iPad Pro 2018 ili Air 4 2020?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iPad Pro 2018 ili Air 4 2020?


25.05.2021 | 00:09
Imam priliku se počastiti se novim iPad-om, putujem ovaj tjedan za Njemačku, i tamo bih ga uzeo, pa ako može koji savjet od vas iskusnih Jabučara..

Dakle dvojba mi je između Pro 11" 2018-te i ovaj novi Air 4 2020, malo sam popratio cijene i ona im je slična, tako da to je to što se tiče cijene.

Gledao sam malo recenzije za i protiv jednog i drugog, sve je to tu negdje po specifikacijama..

Pro 11" ima Face ID, Air 4 ima Touch ID, procesor je od Pro 11" - A12X, a od Air 4 - A14, šta mislite da li bi oni mogli izdržati sljedeće 3-4 godine korištenja?

Da li tko ima koji od ta dva modela, da mi da kakav savjet? Uzeo bih 64GB Wi-Fi, znači osnovni model.

Jel koristi tko nešto od to dvoje?

Ako može neki brzinski savjet, jer mi je malo hitno..
25.05.2021 | 10:41
Nije direktan odgovor ali čisto za usporedbu moj Ipad Air 2 kupljen krajem 2016. (predstavljen 2014.) i dan danas radi super - baterija odlična i dalje drži cca. 5-6 sati na Wi-Fi, kad čitam knjigu razvučem i na 7+, surfanje, e-mail, YouTube, Neftlix, čitanje knjiga, PDF-ova i light office stvari odrađuje bez greške. Ne igram se puno ali npr. Monument Valley 1 i 2 rade odlično. Žao mi ga prodati i kupovat novi jer mi je ovaj sasvim dobar ali da kupujem uzel bi Pro 11" i to ovaj skroz novi sa M1 čipom.

Makar po meni koji god da uzmeš miran si barem 5 godina, ako ovaj moj starac radi dobro onda i sa novim modelom nebudeš imal problema.
25.05.2021 | 10:55
Ja bi uzeo Air čisto jer je noviji model. No, ako si pro korisnik - bez razmišljana Pro.
Na svoje proizvode  garantira sedmogodišnju softwaresku podršku, kao i rezervne djelove u slučaju kvara. Nakon sedam godina, ostaješ na istom OS-u a zamjene tražiš po servisima koji nisu pod licencom Applea.
Neka me isprave ljudi ako sam išta ovdje krivo napisao, ali mislim da je tako.
To je još jedan + za Air u slučaju da si prosječan korisnik.
25.05.2021 | 11:34
Ja imam Air 2020... obnovio sam svoj Pro 9" iz 2017 (kupljen 2017, nisam sad siguran koji je bio model). Uz takav "skok' Air me odusevljava. Meni iPad pruza "paperless" zivot i koristim ga jako puno. Pro iz 2018 nisam imao u rukama, pa ne mogu usporedivati. Ali, kako i sam kazes, sve sto si procitao kazuje da je "to sve tu negdje", ja bih definitivno isao na noviji model, Air 2020.
25.05.2021 | 11:38
Osnovno je pitanje za što bi ga koristi?
Ako ti baš treba pro model, onda nema dileme, u suprotnome noviji.
Ja sam uzeo iPad osnovni model (10.2", 32GB) i bitno mi je bilo da radi olovka, ostalo je nevažno.
Veselo radi mislim 3 godine.
Za nadogradnje se ne brinem jer kad više ne bude bilo nadogradnji kupiti ću novi za 379 €.
25.05.2021 | 11:46
jura22 kaže:
Za nadogradnje se ne brinem jer kad više ne bude bilo nadogradnji kupiti ću novi za 379 €.

Ma apsolutno. To sam napisao više za kompove, neka se nađe ako je nekome bitno.
25.05.2021 | 12:51
@moonlike - kako si zadovoljan sa Airom? Kako radi Touch ID? Kakva je baterija? Jesi uzeo Wi-Fi ili Cellular?

Ne znam nisam sam šta uzeti, Pro 11" ima 120Hz ekran, 4 zvučnika, i tako dalje..
25.05.2021 | 13:34
invictus kaže:
@moonlike - kako si zadovoljan sa Airom? Kako radi Touch ID? Kakva je baterija? Jesi uzeo Wi-Fi ili Cellular?

Ne znam nisam sam šta uzeti, Pro 11" ima 120Hz ekran, 4 zvučnika, i tako dalje..


Nakon iPad-a 9" iz 2017, Air 2020 me odusevljava. Znaci usporedujem ta dva. Baterija traje bez greske dva do tri dana, uz moj nacin upotrebe, a koristim ga zaista puno. Preko dana poslovno (zabiljeske, podsjetnici, citanje i obrada dokumenata, email, web...). Uglavnom ako nisam za svojim radnim stolom, a to je dosta cesto, iPad odraduje sve. Nakon posla, posluzi za citanje casopisa, imam kindle na njemu (mada imam i sam kindle, pa manje iPad za to koristim), pogledam kakav film na netflixu... Uglavnom je u [pogonu stalno i u tom rezimu dva tri dana baterija traje (puna tri dana nategnuto, ali dogodi se).

Touch ID radi besprijekorno. Tu tehnologiju je Apple dovoljno razvio i ima iskustva, tako da neces imati s tim problema. Ja nemam... brzo i responzivno.

Nisam uzeo Cellular vec WiFi. Meni osobno cellular nema smisla jer puno putujem.

Ima i Air 2020 cetiri zvucnika, a na koliko je herca ekran, nemam pojma...
25.05.2021 | 13:44
@invictus - vidi ovaj review.
25.05.2021 | 13:59
Air 2020. Uzimas osnovni model, znaci pretpostavljamo da neces krcat terabajte RAW fotografija, nego ce sluzit kao i meni, za couch&surf.

Uz jeftiniju cijenu, duze ce trajat sto se tice softvera, bar godinu dulje. A i sada imas i usb c na air 4 tako osim ekrana nema prevelika razlike.
25.05.2021 | 14:50
Ja sam imao istu dilemu i kupio sam iPad Pro 2020 256GB. Kostao me isto para kao i Air a dobio sam ekran 120Hz. Platio sam ga mislim oko 800-900 eura prije par mjeseci.

Uzeo sam i Apple Pencil (ni sam ne znam zasto). Radi savrseno ali je pljacka ziva sto se cijene tice

Nemas ti tu sta pogrijesiti, oba uredjaja ce raditi besprijekorno narednih 5 godina.
25.05.2021 | 15:03
USB-C port je bolji jer ima deklarirano veću struju napajanja i može goniti stikove i diskove koji ne rade preko lightning kabela.
Barem ja nisam na svoj iPad (koji ima lightning konektor) uspio spojiti Samsung T3 disk, dok na USB-C ide.
To je u slučaju ako se uzme iPad s malom memorijom i želi je se proširiti.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 sat, 51 minuta
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.29 Seconds

Provided by iJoomla SEO