Streaming među Jabučarima
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Streaming među Jabučarima


29.03.2017 | 18:37
Pozdrav ekipa!
Znam da među nama ima dosta filmofila. Neki od nas gledaju (ili su gledali), pa čak i skupljaju - mnoge filmove i serije, stare i nove. Zanima me koliko se u Hrvatskoj pokrenuo trend steamanja sadržaja vs torrent skidanja istog.
Ja konkretno, radim i jedno i drugo.
Pretplaćen sam na Netflix, iako imam 4K televiziju, nemam dovoljnu propusnost interneta, pa ga gledam u HD formatu, što se plaća 10 eura mjesečno. Postoji SD varijanta za 8 dolara mjesečno, i ta ULTRA HD varijanta gdje njihov sadržaj tipa Orange is the New Black, House of Cards možeš gledati u 4K rezoluciji. Međutim, dok ti za HD treba oko 5 Gb po satu, za Ultra HD ti treba 25 - 30 Gb/h.
Ja sam doma na paricama, tako da mi je maksimalna moguća brzina oko 20 do 25 Gb, no trenutno sam na 10 s flat rateom.
Da ne duljim, u inozemstvu su piratstvu sa streaming uslugama praktički stali na kraj. Dakako, uvijek će biti nekoga tko primjerice nema HBO pa će si skinuti najnoviju epizodu Game of Thrones-a, ali zaista shvaćam prednosti streaminga naspram torrenta.
Em ti ne zauzima prostor, em na dlanu imaš sve. Jedino što samo dva filma imaju HR titl, ostali imaju engleski, no meni to nije problem.
Što je s vama?
29.03.2017 | 19:14
Ja sam nakon mjesec dana otkazao Netflix jer mi se ne isplati. U mjesec dana skupim vremena eventualno pogledati koji fim ili seriju preko vikenda, tako da mi te varijante sa pretplatama nikako ne odgovaraju. U prvih mjesec dana besplatnog korištenja npr. nisam stigao pogledati ništa.
29.03.2017 | 20:14
Sad ovo čitam i mislim si kako su ljudi pljuvali po virtualnoj videoteci, ali to je baš to što bi trebalo imati. Platiš malo više ali gledaš sriju/film kad želiš, a ako ne gledaš niti ne plačaš.
Ja još uvijek presnimim film i kad ga pogledam obrišem, a rijetke ostavim i/ili kupim DVD/BD.
29.03.2017 | 21:25
Ja s familijom idem u kino. Pa poslije na pizzu ili ćevape i sladoled.
29.03.2017 | 21:41
Ja imam pretplatu na Netflix, Ultra HD varijantu. Brzina interneta bi mi trebala biti 30 download i 5 upload ali se download kreće negdje oko 24 - 25 i kod tih brzina nema nikakvih problema sa streamanjem Ultra HD sadržaja. Nije da baš imam vremena stalno visiti pred televizorom ali me Netflix ponuda, iako bi mogla biti bolja, zadovoljava. To što nema baš puno sadržaja sa hrvatskim titlovima mi ne predstavlja nikakav problem.
30.03.2017 | 06:30
Borostef kaže:
Ja imam pretplatu na Netflix, Ultra HD varijantu. Brzina interneta bi mi trebala biti 30 download i 5 upload ali se download kreće negdje oko 24 - 25 i kod tih brzina nema nikakvih problema sa streamanjem Ultra HD sadržaja. Nije da baš imam vremena stalno visiti pred televizorom ali me Netflix ponuda, iako bi mogla biti bolja, zadovoljava. To što nema baš puno sadržaja sa hrvatskim titlovima mi ne predstavlja nikakav problem.

Sve što je napisao @Borostef vrijedi i za mene!
30.03.2017 | 06:44
Borostef - jel tvoj internet paket možda preko telefonske linije, parice, standardno? I koji ti je provider?
30.03.2017 | 07:53
Kako imam mali youtube kanal s filmskim osvrtima (Osvrtnik - Filmski osvrti) trudim se ići u kino jednom tjedno, čisto da budem aktualan.

Nemam nikakav tv paket, niti sam spojen na antenu
Doma imam solidnu kolekciju filmova, većina ih je na NAS-u, vrtim ih na KODI-ju na Raspberry Pi-u, i trudim se kupiti po jedan Blu-Ray mjesečno.
Kako imam solidnu konekciju (do 50/10 ako je lijepo vrijem i ne puše bura ) razmišljam i o Netflixu, ali američkom. Nejasno mi je zašto hrvatski ima toliko manje sadržaja, a za istu cijenu.

S druge strane, YouTube je besplatan, i nudi tonu sadržaja, pa i kvalitetnog
30.03.2017 | 08:43
Osobno sam se limitirao na non 4K content (jer nemam display koji bi to gonio i ne namjeravam ga imati uskoro). Vremeski mjesečno oko 2-2,5 dana ukupno trošim na konzumiranje raznog sadržaja koja dolazi 100% sa neta. Streaming mi nije interesantan jer sve što želim je dobavljivo (ovako ili onako), a plačam dovoljno usluga da ostanem ispod znatiželjnih radara.

Da li će se to promijeniti? Možda. S obzirom koliko bi kuća mora plačati da dobijem sav sadržaj koji želim (i kojih kod nas nema naravno) je praktički pitanje da li će se išta promijeniti u bližoj pa čak i u daljnjoj budućnosti.

Bottom line, streaming mi nije apsolutno bitan niti potreban, osim eventualno live tv-a kojeg jako malo koristim ionako (600+ kanala), a to je primarno jer na svoj toj televiziji, kao i uvijek, sve dolazi kasno .
30.03.2017 | 09:20
Kloba kaže:
Borostef - jel tvoj internet paket možda preko telefonske linije, parice, standardno? I koji ti je provider?


Internet mi je preko telefonske linije, standardno. Provider je Iskon, VDSL paket 30 download 5 upload. Htio sam uzeti veci paket, 50 - 10 ali to ne prolazi kroz ove moje instalacije iz vremena austrougarske.
30.03.2017 | 10:03
Super! Ja imam iste instalacije:) Znači moći ću i ja tako. Ugovor s H1 mi ističe u 6. mjesecu i razmišljam na koga da se prebacim. Koliki ti je račun za koju točno uslugugu (Duo paket, trio - koji programi uključeni, tipa HBO total ili slično), ako ti nije problem odgovoriti?
30.03.2017 | 16:07
Kloba kaže:
Super! Ja imam iste instalacije:) Znači moći ću i ja tako. Ugovor s H1 mi ističe u 6. mjesecu i razmišljam na koga da se prebacim. Koliki ti je račun za koju točno uslugugu (Duo paket, trio - koji programi uključeni, tipa HBO total ili slično), ako ti nije problem odgovoriti?


Imam duo paket, televiziju nisam uzimao jer sam jos ugovorno vezan za VIP neko vrijeme. Racun mi je cca 200 KN mjesecno, bio bi i manji kad se neki ukucani nebi ponekad malo zaigrali sa fiksnim telefonom. Inace sam sa iskonom za sad zadovoljan, jedno vrijeme sam imao problem sa pucanjem veze ali su u roku 48 sati dosli i promijenili router i sad je sve OK.
30.03.2017 | 16:23
Ja imam ugovor s VIP-om i na kabelu sam 50Mbps + TV + telefon = 360kn. s time da me realno koštalo 270kn jer je 6 mj bilo free. Ugovor je do polovine 5. mj i onda budem vidio što dalje.
30.03.2017 | 16:56
Skupo zabac, šta nitko nema opciju za amis. Ja sam na njihovoj optici 100/100, telefon i 70 kanala tv za cca 230 kn mjesečno.
30.03.2017 | 18:59
Ja ha H1 imam trio paket u kojem imam brzinu interneta 10 Mb/s (Flat rate) + HBO Total paket (HBO on demand mi je bitan) - i to košta 300 kn mjesečno.
No, kako mi uskoro ističe, počeo sam se raspitivati kod drugih ponuđača - VIP daje 25 Mb/s Flat rate, HBO on demand poboljšan je HD-om i imaš i HBO GO, a cijena je 310 kn. Mislim da ću preć na VIP. Jer me živcira što H1 nema HD ponudu uopće.
30.03.2017 | 19:17
Amis ti ima HBO 1.2 i 3 programe, ima još i neke HD pakete u ponudi, provjeri na njihovom sajtu.
30.03.2017 | 20:49
Ja imam T-com optiku flat 100/20, flat telefon i maxtv za 219kn mjesecno.
31.03.2017 | 11:02
Ja imam u terrakomu 100/20 optiku, flat telefon unutar EU i televizija 70ak programa sa sportskim HD programima + na drugom televizoru 40ak programa za 239kn bez ugovorne obveze a s ugovornom obvezom je 209kn to
I u to je uključen najam modema fritzbox
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 9 sati, 18 minuta
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Riba, Sank, tino1, Anonimci (533)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.20 Seconds

Provided by iJoomla SEO