Kako potegnuti staru verziju aplikacije?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Kako potegnuti staru verziju aplikacije?

29.01.2017 | 11:57
Elem. iPhone 4, iOS 7, više ga ne koristi moja kći, nego moja supruga. Dok ga je koristila kći, imala je viber, sve ok. Kad je ona dobila moju staru peticu, njenu četvorku sam napravio set as new i kreirao dragoj novi icloud account te preko njega joj ubacio kontakte sa stare Nokie i tako to. Međutim, kad pokušam download vibera, kaže da treba ios 8. Koji ne ide na iphone 4. Jer valjda aktualna verzija vibera traži noviji ios. A kćeri je prije stari viber radio normalno.

Može li se što učiniti?
29.01.2017 | 12:04
Pa zar vise ne nude staru i novi verziju. Kao da su nekad nudili.
Ako nemas spremljene apove onda ne bude islo. Deugi nacin je JB telefona i instal.
29.01.2017 | 12:27
Skini staru verziju Vibera i ubaci u iTunes,ako nemas mogu ti poslati.

EDIT: Poslao sam ti na mail
29.01.2017 | 13:24
A kako ce to syncati na telefon? To sto je app free ne znaci i da je DRM free.
29.01.2017 | 13:38
@smayoo Koji apple id koristis za download? Vidim da si napisa da si kreira novi iCloud account, jel taj isti koristis i kao iTunes account? Ako da, moguce da je to razlog. Da bi dobio opciju za downloadati staru verziju appa moras imati taj app vec u purchased na tom accountu. Znaci probaj downloadati sa svojim accountom koji vec ima Viber u purchased, ili sa tim novim zeninim accountom kupi Viber kroz iTunes na kompu, i onda ga probaj downloadati na telefonu. Drugi razlog moze biti da Viber ne nudi opciju downloada stare verzije, jer developer odlucuje hoce li ukljuciti ili ne taj feature.
29.01.2017 | 13:45
songoku kaže:

Neka proba,koliko se sjecam nisam je skunuo sa APP store,vec sa viber stranice dok je to bilo moguce
29.01.2017 | 13:46
Ma da, to da koristim drugi apple ID mi je palo isto na pamet, ali što će nastati kaos kontaktima i bilješkama kad promijenim apple ID na iphoneu tamo-amo, zar ne?
29.01.2017 | 13:50
Pa ostavi njen Apple ID za iCloud, sa svojim samo downloadas iz AppStorea
29.01.2017 | 13:53
Ali ako hoces sve na njenom accontu, probaj onu fintu sa iTunes na kompu sto sam gori napisa.
29.01.2017 | 14:00
saint kaže:
songoku kaže:

Neka proba,koliko se sjecam nisam je skunuo sa APP store,vec sa viber stranice dok je to bilo moguce

Nije bitno di si je skinuo, to jednostavno ne radi tako, bar ne u teoriji. Na ne-jailbreakani iPhone ne mozes syncati DRM-free app, a za svaki app sa DRM-om moras prvo iTunes authorizirati za taj account. Ako je tebi prethodno radilo, stvarno me cudi kako. Teoretski samo su 2 moguca objasnjenja: iPhone ti je bio Jailbreakan sa instaliranim AppSync-om ili ako nije bio jailbreakan ima si Viberov apple id i pass.
29.01.2017 | 14:06
songoku kaže:

E, sad, oprosti ako pitam gluposti, ali - kako se to radi?
29.01.2017 | 14:18
@smayoo Koliko vidim nisi najbolje pohvatao Appleovu glupu logiku za accounte. Stvarno su zakomplicirali stvari sa accountima, pa evo da probam malo pojednostavniti. Gledaj to ovako, Apple ID sam po sebi nije uopce account vec samo nekakav 'means for authentication', sa tim Apple ID-om ti ustvari kreiras zasebne accounte (automatski kad se prvi put logiras u feature koji zahtjeva account, npr. iCloud). Tako npr. Apple ID, ako ga kreiras kroz id.apple.com website, nema nikakvi account vezan na sebe, tek kad se prvi put logiras u iCloud s njim ce to postati iCloud account. Kad se prvi put logiras u iTunes ili AppStore ce postati iTunes account. Tako npr. Apple ID moze biti samo iCloud account, samo iTunes account ili oboje. Ima jos masu tipova accounta, kao sto su developer, (ostali cak nisu ni public pa nisam ni siguran smijem li ih napisati ovdi)... ali to cemo zanemariti sad jer bi samo dodatno zakompliciralo objasnjenje.
29.01.2017 | 14:21
smayoo kaže:
songoku kaže:

E, sad, oprosti ako pitam gluposti, ali - kako se to radi?

Pa u Settings imas 2 opcije iCloud i iTunes & AppStore, nitko nije reka da moras koristiti isti Apple ID za oboje.
29.01.2017 | 14:27
Ne. iCloud account ostavi ženin, ali u App Store dio upiši na svim mobitelima i kompovima onaj account koji si koristio za kupnju.
Tako ja imam podešeno kad skinem nešto novo, to se skida svima, plati jednom koristi svuda.
A svi zasebno imaju svoj iCloud koji sadrži adresare, kalendare i to...
29.01.2017 | 14:46
Ja sam se na iPhone 4s koji je na Kanadskom accountu logirao sa svojim HR i instalirao stariju verziju Vibera. Samo me je upozorilo da sam na HR App Store i da verzija koju instaliram je starija i da je mogu skinuti.
29.01.2017 | 15:06
Vanjuška kaže:
Ne. iCloud account ostavi ženin, ali u App Store dio upiši na svim mobitelima i kompovima onaj account koji si koristio za kupnju.
Tako ja imam podešeno kad skinem nešto novo, to se skida svima, plati jednom koristi svuda.
A svi zasebno imaju svoj iCloud koji sadrži adresare, kalendare i to...

Zasto jednostavno ne koristis Family Sharing. Mislim ovo je sigurno jedna od opcija, ali time svi moraju znati sifru za tvoj iTunes account. Jedina prednost je to sto ovako svi imaju pristup i tvojim In-App Purchases a ne samo appovim sto je slucaj sa Family Sharing.
29.01.2017 | 15:28
Pa pod iTunes i App Store stavis svoj ID. Drugdje ne upisujes i skines app. Kad je gotovo samo se odjavis.
29.01.2017 | 16:27
Mda... Hvala, songoku, to je to. U pravu si, nisam skužio tu logiku accounta. Odnosno, nisam nikad o njoj ni razmišljao. Inače, Saintova ideja se nije pokazala uspješnom. Kad (sa strane, Finderom) ubacim .ipa file u iTunes folder gdje su ostale aplikacije syncane s mobitela, on ga jednostavno ignorira.
Hvala svima na dobroj volji i idejama!
29.01.2017 | 17:24
Mene zanima sto si ti uzeo na kraju SE ili 7? Zanima me zbog odabira velicine ekrana
29.01.2017 | 18:05
Uzeo sam 6S. Prevelik mi je u ruci još uvijek, ali oči, jbg... ne služe me više kao prije 20 godina... Pa dobro dođe veći ekran. Stavio sam ga u mod da pokazuje jednaku količinu sadržaja kao na petici, samo je sve uvećano.
29.01.2017 | 18:35
smayoo kaže:
Mda... Hvala, songoku, to je to. U pravu si, nisam skužio tu logiku accounta. Odnosno, nisam nikad o njoj ni razmišljao. Inače, Saintova ideja se nije pokazala uspješnom. Kad (sa strane, Finderom) ubacim .ipa file u iTunes folder gdje su ostale aplikacije syncane s mobitela, on ga jednostavno ignorira.
Hvala svima na dobroj volji i idejama!

Nece ti je tako prepoznati, moras ici File-Add to Library. Ali i ako je dodas u library, mislim da ti je nece htjeti syncati, razloge sam naveo gori di sam objasnjava saintu.

Mislim da ce ti najlakse biti da na laptopu odlogiras sebe iz iTunes, logiras se sa zeninim AppleID-om, nadjes i kupis Viber (mislim da ces ga morati izbrisati iz libraryja, ako ga vec imas tamo, inace ce download biti zasivljen). Kad je Viber u Purchased listi na zeninom ti accountu, onda mozes ici na telefonu u AppStore, naci Viber i tap na cloud ikonu. Tad bi triba dobiti opciju za download stare verzije ako je Viber to omogucio.
29.01.2017 | 18:49
smayoo kaže:
Uzeo sam 6S. Prevelik mi je u ruci još uvijek, ali oči, jbg... ne služe me više kao prije 20 godina... Pa dobro dođe veći ekran. Stavio sam ga u mod da pokazuje jednaku količinu sadržaja kao na petici, samo je sve uvećano.

Ja sam se pomalo navikao, još uvijek malo bježi iz ruke ali veličina ekrana je stvarno dobrodošla. Ja sam stavio da pokazuje vieću količinu, ali sam povećao font teksta jer ni mene vid ne služi kao do prije par godina :/

htio sam da mi više aplikacija stane na homescreen
29.01.2017 | 19:33
songoku kaže:
Mislim da ce ti najlakse biti da na laptopu odlogiras sebe iz iTunes (...)

Ma ne. Najlakše je bilo ovo što sam napravio. Ubacio sam u ženin iphone kćerin account za app store, skinuo Viber i onda vratio ženin account.
29.01.2017 | 19:41
stefanjos kaže:
htio sam da mi više aplikacija stane na homescreen

Ja sam se na raspored aplikacija na springboardu ionako previše navikao da ih mijenjam. Ovako mi je super. Sve je na najveće uvećanje, slova su isto na najveće (najveće bez da uključiš dodatnu veličinu u accessibility) i sad taman lijepo mogu pročitati podsjetnik ili poruku dok mi iphone stoji u autu na magnetu, u vožnji. Samo bacim pogled i pročitam letimično. Bez naprezanja i odvlačenja koncentracije s ceste.
30.01.2017 | 00:30
@smayoo Imas pravo, puno lakse. Mislio sam reci da ce ovako mozda traziti kcerin pass kod updatea, ali sam onda skopca da ne moze doci do updatea kad ionako vec imas zadnju verziju koja moze ici na taj telefon.
30.01.2017 | 10:48
E. Upravo tako.
30.01.2017 | 23:44
A ima i ovaj postupak s Charles-om. Ja sam se s nekoliko aplikacija zezao s time na iPod 4 (i upalilo je). No, traži malo vremena...
Ali, za geekove može biti i fora to "hakiranje" )

www.idownloadblog.com/2015/12/25/how-to-...ersions-of-ios-apps/
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 2 sati, 51 minuta
  • smayoo: Nije to bezveze tema. Ljudi često imaju tu istu dilemu, a ovako će tvoje pitanje i odgovor na njega iscuriti u nepovrat za koji dan
  • ivan.ocd: Super, nisam to znao...hvala ti :) ma nije mi se dalo otvarati bezveze temu pa sam ovako htio vidjeti.
  • smayoo: Ako želiš nastaviti dalje, molim te otvori temu u forumu.
  • smayoo: U principu ti svaka tipkovnica i miš rade s Macom. Ono što je na PC tipkovnici windows tipka, to je command na Macu, a u podešenjima možeš remapirati CTRL na CMD i obratno (tako da imaš command na obje strane tipkovnice). Probaj, možda ti bude OK
  • ivan.ocd: :D a ionako si trebam nabaviti tu tipkovnicu i miš pa sam mislio da ima netko kome bi odgovarlo :)
  • smayoo: Ti to ozbiljno? :D
  • ivan.ocd: Ekipa, kupio sam si nedavno macbook pro :) ostalo mi je sad viška Microsoft Modern Keyboard (sa TouchID-om) i Microsoft Modern Mouse. Treba li kome ili ima nekton da bi se mijenjao za Magic Keyboard i Magic Mouse?
  • cariblanco: Čini mi se @smayoo da će ovo ići mimo oglasnika, znači direktna pogodba. Može i meni pm i to prvom ( mada ga neću kupiti ) , pa lupim neki rabat kupcima ;)
  • tino1: @dodoonn - pošalji i meni (koliko je para?)
  • invictus: @dodoonn - pošalji mi u privatnoj poruki svoj broj mobitela i mail na koji ti se mogu javiti, zanima me Macbook. :)
  • smayoo: piši u oglasnik
  • dodoonn: Ako neko hoce MBP 13 2015, 110 ciklusa imam na prodaju i hitno mi je jer imam nesto drugo u vidu :D laptop je bez tockice
  • Daddo: Nah. Nikad to nije bila ozbiljna priča. Premalo smo mi tržište (i generalno preglupo) za veće brzine.
  • cariblanco: Otišlo za avione :D
  • Daddo: Išla je priča da će HEP i država u optiku se bacit, ali to je samo priča :)
  • rusty: ovo vodi 3TCable. 56Mil€ iz EU su povukli za ovo
  • rusty: karta porkivenosti i dostupnosti će biti uskoro spremna
  • rusty: Radovi kreću iz Buzeta i ičića paralelno i kreću se dalje po Istarskoj odnosno po Primorskoj županiji. Kod mene bi trebali biti cca iza ljeta kako kažu (vjerojatno jesen)
  • rusty: a onda ide operater po mojem izboru koji mi može isporučiti optiku
  • rusty: Ja čekam ovo... [link]
  • JOHN: Očito samo oni znaju razraditi projekt za apliciranje
  • JOHN: Izvođač ne znači nužno da je i vlasnik. Al interesantno je da, ako je istina, da je baš Dojč telekom povukao sredstva iz fondova
  • robee: ja evo vise od godinu dana uzivam u vip optici 500/100 :)
  • robee: eh..moglo se/moze se svasta ali....
  • smayoo: Začuđen? Ma ne valjda...? :)
  • Kloba: Inače, lova je iz EU, ali izvođač radova nije država već spomenuti HT - i opet će infrastruktura biti u njihovom vlasništvu. Pa mi smo stvarno idioti na političkoj razini. To je moglo biti u vlasništvu gradova.
  • Kloba: Jučer mi došao tip iz HT-a da potpišemo želimo li ugradnju optike na proljeće. Naravno, samo do kuće, a onda kada se odlučimo za kojeg bi operatera, oni će od kutiije unutar kuće do rutera. Sve kao besplatno i trebalo bi biti gotovo u svim većim gradovima do 2020. Parica se napušta nakon nekog vremena, a do tada će raditi istovremeno...
  • cariblanco: Večer ekipa, molio bi pomoć u temi o miniju
  • stefanjos: saint :P budem kad dodem doma, mislim ono, reuploadat video s originalnih 24k vieowa jao
  • saint: Salim se naravno,prijavi istog momenta
  • saint: Sta te briga svakako nije cemu :D
  • stefanjos: da, koji klinac o.O
  • energyman: @stefanjos jel to netko tebi maznuo video? [link]
  • m@xym: e brate, ovo da nisam svojim očima vidio, ne bi vjerovao da se dogodilo....
  • gladhr2: Bas sam se nasmijao porukama sad haha
  • cariblanco: Trebalo bi ga kazniti, pa da mora više postati...ak ga ohladiš niš od postova ;)
  • saint: s obzirom da se ubio od postova na forumi trebalo bi ga malo ohladiti
  • rusty: Ovaj Siky neki opasan igrač a? Da te malo na klupu stavimo i ohladimo?
  • eterna luchar: tenks ;)
  • eterna luchar: Ako netko želi nabaciti savjet na Hardver sam pokrenio thread
  • Siky97: tj.ni ne bit
  • Siky97: Ne boli ni bit svakom loncu poklopac...
  • saint: Takvim stavom bas ces dobiti odgovor. A da probas biti malo pristojniji,ne boli vjeruj.
  • Siky97: nemoj serkat
  • smayoo: Ne može. Piši u forum. B)
  • Siky97: Poz! Preporuke za SSDod 1TB?na moju žalost uzeo sam model od 128Gb PRC...i plis ako može bez upućivanja u već postojeće teme,ako imate savjet dajte i tjt.
  • smayoo: E... aj piši u forum... :)
  • energyman: Mislim da me niste shvatili, meni sve radi, eventi su mi dodani u kalendar, ali NE ŽELIM slati response natrag mailom onom ko me pozvao :D
  • Moonlike: U tom slucaju ne znam :-) Valjda kako je smayoo objasnio
  • Moonlike: Osim naravno ako ti netko posalje sa recimo Office 365 invitation na tvoj Google recimo account to nece raditi

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Oglasi

Komentari

Novo u Appleu

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%