TooWay internet
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

TooWay internet


24.04.2014 | 10:46
Pošto je kod mene u Selu (okolica Velike Gorice) kaos sa internetom (jedva 1,5Mbps)razmišljao sam o tom sat internetu.

Dali netko od vas ima kakva iskustva i zna kako to radi i kakva je kvaliteta!

Ponuda:
TooWay
24.04.2014 | 13:09
Ima dosta godina da sam to proučavao i na kraju sam odustao, jer nije jeftino, a imaju vrlo restriktivno poimanje "fair usage" politike. Barem je tako bilo prije. Već kod vrlo malog ukupnog prometa bi blokirali korisnike ili naplaćivali neke nesuvisle cifre za ostatak prometa (po megabajtu).
A neka fiksna mobilna varijanta? TIpa onog VIP Homeboxa? To ti ne igra?
24.04.2014 | 13:10
Ono sto se meni svidja je brzina upload-a 6Mbps.
Ako je to fakat istinito i pouzdano onda postaje jako privlacno.
24.04.2014 | 13:14
Evo, sad sam bacio oko. To je slična priča kao i prije, samo su brojke (limiti prometa) malo veće, a cijene malo manje. Sad bi se možda i isplatilo, uz jednu važnu ogradu. Sve što radi preko satelitske antene radi bitno lošije ili više uopće ne radi pri jakom vjetru i jakoj kiši ili snijegu, bitno lošije pri gustoj magli, a posve nikako kad ti napada snijeg u tanjur. Dakle, za zimu, antena ti ili mora biti negdje vrlo lako dostupna s balkona, ili odmah ugrađuj grijače na nju, da tope snijeg.
Treba ih pitati na kojem je točno mjestu na nebu satelit. Ako ne neka marginalna pozicija (jako nisko na horizontu), onda su svi gornji problemi s atmosferskim uvjetima puno, puno više izraženi.
24.04.2014 | 13:16
jmirakul kaže:
Ono sto se meni svidja je brzina upload-a 6Mbps.
Ako je to fakat istinito i pouzdano onda postaje jako privlacno.


Nije baš. To je marketinško pretjerivanje i postoji fine print s tisuću ograda i uvjeta.
24.04.2014 | 13:22
Ja mislim da je to na 16E
24.04.2014 | 13:42
Ako je 16E, to je super, jer to znači da smo točno u max. 16E je blizu ovog:

www.lyngsat-maps.com/maps/ew2_wide.html

Računaj da je cijela fleka za 16E pomaknuta malo ulijevo
24.04.2014 | 17:40
Pa ne vidim korist neku preveliku, makar bi ovo prvom prilikom uzeo, ovisim o flat rateu. Neznam ni sam koliko iskoristim, ali stalno se nesto streama, dal filmovi na apple tv-ove(kupljeni s itunes store), dal youtube, dal muzika s net radia. Bas bi volio znati, ali sam priljen provesti vise od 2 minute na tcomovoj stranici.

No mene zanima stabilnost ovoga, mozda ima nekoga na forumu da koristi ovaj sistem. Cini se interesantno
24.04.2014 | 18:00
Bjezi id toga. Prije nije bilo sretno rjesenje, ne vjerujem da je nesto revolucionarno napravljeno do sada.
Citao sam i o tome. Razne TV kuce zakupljivale su na satelitu sirinu pojasa i ocito im ne ide bog zna kako i ponudile su pristup internetu. Znam da je sekunda reklame skupa, sad bi se netko samo tako odrekao zlatne koke na ustrb davanju interneta nekoj zabiti. Ovo je cisto da se popravi budjet. Oprema je skupa (na strani davatelja + satelit + prodaju ti i opremu nejeftino).
Hocu reci, tv prigram s reklamama vs. internet. Gdje je veca zarada?
24.04.2014 | 18:34
Pa ne nudi to neka TV kuća, nego operater satelita.
24.04.2014 | 18:39
Evo ja sam sad baš pogledao svoj promet. Do sada (dakle nije puni mjesec) u travnju 73 GB. Dakle, ni ova XXL tarifa od TwoWay mi ne bi valjala, a koštalo bi me skoro 3x više.
24.04.2014 | 19:02
smayoo kaže:
Pa ne nudi to neka TV kuća, nego operater satelita.


Ne nuzno. Ako imaju nemoralni ugovor?
24.04.2014 | 19:35
Ne kužim te baš. Mislim da si zabrijao nešto.
TV kuća zakupljuje kanal na jednom od transpondera na satelitu. Ona može taj kanal koristiti za što god želi, ali bandwidth tog kanala nije takav da može kroz njega progurati TV program *I* još neki sadržaj (osim pratećih informacija i podataka koje zahtijevaju vrlo mali bandwidth - titlove, EPG, teletext i tako to). A kamoli da može sad tisućama korisnika po pokrivenim zemljama prodavati pristup internetu.

Naravno, TV kuća može zakupiti više kanala pa onda prodavati internetski pristup, samo ne vidim kako bi tu onda oni bili konkurentni samom tom istom satelitskom operateru...
24.04.2014 | 19:51
Loše sam se odrazio.
Na pameti mi je bila slijedeća stvar:
Firma koja je "vlasnik" satelita daje u zakup kanale koji imaju određenu širinu pojasa.
Druga firma zakupljuje te kanale (obično TV kuće).
Pošto preko satelita može ići puno kanala, TV kuće zakupljuju više od jedno kanala. Što će one preko toga slati onima prvima je svejedno glavno da se plača. Ako je taj prvi uspio složiti nemoralni doživotni ugovor a TV kuća polako gubi gledanost svojih kanala (ionako je 90% kanala za drek), teško raskida ugovor i s viškom kanala ulazi u biznis pružanja internet usluga.
To mi je bilo na pameti.
Naravno, s druge strane i vlasnik satelita ima problem ako TV kuće polako počnu otkazivati ugovore i on ima lufta pa može prižanti internet usluge.
Vjerujem kako je 1bit TV prijenosa unosniji (bolje naplativ) nego 1bit e-maila.
24.04.2014 | 20:24
OK, shvaćam. Ali zašto je to problem za nekog tko eventualno koristi takvu uslugu pristupa netu?
24.04.2014 | 22:28
Smayoo meni i ovo smanjeno nakon potrošenog paketa je duplo brze nego šta sad imam! ;(
24.04.2014 | 23:16
kako ovdje funkcionira upload?
pamtim da je prije internet preko satelita nudio samo download a za upload se islo preko telefonske linije.
dali se koristi neki drugaciji LNB?

ovo je bogom dano za situacije kada nema infrastrukture za drugaciji pristup netu. mislim da im je to i target.
25.04.2014 | 06:28
smayoo kaže:
OK, shvaćam. Ali zašto je to problem za nekog tko eventualno koristi takvu uslugu pristupa netu?


Po meni ta usluga nije stabilna niti pouzdana. To je za krajnju nuzdu.
25.04.2014 | 08:12
Varaš se. Ovo ljeto sam radio projekt za investitora koji ima dvije lokacije Bogu iza tregera, gdje nema ni struje, a kamoli interneta, a imaju poslovni proces takav da im je internetska veza nužna za poslovanje. Imaju na te dvije lokacije satelitsku vezu i ona radi vrlo stabilno. Jedino kad je neraspoloživa (odnosno slabo propusna) je ovo što sam već rekao - jak vjetar (jer trese antenu koja mora biti savršeno fokusirana), jaka kiša, gusta magla, snijeg. Na tim lokacijama nema nikad ni snijega, ni guste magle, dok jake kiše i jakog vjetra zna biti, ali gotovo nikad u turističkoj sezoni, kad je njima bitno. I ta im je veza u prosjeku pouzdanija od ADSL priključaka.

Samo je skupa.
25.04.2014 | 08:30
kinsif kaže:
kako ovdje funkcionira upload?
pamtim da je prije internet preko satelita nudio samo download a za upload se islo preko telefonske linije.
dali se koristi neki drugaciji LNB?

ovo je bogom dano za situacije kada nema infrastrukture za drugaciji pristup netu. mislim da im je to i target.


Uplink sam po sebi nije neki tehnički problem. LNB jest nešto drugačiji, ali samo utoliko što se koristi par frekvencija (jedna za downlink, druga za uplink), kao kod GSM-a ili 3G. Prije petnaestak godina kad se ta usluga prvi puta počela kod nas nuditi, sami sateliti nisu bili opremljeni za prijem, nego samo za emitiranje (jer su bili izgrađeni i pušteni u rad samo s TV programom na umu) pa je zato upload išao preko modema.
25.04.2014 | 18:20
www.broadsat.com/opensky/

ja sam nekad davno koristio OpenSky...upload je isao preko telefonske zice...posto je tada top bio ISDN..a download preko satelita...mislim da je bio download 4 mega...i cijena se placala godisnje oko cca 150 eura...

www.broadsat.com/opensky/products/sattorrent/

i meni je to super radilo..samo je bilo bitno imati i dobru sat karticu...preporuka SkyStar 2..i jos uvijek ju imam..ali ne koristim...

a dvosmjerni net preko satelitske antene ima Keter Air ali oni su dostupni u PGŽ i navodno to radi dosta dobro....
25.04.2014 | 18:30
m_linc kaže:
a dvosmjerni net preko satelitske antene ima Keter Air ali oni su dostupni u PGŽ i navodno to radi dosta dobro....


www.keterair.hr/


ScreenShot2014-04-25at19.29.33.png



  • Sank
  • Moderator
  • 219
26.04.2014 | 09:19
Satelitski internet je još uvijek vrlo skup i ograničen prometom dosta restriktivno te je dobar samo za one koji uopće nemaju drugih mogućnosti, s time da nije dobra opcija za download, a još manje za stream sadržaja baš zbog restriktivnih ugovora glede količine prometa.

Mi smo svojevremeno imali LNB i satelitski modem na brodu i nije nam bilo skupo jer se pretplata dijelila na nas dvadesetak, ali svejedno bi već polovicom mjeseca brzina drastično pala zbog tog njihovog "fair use" ugovora iako smo to koristili isključivo za mail i surfanje.

Radilo je dobro 2Mb/s up i 2Mb/s down jer je LNB bio na anteni s kontrolerom pozicije osim za vrijeme velike kiše i debele naoblake i naravno kad bi nam skinuli brzinu.

Sve je to napravio i organizirao kolega tako da se ne sjećam detalja, ali uzeli smo to preko neke naše firme u Hrvatskoj, ako se sjetim koje ostavim link.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 30 minuta
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.35 Seconds

Provided by iJoomla SEO