Macbook Pro 13 Inch ponekad pokrene ponekad ne.
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Macbook Pro 13 Inch ponekad pokrene ponekad ne.


14.05.2020 | 21:44
Zdravo svima. Imam problem sa 13 Inch Macbook Pro, kupio sam ga sa ebay, kao neispravan, mislio sam da je softver problem ali on ima sad ovakav problem, posle 3 il 4 puta oklucenje upalu crni ekran i onda nakon 3 il 4 put uklucenje on se upali i sve tako, upali se kad on hoce, probao sam sa ram memoriju izvadit i promenut na drugi slot ali sve isto, ubacio sam drugu ram memoriju s isti DDR3 on samo titka i opet vrati staru memoriju i onda radi kao sta sam objasnio nako 3 il 4 put kad ukljucim. Samo da kazem kad ne ukljuci, sveti prednje svjetlo sta je za sleep modus isto kad zatvoris poklopac. Pa ako neko ima objasnjenje na to. Hvala unapred.
14.05.2020 | 22:35
Zavrti Apple Hardware Test pa vidi što on kaže.
14.05.2020 | 22:50
Kad se upali dajem restart i drzim taste D i nista se ne desava crni ekran i dugo pipka oko 2 sek. i nista.
14.05.2020 | 22:54
Evo sad isao i odradio za 3 minute i kaze No trouble found.
14.05.2020 | 23:06
Možda je do flat cablea (onaj koji spaja ekran i maticnu). Probaj ga spojit na vanjski monitor.
14.05.2020 | 23:11
Ali ovako kad uluci laptop ima jedna lampa ispred kuciste u desni deo je ugasen, a kad nece da podigne i kad je crni ekran ta lampa je upaljena i sveti.
14.05.2020 | 23:19
Probaj spojit na vanjski monitor. Ovako zvuci kao da je upaljen i da radi, mozda je samo do ekrana.
14.05.2020 | 23:30
nemam kabelza vanjski monitor mora da nabavim.
14.05.2020 | 23:56
Samo da kazem sta mislim, ja nemam puno iskustva sa macbook, ali sa windows laptop da, ja moje mislenje je da on uopce ne podiga sistem kad je crni ekran i hdd ne cujem, a kad podigne radi i hdd cuje se taj zvuk sa hdd, neznam sta jos ali dok ne uzmem kabel nemogu da vidim sta je problem. Ja nadam se da nije graficka, ali ako je graficka ipak nije mozno kad hoce podigne kad ne nece, neznam sta zeza sistem, isto i kad stavim instalacion CD, treba 3 do 4 puta dok izadze Logo Apple i da pocne instalirat. Nadam se da nije neki veliki defekt.
15.05.2020 | 00:00
Ne zvuči kao da je problem s flat kabelom. Čuo bi se akord itd.
Ja mislim da imaš problem s matičnom pločom.

Kad ga jednom uspješno uključiš i bootaš pa nakon toga ne ugasiš (shut down), nego samo sleep, budi li se uvijek normalno?
15.05.2020 | 00:03
Da u sleep modu se Pali normalno, I sve je u redu.
15.05.2020 | 00:39
Svaki put? Probao si 20 puta za redom i svaki put se iz sleepa budi normalno?

Ako je tako, onda

1. probaj ga paliti samo s baterijom, bez punjača. Kako se ponaša?

2. probaj izvaditi bateriju (nisam pitao koji je model MBP, može li se baterija izvaditi, ali ako ne može, onda je probaj samo odpojiti na konektoru na matičnoj ploči, pazi da ne polomiš konektor) pa vidi kako se onda ponaša kod paljenja.
15.05.2020 | 06:20
Evo ovako probao Sam sve I sve isto se ponasa, samo Nisam probao redom 20 puta budenje iz sleep, sad idem na posao kad dodzem I to probam pa javim.
15.05.2020 | 17:26
Dosao Sa posla I bacio Sam se na posla, Evo tako 20 puta zatvorio I otvorio ekran iz sleep moda se budi bez problema, e sad drugo Sam primetio kad se upali I kad resetiram ima ovo neko duzi beep od 2 sek I nista, I opet moram ukljucit iskljucit na power on dok ne ukljucit sistem. A Kad ne ukljucit stoji upaljena led u sleep modu. Stvarno nije mi jasno sta moze biti. Sve probao probao Sam drugi ram memorija Ali nemam Sa 8500 nego nova je Sa 16000. Kad ubacim nova ima dugi beep, PA ucuti PA opet beep PA uciti I sve tako. Kad ukljucit sistem radi tako normalno kao da mu nije nista. Ne znam sta ne ga budi na svako ukljuvenje sve isto dal je Sa baterijom IL na strujom.
15.05.2020 | 17:32
support.apple.com/en-us/HT202768

Pročitaj pa poslušaj pažljivije, pa javi koji je točno ton.
15.05.2020 | 17:46
Evo ovako to je ( One long tone while you hold down the power button: An EFI ROM update is in progress. This applies to Mac computers from before 2012.) znaci samo to dobijem nakon 3 IL 4 puta kad bude uklujucem I kad idem da resetiram e Onda to dodje, a u ovih 3 do 4 ukluce ja kad ne podigne sistem ne javlja nista samo lampa sveti u sleep modu sta je.
15.05.2020 | 18:00
Koji je to točno model Maca? Kad ti je pokrenut normalno, idi na jabučicu pa "About this Mac" pa system report. Otvori ti se drugi prozor i tamo s desna piše nešto kao:

Hardware Overview:

  Model Name:	MacBook Pro
  Model Identifier:	MacBookPro11,5
  Processor Name:	Intel Core i7
  Processor Speed:	2,5 GHz
  Number of Processors:	1
  Total Number of Cores:	4
  L2 Cache (per Core):	256 KB
  L3 Cache:	6 MB
  Memory:	16 GB
  Boot ROM Version:	197.0.0.0.0
  SMC Version (system):	2.30f2
  Serial Number (system):	
  Hardware UUID:	


Kopiraj, dakle to što piše kod tebe, da vidimo
15.05.2020 | 18:12
Hardware-Übersicht:

Modellname: MacBook Pro
Modell-Identifizierung: MacBookPro5,5
Prozessortyp: Intel Core 2 Duo
Prozessorgeschwindigkeit: 2,26 GHz
Anzahl der Prozessoren: 1
Gesamtzahl der Kerne: 2
L2-Cache: 3 MB
Speicher: 5 GB
Busgeschwindigkeit: 1,07 GHz
Boot-ROM-Version: MBP55.00AC.B03
SMC-Version (System): 1.47f2
Seriennummer (System): WQ9382D366D
Hardware-UUID: E5961CE8-9259-5464-BEC4-FA7C01FAACF4
Sensor für plötzliche Bewegung:
Status: Aktiviert
15.05.2020 | 19:50
Piše da imaš 5GB RAM? To znači da imaš jedan keks od 4 i jedan od 1 GB? Probaj izvaditi jedan pa vidjeti kako se ponaša, pa izvaditi drugi, pa vidi opet.
Novi, brži RAM bi se trebao prilagoditi sporijem BUSu, ali nekad to ne ide ako staviš oba nova, brža keksa. Međutim, ako imaš jedan novi brži i jedan stariji spori keks, onda se obično onaj brži spusti na sporiji clock i sve funkcionira.
Ali najprije probaj samo s po jednim keksom RAM-a. I probaj svaki keks u oba slota, jer problem možda nije u RAM-u, nego u DIMM slotu.
15.05.2020 | 20:05
Sad probao Sa no vom rammom Sa 16000 nece upce da podigne nego triput beep Pause I sve isto, Sa stardom memorija kako Sam upisao u post na svaki 3 IL 4 put podigne. Bez razlike u koji slot stavim.
15.05.2020 | 20:47
Moja je pretpostavka, ovako na daljinu, da je taj laptop nekome pao pljoštimice na pod i da je napukla matična ploča na nekom glupom mjestu, ili jedna (ili nekoliko) nožica od CPU, ili tako nešto.

Ako si dovoljno vičan, pogledaj na ifixit.com kako se mijenja matična ploča, nasurfaj polovnu matičnu na E-bayu pa mijenjaj. Ako nisi, iskoristi činjenicu da laptop radi kad ga jednom pokreneš i da Mac praktični nikad ne traži shutdown.
Dakle, pokreni ga i više ga ne isključuj. Samo ga poklopi da ode u sleep kad ti ne treba.

Moj MacBookPro je potpuno ispravan pa ga svejedno gotovo nikad ne isključujem. Samo ga poklopim u sleep, a između dva shutdowna prođe i po nekoliko mjeseci.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 sat, 22 minuta
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.15 Seconds

Provided by iJoomla SEO