Macbook Pro M1 ne puni bateriju
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Macbook Pro M1 ne puni bateriju


19.01.2021 | 11:45
Pozdrav ljudi.
MBP M1, do danas nije pokazivao niti jedan znak da nesto eventualno nije u redu. Maloprije, sjedim, pijem kavu i vidim da mi je razina baterije sa 100% pala, a mac je uredno prikljucen na punjac.
Nema niti jednu jedinu ideju sta bi mogao biti uzrok. Nista osim Safarija nije bilo upaljeno u momentu kad sam to vidio. Na slici mozete vidjeti sta kaze local battery checker i Coconut baterry.
Ima li itko pojma sta mi je ciniti?
Pozdrav i unaprijed hvala
Prilozi:
19.01.2021 | 12:38
Update...
Evo, prije nego netko izgubi vrijeme, problem rjesen putem Apple support-a.
Natvali su me u roku odmah, obzirom da sam u Njemackoj, zvao me lik iz support odjela iz Portugala, sto me malo zacudilo, al sve 5.
Kako je na M1 sve novo, tako su i nacini hardware diagnostike drugaciji nego do sada na Intelovim modelima. Sve proslo bez pronalaska problema. Napravljen reset SMC, takodjer na drugaciji nacin nego sto smo godinama unazad navikli i sve je proslo bez pronalaska problema u hardware-u.
Kako mi je objasnjeno, problem se pojavio u tome da jos uvijek nisu uspjeli uskladiti sve, do naj manjih detalja izmedju novog hardwarea i OS-a, tako da je doslo do greske u prikazu na ekranu.
Ja sam sretan sto problem ne postoji, ali nekako mi se cini da to nije bila greska u prikazu samo na ekranu, jer i oboje, i coconut battery checker i normalni, mac-ov su pokazali da je baterija sa 100 % pala na 80 i nesto posto.
Eto, za buduce M1 korisnike, nadam se da ce nekom biti od pomoci, ako dodje do ovakove situacije.
Srdacan pozdrav
19.01.2021 | 14:40
Dakle, ta se situacija može očekivati i dalje, dok god ne usklade hardver i softver?
19.01.2021 | 15:08
JOHN kaže:
Dakle, ta se situacija može očekivati i dalje, dok god ne usklade hardver i softver?

Tako mi je receno. Ponavljam, cini mi se da nije greska u prikazu, nego se dogodilo stvarno praznjenje baterije dok je laptop bio na punjacu.
Obzirom na to sto sam dobio kupovinom ovog racunala, za razliku od dosadasnjeg sve prisutnog Intela, nemam namjeru zamjeriti im na ovakvim iznikama, jer stvarno, ovo spada u iznimke. Niti jedan jedini, niti naj sitniji problemcic nisam osjetio u radu. Sve je nekako glatko i jednostavno radi
Sad je sve ok
19.01.2021 | 16:28
Koliko je to bilo ispod 100% Nešto kao 98 ili 95%? Ili nešto kao 50%?
Svaki Mac unatrag 7-8 godina ima taj princip. Kad si stalno na punjaču, on povremeno prekine punjenje i pusti bateriju da se malo prazni, pa onda opet uključi punjenje. Nekad se to vidi na prikazu postotka napunjenosti baterije, a nekad ne, ali se uvijek vidi na LED lampici na konektoru punjača (magsafe konektor, ovi novi sa USBC možda nemaju tu lampicu). Naime, kad je lampica žuta, puni "zaozbiljno", a kad je zelena, onda je to tzv. "trickle charge" - malo puni, malo ne, jer je baterija već puna do čepa.
19.01.2021 | 16:53
Moje iskustvo je da pod punim opterecenjem i ustekanim racunalom, baterija se lagano prazni. To da racunalo malo isprazni bateriju i onda je dopuni je isto tocno ali se meni ne pali zuta lampica, vec je stalno zelena.
19.01.2021 | 16:58
Tako je, stalno je zelena dok je u tom režimu. Žuta je kad npr. doneseš laptop s napola praznom baterijom na stol i spojiš ga na punjač (bez obzira da li ga spojiš uspavanog ili nastavljaš raditi na njemu).

I ovo prvo je točno, ili je barem bilo na starijim MBP (2008, 2012), meni se na ovom zadnjem to nije dogodilo. Kad je računalo zaista na pun gas, punjač je preslab i laptop dio energije uzima iz i iz baterije.
19.01.2021 | 20:43
forcemac kaže:
... Napravljen reset SMC, takodjer na drugaciji nacin nego sto smo godinama unazad navikli ...


A taj reset SMC se radi kako? Pitam za prijatelja. Nemam još M1, ali bi bilo fino znat...
19.01.2021 | 21:44
smayoo kaže:
Koliko je to bilo ispod 100% Nešto kao 98 ili 95%? Ili nešto kao 50%?
Svaki Mac unatrag 7-8 godina ima taj princip. Kad si stalno na punjaču, on povremeno prekine punjenje i pusti bateriju da se malo prazni, pa onda opet uključi punjenje. Nekad se to vidi na prikazu postotka napunjenosti baterije, a nekad ne, ali se uvijek vidi na LED lampici na konektoru punjača (magsafe konektor, ovi novi sa USBC možda nemaju tu lampicu). Naime, kad je lampica žuta, puni "zaozbiljno", a kad je zelena, onda je to tzv. "trickle charge" - malo puni, malo ne, jer je baterija već puna do čepa.

Pozdrav imenjace.
Bateriju je spustilo, po njihovom na 94 % cini mi se, a po Coconut battery, oko 88%. Meni se to nikad prije nije desilo, ili se barem ne sjecam.
Lampice nemam, jer je usb-c kabel u pitanju
19.01.2021 | 21:49
smayoo kaže:

Pogresno!?
Mozda Intel sa T2 cipom.
Meni lik objasnio za M1 SMC reset ide ovako....
Force shutdown.... drzati power button dok se Mac potpuno ne ugasi, zatim poklopiti LID i drzati ga zatvorenog cca 30 sekundi. Nakon toga upaliti laptop i to bi trebalo biti to
19.01.2021 | 22:38
forcemac kaže:
smayoo kaže:

Pogresno!?
Mozda Intel sa T2 cipom.
Meni lik objasnio za M1 SMC reset ide ovako....
Force shutdown.... drzati power button dok se Mac potpuno ne ugasi, zatim poklopiti LID i drzati ga zatvorenog cca 30 sekundi. Nakon toga upaliti laptop i to bi trebalo biti to


Kako se računamo upali bez podizanja poklopca?
19.01.2021 | 22:42
jura22 kaže:
forcemac kaže:
smayoo kaže:

Pogresno!?
Mozda Intel sa T2 cipom.
Meni lik objasnio za M1 SMC reset ide ovako....
Force shutdown.... drzati power button dok se Mac potpuno ne ugasi, zatim poklopiti LID i drzati ga zatvorenog cca 30 sekundi. Nakon toga upaliti laptop i to bi trebalo biti to


Kako se računamo upali bez podizanja poklopca?

Drzati 30 sec zaklopljen i onda naravno da ces podici poklopac ako ga zelis upaliti. Jesam li uopce trebao odgovorit na ovo?
#samopitam
  • Dijete
  • Posjetitelj
20.01.2021 | 00:30
Ja nekak brijem da oni ovo jos nisu rijesili kako treba (kako zele)...

ScreenShot2021-01-20at11.29.15AM.png
20.01.2021 | 00:42
Dijete kaže:
Ja nekak brijem da oni ovo jos nisu rijesili kako treba (kako zele)...

ScreenShot2021-01-20at11.29.15AM.png

Ja to isto imam ukljuceno, ali bateriju uvijek napuni do 100%. NIkad 80%.
Naravno da nisu rjesili.

Dijete, koliko sam vidio i ti si uzeo ovaj M1 MBP... pa ako mi mozes reci kako si zadovoljan. Ne mislim opcenito, nego u odnosu na Intelove modele koje si imao prije njega.
Hvala ti
  • Dijete
  • Posjetitelj
20.01.2021 | 00:57
[quote="forcemac" post=190594]Dijete kaže:
u odnosu na Intelove modele koje si imao prije njega


Jako zadovoljan.
Jos mi samo fali Avid Media Composer da proradi i onda sam miran. Nikakvih problema za sad (citao sam neki imaju WIFI/BT i spor pristup diskovima)...

Nevjerojatno mi je da mi 13" moze bit glavni komp bez da se uspuse svako malo...

Veselim se vidjet sto ce nam servirat u slijedece 2 godine...
20.01.2021 | 03:28
Mislim da je Big Sur drugačije to posložio...

www.macworld.com/article/3602899/macos-b...laptop-settings.html
  • Dijete
  • Posjetitelj
20.01.2021 | 03:53
To i jest BS posto nis starije ne mere na M1
20.01.2021 | 13:21
Što se baterije i punjenja tiče, odlična opcija;

github.com/godly-devotion/charge-limiter

Jednostavno odredite do koliko posto želite da se baterija puni (npr. do 80%), funkcionira odlično..
  • Dijete
  • Posjetitelj
21.01.2021 | 09:45
rak21 kaže:
Što se baterije i punjenja tiče, odlična opcija;

github.com/godly-devotion/charge-limiter

Jednostavno odredite do koliko posto želite da se baterija puni (npr. do 80%), funkcionira odlično..


Mozda, ali linkas nesto sto (za sad) nije relevantno za ovu temu koja se tice MBP M1.

Zadnji update te aplikacije je napravljen prije izlaska M1 masina i nisu podrzane...
21.01.2021 | 19:34
rak21 kaže:
Što se baterije i punjenja tiče, odlična opcija;

github.com/godly-devotion/charge-limiter

Jednostavno odredite do koliko posto želite da se baterija puni (npr. do 80%), funkcionira odlično..


Zašto bi to netko želio?
21.01.2021 | 19:46
Mozda is istog razloga zasto neki nose papuce kada voze auto.
  • Dijete
  • Posjetitelj
21.01.2021 | 21:49
smayoo kaže:


Zašto bi to netko želio?


Navodno produljuje vijek baterije..

Pisalo se (prepisivalo se) puno po internetima o tome...

ioshacker.com/how-to/airpods-charging-up-to-80-percent
21.01.2021 | 21:55
Bullshit.
  • Dijete
  • Posjetitelj
21.01.2021 | 22:16
Ma tak i roleri skinu po jedan kotac pa kad im se ostali potrose, vrate taj ne istroseni pa im role dulje traju... kaj bi bio bulšit... provjereno
22.01.2021 | 00:21
Ovo me podsjeća na Triggera u Mućkama kada kaže da s istom metlom mete 20 godina, jedino je promijeni 14 drški i 17 vrhova na metli.
  • Dijete
  • Posjetitelj
22.01.2021 | 00:27
jura22 kaže:
Ovo me podsjeća na Triggera u Mućkama kada kaže da s istom metlom mete 20 godina, jedino je promijeni 14 drški i 17 vrhova na metli.




Ship of Theseus...
22.01.2021 | 00:34
APPLE čim dalje ide veća smeća je počeo da proizvodi i naplačuje to masno...Inaće imam sve od apple ali do 2014 g ostalo je gomila beskorisnog smeća,i bacanje love.Dati za mbp 30.000kn a dobiješ samo 2x usb c porta?? dobiješ 16gb ram,i neki bijedni ssd?? to ja imam u 2012,i radi kao i frendov za 30 soma.Eto primjer iphone 12 je cca 10,000kn,a ne valja ništa,kupila ga frendica,ima problem sa signalom,u 3 dana joj se počeo ljuštiti po rubovima...
Znam da se mnogi okorjeli apleovci neće složiti sa mnom,ali gledam sve to i lagano vodi u propast,ništa novo,,ništa znatno bolje ali znatno skuplije.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 7 sati, 6 minuta
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

cariblanco, dpasaric, Anonimci (678)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.58 Seconds

Provided by iJoomla SEO