iOS 13 - smrt 6-ica?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iOS 13 - smrt 6-ica?


18.03.2019 | 16:13
Na MacRumors je izasao clanak u kojem se pretpostavlja da iOS 13 vise nece podrzavati iPhone 6, 6+, 6S........
zna li tko vise o ovome?
Open moram kupovati novi iPhone?
18.03.2019 | 17:04
Zašto? Znam ljude koji još uvijek veselo i sretno koriste 5S ili 5C.
18.03.2019 | 17:05
Da i bude tako, zašto bi kupovao novi iPhone? Ja sam donedavno bio na 5c i sve bitno mi je sasvim lijepo radilo i na tko-zna-koliko starom sistemu.
18.03.2019 | 17:50
4S
18.03.2019 | 20:18
Moj SE radi besprijekorno, isto kao i 5S, no on odmara u ladici Ne zabrinjava me ako na njima neće raditi iOS 13.
18.03.2019 | 20:30
Mislim da će samo 6-tica otpast, 6s i SE će ostati, prateći kako Apple prestaje podržavati iOS uređaje (iznimka ios 12ka)...

Sumnjam da će prestati podržavati A9... iPad 2017 ga ima i oni će ga prestati podržavati samo nakon 2 godine? Nije mi to u Apple-om stilu, ali opet, tko će ga znat...
18.03.2019 | 22:40
Uredno i dalje koristim svoju 6icu. Nisam do sada vidio razloga za nadogradnju (a i išla je lova u bitniji HW). Ove kalendarske godine sam ionako planirao nadograditi telefon, ali ako opet bude i dalje cijenom nešto bezobrazno skupo samo ću uzeti neki od prošlogodišnjih modela. S druge strane možda i ostanem na 6icu još neko vrijeme. Ako ios13 donese nešto revolucionarno bez čega ne mogu živjeti, onda možemo razgovarati, no nekako sumnjam da će se to dogoditi.
18.03.2019 | 23:13
neopisivo me zivcira da ne izlazi update iphonea SE, ili neka verzija iphona tog manjeg formata, a da je hardverski napucana.

meni ne treba veci zaslon, sve mogu savrseno odraditi na ovome, samo da su specifikacije barem generaciju iza trenutnog vrha.

sad ne kuzim jesam li samo ja tako zabrijao, jer ne vidim na trzistu opcenito takav proizvod (moda neki sony, nisam siguran), ali imam filing da oko mene ima vise ljudi koji bi takvo sto koristili, kao sto i koriste jos uvijek iphone SE.
18.03.2019 | 23:46
Moja draga ima službenu 4-ku, a privat 4s i sada tek razmišlja o nadogradnji. Na 4-ci baterija drži 2-3 dana. Mob je star nekih 6-7 godina. Sada joj žele uvaliti neki Huawei pa ne želi. Ja sam na SE i živciraju me iste stvari kao i Kinsifa, ali za sada uopće ne razmišljam o nadogradnji.
19.03.2019 | 02:30
Da nisam dobio SE na poklon, vjerojatno bih još uvijek bio na 3gs. No, ne mogu reći da se sad ne koristim nekim novim i naprednijim aplikacijama koje nisu bile egzekutabilne na iOS 6 (laka mu zemljica). I da... Ako ikada budem imao mobitel još novije generacije, nadam se da će biti nešto kao SE.
19.03.2019 | 09:20
Za sada je o.k., ali ne vidim zasto forsiraju nekompatibilnost sa starim modelima, osim da nas "natjeraju" kupiti nove modele i Poet zavuci ruku u dzep.

Supruga ima staru 5-icu i - brdo "update-a" koji cekaju na App Store-u.... pa covjeku dopizdi ponekad.
19.03.2019 | 09:36
Mišljenja sam da su se formati ekrana polako ustabilili, od 5,8” pa sve do 6,5”, no 6” je postao nekako standard. Bezobrazno i jadno od proizvođača da gotovo više nitko ne nudi manje ekrane, pobornik sam manjih ekrana, znači iPhone 4, 5, SE su za mene idealan izbor, u prvoj mjeri zbog praktičnosti.

@kinsif - u potpunosti si u pravu, update SE modela bio bi pravi pogodak za mnoge korisnike. Navodno je nasljednik SE modela iPhone XR, no to po meni nema nikakve logike, možda po cijeni, ali po svemu ostalom ne. Apple jednostavno treba ponuditi telefon od 5” ili manje, a koji je napucan novim tehnologijama.

Ili je doba ekrana manjih od 5,8” jednostavno iza nas.
19.03.2019 | 18:21
HardcoreMAC kaže:
Za sada je o.k., ali ne vidim zasto forsiraju nekompatibilnost sa starim modelima, osim da nas "natjeraju" kupiti nove modele i Poet zavuci ruku u dzep.

Supruga ima staru 5-icu i - brdo "update-a" koji cekaju na App Store-u.... pa covjeku dopizdi ponekad.


Ne mogu se složiti da nas forsiraju/tjeraju na kupovinu novih modela. Ako itko ima dugačku podršku (u smislu guranja zadnjeg OS-a, a da radi kako treba) onda je to Apple. iOS 12 radi na iPhone 5S pa do najnovijeg modela, to je 5 i nešto godina. Upravo su s iOS 12 išli na to da podrže što više uređaja, a da i dalje rade kako spada. Realno 80% starih appova jednako je novijim verzijama, najveća razlika zna biti da nova verzija aplikacije podržava neku novu funkciju novog modela iPhonea koja je korisniku starijeg iPhonea ionako nebitna.
19.03.2019 | 19:36
Citam i ne vjerujem. Pa ljudi sta biste vi? Zar mobitel treba da radi 15 godina i ima najnoviji OS.

Najskuplji Samsung dobije Android kad ga kupis, i to je to. Major release naredni nekada dobijes sa godinu zakasnjenja, a nekad niti tada. A kosta isto kao iPhone.

Na koncu, i bez iOS 13 ne znaci da iPhone ide u smece. Neces imati Dark mode i to je manje/vise to

Meni je svaki mobitel prije dosadio, nego mi je zastario na bilo koji nacin.

Jedino sto Apple ne mogu zamjeriti je podrska za stare uredjaje. Pa moja rMBP iz 2012 ima aktualni OS X. Supruga ima iPhone 6, zadnji iOS na njemu. Ne kuzim cemu kukanje
19.03.2019 | 21:55
nisu me svi najbolje shvatili, sto je moja greska jer sam nejasno pisao, isprika.

kada sam pisao u updateu iphona SE, nisam mislio na update iOS-a, sto mi nije briga dok su podrzane aplikacije koje koristim, nego na fizicki novi uredjaj, kao iphone SE 2, ili kako god da se zove. dakle zadrzati taj manji format, a da je harverski blizu flagship modela (doslovno ono sto je bio iphone SE kada je izasao).
zaslon moze i biti nesto veci obzirom da sada idu od ruba do ruba bez home buttona, ali da cijeli telefon ne bude veci od tih gabarita.

sto se dugovjecnosti iphona tice, dakleko smo ispred bilo kakvi androida.
19.03.2019 | 22:30
drlovric kaže:
Citam i ne vjerujem. Pa ljudi sta biste vi? Zar mobitel treba da radi 15 godina i ima najnoviji OS.

Najskuplji Samsung dobije Android kad ga kupis, i to je to. Major release naredni nekada dobijes sa godinu zakasnjenja, a nekad niti tada. A kosta isto kao iPhone.

)


Ja isto, čitam i ne vjerujem...nemoj da ti izvučem sc s vikalice ili s foruma. Od hejtera iPhone do ljubitelja istog u samo par mjeseci...što je razlog tvog preobraćenja
19.03.2019 | 22:39
cariblanco:

nisam ja fun nicega. Koristim sto me najbolje sluzi u datoj situaciji.

iPhone sam kupio jer mi aplikacija od koje zivim i koja mi sve to placa radi puno bolje na iOS. Simple as that

Ima Samsung jako puno stvari puno boljih od iPhone. Iznenadio bi se vjeruj. Mi tek kad to dobijemo (sa par godina zakasnjenja) skontamo kako je to super feature

Sutra bi se mogao vratiti na S10, da mi ne zafali moj XS niti malo, vjeruj mi. Ali od necega se mora i zivjeti
  • Daddo
  • Posjetitelj
20.03.2019 | 14:04
kinsif kaže:
nisu me svi najbolje shvatili, sto je moja greska jer sam nejasno pisao, isprika.

kada sam pisao u updateu iphona SE, nisam mislio na update iOS-a, sto mi nije briga dok su podrzane aplikacije koje koristim, nego na fizicki novi uredjaj, kao iphone SE 2, ili kako god da se zove. dakle zadrzati taj manji format, a da je harverski blizu flagship modela (doslovno ono sto je bio iphone SE kada je izasao).
zaslon moze i biti nesto veci obzirom da sada idu od ruba do ruba bez home buttona, ali da cijeli telefon ne bude veci od tih gabarita.

sto se dugovjecnosti iphona tice, dakleko smo ispred bilo kakvi androida.


Nažalost, novog iphonea SE nije bilo, pa je nasljednik mojeg 5s postao "preveliki" XR. Trebalo mi je 2 tjedna da se priviknem na veličinu, a tjedan dana da se odviknem od home tipke.
Doma su još uvijek 2 primjerka iphonea 5s od kojih je jedan s novom baterijom, drugi je "za silu". Oba rade, no više ne zadovoljavaju moje potrebe za pohranom (službeni mail).
Obzirom da Apple ne radi sam ekrane za svoje uređaje, a kako niti LG ni Samsung nemaju više "manjih" ekrana, mislim da je teško za očekivati da će SE uopće dobiti nasljednika.

U usporedbe s Androidom ne bih išao jer mi se ne flejma, no moje potrebe niti jedan iz svijeta Android uređaja ne može zadovoljiti, a ja nisam (jako) zahtjevan korisnik.
20.03.2019 | 20:07
Android bi bio dobra platforma da se ne ažurira svakih par dana, mislim na ažuriranje raznih Google servisa, to te jednostavno sputava i koči u radu. A verzija i podverzija ima mali milion. Za mene je Apple izmislio telefon.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 5 sati, 7 minuta
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, m@xym, Maxxy, MoschuS, Riba, tino1, Anonimci (648)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.11 Seconds

Provided by iJoomla SEO