Muke s updateom na 9.0.2
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Muke s updateom na 9.0.2


16.10.2015 | 08:35
Dakle, iphone 5s 16gb, bio na 9.0, sve radilo ko urica.
Syncam ga s dva kompa, najvise s kucnim lapom, a povremeno i s desktopom na poslu, s kojeg i pisem.
Jucer skinuo (ispravni, cdma) ipsw za 9.0.2 i stavio ga na stik da si doma to updateam pa da probam novi JB.
Pa si mislim, ma daj da odmah ovdje to na poslu rijesim. Ionako sam htio isprobati Shift+Update, do sada sam samo Shift+Restore radio.
I spojim ja mob na komp, dignem itunes (zadnji, updatean), syncam, napravim backup i odem na Shift+Update. Odma mi otvori file manager, odaberem ipsw i on krene s updateom.
I negdje na pol updatea javi neki error i stane.
A mob na pol crte updatea, ostao tamo ni vrit ni mimo.
Prekrasno, bas prekrasno.
I sta, nema druge no Home+Sleep pa u DFU.
Prepozna ga itunes i naravno kaze da moram restorat. Ajde, restoraj ga.
Mislim si, syncao jesam, backup imam, nemam sto izgubit, bit ce sve ok.
I sad si on krene sam skidat 9.0.2, pustim ga, mozda ce skinut "bolji" nego ja.
Nakon skidanja krenuo restorat i odradio sve do kraja. Tad me pita ocu li backup vratit, ocu i krene vracat.
I na kraju je momak posao napravio vrlo polovicno.
Instalirao mi je mozda 15 posto app-ova koji su bili prije.
I nikako zavrsit proces syncanja, stalno je na "Waiting for changes to be applied".
Pa sam ga odstekao s tog kompa i isao kuci jer mi je bio gotov posao.
Putem prosao kod staraca na rucak i tamo kad je ulovio wifi, odmah krenuo downloadat neke appove koji su bili zasjenjeni, jer nisu instalirani. Ali ne sve. Nakon pol sata sam otisao kuci, gdje trenutno nemam internet.
I onda nis do jutros kad sam dosao na posao i opet ga ustekao u isti komp od jucer.
Upalim iTunes i opalim sync, nis pametno nije napravio. Odem na Apps i odaberem 5-6 appova (koji su zadjenjeni na mobu) da ih instalira, i instalira ih. Pa odaberem jos 5-6, i kao krene ih instalirat, no nije i opet je u "Waiting for changes to be applied" petlji, vec 40 minuta.

Eto, ako netko zna sto se ovdje dogodilo i kako to sredit...bit cu jako zahvalan.
BTW, koji je odnos appova i backupa? Jel itunes u backup spremi samo podatak da je neki app bio instaliran i njegove podatke, ili sto? Mislim, ja sam ocekivao da ce nakon restorea apsolutno sve biti kao prije, dakle svi appovi, sa svojim dokumentima, u svojim folderima itd, a ne ovakav picvajz.

Recimo, ezaba i mtoken su instalirani i aktivirani, ali ne prihvaca mi vise moj pin, tako da cu i njih morati reinstalirati i ponovo aktivirati.
  • Sank
  • Moderator
  • 219
30.10.2015 | 09:04
Aplikacije, glazbu, video se ne sprema u backup nego samo lista, a kod vraćanja backupa ako se to radi na drugom računalu onda može doći do takve zavrzlame naročito ako na tom računalu nema tih aplikacija i mutimedije. S time da treba naglasiti da se mutimedija ne pamti čak ni lista ako je RUČNO (MANUAL SYNC) prebačena na iPhone, pa se nakon restorea i vraćanja backupa mora nanovo ručno vući na uređaj, ali to je zapravo i normalno da je tako. Doduše, kod spajanja i syncanja iTunes je trebao javiti da na iPhoneu imaš neke aplikacije koje nisu na tom računalu pa ih prebaciti na njega, ali to se očito nije dogodilo što ide na dušu Appleovim programerima i toj najnovijoj verziji iTunesa. Interesantno je kako uvijek u novoj verziji nešto poprave ili dodaju, a nešto što je odlično radilo useru... Iako je doduše moguće da se to nije dogodilo jer ti to računalo nije autorizirano s tvojim Apple ID ili pak nisi bio prijavljen u trgovinu sa svojim Apple ID?

Na žalost "neki error" može biti bilo što, da si ga barem zapamtio koji je bio. Ovako ti nitko ne može sa sigurnošću reći što se dogodilo.

ezaba i mtoken je normalno da te pitaju ponovnu aktivaciju nakon restorea i ne bi bilo niti dobro da nije tako!

Uvjeren sam da si sve to radio na svom kućnom lapu s kojim ga zapravo najčešće sinkroniziraš da ne biš uletio u takve probleme.
30.10.2015 | 10:16
Ne ljutite se što upadam, a što je ipsw, shift+update i shift+restore te zašto meni ništa od toga nikad nije trebalo i sve mi radi ok?
30.10.2015 | 10:36
smayoo kaže:
Ne ljutite se što upadam, a što je ipsw, shift+update i shift+restore te zašto meni ništa od toga nikad nije trebalo i sve mi radi ok?


Kada kliknes UPDATE, iTunes ce odraditi download sustava i instalirati to na tvoj uredjaj. Medjutim ako drzis SHIFT, onda mozes iskoristiti IPSW file koji imas na HDD lokalno spremljen.

Korisno ako imas puno uredjaja koje treba nadograditi, a sporu internet vezu recimo.

Koristili smo to cijelo vrijeme u ratnim zonama. Jedan skine update, pa svi instalirmo... Tada ti je dovoljan i EDGE, samo da aktivacija prodje.
30.10.2015 | 10:53
evo za skinuti da ne čekaš ako ti bude problem...
smayoo no comment

9.0.2 (JB moguć)
iosindex.com/iphone/5s-global/9.0.2-13A452

9.1 (JB trenutno nije moguć)
iosindex.com/iphone/5s-global/9.1-13B143
30.10.2015 | 11:17
Hvala na objašnjenju. A kako uopće skineš taj ipsw file da ga imaš lokalno spremljenog?
30.10.2015 | 12:19
9.0.2 mozete zaboravit.
Apple ga je prestao potpisivat.
  • Sank
  • Moderator
  • 219
01.11.2015 | 06:15
smayoo kaže:
Hvala na objašnjenju. A kako uopće skineš taj ipsw file da ga imaš lokalno spremljenog?


Imaš na netu linkova s kojih se IPSW može skinuti kao npr ovaj:

www.iclarified.com/750/where-to-download...-firmware-files-from

Naravno, starije se inačice svejedno ne mogu instalirati kad ih Apple prestane potpisivati. Kod normalne upotrebe uređaja to je posve nepotrebno, ali je zgodno za posebne slučajeve koje je naveo drlovric.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 4 sati, 29 minuta
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.13 Seconds

Provided by iJoomla SEO