Mac 5,1 (2010) nema slike nema tona. Evo sta ima..
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Mac 5,1 (2010) nema slike nema tona. Evo sta ima..


31.08.2020 | 16:31
Nadam se da sam privukao paznju clickbait naslovom

Eto, ja sam se jutros digao iz sleepa, a moj Mac nije. On cak i nije u sleepu vec kao da je u dubokoj komi.

Mislio sam da je preko nici nestalo struje, ali pritiskom na power button se nista ne dogadja. Apsolutno nista (kasnije se ipak nesto dogodi, pa citaj dalje).

Prvo mi palo na pamet da je riknulo napajanje. Nevjerojatno, ali istinito, with a little help from my friends sam u nekoliko sati dosao u posjed drugog napajanja.

Sad dolazi dio u kojem se ipak nesto dogodi... Nakon sto sam ugradio drugo napajanje i spojio kabel na njega, nakratko je bljesnula crvena lampica iz prostora gdje stoje dijagnosticke diode. Osim toga se nista drugo nije dogodilo. Cak se ne upali ni bijela lampa kod poser gumba.
Kratko nakon toga sam ponovo pritisnuo power dugme i cuo se samo njezni klik.

Prije par dana sam komp nadogradio grafickom karticom i novim parom procesora.
Do danas je sve radilo normalno. Tu i tamo bi se pri renderiranju culi ventilatori. Nisam sad siguran jel od grafulje ili procesora. Vecinom sam rendao preko procesora jer su, zacudo, brze rendali od graficke.
Temperature proceva mislim da nisu isle preko 55-60 stupnjeva, a i za Nortbrige mislim da je max bilo 65 stupnjeva. Podatke za graficku nemam.

Proceseori su x5780, a grafulja je gtx 970. Dakle, nisam napravio nikakav overkill niti ubacio neku komponentu s kojom se komp nije sposoban nositi.

Danas planiram vratiti stare komponente u komp da vidim hoce li se ista dogoditi.

Nadam se samo da nije maticna. To bi me dotuklo.
Da je do napajanja, vjerojatno se ne bi upalila ni ta crvena lampica.

Ako netko ima sto pametno (ili manje pametno) za reci, spreman sam poslusati...
(Samo nemojte reci da je maticna u pitanju. To je taboo.)
31.08.2020 | 16:54
Sad sam se sjetio jednog detalja koji je mozda i nebitan, ali cisto da ne bude da sam zatajio neku informaciju...

Naime, sinoc sam napravio nesto sto jos nikada nisam napravio - iskljucio sam mis iz monitora i ukljucio ga u USB na poledjini kompa.

Mislim, i to je jos sinoc normalno radilo. Komp je riknuo preko noci kad ga nista nije opterecivalo.
31.08.2020 | 19:16
Te maticne nemaju na sebi onu on board bateriju?
31.08.2020 | 19:22
Jesi mijenjao procesore? Crvena se lampica pali ako ne prepozna procesor. Vjerojatno treba dotegnuti hladnjake. Ne pitaj me kako to znam...
31.08.2020 | 20:56
Stroj si sinoć stavio sam u sleep? To znaš da 5,1 s third-party grafičkom na novim sistemima ne može sam otići u sleep, to ga sruši, moraš ga uvijek "ručno" sleepati. No, restart to uvijek sredi, tako da je kod tebe neki drugi problem čini se.

A ovo s hladnjacima smo Djuro i ja već prošli, to svakako prvo probaj!
31.08.2020 | 21:26
Riba kaže:
Te maticne nemaju na sebi onu on board bateriju?


Pa ne znam
31.08.2020 | 21:51
Kao što možete vidjeti, pišem s našim dijakritičNim znakovima, što znači da se javljam preko tastature i monitora spojenih na Mac iz naslova, a ne preko gay-phonea.

U međuvremenu sam pokušao dotegnuti šarafe na hladnjacima, ali nije se imalo šta dotezati.
Osim toga mi je Mmrzlja vratio staru ATI karticu, pa sam nju upiknuo umjesto "nove" Evge.
Eto, komp radi.

Probat ću još jednom staviti "novu" karticu kad mi Mmrzlja vrati kablove za nju (Da, malo razmjenjujemo komponente ko sličice za album) Čisto da vidim hoće li se stvar ponoviti.

Zanimljivost je to da sam, pri uočavanju nerada kompjutera, prvo pomislio "Samo da nisu procesori". Karticu sam platio 3x više, ali procevi su me baš oduševili. Kartica mi nekako intuitivno nije sjela i možda sam je obeshrabrio negativnom energiom. Jbga, i kartice su... neka... energetska bića. Imaju slojeve kao luk ili ogrovi

@dpasaric: Stroj je normalno radio nekoliko dana od ugradnje komponenti. Išao je sam u sleep i isto tako je sam ujutro izlazio iz sleepa. Bez problema. Upratio sam tu na forumu da postoje neki problemi oko toga, ali meni se to nije događalo. Meni je komp zamro bez znakova života. Ni restart, ni nogice, ni krilca, ni kljun.

Još uvijek ne vjerujem da sam danas došao i u posjed drugog napajanja, čisto da vidim jel u tome problem... Mislim, ko to može?

Idem se napit od sreće.

Pusa svima i hvala na pomoći!

Nadam se da se ova tema neće nastaviti u negativnom smislu.
31.08.2020 | 22:01
Nego, još uvijek me muči taj miš... Nekako preskače. Ne hvata svaki klik. Hoću prevući folder (ili neki dokument) s jednog kraja ekrana na drugi, a on to ispusti na pola puta, ako ne i ranije.
Po novom normalnom baš moram jače stisnuti tipku da bi on držao. Ak stisnem labavo, ko da nisam ni stisnuo. Počeo mi se ponašati kao žena. I ona više voli da je jače stisnem neko da sam kilav.
Ne znam sad jel da tražim novu ženu ili da se učim stiskanju na ovom mišu...

Hm...
31.08.2020 | 22:36
Pametan muškarac zna da ti žena to bolje valja što je dulje voliš. Dakle, ne traži novu ženu, žena je kao i vino.
Što se miša tiče, kužim da je ži(v)čani, ali nisi napisao koji. Apple "sapun"? Ili neki drugi?
31.08.2020 | 23:34
smayoo kaže:
Pametan muškarac zna da ti žena to bolje valja što je dulje voliš. Dakle, ne traži novu ženu, žena je kao i vino.
Što se miša tiče, kužim da je ži(v)čani, ali nisi napisao koji. Apple "sapun"? Ili neki drugi?


Zar nisu muskarci kao vino?
No, dobro.. Ajd necu trazit drugu dok se ova potpuno ne ukiseli

Mis je Razer Abyssus v2.0. Sad je vec prosao 2 godine, pa vjerujem da mu otkazuje prekidac. Tak je i prethodni Razer negdje trajao, pa sam ga ja popravljao i potpuno izgubio Mislim, ko jos nosi misa na servis?

Vidjet cu jel mogu desno klikalo sa starog staviti na lijevo klikalo ovog ne-bas-novog. Mozda i ovog “popravim”
31.08.2020 | 23:38
Ako ti samo lijevi klik radi nepouzdano (a gibanje je glatko, ostale tipke isto), onda nema što, sigurno je do tipke.
31.08.2020 | 23:40
Kao vino? Što starije, to kiselije!
31.08.2020 | 23:54
Je li miš USB ili BT? Ako je BT, problem je često "šum" više BT uređaja, napravi novo uparivanje, pa možda dobiješ drugi kanal i onda bude radio mekano.

Obično bude to, mora raditi skroz smooth kada je sve ok. Mada, može taj problem biti i zbog hardverskog problema pri pristupu disku npr, vidio sam i to, kada je nešto baš pokvareno na data sabirnici pa davi cijeli stroj.
31.08.2020 | 23:55
Promaklo ti je, napisao je da je bio preštekao miša iz monitora u Mac
31.08.2020 | 23:59
Gjuroo kaže:
Zar nisu muskarci kao vino?


Možda jesu. Ali ja ne pijem ta vina. Samo ova... druga.


No, dobro.. Ajd necu trazit drugu dok se ova potpuno ne ukiseli


Kao i vino, i žene moraš pravilno čuvati i njegovati pa se neće nikad ukiseliti. Kao što znaš, vina trebaš čuvati polegnuta i povremeno ih okrenuti malo.
01.09.2020 | 11:54
Riba kaže:
Te maticne nemaju na sebi onu on board bateriju?


moja 5.1 ima bateriju
01.09.2020 | 12:07
@glitchy miš

upali geekbench i gledaj da ti ne svjetle crvene lampice uz hladnjak,
to ti trokira sa Ati 5770?
Prilozi:
01.09.2020 | 13:17
nmrzlja1 kaže:
@glitchy miš

upali geekbench i gledaj da ti ne svjetle crvene lampice uz hladnjak,
to ti trokira sa Ati 5770?


Ovo s mišem nije baš toliko ozbiljno i komplicirano. Samo je lijevi klik postao malo "tvrđi"
01.09.2020 | 13:22
smayoo kaže:
Gjuroo kaže:
Zar nisu muskarci kao vino?


Možda jesu. Ali ja ne pijem ta vina. Samo ova... druga.


To je tako šovinistički, a ako još radiš razliku između crnih i bijelih vina, onda si i rasist


No, dobro.. Ajd necu trazit drugu dok se ova potpuno ne ukiseli

Kao i vino, i žene moraš pravilno čuvati i njegovati pa se neće nikad ukiseliti. Kao što znaš, vina trebaš čuvati polegnuta i povremeno ih okrenuti malo.


Ovo si tako lijepo rekao da ću te citirati prvom prilikom
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 4 sati, 5 minuta
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Jedro, Anonimci (368)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.18 Seconds

Provided by iJoomla SEO