Uspavan wi fi
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Uspavan wi fi


15.04.2014 | 06:37
Imam mini mac, koji je kupljen na Filipinima. Prije sam imao problem s wi fi, ponekad je radio a ponekad ne...sigurno se smayoo sjeća toga iz prijašnjih tema. Kako sam prešao na zadnji OS X, nestali su ti problemi i pomislio sam da je to rješeno, te sam otpojio kabel. Sad mi se dešava sljedeće, kad probudim mini iz sleep_a onda mu treba jedno par minuta da otvori neku stranicu. Vuče se mreža kao da imam pola kb brzinu. Kad mi otvori prvu stranicu, onda naprosto sve leti i radi kako treba. Imam dobru i brzu vezu, signal je full.
Napominjem da se to uvjek događa nakon što ga probudim iz sleep_a, a onda sve radi najnormalnije i nikad mi se taj problem ne dešava dok je računalo aktivno. Ponekad radi normalno nakon buđenja, a ponekad imam ovakav problem. Kad bi računao postotak, bilo bi cca 80 % slučajeva da se net vuče u početku. Jučer me je pitao i password za moj wi fi....čudno? Upisao sam ga, a nakon toga mi je zatitrao onaj mali prozor od passworda, kao da je krivi pass upisan, te mi je tek od trećeg puta prihvatio pass i spojio se na mrežu. Sad već počinjem sumnjati da nemam kakav virus?
15.04.2014 | 07:24
Meni se to znalo dešavati na Mini-u, Windows masini, Mac Prou i Airu i to preko kabla. Na kraju sam restartovao ruter i problema nije bilo neko vrijeme. Onda je opet pocelo zezati. Kad sam uzeo drugi ruter problemi su nestali.

Problem je u IP adresi koja ostane upamcena od prije, pa kad ode u sleep ili ga se iskljuci na ruteru ta adresa ostane jer nije doslo do renew IP adrese preko noci. DHCP krene da dodjeli novu adresu ali stara je vec tu tako da nastaju problemi.
15.04.2014 | 08:01
IP adresa je zapamćena i ne mijenja se ako se i kom ugasi. DHCP server brine o tome. Meni kad se MBP probudi, treba par sekundi da se spoji.
Problem može biti u interferenciji ostalih korisnika u susjedstvu koji koriste Wi-Fi na istom kanalu kao što i ti koristiš. To je stohastička pojava i nema pravila. Jedino ti ne bi trebalo tražiti lozinku.
15.04.2014 | 08:17
Kod mene je bio problem IP adrese sa nekim no name ruterom telecoma. Znam sto pricam jer sam se i ja cudio tome. Problem je bio u bugu firmwarea samog ruter/modema nekakav Modelco Paragon modem/ruter. Na kraju sam stavio svoj Cisco ruter i problem je nestao.
15.04.2014 | 09:27
Od nedavno imam optiku i ne mogu mjenjati ruter. Ostali uređaji koji se spajaju na taj ruter putem wi fi ( iPad, iPhone ili HTC One ) se spoje i otvore Internet u sekundi. Mislim ono, nije to baš nekakav orgromni problem...ali. Kad mi je povezan s kablom onda se svaki put Internet spoji u sekundi, nakon buđenja minija iz sleep_a !
15.04.2014 | 10:43
Ako zapinje samo nakon buđenja, onda problem vjerojatno jest u dhcp-u. Probaj na Miniju staviti fiksnu ip adresu, izvan dhcp raspona.
15.04.2014 | 22:08
Kako misliš fiksnu ip adresu, kad mi se svaki dan mjenja?
16.04.2014 | 06:51
Lokalna se ne mijenja.
16.04.2014 | 06:51
Pa bas i zato stavi fiksnu. Ovisno u kojem rasponu ti DHCP dodjeljuje IP ti stavi neku ip adresu iz istog subneta u network postavkama za wifi adapter. Dakle čim budeš odabrao u postavkama da ne želiš dodjelu IP adrese tražiti ce ti unos fiksne
16.04.2014 | 07:03
Ja bi stavio izva DHCP opsega.
16.04.2014 | 07:33
cariblanco kaže:
Kako misliš fiksnu ip adresu, kad mi se svaki dan mjenja?


Tvoj internetski router prema van ima dinamičku IP adresu koja se mijenja svaki dan. Tvoja mreža interno ima IP adrese iz standardnog raspona za lokalne mreže (192.168.nešto.nešto) - dakle svaki tvoj kućni uređaj ima takvu neku adresu koju mu dodjeljuje DHCP server koji se vrti na routeru. I na routeru je tom DHCP serveru određeno da dojeljuje adrese (na primjer) iz raspona 192.168.1.100 do 192.168.1.200 (koji je točan raspon moraš provjeriti na svom routeru).

I onda ti svom Miniju odredi da IP adresu NE dobiva od DHCP servera, nego mu je postavi fiksno na npr. 192.168.1.50 (jer je ta adresa izvan DHCP raspona pa nema šanse da će ti doći do kolizije IP adresa na lokalnoj mreži).
16.04.2014 | 08:25
To sam i predpostavljao da stavim lokalnu ip. Danas mi je otvorio wi fi bez problema, onda sam u postavkama stavio samo manual address pa mi ne otvara net. Predpostavljam da je to ova opcija...using DHPC with manual address.
Prilozi:
16.04.2014 | 08:33
Poslikaj sve tabove (DNS, proxy itd...). Bilo bi najbolje da staviš baš opciju Static i sve parametre uneseš sam (ip, subnet, gateway, dns itd...)
16.04.2014 | 09:32
Tako je. Static i sve unijeti ručno. Ne DHCP with manual address jer onda moraš taj isti Mac na isti način definirati u routeru. Inače ga odkanta.
Dakle, moraš ručno unijeti

IP adresu
subnet masku (255.255.255.0)
lokalnu IP adresu routera (obično je 192.168.1.1, ali vidim da je kod tebe možda drugačije pa probaj tako kako ti on prijavljuje)
17.04.2014 | 07:43
Nemam opciju static, nego samo imam manually. Kad stavim lokalnu adresu od računala, onda se ne mogu spojiti. Poslikao sam sve tabove u ovoj datoteci
Prilozi:
17.04.2014 | 08:32
Kada ovako podesiš opcije si probao preko terminala pingati router? Da li dobiješ odgovore, tj kakve odgovore dobiješ?

ping 192.168.1.254 [return]

Pa javi što dobiješ. Isto tako kada kažeš da se ne možeš spojiti da li to misliš na internet ili?
17.04.2014 | 09:20
Da, to je to, manually. Isto pitanje kao Rusty - što ti točno znači da se "ne možeš spojiti"? Otvoriš surfalicu, upišeš neku adresu i dogodi se - točno što?
Da nisi na Metronetu? Probaj za DNS server ručno upisati adrese 8.8.8.8 i 8.8.4.4 (umjesto da pustiš ono što je automatski upisano: 192.168.1.254).
17.04.2014 | 11:51
Dobijem obavjest u safariju da nisam spojen na internet. Kad pingam ruter na 192.168.1.254 onda dobijem ovo u terminalu. Sad sam stavio i ručno one DNS servere i otvara mi net. Budem tako ostavio i vidio kroz par dana kako se ponaša net.
Prilozi:
17.04.2014 | 12:37
Kladim se da si na Metronetu...
17.04.2014 | 13:11
Da taj DNS stvarno koji put radi problem. Ovi dropovi u komunikaciji prema routeru mi baš nisu jasni, ali pretpostavljam da to neće raditi problem.
17.04.2014 | 16:53
Na amisu sam...optika
17.04.2014 | 16:57
Eto ga, još jedan operater koji ratuje s DNSom... Naime, kod Metroneta je nama u firmi super usluga i podrška, sve je OK, samo što stalno s tim DNS serverima ratuju. Zato sam pomislio da si i ti na Metronetu.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 7 sati, 53 minuta
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Ender, Kratos, toni092, zeljacveseljac, Anonimci (715)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.23 Seconds

Provided by iJoomla SEO