AirPort Base Station & PeCe WiFi
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

AirPort Base Station & PeCe WiFi

12.09.2003 | 13:30
Jel' se vec netko igrao sa pecejom sa WiFi karticom i spajanjem na AirPort Base Station? Naime, lagano mi windozeri titraju zivce, ne rade ukratko receno.

Onaj dio sa enkripcijom i logiranjem sam uspio prebrodit, pece se uredno konektira na moju mrezu i taj dio izgleda ok. No, problem nastaje sa DHCPom - windozeri uredno neznaju pokupit IP konfiguraciju od BaseStationa (u biti, jednom je i uspjelo, a onda sam morao rebootat windoze).

HELP! HELP!
16.09.2003 | 11:47
DHCP sluzi za one koji zele manju nevolju koju mogu rijesiti odmah pretociti u vecu nevolju koju ce rijesavati svaki put iznova...
Pa ti vidi....
Ne znam da li u BaseStationu mozes specificirati fiksne IPove ali ako mozes onda je to way to go...
Zs
21.09.2003 | 10:39
KRIVO! Samo moras reinstalirat windozere i sve radi!!!!!!!!! Koje cesme od OSa. )
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 0 minuta
  • Kloba: Sa pet minuta gotov drugi video
  • Kloba: Slice of Life skinut . teži 336 MB
  • Kloba: Ajmo ovako, ja ću početi skidati oba videa - a ti odluči. Bare ćeš ih dobiti brže ako ćeš ih htjeti
  • Kloba: ali ponavljam, imam software za skidanje videa s YouTubea i mogu ti to uploadati ako želiš
  • Kloba: Ja sam prije Premiuma imao na Safariu i Firefoxu adblock i adguard, i nikada me reklama nije zezala niti na jednom klipu
  • smayoo: Kako pomaže adblocker protiv toga da prekinu video mesarski svake 3-4 minute i ubace video s reklamom?
  • Kloba: Mislim da negdje spominje neko gledanje uz plaćanje, ali ako ne - ja sam na Premium Youtubeu ovaj mjesec, pa ti mogu skinuti oba videa i staviti na dropbox ako hoćeš
  • Kloba: Smayoo, ja pratim ovog lika i od njega sam jutros uopće skužio za taj film: [link]
  • Kloba: Ima, sada ću ti staviti sekundu
  • Kloba: Pa stavi si adblocker
  • smayoo: Hvala za link. A jel ima negdje da se može pogledati bez youtube reklama koje upadaju svake 3 minute. Uz plaćanje, naravno. Tražio sam ali bezuspješno
  • Kloba: Konačno i na YouTubeu hrvatski distopijski SF Slice of Life, jako uspješan na festivalima, ima i izvrsnu behind the scenes u opisu videa. Dečki koji su ga radili su veliki obožavatelji Blade Runnera. kome se da izdvojiti 25 minuta: [link]
  • jura22: hlebinac.
  • jura22: Nemoj biti hlebinzc.
  • Piko: Poz ! Evo fakat sam danas dobio mail od "banke" koja tvrdi da je napravljena uplata ali da će "pustiti" lovu tek kada pošaljem potvrdu da sam poslao robu :)
  • ZeljkoB: Ima koga na Jabucnjaku tko radi u iStyleu?
  • Riba: A bas bi i mogli.
  • JOHN: Otvorite temu režije!:-)
  • smayoo: Nije tebe, ali je njih. Moraš očitavati svaki mjesec i dostavljati očitanje, ili imati brojilo s daljinskim očitanjem, za bilo kojeg drugog opskrbljivača
  • Riba: Ma briga me za ocitavanje.
  • smayoo: Ako nisi doma i nema ti tko očitavati brojilo svaki mjesec, onda ti je HEP Elektra jedina opcija, zapravo. Ili zatraži od Elektroprimorja da ti o tvom trošku ugrade brojilo s daljinskim očitanjem i onda odaberi opskrbljivača po želji
  • Riba: Morat cu sjesti i sve to prouciti kada uhvatim vremena, dakle za jedno 6 mjeseci. :)
  • smayoo: To jest, to nisu računi, nego procijenjene akontacije.
  • smayoo: Ili ostani na Elektri pa kako kaže Žabac, skidaj si račune s ocitanja.hep.hr
  • smayoo: Prebaci se na HEP Opskrbu (hepi.hep.hr) ili na nekog od alternativnih (nemaš baš interesa ako trošiš jako malo).
  • smayoo: Trenutno sada je situacija takva da više ne dobivaš račune od operatera distribucijskog sustava, nego od opskrbljivača. HEP Elektra je "nužni" opskbljivač. Defaultni. Kod njega su svi koji su bili lijeni odabrati opskrbljivača i oni koji ne plaćaju struju pa se natežu s ovrhama i tako. :)
  • Riba: Pa evo na njihovim vlastitim stranicama se to ne spominje.
  • smayoo: @Riba: kako HEP nula bodova? Skidam HEPov račun s interneta već 12 godina. :)
  • jura22: Pa ima na Moj račun od HEP-a (treba se pogirati i unjeti podatke) sami račun za izlistati s barkodom. Malo je zakukuljeno ali ima. Klikne se na promet i za svaki mjesec se može dobiti račun. Tu se i očitanja mogu slati. Nije elegantno, ali je "preko žice".
  • jura22: A sto ce vam racun od HEP-a. Meni dolaze papirnati i pise pretplata. Placam po 10-20kn/mj vise i nakon godina sam preplatio. Sam ocitam i na neku prastaru uplatnicu uplatim preko zice.
  • Soffoklo: S 1.1.2021. Digitalizirat će neradničku državnu upravu
  • Daddo: sa 1.12. svi izdavatelji računa su dužni na njemu tiskat QR... možda ih to digitalizira?
  • Riba: HEP ula bodova cini se [link]
  • Riba: Vidim da Ri-Stan ima nekakav E-racun, moram jos vidjeti sto je sa HEP-om
  • Riba: Ri-Stan? HEP?
  • smayoo: Koji ti to računi još uvijek stižu poštom i ne mogu nikako drugačlije? Čak je i Čistoća ušla u 21. stoljeće. :) Možda je samo problem u tome da se nisi raspitivao, ni tražio? Ako ti STVARNO netko ne može slati drugačije nego poštom, promijeni adresu za dostavu računa na nekog tu u gradu (možeš i na mene) pa ti pošalje skenirani račun kad dođe
  • Riba: Za dobar dio racuna sam i tako tek prosle godine mogao napraviti trajni nalog. :))
  • JOHN: :-) Ja se često pitam oko mnogo stvari kada su u pitanju informatičke tehnologije
  • Riba: Meni samo nije jasno zasto je tako tesko organizirati neko online placanje za to, kao sto je recimo konacno to uveo T-Com.
  • Riba: Gle, ja ako dobijem racuna unapred, ja ih i tako sve odmah platim, kao npr struju. A ovo osltalo dolazi svaki mjesec i uvijek je drugi iznos, osim ciscenja stubista.
  • JOHN: Što god bilo u pitanju. Samo je pitanje jel buš tu pretplatu dobio nazada i dali se isplati sva ta gnjavaža
  • JOHN: Ako recimo trošiš u okvirima 100-150 kn, upišeš naloge po 200kn i onda krajem godine tražiš povrat pretplate.:-)
  • JOHN: :-)
  • JOHN: Mislim, dalo bi se i tome doskočit ako ti dolaze mjesečno. Kemijanjem
  • JOHN: Oni koji nisu fiksni, nikako
  • Riba: I kako da to radim kada mi racuni stizu mjesecno?
  • Riba: Kako cu to raditi ako me nema doma?
  • JOHN: Riba, uvijek možeš potpisat nalog s određenim datumom. Meni recimo stignu uplatnice(tipa za dopunsko) i odmah potpišem sve naloge s datumima dospiječa. Možeš u jednom danu dati gomilu naloga koji će se izvršavati svaki mjesec, bez da vodiš brigu o tome. Vjerojatno za to znaš, ali nisi u tom smjeru razmišljao dok postoje opcije trajnih naloga koje mnogi nude
  • Riba: Meni treba trajni nalog sve dok se racuni i dalje salju postom a ne e-mailom ili kroz neku aplikaciju.
  • smayoo: Ne kužim kome i zašto u današnje vrijeme treba još trajni nalog. I da, slažem se, ta nova SEPA regulativa je ruglo cijele bankarske "security" koncepcije. I ja sam to zabranio prvi dan nakon što sam dobio obavijest da su uveli to pravilo.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Komentari

Novo u Appleu

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%