Program zamjene baterije iPhone 5...
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Program zamjene baterije iPhone 5...


23.08.2014 | 12:03
Apple je pokrenuo program zamjene baterija na određenim modelima iPhone-a 5, riječ je o modelima koji su u prodaji bili između rujna 2012. i siječnja 2013. Ako se po serijskom broju vidi da je riječ o modelu koji pati od problema sa baterijom (prebrzo pražnjenje i/ili predugo punjenje) Apple će ju besplatno zamjeniti, ako je baterija već zamijenjena o vlastitom trošku Apple će izvršiti povrat novca... Kod nas će taj program početi 29.8.2014. a za provedbu su zaduženi authorized reselleri, ne i telekomi...
Ovdje se može provjeriti da li je određeni model podložan zamijeni baterije...

ssl.apple.com/support/iphone5-battery/
23.08.2014 | 20:26
Hvala na info, moj upada. I problem sam primjetio. Od 80 do nekih 35% padne vrlo naglo.
23.08.2014 | 20:33
Znači, koliko kužim prema tome što su tamo napisali, samo su dva mjesta u HR kamo se može donijeti iphone za ovu zamjenu:

locate.apple.com/hr/hr/pll/?a=zagreb&...-battery%2Flocate%2F

Zagreb, iStyle, CC One West
Zagreb, Store, Cvjetni trg

Jerbo kad napišem "Rijeka", on mi predloži dvije lokacije u Trstu i dvije u Ljubljani.
24.08.2014 | 11:14
Evo, ja isto išao pogledati, izgleda da je stvarno tako... Ili Zagreb ili ništa... Šta ćeš kad je Zagreb očito centar svijeta... London, New York, Pariz... Please... Zagreb je the place to be...
Šalu na stranu, koji je ovlašteni zastupnik u Rijeci? Možda da nazoveš i pitaš, možda i oni zaprimaju uređaje samo ih ovi u Apple-u nisu uvrstili u izbor na svojoj stranici?
24.08.2014 | 11:43
Ja dobijem ovo kada unesems erial od mog 5S:

The serial number you entered is not eligible under this program because either:
- It's not one of the serial numbers in the affected range
- Our records show that your battery has already been replaced. If you paid for a battery replacement service, check with Apple to see if you are eligible for a refund.

Sto je poprilicna budalastina jer kupio sam ga novog i 100% nisam NIKADA mijenjao bateriju
24.08.2014 | 12:27
drlovric kaže:
Ja dobijem ovo kada unesems erial od mog 5S:

The serial number you entered is not eligible under this program because either:
- It's not one of the serial numbers in the affected range
- Our records show that your battery has already been replaced. If you paid for a battery replacement service, check with Apple to see if you are eligible for a refund.

Sto je poprilicna budalastina jer kupio sam ga novog i 100% nisam NIKADA mijenjao bateriju


Pa to ti i kaže, znači ili nije jedan od onih koji imaju problema sa baterijom ili si istu već zamijenio... Kod tebe je prvi slučaj... Baterija radi ko urica i ne treba ju mijenjati...
24.08.2014 | 12:31
Meni ista poruka. Nemam brige.
03.09.2014 | 12:57
Evo, ja danas poslah svoji iPhone HP Expressom u iStyle... Privremeno koristim Nokiu 113 i osjećam se kao da mi je netko iščupao ruku. Iz ramena...
  • Sin
  • Korisnik
  • 17
03.09.2014 | 13:30
Jel ima netko info koliko zamjena traje nakon predaje u isyle ?
03.09.2014 | 14:05
Evo što su meni napisali u mailu:

Poštovani,

ukoliko želite zamijeniti bateriju u sklopu programa koji je pokrenuo Apple, potrebno je prethodno isključiti ociju Find My iPhone/ Nađi moj iPhone, te napraviti backup/pohranu svih svojih podataka sa iPhone-a. Cijeli proces traje do 5 radnih dana, jer je potrebno da svaki iPhone se zasebno testira i onda ukoliko test pokaže da se baterija treba mijenjati, naruči i zamijeni.

Ukoliko imate još kakvih pitanja slobodno nam se obratite.

Lp,

Sven Sivić

T: +385 1 23 62 400 |
iStyle d.o.o | Apple Premium Reseller | Apple Regional Training Center | Apple Authorized Service Provider |
City Centar One West, Jankomir 33, 10000 ZAGREB , Croatia
Radno vrijeme servisa je od Ponedeljka - Subote od 9:00 do 21:00
  • Sin
  • Korisnik
  • 17
03.09.2014 | 15:14
Thx smayoo


lijepo..5 dana za testiranje, pa ti teoretski mogu reći da ipak neće zamjeniti, jer "super" radi
03.09.2014 | 15:25
Teoretski mogu. Javit ću što se dogodilo na kraju, ali ne vjerujem da će se to dogoditi jer se baterija naočigled i svaki put ne ponaša normalno. Ima jednu dinamiku pražnjenja od 100-80%, pa onda neku sasvim drugu, 4-5x bržu, od 80-30%, i onda neku treću, sporiju od prethodne, ali ipak bržu od početne, od 30% do samoisključenja (na 10%).
Kako god bilo, moja interpretacija toga što su napisali je da sveukupno operacija traje *DO* 5 radnih dana (dakle, može i kraće). Kad dobiju uređaj, najprije rade test baterije (vjerujem da imaju battery tester tako da taj test može trajati do sat vremena, uz pretpostavku da imaju red čekanja, recimo do 1 radni dan čekanja na rezultat testa baterije), onda naručuju batch baterija za zamjenu (recimo svaki dan za uređaje testirane dan ranije), onda im za dan-dva dođu te baterije, i onda ih zamijene u idućih dan-dva. I to ti je 5 dana.
Naravno, možda se varam. Bit ćete informirani.
03.09.2014 | 15:57
Čuo sam par priča kako ljudima nisu htjeli zamjeniti bateriju koja se ponaša upravo onako kako je smayoo opisao... Izgovor im je bio da, iako mobitel po serijskom broju upada u program zamjene, je ipak ta baterija, nakon njihovog testiranja, postigla rezultate koji pokazuju da ju ne treba mijenjati... Doduše, ti primjeri se ne odnose na iStyle, niti na Hrvatsku, riječ je o Apple storeu u UK...
03.09.2014 | 18:32
Evo... Vidjet ćemo.
04.09.2014 | 07:41
Bateriju sam zamijenio o vlastitom trošku prije lansiranja programa zamjene.

Provjerio sam serijski broj i mobitel ulazi u zaraženu seriju.

Kontaktirao sam VIP službu za korisnike u vezi povrata i oni su me uputili na Agram servis. Agram servis me je uputio na Apple službu za podršku jer oni nemaju nikakve veze s povratima, samo zamjenama baterije (što mi je i logično). Apple služba za podršku me je ponovno uputila na Vip. Pa sam opet kontaktirao Vip nakon čega mi se uopće nisu više javili.

Ne znam kako prekinuti taj začarani krug pa ako tko ima kakve ideje, otvoren sam za sugestije.
  • Sin
  • Korisnik
  • 17
04.09.2014 | 08:11
Ako mislite da je na vašem iPhone 5 uređaju bio prisutan taj problem i platili ste zamjenu baterije obratite se Appleu u vezi povrata novca.
support.apple.com/kb/HE57?viewlocale=hr_HR
04.09.2014 | 08:23
Ja mislim da jednostavno nisu informirani o tom programu pa te šalju naokolo. Ja bi nazvao Apple podršku

getsupport.apple.com/GetSASO?PRKEYS=133779&locale=hr_HR

i inzistirao na tome da na Apple stranicama

ssl.apple.com/support/iphone5-battery/

(na dnu) piše da se obratiš Appleu ako si već platio zamjenu sam. I da te ne šalju više operateru nego da riješe problem. Samo pripremi i račun od te zamjene jer će te sigurno tražiti da im ga dostaviš.
05.09.2014 | 07:21
Takve stvari, tipa baterija, topljenje/raspadanje kablova original punjaca i sl. se puno lakše riješavaju u SLO jer tamo navodno postoji Apple support. Znači recimo neke stvari kao tipa punjač i kabel od iphone4s kojem je istekla garancija se vrlo lako zamjene ako se dokaže očigledan problem. Punjač nije bio sporan jer je bio serije 1300, tj. u programu globalne zamjebe, a za kabel sam tvrdio da se izolacija topi i raspada zbog pregrijavanja punjača. Ako moja tvrdnja ne drži vodu tražio sam od njih da to argumentirano ospore. Naravno, nisu ništa osporili, nego su me poslali u trgovinu/servis EPL u Ljubljani da odem po novi kabel i punjač. Nakon inzistiranja da se organizira slanje kabela i punjača iz SLO u HR, što nije uspjelo, zbog troška putovanja HR-SLO-HR isplativije mi je bilo da kupim original kabel u HR, a punjač da zamjenim u iStyle-u

Uglavnom, poanta mog posta je takva da je Apple podrška u nas zak...c, tj. da je nema. A ako netko ima sl. problema i volju da skokne u Ljubljanu, stvari će puno lakše riješiti čak i kada je istekla famozna garancija, naravno ako postoje opravdani razlozi.
Meni se izolacija kabela doslovno pocela topit i navlacit preko same sebe.
Osobno mislim da za povrat novaca u vezi sa baterijom je izvedivo ali treba biti uporan i strpljiv
10.09.2014 | 13:24
Meni su upravo odbili poslati uređaj na zamjenu baterije jer kažu kako su vidljiva oštečenja na uređaju. Uređaj ima 4 točkice od udarca, stvarno mi nije jasno kakve veze to ima s zamjenom baterije koja i po serijskom broju i po karakteristikama spada u program zamjene. Još bi htjeli da im dam uređaj, a da mi ponude novi po 2400kn
15.09.2014 | 21:29
Prošli tjedan sam ih bio pingao da čujem što je na stvari i dobio sam povratnu informaciju kako je test baterije bio "unutar granica" u smislu da je očito da baterija ne valja, ali formalno nije toliko loša koliko je Apple odredio da je granica za zamjenu pa su dečki samoinicijativno poslali mail Appleu sa zahtjevom da se ipak uvaži zamjenu jer je klijent (tj. ja) uočio degradaciju baterije i točno opisao problem te su (tada, dok sam razgovarao s njima) čekali odgovor od Applea.

Onda su me nazvali u četvrtak da mi kažu da je baterija zamijenjena, u petak su mi poslali telefon Overseasom i danas sam ga dobio. Javim da li je baterija bitno bolja nakon par dana korištenja.
16.09.2014 | 04:48
Ne znam za Sloveniju, ali u Hrvatskoj Apple support zaista rade tek dva, tri dućana i svi su u Zagrebu. Smayoo je naveo iStyle i Store, ima još i FileX, i to je to...
Ostatak Hrvatske mora biti usmjeravan na te dućane, a ne na VIP ili TMobile.
16.09.2014 | 07:26
Kloba kaže:
Ne znam za Sloveniju, ali u Hrvatskoj Apple support zaista rade tek dva, tri dućana i svi su u Zagrebu. Smayoo je naveo iStyle i Store, ima još i FileX, i to je to...
Ostatak Hrvatske mora biti usmjeravan na te dućane, a ne na VIP ili TMobile.


Zar VIP i Tmobile ionako ne šalju njima? A razlog povrata na jamstvo u VIP i Tmobile je ne plaćanje dostave do servisa i nazad
16.09.2014 | 08:32
Ne.
Oni iako su Apple reseller ne smiju prodavati iPhone uređaje sami, već samou okviru VIP ili T Mobile ponude. Ukoliko država nema Apple Store, jedini legalni ponuđač iPhone-a je ponuđač mobilnih usluga s kojim imaju deal - u našem slučaju T Mobile i VIP. Oni pak, sami odaberu s kim će raditi - i tu ulazi taj Agram servis...
Uglavnom, ti bi preskočio puno zavrzlami da kontaktiraš direkt njih, vidi šta prolazi Goc98 malo iznad na strani, a mobile carrier bi ti ionako na kraju podmirio osnovne troškove - zamjenu baterije...
Sada, ako ti je dostava full bitna, onda čekaj - ne znam
16.09.2014 | 08:46
Nisam sad shvatio što nije jasno?
Inače, pod jamstvom, uvijek ideš preko mobilnog operatera koji je prodao iPhone.
JEdnom kad jamstvo istekne, glupo je ići preko mobilnog operatera jer ionako plaćaš servis, zašto bi plaćao još i njima maržu?
Međutim, ovaj battery replacement program je poseban slučaj jer ga je Apple takvim deklarirao i oni su napisali da se pogođeni jave u ovlaštene servise, a ne mobilnim operaterima.
16.09.2014 | 09:49
Mene zanima ima li ovdje kakvog interesa da se napravi kakva peticija (ili nešto drugo) da se šalje na Apple da otvori službeni Apple Store u HR? Svi smo zakinuti da ne spominjem susjedne zemlje BIH, SRB, ...

HR je ušla u EU u Zagrebu je masa turista (sveke godine sve više) i još više ih prolazi ili boravi u HR kroz sezonu, stvarno je potreban Apple Store bez obzira na mali broj ukupnog stanovništva. Kad bi postojao službeni dućan vjerujem da bi se povećala i prodaja Apple proizvoda, a i riješili bi problem u cijeloj regiji.

Potpuno je nebino što smo mali, centar smo u regiji, a i kad si dosadan onda se riješi problem ako čekaš možeš se načekati.
16.09.2014 | 10:05
Ja sam prvi zainteresiran, jer bi se tako puno bolje kontrolirala samovolja lokalnog Apple šerifa. Ako se angažiraš i posložiš potpisivanje peticije (pretpostavljam - online?), popratit ćemo to na Jabučnjaku.
16.09.2014 | 10:20
Chanege.org se čini kao dobro mjesto za peticiju tamo se skupio popriličan broj za dovođenje GTA V na računalo. Samo treba medijski posijati info kad krene da se probije. Treba cijelu regiju uključiti onda imamo šanse!
16.09.2014 | 10:35
Cijela "regija" skupa ima stanovnika manje od New Yorka, a ako još otežaš brojke kupovnom moći, onda nas nema ni za Boise, ID.
Ali ajmo probat...
16.09.2014 | 10:55
Moram malo proučiti uputstva da se ne zaletim (sad sam na poslu). Budemo vidjeli da ovo pokrenemo!
Trebam se dokopati službenog maila od Tima i ekipe.
16.09.2014 | 11:08
Ja sam za.
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 5 sati, 20 minuta
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.25 Seconds

Provided by iJoomla SEO