Air 3 vs iPad 7 vs iPad 6
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Air 3 vs iPad 7 vs iPad 6


30.03.2020 | 17:25
Riknuo laptop, a s COVIDom ne rade servisi... Nastava ide online i nekakav iPad je rjesenje. Refurbished dakako.

Imam sljedece opcije:

1) air 3 - 64 gigs, A12 procesor, 7 mpx prednja kamera, 6 mjeseci garancije 449€

2) iPad 7 - 32 gige, a10 procesor, 1.2 mpx prednisone kamera, 24 mjeseca garancije, 389€


Buduci da iPad 6 I iPad 7 imaju iste komponente, ima li ga smisla gledati? Tj koliko bi jeftiniji morao biti?


Ovo su ponude s backmarket.fr jer na Apple.fr store rijetko ista uleti...
30.03.2020 | 18:04
IPad 6th gen radi s logitech crayon (jetinom) olovkom. Za druge ne znam, provjeri
31.03.2020 | 09:27
iPad 6 smo mi uzeli, dobar je, ali 7mica je možda bolje rješenje zbog veličine ekrana. iste su brzine. mislim, i air 2 je super, koristim ga već 5 godina. žao mi je jedino što na njega ne radi apple pencil, ali ne mijenjam ga dok ne crkne.
31.03.2020 | 14:46
Uzmi air3 radi vece pohrane. 32gige je premalo imho.
01.04.2020 | 21:40
Imao sam iPad 5 i sada imam Air 3. Razlika u procesoru se osjeti ali nije po meni presudna osim ako se preko njega neće raditi nekakve obrade videa u 4K ili slično. No razlika u ekranu je očigledna; laminiranje i antireflektirajući premaz čine razliku i ona je očita i u sobi a kamoli na suncu ili jakom svijetlu. Također, osjećaj pisanja olovkom je neusporedivo bolji na Airu radi laminiranja zaslona.
A koliko bi 6 ili 7 mogali biti jeftiniji da ih uzmem prije - pa puno više nego ova navedena razlika. Meni osobno bar 200 eura.
Ako imate kakvih pitanja konkretno za Air 3 pitajte.
01.04.2020 | 22:42
Za sto konkretno koristite iPad? Cisto da cujem vasa iskustva...

Dok sam se bavio fotografijom, ja sam svoj koristio da klijentima pokazujem portfolio.

Sad kad sam ga prodao i ne primjecujem da mi nesto fali. Jedino navecer u krevetu da gledam YouTube

Mislim da je idealan uredjaj za konzumaciju sadrzaja, a poslovno mi nista nije znacio.
01.04.2020 | 22:56
Digitalna bilježnica. Olovka, prepoznavanje rukopisa, pretražive bilješke + originalne skice i sheme.
02.04.2020 | 09:18
Vođenje kućnih financija, podsjetnik, album za fotografije, obrada kućnih video zapisa, igranje igara, YouTube - za mene kao nezahtjevnog korisnika je i više nego dovoljan. U potpunosti mi zamjenjuje računalo.
02.04.2020 | 09:40
drlovric kaže:
Za sto konkretno koristite iPad? Cisto da cujem vasa iskustva...

Dok sam se bavio fotografijom, ja sam svoj koristio da klijentima pokazujem portfolio.

Sad kad sam ga prodao i ne primjecujem da mi nesto fali. Jedino navecer u krevetu da gledam YouTube

Mislim da je idealan uredjaj za konzumaciju sadrzaja, a poslovno mi nista nije znacio.


90% vjezbi za gitaru i bass mi je iPad pomocnik. Dosta koristim notes, makar se editing tih notesa svodi na mac. Photos app mi je važan, brišem slike, uređujem albume itd. Facetime mašina i opet se vraćam na sviranj, music memos i garageband (a kad snimam nešto "konkretno" onda prebacim to u logic na macu.
  • Daddo
  • Posjetitelj
02.04.2020 | 12:15
Mojih 2 kune:

1. Kao i kod svih drugih Apple uređaja - kupi najbolje i najnovije što si možeš priuštiti. Apple uređaji imaju dugu "uporabnu vrijednost" (moj ipad mini 1gen još radi i surfam na njemu i gledam plex sadržaj). Air3 je svakako najbolja opcija, ako možeš uzmi olovku.

2. Primjena - ovo je škakljivo. Ekran je dovoljno velik za sve osim "ozbiljan office rad" jer je za to premali, no uređaj je dovoljno svestran da će uredno zamjenit računalo za osnovno (nastava na daljinu, mailovi, web, pregled office dokumenata i bilješke kao na papiru ako imaš olovku)

Meni je moj mini radi iOS 8 nedovoljno dobar više i trebat će zamjenu... ići će Air zbog olovke. Primarni (kao uređaj koji najviše koristim) je iPhone ali ubio sam ga i ne mogu na njemu kvalitetno pratiti nastavu na daljinu, a do kompa često ne mogu ili mi je nezgodno.

Smayoo, može info koji appovi za bilježenje i prepoznavanje, znam da si negdje već pisao i pretražit ću. Meni je notability ok i imam ga i za MacOS i za ipad... ali bez olovke.
02.04.2020 | 12:58
Sad se upravo šutam nogom u dupe što se nikako ne mogu sjetiti koji mi ga je Jabučar preporučio (hvala mu opet), jer mi je zaista dao dobru preporuku. Aplikacija se zove Nebo. Prepoznavanje rukopisa je unutar očekivanog (a to je puno jer su moja očekivanja u tom smjeru jako visoka ), dakle nije savršeno, ali je vrlo pristojno, čak i s vrlo brzim pisanjem i vrlo žvrljastim rukopisom. I kvačice prepoznaje. Meni je najveći problem što se ne uspijevam naviknuti da, kad neku riječ prepozna krivo, ispravim to na način da iz ponuđenog izbora odaberem ispravnu umjesto da križam (što je digitalni ekvivalent brisanju) i pišem ponovno pa me to onda usporava i stvara mi nervozu.
Aplikacija također prepoznaje (i to jako dobro) matematičke formule i (ne toliko dobro, ali ok za nezahtjevne korisnike) dijagrame (krug, kvadrat, trokut, strelica i tako to). Freehand također podržava i to, za moje potrebe, više nego odlično.
Ono što bi bilo nice to have, a trenutno nema je - da moraš unaprijed ručno odabrati kakvo polje otvaraš, tj za kakav tip unosa (HWR, matematika, dijagram, freehand).
02.04.2020 | 13:31
@john_st
Koristim iPad 6 sa Logitech slim folio tipkovnicom (US English) i logitech crayon olovkom. Razlika između iPad 6 i iPad 7 je u mogućnosti spajanja novijeg modela sa Apple Smart keyboard koji je meni osobno puno bolji od Logitech tipkovnice. Ugodnije tipkanje i značajnije je lakša pa je cijeli komplet nije glomazan od kombinacija koju imam. Usko grlo u mom slučaju je količina memorije od 32 GB pa bi samo zbog toga osobno išao na varijantu AIR sa 64 GB. Novija generacija, bolji ekran samo su plus u cijeloj priči a podržava i smart keyboard. Naravno i Apple pencil ali samo prvu generaciju.

@drlovric
Kako moj posao nije "kreativan", osim problema sa memorijom, iPad zadovoljava sve moje potrebe. Office 365, mail, i brdo potrebnih i manje potrebnih aplikacija koje sam upotpunio sa Affinity Photom za $9.99 na nedavnom sniženju. Gledanje filmova, čitanje knjiga, streaming servisi, spajanje na iCloud ili One Drive, promjena i čuvanje docx, xlsx, pptx dokumenata, edit PDF dokumenata, OCR putem online servisa, filemaker 17 itd. Od povremenih zadataka za sada ne znam za alternativu Affinity publisheru (InDesign). Kako se time ne bavim već godinama već samo povremeno kada dobijemo neki novi katalog od principala, imam vremena to napraviti na računalu u firmi. BTW, čak i torrente možeš skidati preko iPada. iOS 13 ima podršku za vanjske diskove pa se oni uredno prikazuju pod files aplikacijom. Mislim kako je bitno napomenuti ukoliko je usb fromatiran kao HFS prikazivati će se i ako iPad nije priključen na napajanje. FAT ili NTFS formatirani diskovi se neće prikazivati ukoliko nemaju vlastito napajanje ili se ne koristi adapter koji osim USB ima i lighting konektor.
12.04.2020 | 17:33
Evo da se javim...

Uzeo sam novi Air i apple pencil. Uzeo bih bio logitech olovku, ali dostava je trajala predugo, a apple store je sve dostavio unutar 48h, cak uz gravuru.

Probao sam Nebo i super je za OCR, ali kad pisem pojavi mi se nekakav “textbox” povise i onda ako hocu staviti granice za integral me zajebava.

Probao sam Blankbook i super je u svemu osim sto ne da nego jednu mega stranicu i koristeci defaultna 3 shortcuta me cesto vrati na pocetni menu i onda skrolaj dok ne dodjes na polaznu poziciju.

Na kraju kupio GoodNotes i dosta sam zadovoljan.

Koristim ga za online nastavu gdje podijelim ekran s ucenicima preko google meet i onda pisem po njemu kao po ploci. Moram rec da mi iPad prije olovcice nije imao smisla previse. Sada, sto radi prisile online nastave sto radi savrsene preciznosti i jednostavnosti olovcice, to je nova zvjerka.
12.04.2020 | 19:28
A kakav je GoodNotes za prepoznavanje "običnog" rukopisa (ne matematičkog)?
13.04.2020 | 20:09
Ne koristim tu opciju, ali sam testirao i za engleski i francuski je odlican. Hrvatski nije podržan.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 6 sati, 38 minuta
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 0.88 Seconds

Provided by iJoomla SEO