MAcbook Pro M1 problem sa ekranom
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

MAcbook Pro M1 problem sa ekranom


28.06.2021 | 09:10
Pozdrav ljudi,
Dakle ovako. Macbook Pro M1, 8, 256. Kupljen u Njemackoj pred Bozic prosle godine, dakle, cca pola godine star. Nekoliko puta mi se desilo do sada, ali nisam pridavao znacaju, no jutros ponovo ista situacija.
Desava se, kad poklopim ekran i tako stoji, na primjer, par sati, ili preko noci, kad ga otvorim, na ekranu mi se pokaze ono sto se vidi na slikama. Bijeli krug. Dok je krug na ekranu prisutan, ekran je osjetljiv na pokret misa ili trackpada, ali u tom dijelu gdje je krug, ne reagira na klik. Jedino sto pomaze je restart racunala i tada krug nestaje i sve dalje normalno radi, dok se sljedeci puta ne ponovi ista situacija. Ne zelim nista sam dirati, jer je uredjaj pod garancijom. Prije nego zovem u Apple, postam ovdje da cujem sta vi imate za reci na ovu situaciju. Bojim se da ako ne reagiram, da bi mi nakon isteka garancije mogao riknuti ekran i onda svi znamo koliko takva zabava kosta.
Uz tobih takodjer pitao, kao sto se vidi na jednoj slici, da nakon pola godine koristenja i 91 ciklusa punjenja, zdravlje baterije je na 91%, a Coconut Battery i Sensei pokazuju 87% zdravlja.
Hvala i pozdrav iz Njemacke
28.06.2021 | 09:25
Nemam iskustva (niti znanja) kao naše iskusnjare sa foruma koje će ti se javiti sigurno, ali sam na svojoj retini i za manje stvari dva puta dobivao completni clamshell (gornji dio laptopa) novi.
Mijenjaj to odmah. Nikakav software, ovo, ono - to je M1 i to star 6 mjeseci - to mora raditi ko zvijer.
U reklamaciju danas da sam na tvom mjestu.
Par dana si bez njega ali onda imaš novi gornji dio.
EDIT:
AKo nemaš AppleCare, ostalih pola godine ti brzo prođe a onda je gotovo.
To će te poslije koštati (po mojoj procjeni koja nije i ne mora biti točna) cca 800 eurića, ako je moj ekran koštao oko 5000 kn nakon garancije.
I da, kupi  Care obvezatno.
Čim se ovako rano kvari, tko zna šta još može zezati. Bolje da oni plaćaju tri godine nego ti...
28.06.2021 | 09:29
Hvala Kloba, to cu sigurno uraditi danas. Nemam pojma kako ce ovi iz Apple u Mannheim reagirat na ovo, ali cekam da vidim sta ekipa ovdje kaze. Je li se kome desilo i sta bi uopce moglo biti. Ako mi daju novi gornji dio ili novi uredjaj, to bi bilo dobro. Obzirom da je uredjaj skoro pa novi, ne bi trebao imati ovakav problem
28.06.2021 | 09:32
Ma ja sam neznalica.
Samo ti kažem što bi ja napravio i što jesam napravio.
Dopisao sam ti gore savjet koji je meni uštedio para i para.
EDIT:
Sorry na dodavanjima, izađem iz teksta pa mi nešto padne na pamet što mislim da bi ti koristilo.
Pa u Njemačkoj si, mislim da nećeš imati nikakvih problema.
Morat ćeš sačekati da naprave dijagnostiku (ostaviti ga tamo) i oni će utvrditi da je kvar stvaran (razlog zašto se to događa tebi kao kupcu UOPĆE nije bitan) te zamjeniti gornji dio.
28.06.2021 | 09:37
Sve sam razumio. Fala ti
28.06.2021 | 09:39
forcemac kaže:
Hvala Kloba, to cu sigurno uraditi danas. Nemam pojma kako ce ovi iz Apple u Mannheim reagirat na ovo, ali cekam da vidim sta ekipa ovdje kaze. Je li se kome desilo i sta bi uopce moglo biti. Ako mi daju novi gornji dio ili novi uredjaj, to bi bilo dobro. Obzirom da je uredjaj skoro pa novi, ne bi trebao imati ovakav problem

Velim ti, ja dan danas imam MacBook Pro 15" early 2013".
Ali da me u početku zezao, o je.
Mijenjao sam dva puta to što sam ti opisao, matičnu ploču i zvučnike.
Samo su mi zvučnici otišli nakon tri godine ali nisu ispali toliko skupi. Tipa 300 kuna ako se dobro sjećam?
AppleCare - spasio me.
28.06.2021 | 09:42
forcemac kaže:
Sve sam razumio. Fala ti

Nema problema.
Sada i mene zanima što će ovdje struka reći, ali novo je novo.
Sretno, kako god!
  • Dijete
  • Posjetitelj
28.06.2021 | 10:06
Zovi Apple support (ili kroz web support.apple.com) i prijavi kvar..
mioam priznat da nisam vidio ovakvu anomaliju niti na jednom ekranu do sad - osim na c/b Zenith laptopu negdje tamo ‘95te al to je bio hardverski kvar sa lcdom koji je “procurio” al je slicno izgledalo..
28.06.2021 | 12:14
Ima 2 godine garancije. U DE se ne budu izmotavali.
Nosi u servis jer ovo nije normalno.
28.06.2021 | 16:04
Kreiraj novog korisnika s admin ovlastima, napravi backup svog accounta i nosi odmah u servis. Ovo je neki kvar sigurno.
28.06.2021 | 18:56
Ovo je potpuno bizarno ako se vidi na screenshotu. Sto bi reklo da je moguce i da nije neki hardverski kvar, nego neki softverski bug. Da je neki problem s ekranom to se ne bi vidjelo na screenshotu :o
28.06.2021 | 22:23
U iStyle Split su mi rekli da M1 ima problem sa ekranom da su ga ljudi vracali u nekoliko navrata, a nije mi jasno zato sto je isti ekran i na Intelovim verzijama 13" MBP
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 7 sati, 51 minuta
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Ender, Riba, Sank, tino1, Anonimci (534)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.15 Seconds

Provided by iJoomla SEO