Mac pro A1186 2008g
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Mac pro A1186 2008g


08.01.2021 | 12:01
Imam povoljnu ponudu da kupim navedeno mac računalo.Ima problem vjerovatno sa napajanjem,jer kad se upali nakon par sekundi se ugasi.
Računalo je doslovno kao novo,i ima 8gb ddr2 ram dva modula,grafika nvidia 7300gt,2.8ghz proc,itd.Jeli se isplati to uzimati i srediti?
Pogodan mi je zbog firewire 400 konekcije.
Koliko se max da proširiti ram?
Grafulja?
I koji najviši osx može gore?
08.01.2021 | 12:17
Jedan od ovih: everymac.com/ultimate-mac-lookup/?search_keywords=a1186

Ja ne bih... novi mac mini sve ovo popapa za tren oka. Imaš garanciju i mogućnost najnovijeg softwarea. S starim MP nemaš ničeg od toga. Uz to nikad ne znaš, kad će počet odbijat suradnju. Ako ti je FW toliko značajan, onda moraš sam presudit, ali ima i drugih, jeftinijih opcija za FW - mac mini, stariji macbook pro (ali su isto tako nepouzdane). Neugodna situacija, ako je FW nužda.
08.01.2021 | 12:26
predpostavljam ovajeverymac.com/systems/apple/mac_pro/specs...-2.8-2008-specs.html
Za 400kn ga dobijem,vlasniku smeta..Imam imac 2014,i mbp 2011 sa high sierra.Ovo mi trena za nadogradnju,a sad ta nadogradnja vidim da je skupa.
Novo napajanje
minimum 164b ram,tj job 2 sloth po 4gb
bolja grafika,barem 1gb,ako ne i više..
Neznam dal pane grafička pie od običnih pc računala?


Ja ne bih... novi mac mini sve ovo popapa za tren oka. Ne želim novi mac,imam stariju studio opremu iz 2010g,i ne treba mi novije ništa,pogotovo ne sa dv usb thunderbolt porta,tu bi si napravio posao
08.01.2021 | 17:56
Osobno ne bih kupovao neispravan macpro, jer je zeznuto trazit dijelove (citaj nemoguce) za dijagnostiku. Sto ako nije napajanje, a napajanje je samo 450kn? Onda jos i ploca isto toliko, na kraju platis skuplje nego ispravan. A da znas koja je muka vratit kablove napajanja natrag na onaj cicak da fino stanu iza limica Budes vidio ako kupis.

No bilo kako bilo, ako se odlucis za kupovinu, imam jedno napajanje viska Pa se javi ako si zainteresiran...
08.01.2021 | 18:52
motif kaže:
Imam povoljnu ponudu da kupim navedeno mac računalo.Ima problem vjerovatno sa napajanjem,jer kad se upali nakon par sekundi se ugasi.
Računalo je doslovno kao novo,i ima 8gb ddr2 ram dva modula,grafika nvidia 7300gt,2.8ghz proc,itd.Jeli se isplati to uzimati i srediti?
Pogodan mi je zbog firewire 400 konekcije.
Koliko se max da proširiti ram?
Grafulja?
I koji najviši osx može gore?


prije nekoga vremena sam tako nesto slicno poslao u muzej... jer mu je jedino tamo mjesto
08.01.2021 | 20:26
Zašto u muzej? Ima mnogo primjena za tako staro računalo.
Recimo NAS ili WEB server ili Mail server ili Media server.
Može raditi u nekoj rupi da ne smeta i ne brndeka.
09.01.2021 | 01:36
Zanimaju me te starije igračke,može se čeprkat i nadograđivat koliko vidim..
Koliko ide max ram,procesor i grafulja za njega i dal se može i gdje kupit a da nije sa onog mac sitea gdje je 200usd 16gb a na ebay 39usd?
Uzeo bi ga i nadogradio na 32gb ram,grafu na 2gb,i stajio high sierru gore..Može pomoć oko toga,gledam po njuškalu,neznam dal pašu grafičke koje su za pc,i memorije 800mhz ddr2?
09.01.2021 | 02:14
Meni to ne zvuči kao problem u napajanju, nego kao problem u matičnoj ploči, CPU, hladilu, tako nešto.
09.01.2021 | 11:34
Toga me I strah..bio bi zahvalan ako neko ima napajanje da isprobam dal do njega??
Jako je do napajanja onda memorija,grafička i ssd nije problem nadogradit
09.01.2021 | 12:53
motif kaže:
Toga me I strah..bio bi zahvalan ako neko ima napajanje da isprobam dal do njega??
Jako je do napajanja onda memorija,grafička i ssd nije problem nadogradit


uglavnom ovo je citat od mac pro i šta mu se događa
Prodajem Mac pro poznavaocima ove vrste računala. Naime bivši vlasnik rekao da ne radi napajanje. Upali se na trenutak čak se je jednom počeo dizati sistem i podigaona 10 sec a nakon toga ništa. Vidim da ima 8gb ddr2 memorije na dva modula, HDD 1TB, grafika Nvidia 7300GT. OSTALE PODATKE NEZNAM.
09.01.2021 | 16:29
Kao što kaže i Smayoo, to će prije biti nešto drugo, a ne napajanje. Ukratko, nije isplativo. Možeš ga eventualno uzeti za dijelove, a negdje drugdje kupiti takav isti za ne mnogo više novca.
09.01.2021 | 18:07
Ako ga dobije za 400kn, makar bio i pokvaren (vjerojatno nije sve otišlo), može kućište iskoristiti.
Recimo: www.pinterest.com/pin/318770479850011126/?autologin=true
09.01.2021 | 19:56
ovdje gdje se nalazim nit imam mjesta za tako veliku grdosiju da sluzi kao nas, niti je to isplativo.

jednostavno je struja preskupa.

A inace sto se tice NASa imam Synology 1019+.

Probao sam razno razne kombinacije "custom" al sam se na kraju odlucio za gotovo rijesenje jer je prakticno i jednostavno.

Doduse skupo. No diskove svakako moram kupiti za bilo koje rijesenje.
09.01.2021 | 23:37
Uspjeli stem me odgovoriti

Neću riskirati bezveze,jebeš 400kn,kanta vredi te novce,ali ako ću a hoću ič na max ram,max grafika,ssd to je job cca minimal 200-300eur,a to mi nije potrebno,imam 3 mac računala...Htio sam samo isprobati i poigrati se sa mac pro.Hvala svima
10.01.2021 | 23:20
Vrlo moguce je problem u napajanju jer su 3,1 strojevi znali imati problema sa istima Ali isto tako moze biti i maticna tako da je zapravo riskantno uzimati tako nesto. Ovdje mozes za 700 kn uzeti ispravan 3,1. Ja sam od istog covjeka uzeo 5,1 i bio je u fenomenalnom stanju (nakon sto sam ispuhao prasinu).

www.njuskalo.hr/macintosh/mac-pro-x-3-oglas-33098399
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 36 minuta
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.20 Seconds

Provided by iJoomla SEO