Molimo, logirajte se

Samo članovi mogu sudjelovati u temama na ovome forumu. Morate se registrirati ili logirati ako želite aktivno sudjelovati.

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 5 sati, 4 minuta
  • smayoo: Nisam čitao pažljivo. Sorry. Ali - onda to nije OS, nego samo hypervizor
  • ecvis17: @smayoo kako mislis? zar to nije ovisno o tome sto imas u virtualkama ...
  • Pixie: Hvala puno
  • Riba: 64
  • Riba: Da, About This Mac -> System Report -> Software -> Applications, sortiraj po stupcu 32bit/54 bit
  • Pixie: Postoji li mogucnost da provjerim na MBP koje su mi aplikacije 32bitne? Odnosno, sto ce mi prestati raditi kad instaliram Catalinu?
  • smayoo: Sve su napisali, osim što nigdje ne piše koji aplikacijski softver se može koristiti. Genijalci... :)
  • ecvis17: OS posvecen sigurnosti [link]
  • Moonlike: Photo Mechanic
  • smayoo: Photos
  • VanjusOS: koji program koristite za slike, mislim u privatne svrhe, za ažuriranje albuma, sortiranje, pregledavanje..?
  • Zdravac: @MBPruleZ ne treba ti USA, ali ne možeš ni sa nekom iz druge zemlje. Trebaš odabrati po plaćanje "none", a kasnije imaš bonova za kupiti, koje si "radeem" na svoj USA acc. To tak funkcionira bez beda
  • drlovric: [link]
  • drlovric: Ovo mi se ne cini skupo. Ako nekome treba :)
  • MBPruleZ: IP-om uđem unutra vidim sadržaj. kreirao i appleID sa USA podacima ;) ali dio s naplatom ne prolazi jer očito moram imati USA bank card ili nešto takvo... netko ima ideju šta i kako?
  • MBPruleZ: Možda već pisano, postoji način za aktivirati free trial za ATV kod nas. Skinuo app na FireStick4K, VPN-om sa USA
  • lastavica: Probaj s VPNom, sta vi da ti je IP u USA, ali ja sam probao HR HBO nekako gledati pomocu VPNa van, i izgleda da HBO dosta pazi na to za razliku od netflixa te je 90% servera blokirano i ne moze se pristupiti stranici, ali moguce da je s HBO US druga priča. Ništa ne škodi da probaš, ako nemaš vpn, mislim da svaki ima neku trial verziju pa probaj :)
  • energyman: Kako skinuti HBO GO app sa US stora ali da radi kod nas?
  • TuxFan: [link]
  • Pixie: spot on John, thanks :)
  • JOHN: Pixie jesi siguran da si stisnuo delete a ne remove?
  • akajuraCRO: bumbar jesi siuguran da imas zadnju verziju iTunes-a?
  • stefanjos: sada sam isprobao i to nije slucaj kod mene
  • Pixie: Bok ekipa, new iPhone user - zasto izbrisana slika iz albuma je i dalje u Recents photos?
  • bumbar: iTunes problem "iTunes could not to this iPhone. You do not have permission." to mi javlja čim uključim novi iphone...
  • m@xym: ihorvat, da kojim slučajem imaš jedan SSD za MB Air 2015 viška, da li bi šutio o tome i čekao na Vikalici da te netko to pita, ili bi stavio to na Oglasnik?
  • ihorvat: Jel prodaje netko ssd za mb air 2015?
  • Beli: Ok Smayoo...
  • Beli: @Matija klc: isti slucaj, ista boja ali 6s, 3 mj star. Cist sumnjam da ce uvaziti reklamaciju. Dapace, vjerovatno ce tvrditi da joj je pao. Ali, ako uspijes vikni. A ak treba mozemo ih skupa jahati.
  • smayoo: Pišite u forum...
  • Matija klc: Problem kao u navedenom linku
  • Matija klc: [link]
  • Matija klc: Poz , kupio curi silikon case za xs u istyle. Nije proslo mj dana komadic u cosku joj se odkrhnuo a nije pao. Moze li se to reklamirati, vase misljenje?
  • lastavica: I jel mislite da novi MBP 13" sa novom/starom scissor switch tipkovnicom izlazi uskoro ili tek u Q2 2020 ?
  • lastavica: Jaoo, gdje mogu kupiti Macbook Pro 13" sa nadogradnjom procesora na 2.8 gHz i rama na 16Gb, IStyle ne odgovara na nikakve mailove, drugi me salju na njih, uzeo bih negdje od vani al uzimam preko firme tako da mi to nije opcija.
  • bumbar: @Zdravac hvala
  • Zdravac: God bless Vikalicu! :)
  • Zdravac: Moonlike, SlingTV, FuboTV, SKY UK (zbog formule), itd... ATV plus je samo sad naletio kao primjer da izrazim svoj revolt prema nepravdi :woohoo
  • Zdravac: iz protesta, hahahaha
  • Zdravac: Da, baš, zbog ATV je složen VPN. Iskreno, nisam još ni aktivirao trial month
  • Moonlike: A I Jennifer Aniston, iako jos uvijek jako atraktivna... ipak je malo ostarila. A na Netflix-u ima serija "Prijatelji" gdje je jos uvijek puuuunooo atraktivnija :-D :-D :-D :-D
  • Kristijan7: :D Naravno da nisi, ali to je meni sve "suvišno" pa nismo u drugoj galaksiji da trebamo bit omanji hakeri da si neki servis upalimo
  • Moonlike: @Zdravac... Nisi, naravno, iako je legalnost tog poteza upitna ;-) No, toliko peripetija (lazni USA racuni, lazne adrese, VPN... itd.). Tolika zapetljancija da mozes koristiti Apple servise. A na HR trzistu, legalno, bez peripetija, postoje isti servisi (ali bolji od 8 serija i 1 filma :-D)
  • Zdravac: Koristim VPN i fingiram lokaciju da sam u USA. Jesam li ja izdajnik Hrvata i Hrvatske? ;)
  • Kristijan7: Nije meni "drama" šta konkretno Apple TV plusa nema kod nas.. al mi fakat već ne ide u glavu zašto te neke gluposti jednostavno ne funkcioniraju.. di je problem.. države u zabiti Afrike imaju tu mogućnost, mi ne.. Ne znam, odeš na neku stranicu pa naravno ima dostavu do Slovenije, Mađarske, Italije, ali ne i nas (?).. ono, kaj smrdimo? Ne "plaćem" ja za Appleom, kao zašto tog servisa nema
  • Moonlike: @Zdravac... ja to nisam rekao. Ali cini mi se kako vdje prevladava misljenje da ako Apple ne pruza servise u HR, onda je HR katastrofa od drzave. Ja bih rade rekao da je Apple katasrofa od kompanije... jer druge kompanije sa istim (ali boljim) servisima su dosle u HR
  • Zdravac: Tako je Moonlike, neka ih samo, mi smo najbitniji i sami sebi dovoljni! ;)
  • Zdravac: transmission
  • Zdravac: @bumbar [link]
  • bumbar: Pozdrav, nema na forumu pa "vičem" tu:koji torrent klient bi preporučili? qtorrent od kad sam instalirao web otrrent verziju stalno se ruši...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Novo u Appleu

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%