Preporuka za mifi ruter za ipad
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Preporuka za mifi ruter za ipad


04.09.2017 | 12:06
Molila bih savjet.Muz je kupio Ipad Mini 4,i Ipad Pro oboje samo Wifi.S obzirom da nam je stari Ipad imao wifi i cellular treba mi nesto s cime cu moci povezati Ipad kada nema wifi u blizini a ne zelim koristiti hotspot preko mobitela.Procitala sam da postoje ti mifi mobilni ruteri,vidim da se nudi neki Alcatelov ali i citam recenzije da baterija taje 2-3 sata pa bih molila preporuku nekog kvalitetnijeg prijenosnog rutera za sim karticu koji bi izdrzao barem 5,6 sati koristenja.
04.09.2017 | 12:51
Hmm, ja imam Huawei e5573s, nemam često potrebu koristiti ga na bateriji. Proizvođač kaže da traje 5 sati, što vjerojatno znači 3 sata u stvarnom korištenju.

Ono što bih ja napravio na tvojem mjestu jest da nabaviš neki od USB baterijskih punjača i jednostavno spojiš LTE router na njega što bi ti trebalo dati dovoljnu autonomiju. Moraš nositi još jedan uređaj sa sobom ali mislim da ti je to jedino rješenje jer koliko znam nema prijenosnih LTE routera koji nude autonomiju veću od par sati.
04.09.2017 | 14:03
Hvala puno na odgovoru.Imam bateriju,iako je relativno slaba ali posluzit ce.
Treba mi za krizne situacije kad idem duze s klincima
04.09.2017 | 16:25
Ja uredno koristim iPhone i ne vidim u cemu je stos da se ne koristi telefon za takve stvari. Jedina stvar mi pada na pamet kad su klinci u pitanju je potrosnja prometa koja na YT zna dosta otici.
04.09.2017 | 16:37
1. telefon ti se grije preko svake mjere i baterija se troši drama brzinom
2. što ako nisi neposredno uz klince cijelo vrijeme, a želiš ponijeti svoj mobitel sobom, da te mogu nazvati ako nešto trebaju?
3. što kad želiš provjeriti mail ili nešto slično, a internet bandwidth ti je zagušen njihovim YT filmićima?
Ja klince pustim na mobile hot spot na mobitelu kad se radi o 1-2 dana kod punice, ali za dulje od toga bi i ja nabavio neki 3G/4G wifi router.
04.09.2017 | 17:50
Imaš i kvalitetnije, ovaj ima bateriju od 2550 mAh i navodno izdrži 10 sati bez punjenja, neznam jel ti cijena prepreka ?

www.links.hr/hr/router-tp-link-tl-m7350-...ja-2550mah-053524108

Na ovom linku imaš sve dućane gdje možeš kupiti navedeni ruter, poslagano po cijenama, od najmanje do najveće.

www.nabava.net/routeri__750/tp-link-rout...ireless-1x__17362211
04.09.2017 | 18:23
smayoo kaže:
1. telefon ti se grije preko svake mjere i baterija se troši drama brzinom
2. što ako nisi neposredno uz klince cijelo vrijeme, a želiš ponijeti svoj mobitel sobom, da te mogu nazvati ako nešto trebaju?
3. što kad želiš provjeriti mail ili nešto slično, a internet bandwidth ti je zagušen njihovim YT filmićima?
Ja klince pustim na mobile hot spot na mobitelu kad se radi o 1-2 dana kod punice, ali za dulje od toga bi i ja nabavio neki 3G/4G wifi router.


Pa tko je rekao da dajem SVOJ telefon (doduše nsam niti napisao)? Ja koristim iPhone 5 kao hotspot koji služi samo tome, imam i jedan Sony Aqua M3 koji isto dobro dođa kao hotspot.
Trebao bi pupiti stick upitne uporabljivosti, nabiti ga u bateriju i moliti Boga da to sve skupa radi.
Ovako nabijem stari telefon u bateriju (ako baš moram) i eto veselja.

Grijanje nisam primjetio tao da to ne mogu komentirati.

OK, za martonski internet ima onaj od crne ovce TELE2 pokućni nešto, pa se to uzme.
04.09.2017 | 18:24
Eto ipak ima, drago mi je da je moja pretpostavka opovrgnuta.
04.09.2017 | 18:41
Hvala.Uzet cu taj skuplji onda definitivno jer mi se vise isplati onda nego da moram jos voditi racuna da punim i bateriju pa i njega stavljam na bateriju.
Klinci su na youtube-u,trose promet kao ludi.Ne zelim da mi trose promet koji imam na mobitelu jer bi to potrosili u jednom danu pa mi je router najisplativije rjesenje a uz to nisam uvijek s mobitelom uz njih tako da im treba nesto neovisno o mom mobitelu.Drugi mob nemam jer su ih dokrajcili,osim sluzbenog a ni taj nemogu koristiti jer imam ugovoreno nesto sitno gigabajta i nemogu to mijenjati.
04.09.2017 | 19:09
Kad je već takva tema onda da pitam koji internet stick ili sim karticu koja može u navedeni huawei ruter je najbolje uzeti, pritom mislim na koju tarifu, operatera je najbolje uzeti, najisplativije?
04.09.2017 | 19:22
bonbon na pretplatu. Nominalno nije flat, ali čak i uz suludo visoku potrošnju, račun na kraju ispadne manji (uz punu brzinu surfanja), nego s bilo kim drugim, a pokrivenost i kvaliteta mreže je jako dobra.
04.09.2017 | 19:30
Koja tarifa bonbon-a i što znaći suluda potrošnja?
04.09.2017 | 19:46
Evo link za VIP-ove mobilne modeme na pretplatu:
www.vipnet.hr/webshop/pretplata/modemi-na-pretplatu
Ima neloših kombinacija, baš gledam...
Da uzmeš Huawei LTE Cube E5180 uz tarifu Mobilni Internet XL (najjaču i najskuplju) - plaćaš 9 kn odmah i 159 kn mjesečno za što dobiješ 30GB uz 4G+...
2428067_6185-vprBig.png

Naravno, možeš ga uzeti uz manju tarifu, ali onda imaš i manje gigabajta mjesečno.
04.09.2017 | 20:50
zabac kaže:
Koja tarifa bonbon-a i što znaći suluda potrošnja?


Nemaš u bonbonu tarifa. Ako uzmeš pretplatu, imaš samo minimalnu potrošnju od 40+10 Kn mjesečno na koju se obavezuješ (40 kn koje možeš potrošiti i 10 kn naknade za pristup mreži).

Jako veliki paket interneta je 6GB i košta 55 kn. Kad ga potrošiš, dalje ti se naplaćuje linearno, po istoj cijeni. Dakle, svaki daljnji 1 MB te košta 55/6000=1 lp.
Recimo da je suluda potrošnja - 8h HD videa dnevno. 3,5 Mb/s bitrate u prosjeku. Dakle, 350 kB/s *3600 je 1.260.000 kB/h = 1230 MB/h = 1,2 GB/h. Na dan je to 1,2 * 8 = 9,6 GB. U 30 dana je 30 * 9,6 = 288 GB.
Za 288 GB, odnosno 294.912 MB platiš 294.912 lipa, odnosno 2.949,12 Kn.
Uzmeš li u obzir da je sve do zadnjeg bajta po punoj brzini, ima li jeftinija opcija preko mobilne mreže?
05.09.2017 | 05:24
Probaj u tele 2, oni imaju za 89 kn flat interent samo neznam dali ga mozes uzeti bez da uzmes neku opciju za razgovore
05.09.2017 | 07:06
Tzv "flat" internet, da...
05.09.2017 | 08:47
smayoo kaže:
Tzv "flat" internet, da...

Kolega na poslu je uzeo taj "neograničeni" internet od Tele2. Baš smo radili testove neke i bez problema skida kolko ga volja. Tetherali smo internet preko iPhone 7+. Skinuli prkeo pola terabajta gluposti na Steamu. Jedina caka je da dnevno dobiješ 5gb. Kada se oni potroše možeš ili poslati sms ili preko portala aktivirati još 2gb prometa i tako u nedogled. Zapravo imaš flat ali moraš aktivirati po 2gb ako potrošiš.
05.09.2017 | 15:26
Pa nije flet ako imas 5GB ogranicenje i to svaki dan sto je isto puno i dojde na 150GB mjesecno.
Dodatnih 2GB se naplate ili je neki probni period kad se ne naplacuje.
Ovo je jeftino i malo za vjerovato. Mora biti neka caka.
05.09.2017 | 18:21
Imam pokućni internet od Tele2 na par lokacija kao i njihovu mobilnu tarifu za mobitele.
Pokućni internet nudi tzv. flat, odnosno ograničenje je 1 TB mjesečnog prometa, ali nakon što se pređe taj TB i dalje nema ekstra naplate osim što se brzina spušta između 18 i 23 sata, a cijena je 169kn mjesečno.
"Svim korisnicima BEZBROJ GB interneta dodijeljeno je gotovo nedostižnih 1TB podatkovnog prometa mjesečno. Nakon potrošenih 1TB zadržavamo pravo smanjivanja brzine na 1Mbps samo u periodu od 18-23h u danu, do isteka tog mjeseca. "

Tarifa za mobitele je isto 169 kn, jer uključuje i neograničene minute i sms-ove. Ne može se uzeti samo internet tarifa za mobitel, koja istina dođe 84 kn, ali ide uz tarifu "raspali" koja je 85kn/mj, pa je sve to skupa 169kn/mj.
Što se ograničenje ovdje tiče u biti nema ga, osim što te malo zezaju s porukama :
"Svim korisnicima obveznog podatkovnog paketa BEZBROJ GB svaki dan dodijeljeno je 5 GB podatkovnog prometa. Nakon potrošenih 5 GB samo moraš potvrditi da želiš dalje nastaviti surfati nakon čega ti se dodjeljuje novih 2 GB prometa, bez ikakve naplate i tako bezbroj puta u danu. Koliko god gigabajta ti srce želi."

Prosječna brzina u Delnicama mi je 40/20 Mbps i linija je up 99% vremena.
05.09.2017 | 18:31
Poanta toga s porukama je da ne možeš koristiti to kao internetsku pipu jer netko živ mora svako toliko poslati sms.
No, kako god bilo, Tele2 me, kao potencijalni pružatelj bilo kakve telekom usluge *uopće* ne zanima. Ta je firma tako temeljito sje... da je, što nisam vjerovao da je moguće, gora čak i od HEP-a.
Sve je OK dok je OK. A kad se bilo što zakomplicira, da želiš reklamirati neki račun ili da imaš neku tehničku poteškoću... Ajoj...
05.09.2017 | 19:16
Znam da je offtopic, ali zaista me zanima kako uspijete potrošiti toliko prometa da vam 150 GB nije dovoljno? Ja doma imam mobilni internet, 150 GB mjesečno, nekoliko uređaja je online non stop, povremeno torrent, skoro svaki dan IPTV, dijete na YouTubeu i ne uspijem prevaliti 80-90 GB mjesečno?? Što radim krivo?
05.09.2017 | 19:57
Nije problem u tome što radiš, nego što ne radiš. Ne radiš - još djece. Jedno dijete samo teško može doći do 150 GB. Troje, od čega dvoje tinejdžera - bez frke.
06.09.2017 | 12:46
Tele2 se toliko poboljsao da sam ja smatrao da je to nemoguće, bio sam prije 5 godina na njihovoj mrezi i odustao jer nije bilo vrijedno bez obzira na ustede, sad sam zadnje 3 godine ponovno na tele 2 i samo mogu reci da su sve bolji i bolji. Od toga da jedini imaju flat internet ( mozda nekome 1 TB nije flat meni bogami jest a vjerujem i za 99.9 % korisnika ) do toga da im je mrezna pokrivenost na razini vipa s tim da kad nema signala za tele2 automatski se prebaci na HT i koristis sve usluge kao da se nista nije dogodilo. I također pri kupnji uređaja na pretplatu u startu uštedis oko 1000 kuna u odnosu na konkurente. U 3 godine niti jedne poteškoće niti primjedbe na njihov rad nisam imao , putovao sam po cijeloj Hrvatskoj. Svi oni koji misle da su T com i Vip ipak bolji od tele 2 neka misle i dalje i plaćaju više za puno manje od onoga sto doiju u tele2. Osobno sam bio vjeran Vipu 12 godina bez da sam ikada ista povoljnije dobio ili kupio.
Ne reklamiram ih, niti me briga tko koju mrezu koristi, ovo je samo moje iskustvo
I evo da nebude sve pozitivno smeta me sto nemaju u nijednom paketu nekakvu televiziju, hbo go ili hbo OD, ili nešto slično, to bi meni bio jos jedan plus.
06.09.2017 | 14:45
Ja sam na VIP-u od kad znam za sebe, ali mi u zadnje vrijeme pocinju ozbiljno ici na zivce i gledam druge opcije za prebacivanje. To sam primjetio i kod drugih korisnika da se dosta zale na VIP u zadnje vrijeme i da im odlaze. Ono sto mene smeta je to da u svojoj tarifi (Zakon!) za 50kn mjesecno imam 1500MB i 15000 poruka/minuta. To mi je za moje trenutne potrebe sasvim dovoljno. Medutim, u zadnjih 2-3 mjeseca su poceli tako krasti na MB da jednostavno nemam rijeci. Inace mi je internet uvijek bio ukljucen i sa tim MB bih mogao najnormalnije izdrzati cijeli mjesec. A sada mi izdrzi mozda tjedan dana nakon sto mi se ukljuci opcija i jave mi da sam potrosio sve MB iz tarife, a radim sve sto sam radio i ovih proteklih godina (na koju foru, ne znam!). I onda ukljucim dodatnih 1GB i oni mi traju preostala 3 tjedna (opet na koju foru, pojma nemam).
Moze li mi netko objasniti i da li je imao slicnih problema? Vidim po vipovoj facebook stranici da im se dosta ljudi takoder pocelo zaliti na istu stvar i njihov jedini odgovor je da smanje potrosnju, tj da paze sta rade :/

Sto se tice Tele2, imam samo neugodna iskustva sa njima od prije nekoliko godina (ne osobno, ali od dobre prijateljice), tako da ovo sto konjina pise da su se poboljsali me zainteresiralo. A neugodna iskustva sa njima su ta da recimo u okolici vecih gradova izvan Zg su znali prebacivati u roaming, da izvan grada ne mozes uhvatiti signal da si zuta zuna i slicno
06.09.2017 | 15:10
Tele2 je u roamingu van gradova. To nisu niti tajili. Ne znam kako sad funkcionira prijenos podataka kad se makneš s njihove bazne stanice. Nekad (mislim kao su s T-Com-om imali dogovor) kad se prespojiš na baznu stanicu T-Com-a, onda ti naplačuju promet kao da je izvan tarife iako imaš još nepotrošenog prometa u samoj tarifi. Da li je to primijenjeno, nemam pojma. Znam kako su se ljudi žalili koji su imalo bonove i aktivirali neku podatkovnu tarifu, u roan+mingu im je bon pojeden vrlo brzo.
06.09.2017 | 16:12
zabac kaže:
Tele2 je u roamingu van gradova. To nisu niti tajili. Ne znam kako sad funkcionira prijenos podataka kad se makneš s njihove bazne stanice. Nekad (mislim kao su s T-Com-om imali dogovor) kad se prespojiš na baznu stanicu T-Com-a, onda ti naplačuju promet kao da je izvan tarife iako imaš još nepotrošenog prometa u samoj tarifi. Da li je to primijenjeno, nemam pojma. Znam kako su se ljudi žalili koji su imalo bonove i aktivirali neku podatkovnu tarifu, u roan+mingu im je bon pojeden vrlo brzo.


Znaci jos nisu rijesili taj "problem"? Pa ljudi moji, zivimo u 21. stoljecu i da izvan vecih gradova tebe prebacuje na roaming??? Halo, pa to ne da je sramota, nego zasluzuje da se firma ugasi iste sekunde... Ali ocito u ovoj drzavi svasta prolazi, pa tako i ovo.
Zanima me samo sta bi HAKOM imao reci na ovo?
06.09.2017 | 16:16
Ne znam. Tako je bilo, ali ne znam kako je dnas.
Roaming je termin kad nisi na svojoj mreži. Minute su trošene kako treba, ali podatci su bili sranje.
Koliko znam, TELE2 svugdje ima takav aranžman.
Izgradi samo po gradovima, a ostalo ide s nekom u dogovor.
06.09.2017 | 16:43
zabac kaže:
Ne znam. Tako je bilo, ali ne znam kako je dnas.
Roaming je termin kad nisi na svojoj mreži. Minute su trošene kako treba, ali podatci su bili sranje.
Koliko znam, TELE2 svugdje ima takav aranžman.
Izgradi samo po gradovima, a ostalo ide s nekom u dogovor.


Onda sam ovdje jos i krivo napisao. Naime, znam konkretno da je u okolici Bjelovara prebacivalo na Mađarsku mrezu (mislim da je bio Vodafone u pitanju!). Znaci gasi sve zivo i nezivo i moli Boga da tebe netko jos u to vrijeme hitno ne zove. Katastrofa! To je bilo prije 3 ili 4 godine sto se tice Tele2, ne znam kako je sada, ali sam se morao na to osvrnuti kad sam vidio ovo da su se "poboljsali".
06.09.2017 | 16:56
Kako mi nisu prije 5 godina nikada naplatili kad bi se spoijo preko HT--a tako mi ni danas ne naplaćuju a mislim da nikada ni nisu. Evo jedan primjer pokrivenosti njihovom mrezom: vozim se autoputom ili starom cestom Zagreb Split, većinom sam na njihovoj mreži cca 80 posto vremena , nije svagdje 4g, amo reći da je većinom 3g iako neznam jer nikada nisam bas to pratio. Ostalig 20 % vremena je HT (napominjem da ovo ne plaćam posebno) i brziina interneta je dobra (nisam mjerio) ali dovoljno dobra da gledam streaming Vip TV (ovo nema veze sa Tele 2) u najboljoj rezoluciji.
Ovo ljeto sam bio mjesec dana u malom selu du Dalmatinskoj Zagori (40 km od Splita koji je najbliži veliki grad) 100 % vremena bio na Tele2 bez prebacivanja iako nije baš stalno bilo 4G ali veliku većinu vremena je bilo.

Ovo je nekada bilo nezamislivo i doći od Zagreba do Splita je značilo cca 70 % vremena biti "u mraku". Nisi mogao ni poruku dobiti a kamoli internet koristiti.

Možda ja imam sreće da se krećem na mjestima gdje nema problema, neznam, ali generalno sam zadovoljan
I jos jedan podatak, brzina mi u zagrebu ide DO 120 mbit/s a većinom je između 20 i 40
06.09.2017 | 17:03
@ mmimesko Daj molim te procitaj sto sam napisao a ne komentiras bezveze
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 5 sati
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]
  • Gjuroo: Upozorenje Apple korisnicima glede moguće krađe identiteta: [link]
  • Gjuroo: @drlovric: Sviđaju mi se oznake što nisu šareni... Taj grb sa zoo vrtom je uvijek nekako kao šaka u oko, al ajd.
  • drlovric: [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.30 Seconds

Provided by iJoomla SEO