AirPort Time Capsule 2TB
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

AirPort Time Capsule 2TB


28.08.2021 | 20:05
Imam priliku kupiti AirPort Time Capsule 2TB (model AP2ME177), novi, za 600tinjak kuna. Znam da su to napusteni proizvodi ali jos uvijek podrzani. Cijena mi se cini pristojna i koristio bih ga uglavnom kao NAS za pohranu podataka koji mi ne trebaju cesto ili mi nisu bitni. Cak me ni wireless dio ne zanima. Koliko je to mudra kupovina?
  • Daddo
  • Posjetitelj
28.08.2021 | 20:15
Za 600 kn jedva da možeš kupiti običan vanjski disk tog kapaciteta, a kamoli još mrežni dio priče. Jel mudro imat mrežni disk? Je. Jel vrijedi tih 600 kn? Mislim da da, taman ti bio samo NFS/CIFS ili već nekakav share.
28.08.2021 | 20:33
Zato i pitam jer vidim da se za te pare ne moze ni blizu dobiti neki NAS, a ovaj iako obsolete trebao bi diobro raditi svoj posao a moze posluziti i kao access point ako zatreba. Zanimalo me ima li kakav catch...recimo moze li ga se konfigurirati bez Airport Utiliyja jednog dana kada isti vise ne bude radio?
28.08.2021 | 20:55
Za 600 kn, ako je u njemu još uvijek 2 TB disk, onda sigurno vrijedi toliko.

Mora se konfigurirati putem AirPort Utilityija, ali mislim da neće to oni tako brzo napustiti.
28.08.2021 | 21:46
moj glas je - za.
ja sam se isto tako malo razmisljao, pa sam odlucio i uzeo takav.
predmosti: 802.11.ac standard prenosa, 2 TB prostora, a i lep je - bar meni.
koristim ga i kao wi-fi ruter, i kao TimeMachine backup za moj MB Proi suprugin MB Air, i tovarim tamo filmove i serije koje gledam preko AppleTV-4.
takodje, stavio sam tamo i neke video klipove sa kulinarskim receptima, tako da sad g-dja gleda na iPad-u kako se spremaju neka jela
29.08.2021 | 00:12
Riba kaže:
Imam priliku kupiti AirPort Time Capsule 2TB (model AP2ME177), novi, za 600tinjak kuna. Znam da je su to napusteni proizvodi ali jos uvijek podrzani. Cijena mi se cini pristojna i koristio bih ga uglavnom kao NAS za pohranu podataka koji mi ne trebaju cesto ili mi nisu bitni. Cak me ni wireless dio ne zanima. Koliko je to mudra kupovina?

Ja sam svoj kupio zajedno za MBP 2013 godine, zadnja verzija prije okomitih. Nikada ništa do dana današnjeg. Mislim da me tada koštao 2000 kuna, ili 3000 kuna, ne mogu se sjetiti.
A ti imaš ac verziju, odnosno okomiti ako sam dobro shvatio na ponudi.
Kupuj odmah.
Rekao bih ti to i za ovaj koji liči na stari Mac Mini kao moj.
29.08.2021 | 09:05
Hvala svima, naruceno! To cudo moze raditi u wireless klijent modu pretpostavljam?
29.08.2021 | 11:10
Moze, ali mislim da ne bas kao NAS. Za ovaj moras biti na istoj WiFi mrezi za pristup, dok NAS-u mozes pristupati odakud...
29.08.2021 | 11:22
@Riba, znaš me dovoljno dobro da nisam potkovan sa tehničkim detaljima.
TC treba dva kabela za rad: strujni do utikača i LAN kabel do rutera.
Sa svim ostalim se možeš povezati bežično, žično, imaš USB priključak i na mom pa vjerujem da su možda i dva na tvom.
Tu se više razumiješ od mene pa sam vidi da li sam ti išta konkretno odgovorio, ja zaista ne znam.
Otkada je @Smayoo ovdje godinama radnije napisao da je zbog gustoće prometa naših internet operatera bolja isplativost vlasnicima TC-a isključiti WiFi na kućnom modemu kojeg su im dodjelili i koristiti WiFi na TC-u - od tada tako radim.
A @Smayoo je to napisao oprilike tjedan do mjesec dana nakon moje kupovine toga čuda.
Meni osobno je bilo žao kada je Cook izbacio Time Capsule iz  ponude.
Eto.
Ako ti ovo išta znači super, ako ne - znaš da ja nisam lumen za ove stvari i da ti bolje ne mogu odgovoriti.
@Moonlike ti je napisao bolji odgovor koji apsolutno stoji, ako sam imalo bolje shvatio pitanje kroz njegov post.
29.08.2021 | 14:52
Stigao Airport, sve uredno u celofanu, spojio, konfigurirao sa dva klika kako i prilici, skuzio da imam dodatni bonus sto mogu spojiti printer na njega tako da mi desktop ne mora vise biti ukljucen za printer sharing i jos sam na stolu dobio dva ethernet porta koja ranije nisam imao! Wireless dio sam iskljucio.

airport_i_valjak.jpeg
  • Daddo
  • Posjetitelj
29.08.2021 | 15:13
Izgleda krasno. Nek te služi dobro i dugo.

Za svaki slučaj ja bih nastavno na ono pitanje o AirPort utilityju i što kad ga “nestane” provjerio kombinacije Wine+ Windows aplikacija, odnosno Linux paket AirPort-tools.
29.08.2021 | 15:14
Jedino steta sto nije crn. Za Airport Utility, ako toliko i izgura da to bude problem valjda ce po kuci biti neki mac sa starijim OSom da ne moram bas pribjegavati predlozenim rjesenjima.
29.08.2021 | 17:43
Provjerio si printer? Ja sam gledao i nisam nasao da podryava printer.
Express podrzava printer, Extreme podrzava disk.
Mozda samo TimeCapsule ima tu mogucnost.
Ovo je dobro znati.
Realno, program je i ovakav ok ali fali postavki.
29.08.2021 | 17:52
Base station i Time Capsule po ovome podrzavaju USB printere:

support.apple.com/en-gb/guide/mac-help/mchl35ef40f7/mac
29.08.2021 | 18:00
Super. Svojevremeno nisu.
Trebao bi kupiti koji dok ih još ima.
Apple je odustao od svega.
Možda im iDildo donese novce.
29.08.2021 | 19:08
Evo probao sam....kada spojim printer na Time Capsule isti se uredno vidi preko Bonjoura i to bi radilo da su smetlari iz HP-a dali normalne drivere a ne ono smece od "HP Smart". Ovako ako pokusam dodati printer preko sistemskih postavki nemam odgovarajuci driver za odabrati a HP Smart ne podrzava Bonjour printer tako da je barem sa ovim printerom fail.
  • Daddo
  • Posjetitelj
29.08.2021 | 19:13
U nekom sličnom slučaju sa HP-om sam si pomogao instalacijom dok je spojen direktno usbom. Također vidi imaš li CUPS drivere za svoj model.
29.08.2021 | 19:28
Ma katastrofa, i direktno spojen na USB je cudljiv, evo sada sam proveo 15 minuta pokusavajuci ga natjerati da ga prepozna preko USB-a, ugasim i mac i printer, ukljucim, nista...na kraju je pomoglo kada sam na zivo iskopcao i ponovno ukopcao USB kabel.
CUPS mi je instaliran, nema ga na popisu. Vidim i da za Linux imaju nesto svoje:

ubuntuhandbook.org/index.php/2019/06/hpl...rs-scanners-support/

Stvarno ne znam koji je od tih proizvodjaca printera gori.
29.08.2021 | 19:46
HP je najgori što se drivera tiće.
Nekako se iskristaliziralo, prvo natjerati printer preko USB porta da proradi, i onda ga spojiti na mrežu preko AirPorta.
Ja sam za čudo našao za Epson driver i sada radi.
  • Daddo
  • Posjetitelj
29.08.2021 | 19:50
Ne znam o kojem je konkretno HP-ovom modelu riječ, no HP je kod svih uređaja na svim sustavima se okrenuo "HP smart install" rješenju (koje je sve samo ne smart).

Ja doma imam 2 HP-a... jedan je HP P1102W (hvala @rusty na istom) koji je bez problema bio na El Capitanu i na Windowsima 10 spojen na wifi i instaliran i radio "bez žice". Onda je nakon upgradea na Mojave jednostavno podivljao i više nije htio radit nego što je. Uredno ga pingam s Maca i Win stroja, otvaram mu sučelje preko IP adrese ili DNS imena u web browseru ali printat - jok. Spojio ga na USB i instalirao kao lokalni pisač na Mac i na PC... radi. Prebacim ga na wifi... i dalje radi. I svako toliko podivlja i prestane radit sam od sebe. Jedno vrijeme nije uopće htio radit na Win mašini pa sam se poslužio trikom i šerao ga na Macu kao bonjour i onda takvog dodao na Win...

Nakraju sam odustao od korištenja tog printera kao "mrežnog", spojio ga na USB kabel direkt na Mac i to sad radi na Big Suru (instalacija je išla preko HP drivera sa stranica proizvođača i isto je bio seks dobit ga da proradi).

Drugi printer je multifunkcijski laser MFP 137fw (podržava i AirPrint). Taj radi korektno i na Win i na Mac, također instalacija preko HP drivera sa njihovih stranica... čak i skener radi preko mreže na Macu, uz ograničenje na samo 300dpija kod skeniranja i nema automatsko prepoznavanje gdje mu se nalazi sadržaj nego moraš birat da li je u ADF-u ili na staklu.

Long story short... sve je to danas pipljavo i radi do "prvog updatea". No to nije do Applea ni do MS-a ni do Linuxa već do traljavih proizvođača. Iskustva s Lexmarkom mi nisu ništa različita, a ni s Canonima velikim.

Dođe mi žao nekad što sam razdijelio 2055DN misleći da mi nikad neće više trebat.
29.08.2021 | 20:36
Printer je HP Neverstop (!) 1000w...osim ovih sranje je ok, pogotovo je zgodno jeftino i jednostavno punjenje tonera.

www.hp.com/in-en/shop/hp-neverstop-laser-1000w-4ry23a.html
  • Daddo
  • Posjetitelj
29.08.2021 | 20:45
Jesi za instalaciju koristio na HP-ovim stranicama Smart install i printer na USB-u?

www.hpsmart.com/gb/en

Neverstop nisu laseri, vraćaju se “tinti” na drugačiji način. Na poslu imam 10ak color HP-a na taj “neverstop” princip i jeftin je otisak, ali je packav dok se ne osuši.
29.08.2021 | 20:56
Jesam, instalirao HP Smart sa app storea.

Kako nisu laseri, pa imaju toner i bubanj i zovu ih laserski printeri (?) Ne znam za kolor, ali sa ovim nema nikakvih problema, radi kao i svaki drugi laserski printer koji sam imao.
29.08.2021 | 23:41
Meni je taj Time Capsule fora komad hardvera, ono kupio bih neki, stavio u njega neki ogromni disk i to tako imao jer mi je lijepo!
30.08.2021 | 08:09
Do Apple-a je. Zasto stari driveri ne rade. Zato jer je netko odlucio tako. Zato da kupis novi printer.
30.08.2021 | 09:54
Oni nešto službeno podržavaju sedam godina. To svi znamo. Ako je ovaj model izbačen 2013., lani mu je istekla mogućnost popravka za novce u  ovlaštenim servisima i službena software podrška iz Cupertina.
No ja se na to ne bi obazirao jer moj nije primio nikakav update godinama.
Istina, printer nemam jer mi ne treba.
Priključiš printer na staru foru kako je bio prije dolaska Time Capsulea u kuću i ćao đaci.
Trajat će ti i ovako desetljeće jer je stvarno "nov" - 99%.
Da li će  napustiti Time Machine uslugu u nekom od idućih deset macOS-a, ne mogu znati - ako je i napuste ostaneš na zadnjem na kojem sve radi OK.
Osim tog printera.
Ovo nitko nije mogao predvidjeti.
Ne znam koliko ti printer znači doma,
meni i kada sam radio nije značio puno i rađe sam printao na poslu.
Samo bacanje para na cartidge (tada tintne) i papir.
Reko, hvala ne čim sam prešao na Mac.
No, to sam ja.
Sasvim minimalni user.
11.10.2021 | 14:40
Eh, eto problemcic... ne mogu do sharea na TC sa Windows 10 laptopa jer TC podrzava samo SMB1 protokol koji je nesiguran i napusten na Windowsima. Postoji nacin da ga se aktivira ali ne i na sluzbenom laptopu.

Bummer.
11.10.2021 | 18:35
Nece bez admin pristupa.
11.10.2021 | 19:40
A TC ne radi ni sa kojim drugim protokolom? Obični FTP?
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 5 sati, 15 minuta
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

baka, Riba, Anonimci (444)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.25 Seconds

Provided by iJoomla SEO