Što će sve iPad imati u drugoj verziji?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Što će sve iPad imati u drugoj verziji?


05.02.2010 | 13:08
Tužno mi je vidjeti prazan forum pa eto mene prvog.

Kao što sam napisao u komentarima ispod vijesti, meni fali par bitnih stvari i sigurno ga neću kupiti do druge (ili čak treće) verzije jer očekujem da će biti jeftiniji i kudikamo bolje opremljen.

Ja mislim da će u idućoj verziji svakako biti multitasking i kamera.

Mislim da GPS nikad neće biti ugrađen, ali će postojati podrška za vanjski, Bluetooth. Jednostavno - uređaj je prevelik da bi bilo praktičan kao GPS navigator, bilo u vožnji, bilo u plovidbi, a ponajmanje na biciklu!

A ono što svakako želim vidjeti za iPad je "Scratchpad" aplikacija kao što je imao Newton. Pišeš, skiciraš, škrabaš, s bilo koje strane, okrenuto bilo kako, a on sve što zna prepoznati pretvara u tekst, a sve ostalo ostavlja kao bitmape. To je jedino što mi nedostaje da iz zvoje torbe jednom zauvijek izbacim starinski papirni rokovnik, tehničku olovku i gumicu.

A što misle ostali?
05.02.2010 | 13:13
Koliko mi se čini(lo) mali projektori su sljedeći tour de force koji možemo očekivati. budući da većina zainteresiranih korisnika iPad smatra idealnim prezentacijskim uređajem, onda bi bilo logično očekivati da on može odraditi i neku projekciju na neko platno, ili zid? E, sad, koliko je velika leća i lampa potrebna da bi se to moglo predstaviti nemam pojma pa ni ne znam jel to već sad moguće integrirati u iPad, ali kao jedan od budućih dodataka mi se to čini vrlo logičnom nadogradnjom....
Ako lupetam, slobodno mi to recite da ne živim u zabludi glede sebe ili se
05.02.2010 | 13:27
Koliko su meni jasne tehničke specifikacije GPS će imati već sada u prvom izdanju, ali samo na 3G verziji. Kamera je vrlo vjerojatna za iduću reviziju, ali multitasking... ne znam baš, mislim da je to više ergonomska odluka nego tehnička, a trenutno joj nisu baš skloni... vidjeti ćemo što nosi iPhone OS 4.0 koji će vjerojatno izaći s novom revizijom iPhonea za 4-5 mjeseci.
05.02.2010 | 14:18
Ja mislim da je slijedeci korak, odlazak u ludnicu na lijecenje. Od svih djidja koje nam serviraju, treba otici u prirodu i odmarati se i hedonizirati. Polako me umara ova presija s novim uredjajima. Tako da sam odlucil, dokad radi radi, a kad krepa mijenja se.
Sorry kaj je ovo OT, ali takvo je raspolozenje.

Inace mislim da je iPad kao takav dosta losi uredjaj, jer je po meni XXL iPhone. Ipak su trebali od Air-a otrgnoti poklopac, a ostatk nalijepiti na donju stranu. Ideja tableta kao racunala je po meni odlicna, ali je realizacija polovicna ili nikakva. Ono kaj smayoo hoce, misli da se bude tek s nekim e-paper tehnologijom moglo ostvariti (predvidjanja).
Druga stvar je i vjecna stvar premalog kapaciteta baterija, dok to ne rijese kvalitetno, nikakva zamjena za "rokovnik" ne bude moguca. Znaci 10h full operability function, a ne tamo neka laboratorijska mjerenja i kontrolirani protok elektrona (prevedeno: 15h rada po nekom debilnom testu).
05.02.2010 | 17:06
evo jos jedan off topic ali stvarno me zanima dal ce novi iphone stvarno izaci za 4-5 mj. i dali se zna kako ce izgledat?
05.02.2010 | 17:16
Možda ipak izađe flash za iPad jednog dana: Adobe CTO talks Flash performance on Macs, more.
05.02.2010 | 17:23
80% ljudi ce to koristiti za surfanje, nadam se da u buducnosti ce ga netko kraknuti i ugurati Chrome OS u njega
05.02.2010 | 17:48
Gotovo 100% sigurno je da će dobiti novi OS.
05.02.2010 | 19:35
Nece dobiti novi OS, iPhone OS je idealno prilagodjen za touch i to je osnovna stvar. Ja sto vise razmisljam o tom iPadu to vise shvacam da mi niste ne nedostaje. No da ponovim, to je uredjaj koji nikome zaista ne treba ali se moze iskoristiti. Ja na to gledam kao na nesto s cim se moze brzi i lako pogledati mail i pobrowsati, i sto se toga tice ne moze mu se naci zamjerke. Amerima je dodatni plus sto ce imati pristup hrpi sadrzaja.
A kako znam da bi meni iPad koristio? Pa zato jer imam Nokiu N800 koja je u ladici pored kreveta i redovno se koristi.
Ne znam sto ste se usplahirili oko te kamere, pa kome treba kamera? Sto vas ima toliko weirdoa koji volie gledati sugovornika ili da isti gleda vas?
  • campo
  • Posjetitelj
05.02.2010 | 20:29
ja 10 godina sanjam o ovakvom uređaju ..meni je i ovako idealan ali naravno da su svi noviteti dobrodošli..ali ponavljam meni tu ništa ne nedostaje a pogotovo za 499 dolara (355 eura) po meni je prejeftin
05.02.2010 | 20:56
Ne brini, Campo, kad dođe u naše krajeve, ovdje ti sigurno neće biti prejeftin.
  • campo
  • Posjetitelj
05.02.2010 | 21:01
imam jednog prijatelja u Detroitu dolazi na ljeto ovo mu neće predstavljat neki veliki teret,..a ja cu ga platit mojom karticom i na njegovu adresu isporuka ..ali bit će po meni 500 eura u Italiji otprilike
06.02.2010 | 00:28
A sto ako u travnju izadje iPad sa novim OSom i kamerom koja je tamo u startu? Koji bi tek to bio marketinski potez?

BTW Smayoo, u iPadu sa 3G je A-GPS, tako da...
06.02.2010 | 01:47
Ja sam iz komentara shvatio da nema GPS prijemnik, nego GSM triangualaciju.
06.02.2010 | 02:50
campo je napisao:
ja 10 godina sanjam o ovakvom uređaju ..meni je i ovako idealan ali naravno da su svi noviteti dobrodošli..ali ponavljam meni tu ništa ne nedostaje a pogotovo za 499 dolara (355 eura) po meni je prejeftin


Nije da si nemogu priustiti, ali da je prejeftin, nije... Kako nesto moze biti prejeftino? Ako mogu unutra staviti svoje mp3ce i svoje pdfove, eto njega ispod bora...
06.02.2010 | 03:33
iPad je appleov brzi odgovor na navalu netbookova,i ne treba misliti o njemu kao appleovom tabletu
na to cemo jos sacekati,i mislim da cetaj tablet izgledati mnogo potpunije od modbooka za 699$
ali to cemo cekati cirka godinu ipo
(tad se ocekuje i izlazak tog famoznog microsoftovog tableta)

meni se iskreno iPad svidja onakvim kakav je
i jedva cekam taj 4.0 softver za njega

iako je odlicna cijena za komponente koje su ugradjene u njega,mislim da su mogli da je spuste jos malo,s obzirom da ce se u prvom kvartalu prodati milioni primjeraka i da ce enormna zarada doteci iz appstora i ibookstora.

a sledeca verzija pretpostavljam da ce pratiti zivot iphonea
plasticno kuciste,tanje,lakse,bez docka i tastature,ali sa nekom dodatnom za*ebancijom u vidu lakseg rukovanja
definitivno prednja kamera,mozda cak i nesto naprednije....
multitasking ne vjerujem,flash mozda,radio implementiran u ipod...

ali zaista mislim da je iPad serija samo test proizvod za nesto drugo

Svejedno,meni se cijeli koncept novog trojstva phone-pod-pad ne dopada u appleovoj filozofiji
i strah mi je od zapostavljanja razvoja OSja.Zbog cega apple i volim.
Znate li da je IBM poslao jedan procenat svoji strucnjaka na obucavanje na rad sa leopardom?
Strah me je da ne prepuste (za dobre pare naravno) tu granu nekom drugom.
Sto ne bi bio prvi put da rade sa proizvodima kojih se odricu.

Sve je to samo novac
06.02.2010 | 11:42
Ima jedna prilično očigledna stvar koja nedostaje iPadu, a nitko je nije spomenuo. Multi-user podrška!

Iz Star Treka "znamo" da se padovi koriste skoro kao "opće dobro". Malo uzmeš, nešto obaviš, pustiš ga, uzme ga netko drugi... vjerojatno će se tako ljudi ponašati i u obitelji ili u firmama - "pločica za sve i svakoga"!

No, za to je potreban nekakav log-in multi-user sustav, a znamo da OS X to u sebi ima, pa valjda nije problem da to uključe i na iPadu...
06.02.2010 | 13:06


Ta "startrekologija" mi je nekad stvarno smiješna...

Ja sam siguran da u 23. ili 25. stoljeću neće biti nikakvih padova ni tipkovnica, ni trikodera, ni fazora, ni fotonskih torpeda. Ali da se zaustavimo na padovima i trikoderima, do tad će ljudi (ako uopće do tad opstanu) svi imati moždani usadak (možda i genetski uzgojen) koji će im zamijeniti sve medije prenošenja podataka iz vanjskih spremnika (kakvi god oni bili) u unutarnji (mozak) i natrag. Neće im trebati ni plazma ekran od 300", ni senzorske tipkovnice za kormilarenje.

A holografskom doktoru sigurno neće trebati trikoder da sa njega nešto [holografskim] očima očita.

IMHO, to je vizija budućnosti kakvu vide ljudi umjetničke životne orijentacije, ali bez previše dodira s prirodnim znanostima i tehnikom...

Tko god me sad poželi zaflejmati, neka pogleda najprije originalni (prvi, najprviji) Star Trek film ili seriju pa neka mi kaže kako mu nije presmiješno kad kapt. Kirk kaže "Mr. Sung, warp 3", a Sung upre iz sve snage na neku polugu koja kao da je dopremljena iz pilane Gerovo, sa stare, dekomisionirane tračne pile za trupce, a ono sve mu graške znoja izbijaju od napora dok brod ubrzava na warp 3 (što god to značilo), a iza njega tisuće lampica raznobojnih veselo blinkaju dok se kolutovi s magnetnim vrpcama kolutaju tamo-amo...

E, pa, tako će isto smiješno biti nekom za 30 godina gledati sad ove najfriškije ST-ove. A da ne govorimo što će biti u 25. stoljeću...
06.02.2010 | 19:25
iPad nema ni jedna naprednu opciju-samo je drugi oblik vec postojecih i prikazanih tehnologija
jedino novo i najkrupnije za apple je premijera jednog i sirenje drugog stora

a strucnjaci oba tabora naporno rade
microsoft je najbitnije svoje strucnjake povukao direktno u redmond
(i iz Beograda-jer je beograd bio najbitniji centar za razvijanje softvera za prepoznavanje rukopisa(zaista je tako,vjerovali ili ne,odatle mi inside informacije:))
a i jedni i drugi na svojim prezentacijama pokazali prakticno nista
osim novog nacina koriscenja racunara
kao,laptop je out tablet je in

ni naprednih glasovnih komandi,ni reakcija na kretanje zjenica ni napredni ekrani na kojima osjecas da kucas,nista od onih silnih patenata koji se prijavljuju

sve jedno,kad se sve sabere,ja iPad kupujem(al ne po ovoj cijeni)
jer je bas to skromno sto ima,ono sto meni treba
plus unibody dizajn gratis
06.02.2010 | 19:35
smayoo je napisao:
neka mi kaže kako mu nije presmiješno kad kapt. Kirk kaže "Mr. Sung, warp 3", a Sung upre iz sve snage na neku polugu koja kao da je dopremljena iz pilane Gerovo, sa stare, dekomisionirane tračne pile za trupce, a ono sve mu graške znoja izbijaju od napora dok brod ubrzava na warp 3 (što god to značilo), a iza njega tisuće lampica raznobojnih veselo blinkaju dok se kolutovi s magnetnim vrpcama kolutaju tamo-amo...


hahahahahah
karma za opis


SF knjige i filmovi nisu nista vise nego inspiracija da se napravi nesto bolje
Artur Clark i Isac Asimmov su uradili za nauku koliko i naucnici sa svojim progresivnim idejama
A negdje sam na Discovery Channelu gledao kako neko od appleovaca prica koko je dobio inspiraciju za quicktime upravo gledajuci gorepomenutu epizodu
i kako mu je san da napravi onu virtuelnu sobu u kojoj su se zitelji enerprisea opustali
06.02.2010 | 20:16
Uz Clarka i Asimova u to društvo mogu još dodati i Carla Sagana (iako, ajde, on je ionako više bio znanstvenik, nego književnik), Julesa Vernea (koji je npr. u 40.000 milja ispod mora dao gotovo inženjerski precizan opis izvedbe podmornice s tehnikom zarona i verikalnog kormilarenja, a u Putu na mjesec do detalja razradio fiziku lansiranja kapsule i kemiju održavanja života u njoj). Ali Genea Roddenderyja sigurno ne.
06.02.2010 | 20:19
heh ja sam ionako fan filma Dune,nikako StarTrek serijala

a na spisak bih dodao i Ursulu Leguin
06.02.2010 | 21:09
The Dune. Da, naravno, Frank Herbert. Ali Lynchov film su producenti izmasakrirali. Knjiga je ipak neusporedivo ispred. Osobito završetak trilogije.
07.02.2010 | 00:29
zar nema sedam knjiga?

ja zanam da sam neko brdo pročitao,al je to davno bilo.

i da, najjasnije se sjećam upravo kraja kojeg nema u filmu.

Meni je film kultni.Al je zato rimejk dno dna.
07.02.2010 | 01:48
Ih, da sedam. Ima ih cijelo čudo, čovjek je cijeli život pisao dalje na tu temu. Poslije trilogije (Biblioteka Kentaur, izdano u tri knjige: Arakis, Muad D'ib i Prorok) pročitao sam još Mesiju i Djecu Dine (izdano u 2 knjige) i tu sam odustao jer je čovjek odriftao predaleko u metafiziku. Nije da nisam čitao i filozofije u životu, ali beletristika je beletristika, a filozofija je filozofija. Uglavnom, po mom mišljenju, treći dio trilogije je najjači. Mesija to dobro slijedi, a onda u Djeci Dine baš ono, gubi kompas... Dalje nisam čitao.
07.02.2010 | 03:13
I ja sam tu stao
jes zapetljao je do bola,sto ni ja ne volim,
ali na vrlo simpatican nacin
od kojeg te ne boli glava i mozes poslije otici s prijateljima na kafu
Prorok mi je najbolji dio

Prihvatam neslaganje,ja imam specifican ukus


PS: sad sam odgledao zadnji star trek crap
07.02.2010 | 18:16
Ha! Ovo je fora! Netko se potrudio naći kritike na prvi iPod kada se pojavio 2001. godine!

Primjećujete li kakvu sličnost?

Prođite ovaj kviz: tinyurl.com/yljso9b
09.02.2010 | 10:49
Dina serijal ima oko mislim 12 knjiga od Herberta samog dok je starog Herberta sin Brian s K.J. Andresonom pokupio bilješke i izdao još 5 knjiga (radnja prije org Dine i još prije toga i još puno prije još prije toga). Plus 3 naslova drugih pisaca nekako vezanih uz svijet Dine. Dvije kompjuterske igrice, od kojih je Dune II prvi RTS (ne prvi ali prvi pravi ajmoreč). Lyncov film je klasik, sve serije nakon toga su bezveze.. Aaaahh pogodili ste me di najviše boli. Ljubav iz djetinjstva. 'Bemti imao sam i kuju boje pjeska imenom Dina! (bilo bi malo čudno da sam ju nazvao Arrakis, nije baš zovno ime, probajte se izvikat par puta )

dobro malo sam odlutao.. uglavnom film mi je otvorio vrata esefa i ... ostalo je povijest... naravno. imam svaku knjigu doma i neispunjena mi je želja složit cijeli serijal iste naklade, onak da zgleda lijepo, ne?

opet sam odlutao

Kako sam dost na cesti, ponekad mi je i MB preteško navlačit okolo naokolo a uglavnom potrebe su email, web tu i tam neki fajl prebacit i iphone mi je bio otkriće nakon nekih drugih pametnih telefona, tak da pozdravljam iPad takav kakav je i u neko doglrdno vrijeme ću ga vjerojatno nabaviti...
13.04.2010 | 16:20
Što god iPad imao u drugoj, trećoj i inoj verziji nije vrijedno čekanja jer meni je već i u ovoj verziji COOL Uostalom život bi mi prošao u čekanju kad bi cijelo vrijeme čekao da izađe slijedeća verzija koja će sigurno imati nešto bolje.

Apple rulz
13.04.2010 | 18:46
istina,
super je , mali i tehnicar

ono sto ja vidim u sledecoj verziji je licno poimanje uredjaja i vezano je za moje potrebe
a cilj ipada kao proizvoda da ugodi vecini,ne pojedincu

moje potrebe u stvari zadovoljava kindle dx,samo da nije toliko prokleto skup
cita pdfove,knige,lako ih je ubacivati,a ekran je prosto savrsen za oci
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 sat, 10 minuta
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?
  • dpasaric: Poanta je da je besmisleno dalje širiti raspravu.
  • Air: Fakat imaš teških osobnih problema
  • Air: Protiv "cara" se ne smije ništa pisati?
  • Air: Smetati osobno?
  • Air: i zašto si obrisao ovaj moj tekst is te teme?
  • Air: u temi kafanska laprdanja
  • Air: @dpasaric Samostalno, ničim izazvan optužio si Djuru za nešto. Djuro ti je odgovorio. Budi čovjek, pa kada si "zagrizao" odgovori čovjeku na njegovu cijelu obranu. - stavku po stavku.
  • Air: Skrećeš TEMUsa svojih LOŠIH djela na svoja DOBRA djela (koja nitko ne spori).;)
  • dpasaric: Propast su lijenost i jalovo lamentiranje. Tko je vrijedan i radi neće propasti.
  • dpasaric: Jabučnjak je do svoje punoljetnosti davao odličnu pomoć svakome tko je došao i bez vaših političkih prepucavanja.
  • dpasaric: Vaša hipoteze su potpuno promašene! :) Ono kao "super je imati stalno aktivnu crnu kroniku jer će onda puno ljudi to čitati, pa će ti koji to čitaju pomagati drugima." Bez brige, tko treba pomoć dobit će je i bez crne kronike.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.63 Seconds

Provided by iJoomla SEO