Powerline adapteri, preporuke i iskustva
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Powerline adapteri, preporuke i iskustva

25.03.2019 | 18:31
Imam jedan prijemnik dva kata iznad sa štapnom antenom na krovu koji mora biti povezan na intenet. Prije nego krenem provlačiti mrežni kabel želim istražiti druge opcije. Wifi otpada jer gore uopće nema signala. Naletio sam na powerline adaptere za koje sam mislio da je davno zaboravljena tehnologija i nabavio par Arcnet adaptera na ebayu za test. Početni rezultati su bili obećavajući, iako je LED indikator pokazivao da je link loš, veza je bila uspostavljena i sve je radilo super...otprilike sat vremena. Nakon toga link izmežu adaptera pukne i da ga ponovno uspostavim treba isključiti i uključiti jedan od adaptera i to naravno onaj na krovu.
Jasno mi je da uvjeti očigledno nisu idealni a sigurno ne pomaže ni što je adapter na krovu smješten u prostoriji sa elektromotorom od lifta, čak se ne bih čudio da pokretanje lifta napravi smetnje na mreži ali što je tu je. Nervira me što se adapteri nisu sposobni samostalno nanovo spojiti bez reboota jednog od njih. Napominjem da mi brizna uopće nije kritična ali je bitno da bude koliko-toliko stabilna.
Čitanjem naokolo vidim da su ti adapteri hit & miss I vjerojatno su svi bazirani na istom chipsetu ali nekako se nadam da su možda neki sposobno održavati link i u lošim uvjetima a ne samo dignuti ruke od svega. Čak razmišljam staviti jedan timer koji bi svakih sat vremena isključivao i uključivao gornji adapter i aj bog. Tako bi napravili u A je to!

Ima tko kakvu pametnu?
25.03.2019 | 18:35
A da uložiš u nekke kvalitetnije wifi extendere/boostere i postaviš jednog na svaki kat?
25.03.2019 | 20:07
Zaboravi osim u krajnjij nuždi. Vuci kabel pa makar i po fasadi (jedino kabel mora biti s UV stabilnom izolacijom).
25.03.2019 | 20:46
Nama je jedan radio probleme i uzeli smo Netcomm Wireless i veza nam vise ne puca nikad. Sluzi nam da Onkyo ima pristup netu za striming radija... Sad slusamo Fip bez kompa <3 Mogli bi i Yammat Fm al
su im agresivne reklame...

Ideja s tajmerom ti je super.
26.03.2019 | 12:52
Hvala dijete...znaci moguce da bi se isplatilo testirati sa razlicitim uredjajima...a i ovo sa timerom cu postaviti kao privremeno, a mozda i trajnije rjesenje. Vidim da Netcomm uglavnom pokriva AU trziste, uzet cu onda nesto na blef pa kud puklo....ili ne puklo.
26.03.2019 | 14:35
Sa TP-linkom imam OK iskustva, traže restart svakih cca. 10-15 dana. Mislim da je moj TP-link model AV600 i ima realni bandwidth od nekih 90-100Mbps. Dlink izbjegavati u širokom luku.
26.03.2019 | 15:03
Ja imam TP-Link TL-WPA8630P, kupio sam ga na amazonovom black friday-u kada je bio snižen na 90EUR. Za sada mogu reći da je miljama bolji od D-linka. Realno postiže oko 300-400 Mbps. Do sada sam ga jednom restartao otkada ga imam.
Dijete, moram prijaviti da Yammat vrti i Aldous u zadnje vrijeme
Daj joj reci da nam dodje sim
26.03.2019 | 17:00
Hvala ekipa na korisnim informacijama, pokušat ću još sa TP Linkom.
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 15 sati, 17 minuta
  • dpasaric: To ti je jako jeftino i dobra baza za dogradnje.
  • Zdravac: Stavio sam u oglasnik Mac mini late 2012, ako je netko zainteresiran možda...
  • drlovric: Apple Mac Pro 4,1 A1289 Xeon E5520 6GB 1TB MID 2010
  • drlovric: Koja je realna vrijednost Mac Pro 4.1? Jedan se prodajue u mom gradu za 250e. To mi se ne cini puno ko se zeli zezati s tim i nadogradjivati stroj...
  • FiFi: :-D
  • FiFi: Ako netko prodaje dva ispravna Intel Xeon X5482 procesora, zainteresiran sam
  • JOHN: On tako želi!:-)
  • Yonkis: Afterpulse: jel se smije znati razlog zašto?
  • Afterpulse: ima netko mac lap da uz kavu si jaiolbrekam ajfon hehe
  • JOHN: ihorvat, hvala na ponudi ali tražim nešto do max 1600-1700kn
  • Soffoklo: Why everyone is copying AirPods - [link]
  • ihorvat: Bit će ok cijena ak si iz ZG. 2500 bez slušalica :)
  • JOHN: Generalno tražim rabljeni zbog financija. Za prvi mobitel djetetu bio bi sasvim dovoljan i rabljeni
  • JOHN: Pa zainteresiran sam za iphone 8, samo ne za bilo koju cijenu. :-)
  • ihorvat: Bacite pogled u oglasnik, imam jednog zanimljivog bolesnika ????
  • ihorvat: John, imat ću ja možda novu osmicu zlatnu ako si zainteresiran :)
  • JOHN: Mislio sam na BigMac. Tek sam sad skužio da imamao BigMac i big_mac. Kaj se niste mogli dogovorit?:-)
  • JOHN: Big_mac poslao sam ti dodatne upite
  • JOHN: Mobitel je poželjno bijele ili one dvije varijante zlatne boje.
  • JOHN: Kupujem iphone 7 128Gb ili iphone 8 64Gb, pa ako netko razmišlja o prodaji neka mi se javi sa realnom cijenom. Mobitel mora biti u stanju 10/10
  • kupus: hvala momci! cekirat cu sve
  • Zdravac: (preko jednog drugog oglasnika)
  • Zdravac: Apple TV prodan, otišlo sretnom novom vlasniku na otok Krk! :)
  • zoranowsky: @Josip R., za tu lovu kupiš poprilično ozbiljne sluške
  • stefanjos: Josip R. Mozda covjek ima budget, kakvo je to pitanje, nemaju svih ekstra 2000kn za airpods
  • big_mac: @kupus [link]
  • Josip R.: @kupus zašto bi kupovao fejk?
  • stefanjos: cijena ovih ixxxxx serija ti je od 30-45$, blitwolf je malo skuplji do 60$
  • stefanjos: upisi na ebay i9000 i i200000, isti dizajn cak imaju i w1 chip, alo poroguglaj, ali to su glavni keyword, ako ne zelis isti dizajn, nego samo bezicne slusalice, odi na banggood. com i trazi blitzwolf bezicne.
  • kupus: ne mora biti taj dizajn, mogu i neke druge bluetooth slusalice nizeg cjenovnog ranga :)
  • kupus: ima li tko kakvu preporuku fejk airpodsa? sjecam se da je neko linkao neke s alija davno, ali nemrem taj link sada pronaci
  • ihorvat: Ima tko viska jedan tip za Apple pencil? Kupujem...
  • Arpegiator: Davore, da viknem i javno - HVALA na trudu i potrošenom vremenu! I odličnoj mjuzi :)
  • Zdravac: Stavio sam na prodaju Apple TV 4K 64GB, u oglasniku :)
  • JOHN: :-) Naravno. Dijete je primjer odgovorne osobe. On zna da sa ušima nema zafrkancije!:-)
  • smayoo: Tako je. A ove što ne guraju dovoljno duboko odma svrstaj u one koji se ne odnose odgovorno prema svom zdravlju pa da ih oderemo debljom premijom :D
  • JOHN: Ja mislim da morate dublje gurat te slušalice
  • Dijete: posto apple brije na health, ti silikoni sigurno izvuku van zutog tocno koliko im smart chip kaze.. i meni je to dovoljno... jedva cekam verziju 4 koja bi mogla analizirat uzorak pa da prestanem sa lizanjem i provjerom...
  • zoranowsky: higijena je pola bolesti! ;)
  • smayoo: A možeš ih prat i slušalicama. :D
  • Dijete: kolko sam ja upucen, usi bi se trebale prati iskljucivo prstima, a ne koristit stapice... Zuto je dobro ;)
  • jura22: Higijena je stvar odgoja.
  • Riba: Neću, jer onda čujem sve puste gluposti koje ljudi pričaju.
  • Josip R.: @riba onda peri uši
  • JOHN: :-)
  • Riba: Ja kda nešto gurnem u moje uši bude sve žuto do kabela.
  • Josip R.: Smiješan si, plastični dio ne ulazi u uho, silikonske nastavke kupiš nove i bok. Kako su ljudi do sad prodavali rabljene i kupovali samo. :P
  • stefanjos: ma svejedno, to je valjda sto necu nikad polovno kupiti
  • Josip R.: @stefanjos ne znam zašto bi bilo odvratno, kupiš nove nastavke u iStyle za cca 20 kn ako si gadljiv...
  • jura22: Imas od JBL-a live seriju.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Novo u Appleu

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%