iOS 9
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iOS 9


13.06.2015 | 12:47
Pozdrav,

Evo ćisto da podjelim iskustvo...

Odlućio sam isprobati iOS 9 te ga prvo stavio na iPad Air. Sve odlićno radi, i za svaku pohvalu iako se radi o beta verziji.

Nakon toga, dozvolio sam si isto i na iPhone 6. Instalacija je dobro prošla, trebalo je iPhone-u 5 minuta nakon instalacije da se dogovori sam sa sobom, no sve proradilo i nije bilo problema.

No, kako to obićno i bude, pojavili se problemi... iOS 9 je poćeo jako zagrijavati sam iPhone i ždere bateriju da je to ludo (unutar 30 min palo na 65%). Razumijem da se radi o beta verziji, i toplo (za iPhone hladno ) se nadam da će se to popraviti.

Tako da sam iPhone vratio kroz DFU restore na iOS 8.

Novi fetures su odlićni i veoma korisni. Osobno mi se sviđaju svi. Siri se zaista opametila, Notes je dobio fenomenalan upgrate i sve u svemu (bar na iPad-u) sve radi kako treba. I zaista baterija duže drži (ne iPhone ).

Sad ne znam, možda je samo do mog iPhone-a.... jel netko probao?
14.06.2015 | 20:16
Nisam probao (nemam Developer account), ali hvala za Feedback!
Ništa, kad izađe druga Beta vidi je li se popravio taj Battery Drain na iP6 pa nam javi...
15.06.2015 | 05:41
Je i ja ga imam na Iphone 6 i ima battery drain i spotlight ne nalazi sve brojeve iz imenika!
15.06.2015 | 07:11
Ima li ga neko na Air 2 ?

Kako radi ovaj "novi multitasking" i split screen ?
15.06.2015 | 10:38
Tema je na krivom mjestu. Spada pod mobile. Već će netko od zaduženih to premjestit pod IOS.
15.06.2015 | 16:09
a sto se tice velicine samog OS njegove velicine?jel smanjeno?
15.06.2015 | 17:46
Beta je 2GB... kako su obećali, završna verzija bi trebala biti 1,3GB... vidjet ćemo.
15.06.2015 | 19:37
jel ima neki hint kad bi mogla beta 2
16.06.2015 | 12:41
Evo hint.... Ovo je OS X, pa će uskoro valjda i iOS

9to5mac.com/2015/06/15/apple-releases-os...elopers/#more-384962
17.06.2015 | 08:21
testirao beta 1 na iPhone 5S, jedna od beta verzija koja ima najmanje bugova do sad...
17.06.2015 | 09:14
Ma sve bi bilo super da baterija sa 100% ne padne na 40% u 4 sata !
17.06.2015 | 19:41
Kakva vam je konkretna korist u tim betama?

Zar nije dovoljno sto nas tjeraju da trpimo musice "finalnih" verzija?
18.06.2015 | 16:56
drlovric kaže:
Kakva vam je konkretna korist u tim betama?

Zar nije dovoljno sto nas tjeraju da trpimo musice "finalnih" verzija?



Valjda pionirski duh, a i usput možeš stalno kukati kako nešto ne valja
29.07.2015 | 14:23
Negdje sam procitao da bi 4s mogao dobro raditi na ios9 tj da ce kompitabilan biti . Da li je to istina ?
29.07.2015 | 19:59
anelko92 kaže:
Negdje sam procitao da bi 4s mogao dobro raditi na ios9 tj da ce kompitabilan biti . Da li je to istina ?


Evo tu imas video kako 4S radi na prvoj beti iOS 9... Ne znam koja beta je sad u igri, ali za informaciju ce i ovo dobro doci...

www.phonesreview.co.uk/2015/06/13/iphone...ios-9-beta-1-review/
  • Dijete
  • Posjetitelj
30.07.2015 | 03:23
drlovric kaže:
Kakva vam je konkretna korist u tim betama?

Zar nije dovoljno sto nas tjeraju da trpimo musice "finalnih" verzija?


Ovisi kako gledas..

Uvjeren sam da cak i ti imas direktne koristi sto ja koristim betu na svojim uredjajima jer aktivno i detaljno prijavljujem bugove u nadi da ce "finalna verzija"bit manje bugovita. Kad izadje finalna verzija, nastavljam aktivno prijavljivati stvari koje su i dalje besmislene.. Neki to smatraju dosadnim i sizifofskim, ali nekad zaista upali.

Nije isto, ali Davor je bio poprilicno uporan godinama u vezi @ znaka na hrvatskim tipkovnicama... ili barem da se pruzi na lokalnom nivou informacija kako dobiti @ kad se kupi novi stroj i koliko se sjecam, na hrvatskim uputama, uz dobiveni stroj stoji ta informacija.

Nazalost ne znam da li su poceli printat @ na dvojku ili i dalje stoje navodnici... anyone?

Uglavnom, korist imaju developeri da prilagode svoje aplikacije (nisam), mazohisti (jesam) i znatizeljnici (kako kada)...
30.07.2015 | 08:20
Uz ovo što reče Dijete, ja volim znati što me čeka u novom iOSu dok se još mogu vratiti na stari.
A ova Beta mi je zasad OK. Osobito mi je korisna funkcija "Mod slabog napajanja" i to mi osjetno produži trajanje baterije ako sam daleko od punjača...
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 5 sati, 31 minuta
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

baka, Ender, Riba, Anonimci (724)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.19 Seconds

Provided by iJoomla SEO