Zaglavljen na iOS 9.3 - pomoć?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Zaglavljen na iOS 9.3 - pomoć?

12.03.2017 | 19:15
Pozdrav svim korisnicima Apple proizvoda od novog forumaša

Posjedujem iPad 4 Retina sa iOS 6.1.3. U vezi sa time imam dva vezana problema:

1. Prilikom pokušaja instalacije iOS 9.3 za koji mi piše da ga je moguće instalirati pojavi se upozorenje "softver nije prošao provjeru jer više niste spojeni na internet" iako sam uredno povezan. Na koji način mogu riješiti ovaj problem?

2. Ako uspijem srediti gore navedeni problem, da li postoji mogućnost da instaliram iOS 7, umjesto zadnje dostupne verzije? S obzirom da moj iPad nije više posljednji krik tehnologije, bojim se da će iOS 10 biti previše za njega. Još uvijek mi je u neugodnom sjećanju ostalo iOS 7 na iPhone 4 i što mu je učinio po pitanju brzine.

Nadam se da ćete mi uspjeti pomoći
12.03.2017 | 20:54
A otkud ti to da je moguce instalirati iOS 9.3 na taj iPad? Apple trenutno za iPad 4 jedino potpisuje iOS 10.2.1. Jedino za iPad 3 potpisuju iOS 9.3.5, ali to je jedino zato sto iPad 3 ne podupire iOS 10.
Jedino je moguce instalirati bilo koji stariji iOS od onog koji Apple trenutno potpisuje, ako si vec imao tocno taj iPad, jailbreakan na toj verziji softwarea, i sacuvao SHSH blobove.
13.03.2017 | 15:35
Spoji s kompom i preko iTunesa instaliraj.
14.03.2017 | 18:19
Zato što mi piše da je spreman update na iOS 9.3., i nakon toga mi se pojavi ovo drugo upozorenje.
Prilozi:
14.03.2017 | 18:36
A zašto gore lijevo nemaš indikator da si spojen na internet?

38b5ee2b-c178-4cb8-a2bd-23559194abc5_1.4258e0e6390f4eb943198204ca60dbef.jpg
14.03.2017 | 19:48
Hm, dobro pitanje. Uredno sam spojen na internet iako nemam nikakvog indikatora.
14.03.2017 | 20:05
Uradio sam hard reset i indikator se pojavio, ali i dalje je isti problem sa updateom
14.03.2017 | 20:22
Garak kaže:
Zato što mi piše da je spreman update na iOS 9.3., i nakon toga mi se pojavi ovo drugo upozorenje.

Pise ti da je spreman update na iOS 9.3 jer je iPad vec downloadao tu verziju automatski u pozadini dok je bila aktualna ali je ti nisi nikad instalirao. Sad kad ides instalirati, iPad se treba prvo spojiti na appleov server i provjeriti da li je ta verzija trenutno podrzana od strane applea, sto naravno nije. Trebas izbrisati tu verziju iz cachea i onda bi triba dobiti obavijest za update na zadnji, iOS 10.2.nesto (ne znam tocno koja je sad zadnja jer ja sam na beti 10.3 odavno).
Settings->General->Storage & iCloud Storage->Manage Storage (pod Storage, ne iCloud)-> tu ce ti izlistati sto ti sve i koliko mista zauzima, jedna od stavki bi tribala biti nesto tipa Software Update. To tribas izbrisati.
15.03.2017 | 18:26
Problem je sto ne mogu pronaci gdje mi je taj update instaliran, evo screen
Prilozi:
15.03.2017 | 21:26
Garak kaže:
Problem je sto ne mogu pronaci gdje mi je taj update instaliran, evo screen

jesi li gledao pod All apps tu gdje si screenschatao?
Baš sam gledao kod sebe na iphoneu 6s i piše iOS 10.2.1. cca 500mb
16.03.2017 | 21:58
Sorry tek sad sam skuzio da si jos na iOS-u 6. Nisam siguran, ali mislim da tad software update nije bio izlistavan pod Storage Usage. Trebao ga je automatski ocistiti nakon reset all setting, ali to se ocito nije dogodilo tako da ti preostaje samo jedna opcija a to je update kroz iTunes na kompu.
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 11 sati, 40 minuta
  • zabac: iPod touch je ostao.
  • stefanjos: ode ipod, nema ga vise na apple stranicama (shuffle i nano)
  • Kloba: i da je rabljeni - ako je ok bio - opet je ništa
  • Kloba: pa to je stvarno ništa
  • Kloba: novi?
  • cariblanco: dobijem jeftinije te stvari za svoju privatnu pretplatu...nekad je bilo ok u firmi...za samo 400 kn sam dobio iphone 4
  • cariblanco: mislim nebi mi to bio mob, ali je u ponudi u firmi...imamo svake dve godine pravo na neki mob, mada cijene i nisu nešto
  • cariblanco: ako uzmem to za sl. mobitel
  • cariblanco: ja imam ipad retina...sad mi se nudi mini ipad valjda 4 s nekom napravom za wi fi za cca 3 k kn
  • Kloba: nemam tablet više, imao sam trojku, prvu retinu - ali sam je frknuo
  • Kloba: i neću sada nijedan iPhone, oću iPad!
  • Kloba: 4, 4S, 5 i 6 sada
  • Kloba: Ma, ja sam bio glup
  • cariblanco: 4S, 6 i sad 8 moj niz
  • Kloba: Nije mi se dalo dodavat, tu si - evo da ti kažem, šta...
  • Kloba: I ovo s iPhoneom ti je pametno, ja sam neko vrijeme s jedne na drugu genreraciju skakao, ne iznenadiš se više toliko - ovako je bolje
  • cariblanco: aha
  • cariblanco: di je tema na forumu?
  • Kloba: Pisalo danas na Bugu
  • Kloba: E, ona tema o autima, i GB do 2040. prelaze na struju
  • cariblanco: super...ja obično preskočim 2-3 modela pa uzmem ajfon
  • Kloba: Navodno OLED displej
  • Kloba: Vjerujem da će biti mrak
  • Kloba: Ovo bi bilo zaokruženo, otvaranje  Campusa, 10. iPhone. Njegov proizvod, njegov kampus...
  • cariblanco: čekam osmicu, pa možda ju uzvem ak mi daju povoljno
  • cariblanco: istekla mi pretplata, a nisam je produživao
  • Kloba: Tada uvijek izbace iPhone... zato mislim
  • Kloba: Bar se nadam
  • Kloba: Ne znam. Vjerojatno oko 5. 10. - i vrlo vjerojatno u Steve jobs teatru...
  • cariblanco: kad je novi apple event ?
  • cariblanco: kad dolazi iPhone 8?
  • Kloba: i ja sam tu negdje, možda i kju oku više :)
  • Kloba: vidiš, vidiš - dans si me dvije stvari naučio :)
  • cariblanco: ja imam ziher prek 70 oka :D
  • cariblanco: to je turska mjera za težinu
  • Kloba: općenito su neki prijevodi rađeni loše, samo sam dva puta pročitao istu knjigu na engleskom i hrvatskom, to je za neusporediti
  • cariblanco: [link]
  • Kloba: onda ili u knjizi fali 0, ili ne znam...
  • cariblanco: da ili možda 2 i pol kile, mislim da nije više
  • Kloba: tako malo?
  • Kloba: ozbiljno?
  • Kloba: zbog te brojke 12, umjesto da množe sa 10 i ćao đaci
  • cariblanco: oka je preko kilu i pol, koliko mi se čini
  • cariblanco: kaj 15 oka, to je malo veća ovca lol
  • Kloba: da, vidiš da postaje nejasno kasnije. Ja mogu zapamtit inč, onda se gubim :)
  • cariblanco: onda valjda tri stope su jard..itd
  • cariblanco: inč 2.54 * 12 je stopa 30.48 ;)
  • Kloba: Težina se mjerila u okima. Kao ako je netko bio iznimno debeo, težio je 15 oka - pitaj Boga kolko je to čega...
  • Kloba: a ovo za srednji vijek, tu se svašta upotrebljavalo. bile su i lige, isto duge u pm... baš čitam neku knjigu di spominju lige i nikako da saznam koliko je duga ta liga. Morat ću na netu otkrit...
  • zabac: U srednjem vijeku su bile u upotrebu. Kaho su nas svakakvi osvajali, ocito se nije jako dugo zadrzala. Ona cesta ima austrijakw milje.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Oglasi

Anketa

Koja WWDC novost vas najviše veseli?

iMac Pro - 26.3%
nova iMac serija - 20%
Kaby Lake MacBook Pro - 6.3%
Kaby Lake MacBook - 3.8%