Molimo, logirajte se

Samo članovi mogu sudjelovati u temama na ovome forumu. Morate se registrirati ili logirati ako želite aktivno sudjelovati.

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 18 sati, 28 minuta
  • jura22: Bez ID-a nitko niti neće moći instalrati programe i telefon bude neupotrebljiv osim za osnovno. Očito su problem oni programi koji ne služe za primarnu funkciju telefona (karte recimo).
  • dpasaric: Borisone dobro govori.
  • Borisone: Razlika je ogromna. Niti kad kupuješ TV nemaš pravo biranja njegovog OS-a. Kupci kupuju TV ili kupuju iPhone, a ne OS. Cijeli taj sustav daje dodanu vrijednost Apple uređajima.
  • Borisone: Neće to proći. Apple ne prodaje OS. Apple prodaje uređaj s vlastittim servisima na koji se mogu kroz AppStore instalirati i druge aplikacije.
  • jura22: A što je s onima koji nikad ne nadograde ili instaliraju app? Oni koji koriste telefon kao i nekad Nokiu 3310? Što budu oni?
  • m@xym: Samo, sada moraju smisliti kako će to tehnički izvesti, a da ne bude potpuno suludo, i naravno, ako Apple bude prisiljen na to, isto će morati napraviti i proizvođačima svih ostalih smartfona (čitaj Android), jer i svi oni uz svoje mobitele izbacuju set svojih (i Google-ovih) aplikacija.
  • m@xym: Kako da ne, tako su i Microsoft-u zabranili da Internet Explorer bude defaultni browser, pa su nas Windowsi davili sa obaveznim odabirom brosera, pa su "regulirali" cookie, pa sad svaka stranica izbacuje pop-up o njima... ma divota jedna.
  • Soffoklo: Da, po onoj "Pazi što želiš jer bi ti se moglo ostvariti" Kad sam napisao početak kraja, mislio sam na cijeli poslovni model Applea, jer ih stiscu i iz EU, USA, UK...
  • Air: Toliko o slobodnom tržištu
  • Air: Ono, čujte... sad ste pre jaki i pre dobri pa moramo smisliti način kako vam srezati krila.
  • Air: To je samo pokazatej koliko ljudska glupost, zavist i gospodarski rat nemaju granica...
  • Air: Ma neće. Ljudima će biti potrebno par klikova više da bi imali ono što danas imaju od Apple-a.
  • Soffoklo: Ako ovo prođe onda će to biti početak kraja iOS uređaja za početak, ali najvjerojatnije i Applea kao kompanije: [link]
  • ping: Di mi je emoji? :)
  • ping: @temptation Pa nije enter ona tipka na poker automatima manja/veća. Dovoljno jednom. ????
  • temptation: Pozdrav, dali tko zna kako najbolje kupiti final cut pro na firmu?
  • rusty: Dakle Win11 - "sportlight" like korištenje, start menu na sredini ikao i sve ostale aplikacije... neki opasan hibrid elementaryOS i macOS samo što ima Registry tako da... [link]
  • ZeljkoB: Ispravan link [link]
  • ZeljkoB: Ima li tko viska [link] da se spreman rastati za razumniju cijelu od ove novoga u iStyleu? :)
  • Dijete: @Miki9890 [link]
  • Dijete: @Miki9890 Pine Player.. ima i konverter…
  • Kloba: Da igračka... :)
  • zvone: Stigao mi je prije par dana silver iMac BTO. Nije losa igracka za po kuci.
  • Djuro genijalac: VLC?
  • Miki9890: Pa ako tko ima prijedlog :D
  • Miki9890: Tražim glazbeni player koji je besplatan, svira flac-ove i ima EQ. Dosada sam koristio VOX ali je počeo crashati pri startu, a Pine Player mi previše usporava stari mac u multitasku
  • Miki9890: Hej ekipa :)
  • jura22: Nije
  • Kloba: Kaj tip umire na tekmi Danska Finska upravo?
  • kupus: jednom za svagda, garancija je proizvoljne duljine, a pozivanje na materijalne nedostatke (igra riječima) traje 2 godine po EU pravilima i za to je trgovac odgovoran
  • kupus: [link]
  • smayoo: Ne. To je jamstvo.
  • jura22: Mislim da ide na teret uvoznika ako on postoji, a na teret trgovca, ako je on ujedno i uvoznik.
  • smayoo: Zakon kaže da je 2g odgovornost za materijalne nedostatke na teret trgovca, ne distributera. Kužiš valjda razliku?
  • songoku: Vidim koliko puno madjarima znaci hrv zakon, zasto bi bilo ista drugacije s austrijancima i svabama
  • smayoo: Zakon ih na to obavezuje.
  • songoku: Pa zar ti stvarno mislis da bi Vip, T-Com i svi ovi koji uvazavaju tu 2. god, da bi to radili na svoj trosak
  • songoku: Moja poanta je bila, ako nije bio R1 racun ili baterija consumed, da madjari muljaju
  • songoku: Ne, u Irskoj, ali racun je bio od Linksa iz Hr, Apple-ova politika je ista prema svim AASP-ovima u cijeloj EU
  • smayoo: Ovdje u Hrvatskoj?
  • songoku: Smayoo, dok sam radio u AASP-u, ne direkt Appleu, covik mi je donio MBP sa racunom iz Linksa u 2. godini, ja sam skenira, posla Appleu sa odgovarajucim ECLC formularom i uredno je bilo odobreno vec sutradan
  • drlovric: Ma friend mi ide na more slijedeci tjedan, pa reko da mi ponese to usput :) Nisam nikada narucivao nista u HR, pa pojma nemam. Hvala na info.
  • Riba: Ne, nego neka plati pri ulasku u BiH :)))
  • JOHN: Sad što si planirao dati za carinu, ostavi u Splitu na nekom ručku !:-)
  • Riba: Pa nema carine unutar EU.
  • drlovric: MIslim iz SLO naruciit neki paketu u Split. Ima li kakve carine ili ostalih troskova za iznos 150-160e?
  • Riba: :)
  • drlovric: EU grqdjani u redu stoje da odu da zive u Indiji. Popusti me molim te, ziv bio :D
  • Soffoklo: O nekim stvarima bi se dalo raspravljat, ali osnovni razlog zašto će EU sve više zaostajati za SAD-om, Azijom, a uskoro i Indijom je nesposobna birokracija EU - [link]
  • smayoo: Songoku, ti pričaš o politici Applea u nekim zemljama gdje je Apple izravno prisutan. Mi smo ovdje u šupku EU i neki lokalni mađarski age, koji su tek malo iznad nas u, u završetku debelog crijeva, kroje tu politiku

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

iAnte, jura22, m@xym, rusty, temeljnik, Tito, Anonimci (442)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%