajno kada mi npr. viber ne želi poslati poruku.

Probao sam:
- resetirati mrežne postavke 4x
- vadio sim karticu

Danas mi je u vožnji trebala navigacija, i sa airplane mode nisam mogao dobiti mobilne podatke.
Gašenje i paljenje je upalilo nakraju.
Meni se čini da je to sve počelo s IOS 12. Kako je vama ostalima?

Radi se o: iPhone 8, IOS 12, Vip 33.0
03.10.2018 | 18:11
Dizanje na iOS 11 mi je sj..... zvucnik i sad se slabo cuje (iP 7)
Sluzalice popravljaju stvar ali nisu rjesenje.
Na iOS 12 niti ne pomisljam jer ima ocito problema previse a premalo je dobitka.
Glavno da svako toliko skoci prosor za nadogradnju (cini mi se da sitno pise "zaje.... Cu te").
03.10.2018 | 19:34
+1

Žao mi je, ne znam vam pomoći...
03.10.2018 | 20:51
Ja sam iOS 12 stavio jer su spominjali sigurnost i stavili naglasak na funkcionalnost i stabilnost. Ali vidim da su im samo emojiji na pameti i ostale gluposti
04.10.2018 | 08:00
Tomek kaže:
Znač, sad sam skoro i ja pokrenuo temu na sličan problem.
Evo o čemu se radi kod mene pa ako mi netko može nešto suvislo kazati i dati savijet.

Kada sam na WiFiju doma ili u uredu i onda izađem van dometa WiFija, mobilni podaci ne rade.

Napravio sam:
- ugasim WiFi, upalim Airplane mod na jedno 15-20 sec i to moram ponoviti dva puta i tada Mobile data prorade. Ovo kod mene pali do prvog dolaska do WiF područja pa onda opet isto
- resetirao sam Network Settings već jedno dva puta i onda sve drži vodu jedno 2-3 dana
- reinstalirao sam iOS jednom prije i opet isto
- zamjenio sam SIM karticu već jednom
Dobio sam savjet u VIPu da odnesem iPhone na servis odnosno na zamjenu, no kad se resetira iPhone radi par dana pa opet ponovo.

Malo sam već lud od svega i stvarno sam polako uvjeren da je možda i sam uređaj.

Radi se o iPhone X i iOS 12.1 Beta 2 sada te VIP Carrier 33.5

Svaka pomoć dobro je došla.


Prvo sve što je na Beta verziji nebi trebali uopce razmatrati, jer zna se kakve su beta verzije,
Drugo, resetiraj mobitel na tvorničke postavke (DFU + Restore kroz iTunes) i probaj ga stavti kao novi. Nemoj vraćati nikakav backup. Koristi dan-dva i vidi stanje
04.10.2018 | 08:27
ante_p kaže:
Tomek kaže:
Znač, sad sam skoro i ja pokrenuo temu na sličan problem.
Evo o čemu se radi kod mene pa ako mi netko može nešto suvislo kazati i dati savijet.

Kada sam na WiFiju doma ili u uredu i onda izađem van dometa WiFija, mobilni podaci ne rade.

Napravio sam:
- ugasim WiFi, upalim Airplane mod na jedno 15-20 sec i to moram ponoviti dva puta i tada Mobile data prorade. Ovo kod mene pali do prvog dolaska do WiF područja pa onda opet isto
- resetirao sam Network Settings već jedno dva puta i onda sve drži vodu jedno 2-3 dana
- reinstalirao sam iOS jednom prije i opet isto
- zamjenio sam SIM karticu već jednom
Dobio sam savjet u VIPu da odnesem iPhone na servis odnosno na zamjenu, no kad se resetira iPhone radi par dana pa opet ponovo.

Malo sam već lud od svega i stvarno sam polako uvjeren da je možda i sam uređaj.

Radi se o iPhone X i iOS 12.1 Beta 2 sada te VIP Carrier 33.5

Svaka pomoć dobro je došla.


Prvo sve što je na Beta verziji nebi trebali uopce razmatrati, jer zna se kakve su beta verzije,
Drugo, resetiraj mobitel na tvorničke postavke (DFU + Restore kroz iTunes) i probaj ga stavti kao novi. Nemoj vraćati nikakav backup. Koristi dan-dva i vidi stanje


iOS 12.1 i iOS 12 beta (kada sam krenuo s njima) satvaio sam jer je iOS 11.4 RAPIDNO trošio bateriju i nisam mogao ništa napraviti. iOS 12 beta se pokazao kao odličan s baterijom. Nakon toga stavio sam telefon kao "novi" i to sa iOS 12 (ne beta) no ništa se nije pomaknulo s mjesta...
Trenutno mi je zadnja stvar stavljati ponovo iP X kao novi i dva tri dana čekati, jer mi telefon treba a i hrpa net banking aplikacija je na njemu pa bih trebao dva dana za obilazak banaka za nove pinove...
04.10.2018 | 11:13
Moraš ići u banku po novi PIN?!
Svašta. Znači, kod svake reinstalacije ili instalacije na novi uređaj, moraš ići na šalter?!
Koja je to banka?!

Ja sam na OTP banci, i imam onaj klasični token (PIN generator), koji stoji u ladici noćnog ormarića i skuplja prašinu, ali kad god trebam (re)-instalirati neku od tele-banking aplikacija (imaju dvije, jedna za generiranje PIN-ova i druga za obavljanje bankarskih transakcija na mobitelu), samo uzmem token, odradim instalaciju i to je to.

Doduše, instalacija tele-banking aplikacije nije moguća korištenjem ovog softverskog PIN generatora nego samo putem token-a, ali to je vjerojatno dodatna sigurnosna mjera.
04.10.2018 | 11:20
Ja isto da obrišem aplikaciju od PBZ-a, bi morao ići u poslovnicu po nove brojeve. PIN si sam kasnije ukucaš, ali početne moraš ić kod njih da ti daju. Debilana, ali tako je...
04.10.2018 | 12:35
Über debilana. U Zabi si aktiviram mZaba aplikaciju na novom mobitelu preko E-Zabe i starog tokena (ili m-tokena s drugog mobitela).
05.10.2018 | 14:25
m@xym kaže:
Moraš ići u banku po novi PIN?!
Svašta. Znači, kod svake reinstalacije ili instalacije na novi uređaj, moraš ići na šalter?!
Koja je to banka?!




Vidio sam to kod PBZ-a.
Na šalter po pinove...
07.10.2018 | 15:54
Kloba kaže:
Ja isto da obrišem aplikaciju od PBZ-a, bi morao ići u poslovnicu po nove brojeve. PIN si sam kasnije ukucaš, ali početne moraš ić kod njih da ti daju. Debilana, ali tako je...


Debilana je za ljude koji imaju zmiju u džepu pa ne ugovore desktop verziju bankarstva. Oni koji je imaju ti sve lijepo odrade iz svog radnog stolca.
A s novim bankarstvom koje uključuje mobilnu i desktop verziju isto se sve od doma napravi. Samo treba znati kako (hint: sejvati na vrijeme korisnički broj i kod za oporavak. A ne nakon što se shebe aplikacija pitati što i kako).

I ne ide se na šalter po PIN-ove već po kodove za aktivaciju. Tj idu oni neinformirani
07.10.2018 | 18:40
@ dubazg, od kada to? Lani sam se vratio na iPhone sa Androida, i kao 90%ni invalid sam morao osobno ići s Hvara u Split po kodove za aktivaciju. Pitao sam ih za olakšice za invalide, da se može to sve obaviti putem interneta, ali tko nas šljivi. Tvrdokorna birokracija. Da mogu, prešao bih na drugu banku.A imaju i drugih bisera.
07.10.2018 | 19:39
Koju aplikaciju imaš? mPBZ (staro bankarstvo) ili ovu novu?

Može se praktički oduvijek. Pod uvjetom da imaš ugovoren pbz365@net (vidi prvu rečenicu u prošlom postu) odnosno novo bankarstvo koje je 2u1.
07.10.2018 | 20:47
mHPB verzija 1.9.3
Dodatak: Imam i ZABAu i kod nej to ide preko neta. Istovremeno sam trebao instalitati obje aplikacije i zagrebačka se riješila bez problema.
Moderatori: jupi, Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 2 sati, 55 minuta
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Djuro genijalac, Gjuroo, m@xym, Maxxy, Riba, Zoki, Anonimci (554)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.39 Seconds

Provided by iJoomla SEO