apple ID account deaktivacija/brisanje
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

apple ID account deaktivacija/brisanje


07.06.2019 | 14:48
Pozdrav raja, zanima me da li poslije deaktivacije/brisanja trenutnog apple ID-a aplikacije ostaju na uredjaju sa svim podacima i da li je moguce nabaciti novi acc sa istim aplikacijama (da li se instaliraju sve ponovo kao na starom i overlapping sa trenutnim ako ostaju)? :/ Ako uradim Backup s trenutnim ID-jem kojeg namjeravam izbrisati, da li ga mogu vratiti na novi ID?
07.06.2019 | 21:46
Ne
07.06.2019 | 22:46
Ne, baš zato i postoji Apple-ID, jedinstvene postavke za samo taj account. Pazi da na iPhone uređaju ne brišeš, pa izrađuješ novi Apple-ID više od 3 puta, jer je to maksimalan broj promjena po jednom uređaju, barem što se telefona tiče.
08.06.2019 | 08:35
Ako uradis 1000 puta erase iphone,svaki put mozes staviti drugi ID
08.06.2019 | 12:52
drazenp1706 kaže:
Pazi da na iPhone uređaju ne brišeš, pa izrađuješ novi Apple-ID više od 3 puta, jer je to maksimalan broj promjena po jednom uređaju, barem što se telefona tiče.


Ako nisi sto posto siguran u ono što pišeš, bolje je ne napisati ništa, nego širiti dezinformacije.

Limit od tri accounta po iOS uređaju (dakle ne samo iPhone, nego i iPad), odnosi se na maksimalni broj novih account-a koji se mogu kreirati na jednom iOS uređaju.
Za broj promjena accounta na nekom uređaju nema nikakvog limita.
08.06.2019 | 15:04
Ne znam šta se tu ima objašnjavati, dovoljno je znati razliku između kreiranja i dodavanja postojećeg accounta:

- ne jedom te istom iOS uređaju možeš kreirati, napraviti (dakle ne konfigurirati, postaviti, izmijeniti) najviše tri nova accounta

Primjer, obitelj od četiri člana kupe jedan iPad. Ako nitko od članova nema postojeći Apple ID, na tom iPadu će samo tri člana moći sebi napraviti novi Apple ID account. Četvrti član obitelji neće moći napraviti svoj Apple ID na samom iPad-u, nego mu preostaje isti napraviti preko iTunes-a ili on-line putem nekog browsera na Apple ID home-page-u.

- na bilo kojem iOS uređaju možeš neograničeni broj puta promijeniti AppleID

Primjer, kupiš novi iPhone, stari backupiraš, obrišeš i daš ga svojoj gospođi, ona se uredno na njega prijavi sa svojim (postojećim) Apple ID-om koristi ga neko vrijeme i zaključi da i njoj treba novi iPhone.
Preda ga svom djetetu, koje se opet uredno prijavi sa svojim (postojećim) Apple ID-om i koristi mobitel. Nakon nekog vremena, obitelj odluči prodati iPhone, pa dijete backupira svoj account na iCloud, obriše mobitel i proda ga nekome. Taj, nepoznat netko se uredno prijavi na tom rabljenom iPhone-u sa svojim Apple ID-om, a ako ga opet nekome odluči preprodati, osoba koja ga kupi će be problema moći postaviti svoj Apple ID.

Zašto postoji limit broja novokreiranih Apple ID-ova na jednom iOS uređaju, nemam blage veze.
08.06.2019 | 15:38
drazenp1706 kaže:
Pazi da na iPhone uređaju ne brišeš, pa izrađuješ novi Apple-ID više od 3 puta, jer je to maksimalan broj promjena po jednom uređaju, barem što se telefona tiče.


Drazen je imao samo dobre namjere s njegovim postom, i kao sto se vidi napisao je "izradjujes novi Apple-ID", samo se kasnije malo lose izrazio sa "promjena po uredjaju".

m@xym kaže:

Ako nisi sto posto siguran u ono što pišeš, bolje je ne napisati ništa, nego širiti dezinformacije.

Limit od tri accounta po iOS uređaju (dakle ne samo iPhone, nego i iPad), odnosi se na maksimalni broj novih account-a koji se mogu kreirati na jednom iOS uređaju.
Za broj promjena accounta na nekom uređaju nema nikakvog limita.


Mislim da nije fer nekoga ovako optuzivati za dezinformacije i onda to potkrijepiti drugom dezinformacijom (tj. nepotpunom informacijom).

Limit od 3 kreirana accounta po iOS uredjaju se odnosi samo na iCloud account. Na istom iOS uredjaju mozes kreirati neograniceno AppleID accounta.

Vidim da ljudi ovdje dosta brkaju pojmove kao AppleID account, iTunes account, iCloud account.
Nije svaki AppleID account ujedno i iCloud account ili iTunes account, ali su zato svaki iCloud ili iTunes account ujedno i AppleID accounti.

08.06.2019 | 16:37
@songoku

Hvala na ispravnom tumačenju pojmova.

Kako kaže stara poslovica:'Put u pakao, popločen je dobrim namjerama', pa to što je kolega 'drazenp1706' imao dobre namjere, ni u kom slučaju ne umanjuje činjenicu da je u svom odgovoru čovjeku dao potpuno krivu informaciju.

I ja sam u svom odgovoru pomiješao Apple ID i iCloud account, ali sam ipak dao točniju informaciju.
08.06.2019 | 16:41
Ekipa hvala na odgovorima, ali sta se desava s aplikacijama? Koliko znam ostaju na uredjaju, da li se preklapaju ako inst. s novog Apple ID-a jer ih preko novog nisam download :/
08.06.2019 | 18:38
@arjen Aplikacije ti ostaju na uredjaju ali se ne mogu updateati. Kad je update dostupan i kliknes update, dobit ces popup sa upitom za sifru od starog iTunes accounta sa kojim je taj app skinut.

Da bi moga instalirati taj app sa novim iTunes accountom, moras prvo izbrisati app, jer inace nemas opciju Download nego samo Open u AppStoreu.

Mislim da ovo sto ti trazis (da zadrzis data, a samu aplikaciju pregazis novom skinutim s novim accountom) bi mozda moglo doci sa iOS-om 13, jer mi se nesto slicno bas desilo na tvOS-u 13.

Imao sam jedan app skinut sa americkim accountom, i kad sam zavrsio setup i poceo onaj automatski restore, kad je krenuo downloadati taj app me je pita ocu unijeti password za taj account ili downloadati app iz AppStorea sa trenutno logiranim accountom.
08.06.2019 | 19:17
songoku kaže:
@arjen Aplikacije ti ostaju na uredjaju ali se ne mogu updateati. Kad je update dostupan i kliknes update, dobit ces popup sa upitom za sifru od starog iTunes accounta sa kojim je taj app skinut.

Da bi moga instalirati taj app sa novim iTunes accountom, moras prvo izbrisati app, jer inace nemas opciju Download nego samo Open u AppStoreu.

Mislim da ovo sto ti trazis (da zadrzis data, a samu aplikaciju pregazis novom skinutim s novim accountom) bi mozda moglo doci sa iOS-om 13, jer mi se nesto slicno bas desilo na tvOS-u 13.

Imao sam jedan app skinut sa americkim accountom, i kad sam zavrsio setup i poceo onaj automatski restore, kad je krenuo downloadati taj app me je pita ocu unijeti password za taj account ili downloadati app iz AppStorea sa trenutno logiranim accountom.

eh to bi bilo odlicno, nadam se ce biti moguce zadrzati podatke, iako kad malo bolje razmislim sve ili vecina aplikacija imaju svoje logine i backup-e ako se ne varam?
08.06.2019 | 19:58
@ajren,

Koliko sam shvatio, ti bi želio zadržati aplikacije (i/ili podatke) prethodnog korisnika, a koristiti mobitel sa svojim Apple ID (i Itunes i iCloud accountom).
To ti na trenutnoj verziji iOS-a neće ići, a što će biti sa iOS-om 13 to tek ostaje za vidjeti.

Brisanje (preciznije, uklanjanje) accounta sa iOS uređaja ne briše ništa sa samog uređaja (ni programe ni podatke), ali ti iOS ne dozvoljava update programa kupljenih accountom 'A' sa accountom 'B' (jer bi u tom slučaju 'maštoviti' korisnici to mogli iskorisiti za besplatnu razmjenu programa koji se inače plaćaju).
Kako stoje stvari sa backup-om na iCloud account, ne znam točno jer nikad nisam imao takvu situaciju, ali slijedom svega prethodno navedenog, ako postaviš novi iCloud account na iPhone, on vjerojatno neće backupirati programe i podatke koji nisu kupljeni sa Apple ID-om koji je vezan za novi iCloud account, što u prijevodu znači da postojeći programi i podaci starog korisnika, neće biti backupirani.

Dakle, ako želiš koristiti programe i podatke starog korisnika, niti ćeš ih moći updateati, niti ćeš ih moći backupirati, a to baš i nema puno smisla.

Jedini podaci koji se mogu razmijeniti između starog i novog korisnika su kontakti, tj. možeš napraviti 'merge' kontakta starog korisnika, i svojih kontakata, i backupirati ih preko iClouda. Što opet nema puno smisla, ali eto, može se.
08.06.2019 | 20:54
m@xym kaže:
@ajren,

Koliko sam shvatio, ti bi želio zadržati aplikacije (i/ili podatke) prethodnog korisnika, a koristiti mobitel sa svojim Apple ID (i Itunes i iCloud accountom).
To ti na trenutnoj verziji iOS-a neće ići, a što će biti sa iOS-om 13 to tek ostaje za vidjeti.

Brisanje (preciznije, uklanjanje) accounta sa iOS uređaja ne briše ništa sa samog uređaja (ni programe ni podatke), ali ti iOS ne dozvoljava update programa kupljenih accountom 'A' sa accountom 'B' (jer bi u tom slučaju 'maštoviti' korisnici to mogli iskorisiti za besplatnu razmjenu programa koji se inače plaćaju).
Kako stoje stvari sa backup-om na iCloud account, ne znam točno jer nikad nisam imao takvu situaciju, ali slijedom svega prethodno navedenog, ako postaviš novi iCloud account na iPhone, on vjerojatno neće backupirati programe i podatke koji nisu kupljeni sa Apple ID-om koji je vezan za novi iCloud account, što u prijevodu znači da postojeći programi i podaci starog korisnika, neće biti backupirani.

Dakle, ako želiš koristiti programe i podatke starog korisnika, niti ćeš ih moći updateati, niti ćeš ih moći backupirati, a to baš i nema puno smisla.

Jedini podaci koji se mogu razmijeniti između starog i novog korisnika su kontakti, tj. možeš napraviti 'merge' kontakta starog korisnika, i svojih kontakata, i backupirati ih preko iClouda. Što opet nema puno smisla, ali eto, može se.

To znaci da kada izbrisem aplikacije npr. messenger ili viber i s novim Apple ID-em ih instaliram i logujem se normalno, podaci, odnosno poruke ce biti izbrisane?
08.06.2019 | 20:58
ajren kaže:

eh to bi bilo odlicno, nadam se ce biti moguce zadrzati podatke, iako kad malo bolje razmislim sve ili vecina aplikacija imaju svoje logine i backup-e ako se ne varam?


Upravo tako, mislim da danas bice 99% aplikacija ima ili svoj login i data uopce nije na uredjaju ili podupiru iCloud backup.

Ali sad kad malo bolje razmislim i ako app ne podupire niti jedno od gore navedenog, trebalo bi biti izvedivo zadrzati app data a reinstalirati app sa novim accountom, jednostavno offload app umjesto da ga izbrises skroz.

Settings->General->iPhone Storage, pricekas da ucita i izlista sve appove, izaberes app koji zelis i ides Offload App umjesto Delete App.
08.06.2019 | 21:35
m@xym kaže:

slijedom svega prethodno navedenog, ako postaviš novi iCloud account na iPhone, on vjerojatno neće backupirati programe i podatke koji nisu kupljeni sa Apple ID-om koji je vezan za novi iCloud account, što u prijevodu znači da postojeći programi i podaci starog korisnika, neće biti backupirani.

Dakle, ako želiš koristiti programe i podatke starog korisnika, niti ćeš ih moći updateati, niti ćeš ih moći backupirati, a to baš i nema puno smisla.


Ne bas. iCloud upce ne backupira same aplikacije te ga zbog toga uopce nije brige sa kojim accountom je aplikacija instalirana. iCloud backupira samo korisnikove podatke (kako sistemske tako i od svih aplikacija) i prilikom restorea jednostavno korisnikovi podatci se preuzimaju iz backupa a aplikacija iz AppStorea (sto je logicno, zasto bi duplo spremali podatke i trosili korisnikov iCloud storage ako je to dostupno u ‘drugoj vrsti oblaka’).
Jedino sto u slucaju cjelukupnog backupa telefona, u tom backupu ce isto biti spremljeno sa kojim accountom je applikacija instalirana, te ce tijekom restorea tog backupa te pitati pass za taj account da moze neometano downladati app iz Storea. U tom slucaju jednostavno mozes odabrati skip na taj prompt, te kad restore zavrsi sam downloadati taj app iz Storea sa novim accountom i user data bi trebao biti tu. To je upravo ono sto sam prethodno spomenuo da mi se cini da bi mogli pojednostavniti sa iOS13.

S druge strane, ako govorimo o internom backupu samog appa koji koristi iCloud za pohranu tog backupa, nema nikakve veze koji je iCloud account a s kojim iTunes accountom je app kupljen. App ce jednostavno napraviti svoj backup i spremiti ga u iCloud accounta koji mu je dostupan (koji je trenutno unesen u postavkama iClouda). Nema nikakve provjere niti je potrebno da to bude isti account.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 4 sati, 51 minuta
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

tino1, Anonimci (486)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.48 Seconds

Provided by iJoomla SEO