da li se isplati kupiti iPad 6.gen
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

da li se isplati kupiti iPad 6.gen


28.11.2020 | 12:43
Pozdrav dečki, imam ponudu za 300e da kupim već pomenut model sa 128gb memorije i 4G podrškom .. jel se isplati kupiti? S obzirom da nisam našao neke recenzije i teme na ovaj model, može li mi ko malo više šta reći ovome modelu..
28.11.2020 | 12:56
Cijena je korektna s obzirom na model, ali ako ti ne treba 4G, a vjerojatno ti ne treba jer imaš mobitel s hot-spotom, onda plaćaš nešto što ti nije potrebno. Ako ti je potrebno 128 GB, onda je prilika jer nećeš lako dobiti toliko memorije za toliko novca. I nisi rekao je li nov ili korišten.
28.11.2020 | 14:06
o da, korišten je, nema na sebi nikakve ogrebotine, imam staklenu foliju te zdravlje baterije na 3utoolsu je 97%
pa to sa 4G mrežom si u pravu ali opet, zatrebat će, dok za memoriju sam siguran da će mi trebati jer ću tu svašta čuvati. Kakav je sa hardverski, jel ga vrijeme pregazilo ili je to neka dobra mašina? Ovo pitam čisto jer nisam apsolutno upućen kakav je iPad...
28.11.2020 | 14:35
Ma svi iPadi unutar zadnjih 5 godina su dovoljno dobri za 95% upotreba. To ti je A10 Fusion čip, više nego dovoljan u smislu snage za većinu toga što se na jednom tabletu radi.
28.11.2020 | 17:03
Ja koristim takav (32 GB, bez 4G), uz Logitech Crayon, uglavnom za poslovne bilješke (Nebo aplikacija) i zadovoljan sam.
28.11.2020 | 17:31
Također, imao sam takav iPad, 32 GB pohrane. U međuvremenu sam ga prodao i kupio 7. generaciju, gotovo je sve isto. S obzirom da ne koristim nikakve grafički zahtjevne programe, a ne bavim se ni obradom videa, nisam primijetio nikakve razlike u radu.

Sa 128 GB memorije za pohranu već postaje ozbiljniji uređaj.
28.11.2020 | 23:02
a kako stoji s baterijom? jel zna ispoštovati makar 7,8h iako je to skoro 10" ekran...?
29.11.2020 | 10:04
4G je OK ako misliš biti stalno u pokretu jer HotSpot na telefonu guta bateriju. Ako je to samo povremeno, onda bez 4G.
Ja samo pogriješio što nisam uzeo s 4G modulom.
Memorija mi nije toliko važna (ako imaš stalan pristup mreži) ili kupiti vanjski dis koji ne treba eksterno napajanje (onaj koji iPad može napajati) i na njega spremiti nešto (vjerojatno u 99% slučajeva je to multimedija - muzika, filmovi, knjige...).
29.11.2020 | 10:25
eric_davidich kaže:
a kako stoji s baterijom? jel zna ispoštovati makar 7,8h iako je to skoro 10" ekran...?


Izdržljivost baterije ovisi o načinu korištenja, puno više nego o veličini ekrana i/ili memorije. Meni izdrži radni dan, s tim što pretežno nije spojen na internet (a kad je, to je preko hotspota od telefona), i što u tom radnom danu, kad mi je takav dan, bude u intenzivnoj uporabi 4-5 h (pregledavanje nacrta u CAD-u, upisivanje napomena, Nebo aplikacija za ručne bilješke i skice.

Mlađa kći ga koristi za online nastavu ponekad, a i supruga, ali njihova uporaba od sat-dva u komadu nije neko opterećenje.
29.11.2020 | 21:34
I kod mene 32 GB WiFI verzija sa Logitech Crayon i Logitech slim folio tipkovnicom. Najkorištenije aplikacije Safari, Nebo, Filemaker, Teams. Bez problema izdrži dan što je nekih 4-5 sati rada. Najviše mi fali memorije pa mi se tvoja opcija čini idealna.
30.11.2020 | 01:16
Kupio sam ga danas.
Pretraživajući po internetu, vidim da je 2018. godina. Oćekivao sam da će biti Touch ID 2. generacije, ali nije, al nema veze. Doista mi se sviđaju njegovi zvučnici, dobar stereo sistem ali nije ono što sam očekivao (vjerovatno što sam navikao na iPhone 11 Pro). Dobra brzina, multitasking, fizički je skoro isti od svojih predhodnika,ali nema veze. Jedino što me iritira, što se sporo puni, skoro 3h. Još ga punim na 18w brzom punjaču(za iPhone 11 Pro). Nabavio sam neku bluetooth tastaturu (uploadovao sam fotku), lijepo mi ide uz iPad. Pisat ću ovdje blagovremeno šta još bude i šta primjetim, a volio bi još što-šta da od vas da saznam, što kroz iskustva, što kroz mišljenja.
Prilozi:
  • overtherainbow
  • Posjetitelj
29.05.2021 | 11:28
Osobno sam vec dosad u par navrata htio uzet iPad taj entry level iPad. Sto se cijene tice super i funkcija koje meni osobno trebaju isto super, ali ono sta mi smeta je sta ekran nije laminated. Ne znam zasto ali to mi bas smeta kad pogledam prema kutevima i vidim taj "gap" izmedu stakla i samog panela i bezel mi je nekako na vecu stranu iako s tim mogu prezivit. Dok mi Air pase apsolutno u svemu a cijena mu je skoro duplo veca. Bas sam nedavno gleda i na Gravisu i Cyberportu moze se nac iPad Pro 2020 za oko 700€, a kad pogledam tu platia bi vise za kamere koje ne trebam ni Lidar koji ne trebam, ali da ima 120hz ekran e to je jako lijepo. A na istin stranicama novi iPad air se prodaje za oko 600€ sta bi znacilo da za dodatnih 100€ se dobije bolji ekran, face iD i automatski vise memorije jer starta od 128 gb. Al opet steta nekako. Jer sta se specifikacija tice treba mi entry lvl iPad, sta se izgleda tice treba mi ipad pro. A kad ce napravit redizajn entry lvl ipada ko zna. Iako da rijesu samo ekran meni bi to znacilo mnogo.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 6 sati, 30 minuta
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]
  • Gjuroo: Upozorenje Apple korisnicima glede moguće krađe identiteta: [link]
  • Gjuroo: @drlovric: Sviđaju mi se oznake što nisu šareni... Taj grb sa zoo vrtom je uvijek nekako kao šaka u oko, al ajd.
  • drlovric: [link]
  • drlovric: Sitno se broji :)
  • JOHN: Sretan i blagoslovljen Uskrs!
  • Borostef: Sretan Uskrs :)
  • Miro Spiro: sretan Uskrs
  • Beli: Sretan Uskrs svima :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 0.99 Seconds

Provided by iJoomla SEO