Ios imenik grupe
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Ios imenik grupe


07.04.2019 | 14:15
Pozdrav ekipa. Ne znam da li je tema bila al zanima me da li ios tj dal se moze na iphoneu podesit ili skinut neka aplikacija da mi podjeli kontakte u imeniku recimo:
Posao
Familija
Itd..?

Ako moze pomoc. Znacilo bi mi i pojednostavnilo zivot.
Postoji li nesto osim da ih stavim u favorite.
Hvala
07.04.2019 | 17:25
Da, naravno. Jedino ne znam kako bi to organizirao isključivo koristeći iPhone. Meni su kontakti u iPhoneu i na Macu sinkronizirani. Na Macu u aplikaciji Contacts možeš definirati proizvoljan broj grupa i jednostavno željene kontakte mišem odvući u neku grupu (svaki kontakt može biti u više grupa). Kad to syncaš na iPhone, on će sve to preslikati. Kad na iPhoneu onda otvoriš kontakte, u kutu gore lijevo imaš link "Grupe" (ili već na kojem ti je jeziku iPhone) gdje možeš odabrati koje ti grupe prikazuje.
08.04.2019 | 10:37
Evo uspio sam napravit priko iclouda na kompu. Kakva glupost. Sve je osim sta je prakticno.
08.04.2019 | 11:05
smayoo kaže:
Da, naravno. Jedino ne znam kako bi to organizirao isključivo koristeći iPhone.

Zbog ovakvih gluposti mi se sve više Apple gadi koliko god ja srčano zagovarao njihov eko-sistem.

Pa hebem im ja sve da u 2019. ne mogu napraviti grupe kontakata. Hračk, puj...
10.04.2019 | 16:02
Al ja kad sam i grupirao nisam nista postigao jednostavnije. 5 stvari triba pritisnit da dodes do zeljene grupe. Kontakti-grupe-odaberes grupu pa tek onda biras. Lose.
10.04.2019 | 17:43
Lijep pozdrav. Moj problem koji trenutno imam je vezan uz kontakte i sinkronizaciju. Na računalu (10.14.4), u kontaktima imam "Svi kontakti" koji se dijele na dvije skupine: iCloud i Na Macu! Te dvije skupine kontakta nisu sinkronizirane, a imam ih tisuće i to mi predstavlja jako veliki problem. Telefon (X Max) se sinkronizira kao i sat s iCloud-om, ali nije mi jasni zašto nemam na Macu sinkronizirane kontakte. Ja nigdje nisam našao konkretnu uputu, niti vidjeo razlog tomu. Nisam stručnjak, samo sam korisnik računala od ZX Spectruma, (samim tim je jasno da već imam podosta godina:-)). Molim Vas savjet ili pomoć ovo ovog problema. Rado ću dopuniti objašnjenje problema ako je nejasno napisano. Hvala Vam!
10.04.2019 | 20:14
@Gaston - Da li je Mac prijavljen na isti iCloud račun kao i telefon, ako je, ne bi trebalo biti problema oko sinkronizacije. Ali pokušaj sljedeće, odaberi sve kontakte iz skupine “Na Macu” (cmd + A) te ih jednostavno odvuci u skupinu “iCloud”. Neka u tom procesu i Mac i iPhone budu spojeni na internet.
10.04.2019 | 21:04
Gospon Pongrac, napravio sam uz Vašu pomoć veliki korak naprijed. Razlika sada u svega par kontakta, što je prihvatljivo, ali i dalje nemam odgovor zašto je to tako i zašto se proces ne odvija automatski.
Postupak koji sam primjenio po Vašem savjetu je bio: "Svi kontakti" -> cmd+A -> odvučeno u skupinu "Svi s iClouda", potom, "Svi kontakti" -> cmd+A -> odvučeno u skupinu "Sve na Macu".
Svi uređaji su na istom iCloud računu i uvijek na internetu. Pored toga problem je i datum rođendana koji ne mogu upisati u kontaktima na Mac-e, a na telefonu i iPad-u mogu. Ne radi se o dodavanju, ili brisanju polja za rođendan, jednostavno se ne može dodati u predlošku kontakta.
Neki vrag sam nekad i negdje kliknuo, ili nisam kliknuo i to mi pravi problem već mjesecima, a ne znam što, da barem nije u pitanju toliko puno kontakta, čini mi se da bih sve iznova postavio!
U svakom slučaju ja sam Vam zahvalan na pomoći, a ako imate još kakav savjet ili prijedlog da probam, rado ću ga poslušati. Lijep pozdrav.
10.04.2019 | 21:57
Gaston kaže:
Pored toga problem je i datum rođendana koji ne mogu upisati u kontaktima na Mac-e, a na telefonu i iPad-u mogu. Ne radi se o dodavanju, ili brisanju polja za rođendan, jednostavno se ne može dodati u predlošku kontakta.


Što se to ne može dodati u predlošku? Datum rođendana u već postojeće (prazno) polje?. A jesi li uklikao "EDIT" dolje desno prije nego si pokušao unijeti rođendan?
10.04.2019 | 22:18
Gaston kaže:
Postupak koji sam primjenio po Vašem savjetu je bio: "Svi kontakti" -> cmd+A -> odvučeno u skupinu "Svi s iClouda", potom, "Svi kontakti" -> cmd+A -> odvučeno u skupinu "Sve na Macu".


Mislim da nisi dobro shvatio savjet i s ovim si istina syncao sve kontakte u iCloud, ali si ih isto tako i duplirao na Macu (mozda ti je to i bio cilj, onda sam ja krivo shvatio).

Ti sad imas sve kontakte duple, jedan set u iCloud i jedan set lokalno u On my mac. Kad iduci put dodas novi kontak na iPhoneu, taj kontakt ce se syncati i na Mac u iCloud, ali normalno nece u On my mac.
Jednostavno, zamisli to kao dva foldera, jedan se synca drugi ne.
11.04.2019 | 00:04
Gospon "smayoo", da, izgleda nevjerojatno ali polje je zatamnjeno i u njega se datum rođendana ne može nikako unijeti. Nadam se da će ova slika zaslona biti vidljiva radi lakšeg pojašnjenja.
Ako želim rođendan, moram ga unijeti na telefonu, ili iPadu.
Prilozi:
11.04.2019 | 00:25
Gospon "songoku" -sve napisano točno opisuje stanje s kontaktima. Na svakoj kartici pojavljuje se natpis "kartice" i onda Na Macu i iCloud. Da li mislite da bih trebao obrisati ovo što je na Macu? Sukladno prvom prijedlogu sam ove dvije grupe sinkronizirao jer to nije išlo automatski i s rezultatom sam više nego zadovoljan!.
Prilozi:
11.04.2019 | 01:23
Trebalo bi i na Macu, i na iPhone-u, u postavkama za iCloud biti uključena opcija za dijeljenje kontakta. U primjeru bi to značilo, kada se doda novi kontakt na Macu - pojavi se i na iPhone-u, a kada se doda novi kontakt na iPhone-u - pojavi se na Macu. Znači iCloud sve rješava sam - tako je barem kod mene.

Što se tiče rođendana, možda su negdje uključene kakve zabrane, te zbog toga nije moguće pristupiti navedenom polju, tj. editirati ga.
11.04.2019 | 01:27
Gaston kaže:
Gospon "smayoo", da, izgleda nevjerojatno ali polje je zatamnjeno i u njega se datum rođendana ne može nikako unijeti. Nadam se da će ova slika zaslona biti vidljiva radi lakšeg pojašnjenja.
Ako želim rođendan, moram ga unijeti na telefonu, ili iPadu.


Na ovom je mjestu vrlo neuobičajeno da se ljudi međusobno oslovljavaju tako formalno. Probaj se prilagoditi.

Ima li razlike kako se to s rođendanom ponaša ovisno o tome da li si odabrao kontakt "on my mac" ili "iCloud"?
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 4 sati, 6 minuta
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?
  • dpasaric: Poanta je da je besmisleno dalje širiti raspravu.
  • Air: Fakat imaš teških osobnih problema
  • Air: Protiv "cara" se ne smije ništa pisati?
  • Air: Smetati osobno?
  • Air: i zašto si obrisao ovaj moj tekst is te teme?
  • Air: u temi kafanska laprdanja
  • Air: @dpasaric Samostalno, ničim izazvan optužio si Djuru za nešto. Djuro ti je odgovorio. Budi čovjek, pa kada si "zagrizao" odgovori čovjeku na njegovu cijelu obranu. - stavku po stavku.
  • Air: Skrećeš TEMUsa svojih LOŠIH djela na svoja DOBRA djela (koja nitko ne spori).;)
  • dpasaric: Propast su lijenost i jalovo lamentiranje. Tko je vrijedan i radi neće propasti.
  • dpasaric: Jabučnjak je do svoje punoljetnosti davao odličnu pomoć svakome tko je došao i bez vaših političkih prepucavanja.
  • dpasaric: Vaša hipoteze su potpuno promašene! :) Ono kao "super je imati stalno aktivnu crnu kroniku jer će onda puno ljudi to čitati, pa će ti koji to čitaju pomagati drugima." Bez brige, tko treba pomoć dobit će je i bez crne kronike.
  • Air: Represija i samovolja su isključivo put u propast
  • drlovric: Represija i samovolja nikada nije rjesenje.
  • drlovric: Plenkovic je porucivao Hrvatima kome nije dobro neka ide u DE. Bis bald. A danas drzava daje pare povratnicima jer kapital su ljudi. Ako nas KGB sve rastjera odavdje, ovaj forum ce sam sebi biti svrha :)
  • Air: Mislim da je uvreda za članove jabučnjaka koji su aktivni u političkim temama na jabučnjaku uspoređivati ih sa ekipom koja “troši” takve teme na drugim portalima. Iako smo svakodnevno na forumu neke od tih politički tema nemaju upisa po nekoliko dana. To znači da ekipa nije “ovisna” o tome da non-stop nešto serucka nego se upisuje kad netko nešto ima.
  • Air: Na osnovu ovoga dolazimo da je vrijednost ovog foruma u ljudima koji su svakodnevno aktivni na forumu, a to je uz pomoći ovih političkih tema.
  • Air: Druga vrijednost je već navedena, a to je što je forum sa takvim temama bio aktivan, i ljudi su tada bili prisutni pa su češće otvarali tehničke teme i više pomagali. Danas, a pogotovo u skoroj budućnosti više neće biti potreba za ovakvim tehničkim forumima jer će ljudi pomoću AI-a brže i učinkovitije naći rješenja svog problema.
  • Air: Nije poanta tih tema da netko “ispadne” upravu, niti da se netko uvjeri u neku od teorija koje smo ovdje secirali. Poanta je da su mnogi članovi na osnovu smayoo-ovog angažmana korigirali svoje izražavanje i prepucavanje. Ja sam prvi među njima.
  • Air: Prva vrijednost naših politički tema je: kažu “željezo se kuje dok je vruće” po tom principu ja vidim velike promjene na mnogim članovima koji su aktivni u tim temama. Neće se netko naučiti komunicirati i promišljati o svojoj dosadašnjoj negativnoj komunikaciji kada nema “vatre” i aktivnog korektiva (u našem slučaju smayoo-ta).

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.53 Seconds

Provided by iJoomla SEO