Nema interneta
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Nema interneta


06.12.2015 | 16:02
problem je taj sto na sistemu je sve ok ali ni jedan browser nece da otvori stranicu.
Javlja mi " dns probe finished no internet"

moze li mi ko pomoci, to mi se desava na mac miniju.
06.12.2015 | 17:30
koji DNS ip koristiš? probaj se prabaciti na google dns ip (8.8.8.8). Clear cache na browseru i flush dns-a. Ovo je sigurno lokalni problem.
06.12.2015 | 19:06
a ako ne pomogne rustyevo rješenje, obriši interface (lan ili wifi), restartaj i probaj... nažalost, čest problem
06.12.2015 | 20:00
probao sam promjenom DNS. Nista. probao sam brisanjem pa ponovno dodavao i lan i wifi i nista. Na preferensama kaze da je spojen sa internetom ali ni jedan browser ne moze na net.koristio sam firefox,chrome i safari.
06.12.2015 | 21:41
a na kabelu radi? koju ip adresu ti je dodijelio? Ako je ok probaj otvorit terminal pa pingat router (ping 192.168.1.1 npr.)
06.12.2015 | 21:47
ni na kabel nece
06.12.2015 | 22:26
A kako znaš da je spojen s internetom? U preferencijama vidiš samo da je spojen s routerom, ali ne možeš znati da li je router spojen na net. Imaš li istovremeno neki drugi komp koji je spojen na taj isti router i da njemu ISTOVREMENO internet radi normalno?
06.12.2015 | 22:32
probaj pokrenuti Network Utility, prebaci se na 'Ping' tab i upiši google.com i start. Da li ti se što javlja? Tj, što ti se javlja? Ako možeš u isto polje unesti i ip adresu svog DNSa pa da vidimo što dobiješ sa time, tj što ti se onda javlja.
06.12.2015 | 23:19
pa to mi je kod sestre. na njenom miniju. svi imaju net na svojim telefonima a i imaju i na laptopu sa windowsiima. znaci nesto je do postavci ma miniju. samo ne kontam sta je. pokusao sam dns mjenjati ali nije uspjelo. veceras ga donesem kod sebe u stan i na mom wifi-u radi normalno. sad mi nista nije jasno.
07.12.2015 | 06:57
DHCP server je dva puta dignut ili je opseg DHCP-a (range) toliko mali da za Mini nema vise mjesta.
07.12.2015 | 08:44
a zasto preko kabela opet nece?preko njega bi trebalo biti neta
07.12.2015 | 09:06
Restart računala?
07.12.2015 | 09:27
sve probao. kod sestre nema neta a kod mene ima. kod sestre svi prikaceni na net samo mini ne moze. ni preko kabla ni preko wifi-a
07.12.2015 | 10:36
Ajde se ti lijepo saberi i pročitaj što smo ti sve predložili, a nisi ni pročitao. To sve probaj pa se javi.
07.12.2015 | 10:54
Scarface, lijepo smo ti rekli da je lokalni problem. Dakle problem je tog minia (žica ili wifi). Dakle kada je spojen na problematičnom networku treba probati sve što smo naveli da dobijemo malo više informacija. Ovako je to samo pucanje u maglu. Treba neki ispis ponašanja mreže, neke postavke i slično.

Zajebi sa ovim seljakanjem i spajanjem xy drugih uređaja. To samo znači da ti sve u biti radi kako spada (lokalno i prema netu), ali nešto očito 'zapinje' na toj konkretnoj mašini.

Da li je netko radi neke promjene na mreži kod sestre? Kakve MAC rezervacije, DHCP rezervacije, definiranje statičkih adresa (pa je kolizija), mijenjao wifi pass enkripciju...?

Što više informacija napišeš to bolje.
07.12.2015 | 11:07
Ajmo po redu.

DHCP server dodjeljuje IP adrese u lokalnoj mreži (širi je pojam, ali se koncentriramo na lokalnu mrežu).
U pojedinoj lokalnoj mreži može biti samo jedan DHCP server aktivan (može ih biti i više ali se koncentriramo samo na jednoga). DHCP server može biti bilo koji aktivni element kao računalo, router, switch, printer (možda i neki telefoni, li ostavimo to po strani). Kod konfiguracije DHCP servera jedan od podataka koji se unosi je početna IP adresa i opseg (range). Recimo, 192.168.0.1 i opseg od 5 (to je do 192.168.0.05). Ovdje svaki od uređaja ima ima svoju IP adresu (routeri imaju dvije, "ulaznu" i "izlaznu" jer oni preklapaju dvije mreže . Važna je i subnet maska ali ona je ionako postavljena na 255.255.255.0 i ne dira se (ako se dira tada samo pitanje nema smisla jer se onda zna što se radi).
Dojazimo do problema ako dva DHCP servera egzistiraju u istoj mreži i ako se IP adrese preklapaju, tada nastaje problem. Oba se bore i dodjaljuju IP adrese koje se mogu i preklapati i onda mreža ne radi ispravno jere dva uređaja ne mogu imati tu adresu istu. Ovo se dešava kad se novi uređaj uključi u mrežu, te korisnik nije svjestan da je na njemu oključen DHCP server. Rješenje je ugasiti jedan od DHCP servera
S druge strane ako na gore navedenu mrežu želimo uključiti više od 5 uređaja, tada nemamo dovoljno IP adresa za dodjeliti i jedan od uređaja nema svoju adresu i ne može "na internet". Rješenje je povećati opseg.
Kako je kvar mrežnog adaptera isključen (na jednoj lokaciji radi, a na drugoj ne), sumnjao bi u postavke same mreže.

Ako su IP adrese ručno unjete, tada DHCP server mora biti ugašen (nije nužno, ali se mora paziti opet da nema preklapanja).
Treba vidjeti koliko klijenata je spojeno na mrežu (ako je WiFi) jer se netko "sa strane" može spojiti i zauzeti jedno od adresa.

Ako se ne da drugačije, treba srušiti mrežu do kraja i ponovno proći kroz postavke i to tako da se spaja uređaj po uređaj.
Probaj se s nekim od telefona odjaviti iz mreže "Zaboravi mrežu" i vidi da li se komp tada može spojiti.
07.12.2015 | 13:15
moze li mi reci neko koliko uredjaja se max moze prikaciti na mrezu. i kakve veze ima wifi i kabe. ako mu je nepristupacan wifi, onda bi morao imati net preko kabla.
rusty znam i ja da je lokalni problem ali u cemu. obnovio sam DHCP, promijenio dns adrese ,
zabac bas cu vidjeti koliki im je opseg .
to cu veceras da vidim pa napisem jer sam sad na poslu.
07.12.2015 | 13:17
cca 254 adrese ima svaki dhcp pool... većina routera adresira iznad .10
nešto drugo tebe zeza... ukoliko se radi o tcom ZTE adsl routeru, mislim da u njemu leži cijeli problem
ništa osim upisivanja fiksne ip adrese neće pomoći
07.12.2015 | 13:50
ja sam u nizozemskoj ali moguce da je i ovdje u pitanju ruter.
07.12.2015 | 18:11
scarface32 kaže:
moze li mi reci neko koliko uredjaja se max moze prikaciti na mrezu. i kakve veze ima wifi i kabe. ako mu je nepristupacan wifi, onda bi morao imati net preko kabla.
rusty znam i ja da je lokalni problem ali u cemu. obnovio sam DHCP, promijenio dns adrese ,
zabac bas cu vidjeti koliki im je opseg .
to cu veceras da vidim pa napisem jer sam sad na poslu.


Broj nije bitan za kućnog korisnika jer ako prekrdašiš broj od 255 tada bi rebao znati što radiš, ali je bitan range. Apple to zove "DHCP Range" i obično ide od 192.168.0.2 do 192.168.0.xx jer obično je 192.168.0.1 sam router.
07.12.2015 | 19:13
veceras odnijeo mini sestri i kod nje opet radi , sad sta je bilo kako je bilo veze nemam.sad cemo cekati da vidimo hoce li se ponoviti
07.12.2015 | 19:20
Očito je dodjeljena neka nova IP adresa i sad je OK. Možda sad neki drugi uređaj ne bude mogao na internet. Prati.
08.12.2015 | 19:44
pratim. ko zna sta se desilo.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 8 sati, 6 minuta
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Ender, toni092, zeljacveseljac, Anonimci (748)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.32 Seconds

Provided by iJoomla SEO