Backup iCloud i iTunes
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Backup iCloud i iTunes


04.10.2018 | 16:30
Pozdrav
Prije svega bez osude jer koristim windows na iphoneu 6s 64gb mi je stalno izbacivalo da mi je icloud pun, te sam uzeo veći paket 50gb za cca 7-8kn mjesečno, te sam naručio iphone od 256 gb.
1. zanima me backup kad radim da li mi je bolje raditi backup preko itunesa ili preko iclouda? Imam veliki problem s memorijom na laptopu, te mi neće napravit backup u itunes pa s 256gb nema ni smisla...
2. koliko iznosi backup od iphonea 64gb, a koliko od onog koji ima 256gb, (vjerujem da je manje gb nego sto iphone ima..?
3. Gdje windows sprema stare backup-e? mogu li se neki backupi obrisati od prije kako bih oslobodio memorije?
4. Backup fotografija da ili ne preko iclouda?
5. Ukoliko se radi samo backup preko iClouda i na novi iphone se povuče taj backup hoće li se prenijeti sve postavke kao što su npr. pozadina, mrežne postavke.., sve aplikacije? kako ne bih morao podešavati sve opet, znam da backup s itunesa doslovno prekopira cijeli iphone s postavkama..

Imam dojam kako backup preko iClouda bude nekako sažet a i samim tim što je memorija iclouda manja od memorije iphonea me buni hoće li biti dovoljna...
04.10.2018 | 17:01
1. iTunes. Ajd si kupi veći hard ili promijeni mjesto backup-a.
2. Relativno. Meni recimo 64Gb svede na 47Gb. Većinom su zauzele fotke
3. Na windows 7, ako nisi nešto prtljo po postavkama.....Users/User(tvoje ime ili što več)/AppData(unhide folder ako je hidden)/Roaming/Apple Computer/Mobile Sync/Backup
Možeš brisat stari backup. Odi u iTunes i obriši. Moj savjet je da ne radiš to prije no što ne napraviš uspješan backup i restore. To za sobom vuće nedostatak mjesta ali eliminiraš rizik da na koncu izgubiš sve.
4. Možeš, ali ja osobno NE.
5. Po pitanju toga, ništa drugačije nego s iTunes. Ja sam recimo na teži način shvatio da nikakva vrsta backupa ne sprema sadržaj Books-a. Danas sadržaj Booksa dižem na cloud pa kod restore-a vučem nazad na mob. Po meni to je određeni nedostatak, a kod Apple-a baš nije.
04.10.2018 | 17:13
Ma SSD sam ugrađivao ali sam ubacio premalen svjesno.. a imam vanjske HDD po 500 GB, može li se odredište backupa iz itunesa staviti da bude vanjski HDD?
04.10.2018 | 17:14
Naravno. Malo se treba poigrat sa cmd.
Da ne objašnjavam previše, evo ti link i prati upute youtu.be/K4dqZs5u3oI
04.10.2018 | 17:14
Nisam uspio pronaći na Apple-ovim stranicama, možeš li mi pojasniti ili link poslati ako znaš
04.10.2018 | 20:58
U iTunesu imaš opciju gdje se pohranjuje back-up. Sorry ali moram reci da za sto ti sluzi onda PC/iPhone kad ne znaš ni izguglati tako nešto jednostavno poput “iTunes backup windows” ... ili imaš 11 godina pa ti je oprošteno.

support.apple.com/en-us/HT204215#findiTunes
04.10.2018 | 21:05
Yonkis kaže:
U iTunesu imaš opciju gdje se pohranjuje back-up. Sorry ali moram reci da za sto ti sluzi onda PC/iPhone kad ne znaš ni izguglati tako nešto jednostavno poput “iTunes backup windows” ... ili imaš 11 godina pa ti je oprošteno.

support.apple.com/en-us/HT204215#findiTunes


Bio bih ti jako zahvalan da mi kopiraš s linka dio koji govori o toj opciji unutar iTunesa (ne kopiranju nego o opciji da sam odabirem lokaciju na kojoj će biti pohranjen back-up). Jer očito ti vidiš neke rečenice koje drugi ne vide..
Ja kad nemam šta pametno za reci radije prešutnim
04.10.2018 | 22:00
Pa eto, onda možda da prešutiš i pogledaš video kojeg ti je linkao JOHN...
04.10.2018 | 22:03
smayoo kaže:
Pa eto, onda možda da prešutiš i pogledaš video kojeg ti je linkao JOHN...



Nisam uopće skuzio link u poruci.. ili je bio možda EDIT poruke nzm
05.10.2018 | 07:28
Sve ok. Editirao sam poruku svega minutu nakon posta, a ti pak očito nisi primjetio. Čisto iz razloga da ne pišem stotinu postova.

Yonkis...mislim da iTunes u windows okruženju ne nudi opciju odabira lokacije za pohranu backup-a. Bar je tako bilo prije koju godinu kad sam se i ja hrvao sa promjenom odredišta pohrane. Baš ću pogledat danas kad dođem kući. Mada imam verziju iTunesa od prije godinu dana
05.10.2018 | 08:27
JOHN kaže:
Sve ok. Editirao sam poruku svega minutu nakon posta, a ti pak očito nisi primjetio. Čisto iz razloga da ne pišem stotinu postova.

Yonkis...mislim da iTunes u windows okruženju ne nudi opciju odabira lokacije za pohranu backup-a. Bar je tako bilo prije koju godinu kad sam se i ja hrvao sa promjenom odredišta pohrane. Baš ću pogledat danas kad dođem kući. Mada imam verziju iTunesa od prije godinu dana


Ja sam pročitao odmah jer mi mailom stigne obavijest
Tražio sam i ja ali nema nigdje
05.10.2018 | 08:46
gladhr2, kao prvo isprike, posipam se pepelom, radi mog "niskog udarca". Bio sam uvjeren da sve stoji tamo, jer sam odgovarao sa mobitela a sve mi je izgledalo uredno i lijepo objašnjeno pa sam smatrao da je tamo i ta informacija.
Još jednom isprike na tomu.

www.imobie.com/support/how-to-change-itu...location-windows.htm
- tu je objašnjeno kako promijeniti folder za backupove, jest da je malo kemijanja po Windowsima ali kad je to tako sada. Prije je bilo moguće mijenjati, ali evo prije 2 godine na laptopu sam mijenjao standardni HDD sa SSDom, nanovo instalirao iTunes i nisam primjetio da su se stvari tako drastično promijenilo.
05.10.2018 | 17:49
Nisam zlopamtilo Sve 5 i hvala
15.11.2018 | 16:16
sve gore navedeno isprobano i ne radi...
Isprobao je dečko koji se kuži u kompjutere i ostalo, uglavnom pronašao sam ovu soluciju:
www.copytrans.net/blog/solved-itunes-cou...le-on-this-computer/

Jel može to odraditi posao? I u slučaju nečeg da treba restore napraviti povuče se taj odrađeni backup kroz itunes iz foldera u koji je snimljen..?
15.11.2018 | 17:19
Kako ne radi? Stvar je vrlo jednostavna...

Sto tebi u biti treba od tog backupa?
Najjednostavnija opcija ako ti treba foto i video, spojis se na comp i sve si kopiras. iCloud koristis za spremanje postavki pa ti sve vrati kada kupis novi iph.

Sve ovo sa full iCloud backupom je po meni nepotrebno i neprakticno. itunes je isti klinac.
16.11.2018 | 11:21
Ja slike i videe spremam na vanjski HDD.
iCloud backup čak ponekad i obrišem. Počistim si na mobitelu sve extra gluposti, od nebitnih konverzacija u iMessageu, WhatsAppa, Vibera.. počistim nešto starih kontakta, obrišem aplikacije koje ne koristim i onda napravim sasvim novi backup na iCloud. I nastavim tako dok opet nađem vremena počistiti..
I to sa 5GB storagea, za sve uređaje koje možebitno imaš (iPad, iPhone i sl..) pa to je smijurija. iako ni dodatni prostor nije nešto skup, ali 5GB je smiješno. Meni je više nego dovoljno ali netko tko je stvarno "in" u tom Appleovom walled garden-u, to je malo.
02.01.2019 | 14:39
Evo da malo oživimo temu, šta mislite, šta preferirate i zašto, iCloud ili iTunes backup?
02.01.2019 | 16:30
Meni su kontakti vazni a i mailovi. Ne radim back-up jer nemam sto arhivirati. Slike mi idu u Photos od kud is spremam na disk i brisem pa se i na telefonu brisu. Slika je trenutno 46.
02.01.2019 | 18:16
Imam potpuno isti princip kao i Žabac, važni dokumenti, kontakti, mailovi i bilješke idu na iCloud, plus dodatno na vanjski HDD, a slike kad se iPhone poprilično napuni idu na Mac, pa na vanjski HDD - tada se brišu sa iClouda i na njihovo mjesto dolaze nove.

Glazba je odnedavno sva na posebnom vanskom HDD-u, ali povezana sa iTunesom, baš po preporuci Žapca. Ima tu dosta originalnih ripova sa CD-a i LP-a, vjerojatno važnih i vrijednih samo meni.
02.01.2019 | 19:14
Moje navike su iste, kao od predhodne dvojice kolega, koje su naveli u postovima iznad mog. Imam 6 uređaja dignut na iCloud i 5 Gb mi je i više nego dovoljno. Sva multimedija ide na nas i neka važnije stvari na externi hdd. Niti meni nije važan backup, vjerojatno tefefon to radi na iTunes. Da mi se nešto desi i da ostanem bez svega, vrlo brzo bi povratio sve aplikacije koje su vezane uz moj račun, a samo podešenje unutar aplikacija mi nije toliko bitno i brzo se rješi, jer ne koristim igre i neke aplikacije za koje treba puno vremena da se podese na željeni način.

Najvažniji su kontakti i mejlovi, a za sve drugo je lako.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 13 sati, 26 minuta
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Ender, Riba, Anonimci (437)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.25 Seconds

Provided by iJoomla SEO