Problem Cinema 30"
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Problem Cinema 30"


18.11.2020 | 21:45
Imam Mac Pro 4.1 flash na 5.1. Sve upgradano pa tako i VGA koja ima flashan mac bois x580. Sve to upareno sa Cinema 30".
Masina uredno radi sa High sierrom, apsolutno savseno. Instalacijom Mojavea Cinema me pocinje zezati. Nece da se upali nakon podizanja sistema. Znaci prvi boot i bijeli ekran (jabuka)se vidi i tacno poslije ucitavanja mojavea monitor se ugasi. Ukljucivanjem u displayport, pa povratkom na DVI on ponovo proradi. Identicno se desava i ako ode u sleep.
Takvih problema nema na drugom monitoru koji spjim na HDMI.

Mozda neko slican problem?

P.S takodje i na Catalini i Big Suru identicno ponasanje. Definitivno je do OS, probao sam sve moguce varijante. LP
Hvala
18.11.2020 | 23:07
Imam 5,1 i Radeon RX 580 i još sam ih složio barem pet-šest u toj konfiguraciji i nikada nisam sreo taj problem na Cinemi 30", svi su na Mojaveu. Buđenje iz sleepa radi savršeno.

Ono što stroj ne smije jest sam otići u sleep, to valjda znaš, to je "common knowledge", mora sleep biti podešen na "never".

Kako ti je to spojeno, Dual-link DVI direktno u karticu?

Koji ti je firmware stroja? Trebao bi biti: 144.0.0.0.0
18.11.2020 | 23:26
Također imam isti 5.1 30" i RX560 i nemam problem, a i uredno mi radi sleep. Ne kužim Davore zašto ne smije otići u sleep?
18.11.2020 | 23:55
A sto se dogodi ako monitor ugasis i upalis pomocu tipke sastrane?
19.11.2020 | 00:01
BigMac kaže:
Također imam isti 5.1 30" i RX560 i nemam problem, a i uredno mi radi sleep. Ne kužim Davore zašto ne smije otići u sleep?


Smije, ali ne smije SAM otići u sleep. Moraš ga ti staviti u sleep. Zato jer ako imaš grafičku koja nema Macov firmware onda je on ne zna probuditi iz takvog sleepa, to je nešto na razini OS-a i firmwarea stroja i njima se to nije ispravljalo za tako stare strojeve. Znači kada ideš na "sleep" preko izbornika, on koristi neku drugu rutinu i onda se budi normalno. Ako sam ode u sleep, više neće znati probuditi monitor.
19.11.2020 | 07:44
To nisam znao, dobra uputa za jednog dana ako uzmem PC grafu.

Drugastvar, kada u Energy settings maknem sleep na never za monitor, on ga stavlja na never i za komp. Ne ide razdvojeno, zanimljivo.
19.11.2020 | 10:28
Meni paljenje monitora iz sleepa radi najnormalnije, nikakvih problema nemam,jel mi savjetuješ da ipak izbjegavam auto sleep? dpasaric kaže:
BigMac kaže:
Također imam isti 5.1 30" i RX560 i nemam problem, a i uredno mi radi sleep. Ne kužim Davore zašto ne smije otići u sleep?


Smije, ali ne smije SAM otići u sleep. Moraš ga ti staviti u sleep. Zato jer ako imaš grafičku koja nema Macov firmware onda je on ne zna probuditi iz takvog sleepa, to je nešto na razini OS-a i firmwarea stroja i njima se to nije ispravljalo za tako stare strojeve. Znači kada ideš na "sleep" preko izbornika, on koristi neku drugu rutinu i onda se budi normalno. Ako sam ode u sleep, više neće znati probuditi monitor.
19.11.2020 | 23:43
BigMac kaže:
Meni paljenje monitora iz sleepa radi najnormalnije, nikakvih problema nemam, jel mi savjetuješ da ipak izbjegavam auto sleep?


Radi ako imaš grafičku s Appleovim firmwareom ili ako stroj ode u sleep putem izbornika, a ne sam. Ako ode sam i imaš PC verziju RX 580, neće je probuditi.
21.11.2020 | 21:48
pozdrav,
spojeno i direktno na DVI pa i sa Duallink DVI adapterom. Interesantno je da uredno na 2 stroja radi na high sierri, ali Mojave, Catalina, ili pak Big Sur pravi problem. Vga je sa Mac firmwareom od macvids ekipe. Moje skromno misljenje je da je upravo nesto do OS, jer i sam kazes Davore da zna zezati ako sam ode u sleep. Sa drugim monitorom nemam problem koji kacim na HDMI. Prica da je do cineme, nekako ne pije vode jer savrseno radi na High Sierri.
Firware je 1440000...
Ah, uvijek postoji naj jedan koji nadje problem samom sebi. Hvala u svakom slucaju. Pozz
22.11.2020 | 00:00
moragd kaže:
pozdrav,
spojeno i direktno na DVI pa i sa Duallink DVI adapterom. Interesantno je da uredno na 2 stroja radi na high sierri, ali Mojave, Catalina, ili pak Big Sur pravi problem. Vga je sa Mac firmwareom od macvids ekipe. Moje skromno misljenje je da je upravo nesto do OS, jer i sam kazes Davore da zna zezati ako sam ode u sleep. Sa drugim monitorom nemam problem koji kacim na HDMI. Prica da je do cineme, nekako ne pije vode jer savrseno radi na High Sierri.
Firware je 1440000...
Ah, uvijek postoji naj jedan koji nadje problem samom sebi. Hvala u svakom slucaju. Pozz


Opet imam nejasnoće - jasno mi je kada kažeš "direktno na DVI", ali mi sada nije jasno zašto je u priči DualLink DVI adapter, pa to nije potrebno za Cinemu 30"? Ili si za foru probao putem nekog drugog priključka (kojeg?) i tog adaptera?

Imam veliko iskustvo s tim strojevima i nikada problem monitora nije bio vezan za OS. Ne kažem da je to nemoguće, ali ja to nisam sreo, a probao sam zaista gotovo sve što se u taj stroj može ugurati. Možda je neki bug s MacVidsovim firmwaerom? Evo ja sada radim na RX 580 i kao drugi monitor ponekad stavim 4K vanjski TV i sve to uvijek radi uredno, a na Mojaveu sam.

Imaš sada SSD-a po 200 kn, uzmi jedan za probu i na njega pukni High Sierru da budeš siguran da radi, da se nije dogodilo nešto drugo. Ako radi, onda ga formatiraj opet i stavi svježi Mojave na njega, pa vidi onda.
22.11.2020 | 11:10
Postivani Davore, hvala ti neizmjerno na trudu da mi pomognes.
Dual dvi adapter sam spomenuo jer sam probao spajati cinemu i na displayport, da probam da nije do izlaza DVI. Probao sve sto si naveo. Instaliram High Sierru i opet sve savrseno radi. Podignem clean mojave opet monitor pravi problem. Samo da napomenem, monitor se ugasi nakon ucitavanja OSx. Znaci, upalim racunar, uredno vidim bijeli ekran i jabukicu kao i boot bar, nakon toga dolazi do gasenja i crnog ekrana. Na High Sierri uredno se nastavi prikazivati slika.
Na Mojaveu (catalina, big sur)uradim sljedece, nakon podizanja sistema, i crne slike, iskljucim monitor iz DVI porta, ukljucim u DualLink adapter i Disolayport, pa potom vratim na DVI direktno i slika se pojavim. Radi uredno monitor do odlaska u sleep u bilo kojem modu. Da ga ja stavim u sleep ili da sam ode ili ponovnog paljenja racunara.
Cinema 23” uredno radi, sleep takodje radi i kada sam Mac Pro ode u sleep. Zgog svega sam dosao do zakljucka da moze biti do tog standarda koji trazi Cinema 30”. Kao da sistem na high sierri ima drivere ili sta vec, sto na Mojaveu i novijem OSx promjenjeno.
Moze biti nesto do Cineme, ali jedino me buni sto radi savrseno sa Osx high sierrom i starijim savrseno.
Spojim tv na hdmi port, nemam problema

P.s. Probao na 2 mac pro, sa dvije razlicite x580kartice. Jedna flashana a druga PC firmware.
Prikljucim 30" na Duallink, a 23" na DVi. Upalim i uredno slika na 30". Bijeli ekran, lagano bar se puni i nakon ucitavanja se ugasi. 23" uredno radi. Izgasim 23", slika se upali na 30.
Spojim 30" na DVI,a 23" ma display port, tada 30" ostane crna, dok 23" uredno isprati podizanje sistema. Opet istekam 23" i 30" se upali, ponovo prikljucim 23" i imam sliku na oba monitora.
ENIGMA na kvadrat
Lp
Agdal
23.11.2020 | 02:11
Znači probao si i s RX 580 PC vulgaris koji nema MacVidsov firmware?

To se meni čini nemoguće. Jedino da zaista imaš nekako oštećenu Mojave instalaciju.

Radi li barem sve kada imaš samo jedan monitor spojen, znači da ti je spojena samo Cinema 30" direktno na DualLink DVI port od RX 580?

Složio sam takvih sistema xy i nikada tako nešto nisam sreo i nema mi ikakve logike.

Da si u Rijeci došao bi do mene s tim strojem, pa bismo probali na mom setupu. Ima dvije Cinema 30" doma i dvije u uredu.
23.11.2020 | 20:21
Apsolutno sam probao sve. Moze biti i neki bug u samoj cinemi koji se ne pokazuje na High Sierri. Nazalost 2 Mac Pro stroja, pretumbao sve moguce kombinacije. Vratim nvidiu 120gt, cinema 30” uredno radi na high sierri. Sad je cinema nakacena na vulgaris X580 4GB, nema boot slike, ali posto je high sierra uredno se pojavi nakon bootanja OS. Podizao mojave iz app storre ili sa uSb uvijek isti problem nakon instalacije Mojave, Cataline ili pak Big Sur.

Hvala na svemu, ali uvijek ima on uzrecica “ sve misterije Sarajeva”
LP

Svakako javim ako otklonim problem.
Agdal

Edit. Pokusao sam je spojiti na Macbook Pro 2013 i 2009g. pravi problem. Jedino logicno rjesenje da ode na servis. Mac Pro uredno radi sa drugim monitorim i svim OSx. Javim svakako rezultat.
24.11.2020 | 00:13
Daj mi još točnu oznaku 580-ice i od kojeg je proizvođača? Gdje si uopće našao verziju sa samo 4 GB RAM-a? Tu verziju je prodavao MacVids?

Moguće da nije neka od onih koje MacOS prepoznaje kao svoje i da se zato driver isključi, ali opet nema logike da bi oni prodavali takvu karticu. Osim ako nije neka ful stara iz doba prije Mojavea. Jako čudno sve skupa.

Originalni AMD-a, Sapphire i XFX rade sigurno.
24.11.2020 | 12:18
AMD saphire pulse 8GB MacVids firmware
AMD saohire pulse 4GB. pc firmware

Sa drugim minitorima sve uredno radi. U ponedjeljak ide 30” na dijagnostiku, pa cemo vidjeti. Hvala
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 14 sati, 15 minuta
  • Zdravac: 6 eura (ako imaš account registriran u Turskoj)
  • Gjuroo: @Zdravac: 6 ili 60?
  • Zdravac: Photoshop (odnosno, kompletni Creative cloud paket sa Premiere, Acrobatom i sve drugo) košta 6 EUR / mjesečno! :)
  • jura22: Canva kosta skoro kao Photoshop
  • dpasaric: Tihi su po pitanju iPada, ali čisto po broj dana od zadnjih modela čini se da će uskoro.
  • Yonkis: Kad izlaze novi iPadovi?
  • drlovric: Ne traze cak niti EDU email. Odobreno je zahtjev. Tako da je ovo rijeseno prije par dana.
  • drlovric: Da pojasnim moralnim dusebriznicima :) Radi se o programu Canva koji nudi besplatno svoju PRO inacicu svim uciteljima, radnicima biblioteka, neprofitnim organizacijama i sl. Moja kcerka to koristi za skolu i ne krse se nikakva pravila. Jednom odobren ucitelj moze dodavati ucenike besplatno, kreirati virtualne ucionice, radionice i sl.
  • smayoo: pa ilegalno je ako netko želi na temelju tuđeg studentskog identiteta koristiti neki softver besplatno.
  • Miro Spiro: mail
  • Miro Spiro: sada svi prilkom upisa na fax dobiju
  • Miro Spiro: zasto je to ilegalno? Ja sam bio student, nisu nam dali mail adrese, moramo sam se sam snalaziti da potvrdim stanje studenta.
  • jura22: Hoce ilegalno doci do programa.
  • moragd: @drlovric kako ti profesor moze pomoci? Treba ti mail adresa sa univerziteta?
  • drlovric: Ima li ovdje kakva dobra profesorska dusa? Treba mi jedan dizajnerski software koji je besplatan za teachers :) Pa eto ako hoce da pomogne :) Msg me pls.
  • Yonkis: Apple releases macOS Sonoma 14.4, watchOS 10.4, tvOS 17.4, HomePod 17.4 software update.
  • stefanjos: [link]
  • stefanjos: ja sam neki dan otrkio pdf gear i odusevljen sam (koristim ga na windowsu) ali je potpuno free i ima editing i split/merge i dosta finih stvari.
  • Riba: Ja koristim Nitro PDF Pro ali sam ga kupio na nekom debelom popustu kao upgrade sa PDF Pen Pro. [link]
  • drlovric: Ja imam i PDF Expert. [link]
  • smayoo: @applejabuka vidi Wondershare PDF Element. Ne znam točno što ti treba pa provjeri može li on to.
  • Zdravac: zapravo sam mislio micanje OD tema s kojima se nemožeš nositi.
  • kupus: I ja bih maknuo offtopic teme, da se mene pita.
  • applejabuka: Da li imate kakvu dobru soluciju / zamjenu za adobe acrobat pro, ne da mi se stvarno plaćati svaki mjesec 15€ da bi editirao par fileova i dodao tekst
  • Zdravac: Iz tog razloga, siguran sam da puuuno forumaša dolazi na forum, ali aktivno sudjeluju samo u čitanju, ali ne i u pisanju.
  • Zdravac: micanje ot tema koje ti iz nekog razloga ne odgovaraju, svakako pomaže! :)
  • Zdravac: Da, dovoljno je maknuti se od teme i shvatiti da nije poanta da se pokuša promjeniti nečije mišljenje nego iznijeti svoje
  • JOHN: ili se se maknut iz teme ako te ona opterećuje
  • JOHN: Jbg. Trebaju se znat isključit, ako smatraš da je s druge strane degenerik
  • Kloba: I kako neće ljudima dosaditi iste stvari koje mogu čusti na svim ostalim medijima? Pa tu su dolazili da se od toga odmore.
  • Kloba: Daddo, Dijete - puno mudrih ljudi koji uopće više ne sudjeluju u raspravama. Kako ne vidimo obrazac? Trujemo se temama koje svi mogu pogledati u Dnevniku, a nitko nije pametniji. Nakon COVID-a ovaj se forum promjenio skroz. Teme razno su COVID, Ukrajina.
  • marioart: konacno podrska za dva vanjska ekrana, ali i daje sramotna kolicina memorije u baznom modelu ....
  • dpasaric: [link]
  • dpasaric: Stigao novi MacBook Air M3! :)
  • JOHN: Šteta. Razlog je neki događaj na forumu ili netko s foruma?
  • smayoo: Da, Dijete je tražio da ga izbrišemo prije nekog vremena :(
  • kupus: sto je ovo, i djeteta nam nema vise na forumu?
  • kupus: došao m3 air, cijena stara
  • zoranowsky: Bok @SRLTRON!
  • Zdravac: @SLRTRON Dobrodošao! :)
  • m@xym: @SRLTRON, Vikalica ne služi pomaganju. Napiši u forumu (u odgovarajući podforum) koji je problem, pa će ti se netko vjerojatno javiti.
  • SRLTRON: Bok ljudi nov sam , prvi dan sam pa molim pomoć
  • smayoo: Lako za to. Chuck Norrisu radi digitalno potpisivanje na Apple silicone Macu! :D
  • kupus: :D
  • zoranowsky: :)
  • zoranowsky: Chuck Norris je napravio update 10.8.
  • kupus: Ako je tko pronašao normalan način updatea 10.8., neka javi, čisto znanosti radi.
  • smayoo: Chuck Norris se rodio koliko hoće puta, i kad hoće. :D
  • Eagle: Chuck Norris nije rođen 6.5.1945. nego 10.03.1940. dakle ne kužim foru
  • cariblanco: A to što sam i ja rođen 6.5..neke godine, ima li tu slučajnosti. Datum nisam izmislio :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

ammadeus, Ender, Gen, MacSlavko, Riba, Zoki, Anonimci (393)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.06 Seconds

Provided by iJoomla SEO