MacBook Pro Late 2011, problemi sa ekranom
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

MacBook Pro Late 2011, problemi sa ekranom


19.07.2021 | 01:19
Nadam se da mi netko može pomoći pri rješavanju sljedećih problema: u zadnje vrijeme se zamrzne trackpad na MBP (nakon sleep modusa, kada otklopim) i nakon toga se ugasi sam od sebe. Kada upalim ekran je sive boje i onda opet ugasim i pokušam ga vratiti uz pomoć raznih kombinacija tipki. Najčešće treba puno pokušaja, upali se i čini se da se učitava i onda je ekran siv ili plav ili zelen i pri tim radnjama se jako zagrije. Do sada sam ga uvijek uspjela vratiti u normalu, ali svako malo se problem ponavlja.
19.07.2021 | 10:09
Taj model je imao problema s grafičkom karticom, to bi trebalo najprije provjeriti. Problem s touchpadom je možda prouzročen napuhnutom baterijom. Dakle otvori donji poklopac i makni bateriju (nije zalijepljena, samo je odšarafi - vidi upute na ifixit.com - i otkači konektor) pa je pogledaj sa strane. Ako je napuhnuta, svakako je treba mijenjati (opasno je koristiti napuhnutu bateriju), a, ako imaš originalni Apple napajač, vidi kako se ponaša kad je spojen na napajač, a bez baterije. Možda je samo u bateriji problem.

Ako nemaš originalni Apple napajač, nego neki zamjenski, moguće je da ti se neće htjeti upaliti laptop bez baterije.

Nisi napisala koji je točno model MBP 2011 (ima ukupno 4: Early i Late 2011, 13 i 15").
04.11.2021 | 22:53
Tek sada sam otkrila da sam dobila odgovor, jer mi nikakva obavijest nije stigla na email, a navratila sam da postavim još jedno pitanje. Hvala lijepa na odgovoru, smayoo. Što se mog MBP tiče, radi se o i7, 2,2 GHz modelu sa ekranom od 15 incha. Zadnja dijagnoza je bila da bi se moglo raditi o kvaru matične ploče. Išla sam po drugo mišljenje u iService na Kvatriću i zaposlenik je potvrdio sumnju na matičnu ploču/grafičku karticu i rekao je da popravak košta najmanje 1500 kn i to bez da je obavio dijagnostiku. Inače, ja sam nekoliko puta napravila dijagnostiku uređaja i uvijek je pisalo no trouble found, a za bateriju piše stanje normalno. Sada bih rado preporuku za servis u Zagrebu koji ima iskustva sa takvim popravcima i nije preskup, hvala unaprijed.
05.11.2021 | 08:40
Nisam iz Zagreba pa ne znam koje je aktualno stanje. Svojedobno sam nosio svoje Macove na servis u RAM servis u Malešnici. Uvijek sam bio zadovoljan, ali znam i neke koji nisu baš.
05.11.2021 | 10:44
Ja sam s RAM servisom imao OK iskustva, zadnje što sam imao prošle godine je zamjena napajanja u iMacu 27 mid-2010 + čišćenje istog od prašine usput, račun je bio 970kn.
05.11.2021 | 12:00
Macintosh kaže:
Tek sada sam otkrila da sam dobila odgovor, jer mi nikakva obavijest nije stigla na email, a navratila sam da postavim još jedno pitanje. Hvala lijepa na odgovoru, smayoo. Što se mog MBP tiče, radi se o i7, 2,2 GHz modelu sa ekranom od 15 incha. Zadnja dijagnoza je bila da bi se moglo raditi o kvaru matične ploče. Išla sam po drugo mišljenje u iService na Kvatriću i zaposlenik je potvrdio sumnju na matičnu ploču/grafičku karticu i rekao je da popravak košta najmanje 1500 kn i to bez da je obavio dijagnostiku. Inače, ja sam nekoliko puta napravila dijagnostiku uređaja i uvijek je pisalo no trouble found, a za bateriju piše stanje normalno. Sada bih rado preporuku za servis u Zagrebu koji ima iskustva sa takvim popravcima i nije preskup, hvala unaprijed.


Probaj nazvati iKliniku,besplatno će ti dijagnosticirati,pa reći okvirno koliko košta.Ovo sa 1500kn mi baš ne guta vodu,mislim da je to previše...Ako ima a vjerujem da ima dvije grafičke,daj isključiti ovu koja ne radi,ja sam tako napravio sa mbp late2012 isključio nvidia koja je stvarala problem,resetirao se sam od sebe itd.Sad sve radi normalno,osim šta ne radi hdmi,i nemogu smanjit pojačati svjetlinu,ali sam to riješio besplatnim programom Brightness slider
05.11.2021 | 12:20
Do sada nisam kontaktirala iKliniku, jer moje iskustvo s njima nije najbolje. Pretprošle godine sam bila i u RAM servisu (zamijenili su trackpad jer je cursor podivljao) i bili su korektni, pa možda pokušam tamo. Probati ću ovo sa isključenjem grafičke kartice, hvala na savjetu, motif.
05.11.2021 | 15:12
NIKAD JOŠ DO SAD nisam čuo da je ikom krepao Apple trackpad. Nikad. Niti da ga je trebalo mijenjati. Ovo je prvi put.
Ali znam za desetak slučajeva da se trackpad ludirao jer se ispod njega napuhala litijska baterija.
05.11.2021 | 18:54
Ne znam jesam li ja takav pehist kojem se i trackpad pokvari, ali moram vjerovati servisu kad nisam stručna za takve kvarove. Rekli su da je u kvaru i da mi mogu prodati rabljeni i pristala sam. Popravak je koštao šestotinjak kuna, sve uredno sa računom i priloženim starim trackpadom. Ne vjerujem da je baterija napuhnuta jer je od tada otvaran nekoliko puta pa bi majstor to valjda primijetio.
05.11.2021 | 20:34
Mojoj supruzi je prosle godine poludio trackpad, nista zivo nije pomoglo, narucio ja novi sa ebaya, kad ovaj za par dana dosao k sebi i radi od onda kao da se nista nije dogodilo.
07.11.2021 | 10:43
Meni osobno se dogodilo da sam posumnjao na bateriju kad mi je trackpad dobio "Parkinsonovu bolest" (kursor se tresao i nije se ništa dalo precizno naciljati trackpadom, a mišem je radilo super), dok nisam shvatio da je problem prisutan samo kad je na punjaču, pa onda da se ne radi o bilo kojem punjaču, nego o jednom točno određenom, nekom jeftinom zamjenskom, kojeg sam od nekog bio dobio na poklon.

Ali, da se vratimo na temu, Darko iz RAM servisa je već bio radio reballing na tim problematičnim MBP modelima, no to nije trajno rješenje. Zamjena matične ploče također nije jer se radi o rabljenoj matičnoj koja može (i vjerojatno ima) imati isti problem. U principu, žao mi je što sam grub, to je us*ani model i najbolje ga je prekrižiti i nabaviti nešto drugo.

Od srca preporučam Mid 2012 non-retina MBP. To je sjajno pogođen Mac kojeg sam 6+ godina profesionalno koristio svaki dan u prosjeku 8-10 sati i "vadio mu mast" nemilosrdno, nikad me nije "ostavio". Nakon toga sam ga dao svom sinu, koji ga od tada podjednako intenzivno zlostavlja. Jedino što mu je krepalo je bluetooth+wifi modul kojeg nije dao zamijeniti jer ima USB wifi koji mu je OK, a bluetooth ne koristi. Velika je prednost tog modela što je modularan, prima klasične SODIMM RAMove (da se nafilati do 16GB), SATA HDD i SDD, a i na mjesto optike se da staviti još jedan disk. Baterija nije zalijepljena i jako se lako mijenja, a kad se umjesto HDD stavi SSD, autonomija se produži na preko 5h.
07.11.2021 | 11:55
Upravo taj model ima i gospodja, neunistiv je, radi kao i prvog dana, jedino sam mu stavio SSD.
07.11.2021 | 13:53
Znači, stanje mog MBP je crno da crnije ne može biti. Hvala svima na odgovorima, a posebno Vama, smayoo.
07.11.2021 | 14:44
Nema na čemu, žao mi je da nisam mogao reći nešto ljepše...
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 sat, 42 minuta
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, drlovric, moragd, Riba, Sank, smayoo, zoranowsky, Anonimci (677)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.17 Seconds

Provided by iJoomla SEO