Odabir miša za Mac
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Odabir miša za Mac


09.04.2020 | 12:14
Bok,

trenutno koristim Magic Mouse prve generacije. Ono što me kod njega živcira je konstantno pražnjenje baterija i nestanak struje baš u ključnim momentima
Gledao sam Magic Mouse 2 i super mi je što ima punjivu bateriju koja bi mi olakšala muke. No skužio sam da mi je u svakodnevnim situacijama MM možda malo pre nizak. Nakon cijelog dana rada ma zna boliti zglob i prsti na ruci.

Koristio sam na poslu MX Master (Amazon verzija) i oduševio sam se. Taman je bio dovoljno izbočen, supporta 3 uređaja za spajanje, fast scroll i sve ostalo.
Tako da su mi u glavi zapravo MX Master 2S i MX 3. Razlika je neka sitna u ergonomiji i oko 200kn u cijeni.

E sad ne bi se htio odreći gesti koje imam na MagicMouse-u, pretpostavljam da će to normalno funkcionirati i sa onim bočnim tipkma ma MX-u?


Cjenovno je to sve otprilike isto, samo mi se MX čini možda više multifunkcionalni proizvod za razliku od MagicMouse-a. Ali opet, Apple je Apple
09.04.2020 | 13:11
Uz pripadajuci softver mozes tipke izmjeniti, i ne bi se oslanjao na njihov softver, dosta je bugovit. imam mx sa amazona kod sebe i to je jedno nestabilno sranje. ali eto, udoban je. Makar ja ga ne koristim, to žena koristi. ja imam microsoftov sculpt miš, po meni najudobniji, ali ima samo jednu dodatnu tipku. Ja u biti uvijek i koristim 2 miša, jedan za općenito, a drugi za crtanje u CAD-u.

Tako da ako ti ne treba puno funkcija pogledaj i microsoftov sculpt, daleko udobniji od MX-a,a ima puno bolji scroll wheel.

za softver da preinacim (tu jednu tipku) koristim karabiner elements.
09.04.2020 | 13:33
Sekundiram stefanjosu, Logitechovi proizvodi tradicionalno, još od stoljeća sedmog , imaju popratni softver koji je nestabilno sranje. Dodao bih još neke epitete, ali eto, suzdržavam se...
Ja imam u torbi od laptopa Logitechov putni bluetooth (ne znam točno kako se zove, star je 12 godina skoro, ali kolega ima noviju verziju od prije par godina). Miš je kao komad hardvera super, pouzdan, trajan, robustan, udoban... A softver je neupotrebljiv.
09.04.2020 | 13:56
Sad blesavo pitanje ali koja je razlika između MX Mastera Amazon i mog kupljenog u Linksu?

Što je sa Logi softverom nestabilno? Podesiš ga prema potrebama nakon kupnje i to je to... što bi trebao još raditi? Pjevati "Moj galebe"?

Što se tiče pitanja iz prvog posta, osobno uz MX Master (Links edition ) koristim e-Blue Mazer-R i ergonomski mi više odgovara od MX-a, ali od podešavanja funkcija gumba nula bodova, no lakši je i niži od MX-a pa je ok za prenošenje u torbi/rukasaku i za razliku od MX-a ima normalnu AA (x2) bateriju koju možeš kupiti svugdje, a baterija traje i traje... znači energymanu koji je postavio pitanje Mazer-R uopće ne odgovara , ali ako netko traži jednostavni, jeftini, robusni i ergonomski dobro pogođen miš za dešnjake dobar je izbor.
09.04.2020 | 14:23
Bertone kaže:
... koristim e-Blue Mazer-R...


Čitam "Mazer" i kontam si da je tipfeler... a nije

Elem, trenutno koristim R(!)azer Abyssus v2 i super mi je. Prije njega sam imao Razer Death Adder kojem je nakon 3 godine riknulo lijevo kliktalo.
No, nakon Razera se više nemam namjeru vratiti Appleovim miševima. Em su mi prepimpljavi em mi se ne da više puniti baterije.
09.04.2020 | 14:28
Ja isto imam Mx Master 2s i meni radi savršeno. Neznam šta drugima ne radi softver, al meni radi i nema nikakvih bugova. Gestures su super podržani u njihovom softvreu, npr. imaš ispod palca tipku i kad držiš tu tipku i pomakneš miš lijevo/desno pomakneš se space lijevo/desno u MacOs-u. I fora je što svaku tipku u softveru možeš reprogramirat da radi drugačije stvari u različitim aplikacijama. Ja svog nikad ne gasim i radi mi preko mjesec dana na jednom punjenju. Po meni je jedina prednost Mx 3 na Mx 2s je ta što on ima usb-c. A i za razliku od Magic Mouse-a možeš ga koristit dok se puni i cijeli dan bez da te ruka boli.
09.04.2020 | 14:51
petar kaže:
Ja isto imam Mx Master 2s i meni radi savršeno. Neznam šta drugima ne radi softver, al meni radi i nema nikakvih bugova. Gestures su super podržani u njihovom softvreu, npr. imaš ispod palca tipku i kad držiš tu tipku i pomakneš miš lijevo/desno pomakneš se space lijevo/desno u MacOs-u. I fora je što svaku tipku u softveru možeš reprogramirat da radi drugačije stvari u različitim aplikacijama. Ja svog nikad ne gasim i radi mi preko mjesec dana na jednom punjenju. Po meni je jedina prednost Mx 3 na Mx 2s je ta što on ima usb-c. A i za razliku od Magic Mouse-a možeš ga koristit dok se puni i cijeli dan bez da te ruka boli.


Kada ćemo kolektivno prestati s tim "magic mouse 2 se ne moze koristiti dok se puni". Dobro, i? punjenje od par minuta garantira sate i sate koristenja. nikad, ali ama bas nikad nisam bio u situaciji gdje sam zbog ne punjenja imao problem jer ga "ne mogu koristiti". to vise govori o neodgovornim korisnicima koji zanemaruju low battery notifikacije.

Please, just stop beating that dead horse.
09.04.2020 | 14:58
energyman kaže:
Ono što me kod njega živcira je konstantno pražnjenje baterija i nestanak struje baš u ključnims momentima


Ja sam samo adresiro ono što je mučilo energyman-a da nemože koristit miš dok se puni.
09.04.2020 | 15:06
Imao sam Apple Mouse. Jedno lijepo usminkano ali ergonomski uzasno govance. Jako nizak mis i proizvodio mi je bol u ruci. Rijesio ga se brzinski.

Aktiualni mis mi je Logitech MX Master 3, kupio ga za 85$ na nekom online dealu. Vrijedi svaku lipu, sve radi ko grom. Ne znam kakve imate probleme sa SW, jer ja to nisma osjetio. Napunio ga mozda dva puta od kada ga imam.

Apple nikada nije znao napraviti funckionalan i normalan mis, jer im je dizajn i simetrija na prvom mjestu a ne korisnik.
09.04.2020 | 15:33
@stefanjos..
Please, just stop beating that dead horse.


"to beat or not to beat... whatever, it's still DEAD horse"

Appleovi misevi su najgori misevi ikada izasli na trziste, i ja ih uopce ne bi niti stavljao u kategoriju miseva. To je nekakva, totalno neergonomska, reumaticna naprava, koja je neprakticna simbiosa touch-a i misa. I da, ne moze se puniti i u isto vrijeme koristiti

Ja takoder imama MX Master 2, nikakvih problema sa software-om. Kako bartone rece, jednom ga podesis kako ti odgovara i to je to. Kod mene sve radi bez greske... apsolutna preporuka.
09.04.2020 | 15:45
Odlično, dakle ostaje mi samo da se odlučim između MX Master 2S ili 3

Jel ima neke ogromne razlike osim vrste porta za punjenje?
09.04.2020 | 16:17
Osnovna i glavna razlika u je u kotacu. Ovaj novi je metalni, besuman i puno bolji od starog rjesenja. Ostalo je manje vise isto.

Ja bi isao na 3, ali ako nadjes stari model na nekom popustu neces isto tako pogrijesiti
09.04.2020 | 21:00
Osobno imam Apple Trackpad 2 a za konvencionalni mouse koristim Logitech G5. Ta kombinacija mi najbolje odgovara. MM mi je također bio prenizak, ali Trackpad je odličan.
09.04.2020 | 22:01
A zašto uopće miš?

Ja sam davno odustao od miševa i super sam zadovoljan. Već je stari Magic Trackpad ok, a ovaj novi pogotovo.
09.04.2020 | 23:03
Trackpad je super za office-mail-web korištenje. Za CAD je meni neprecizan, i trom je na zoomu. Funkcionira za nešto na brzinu, čak jako dobro, ali za dulji rad se nakupi puno gubitka vremena na "ciljanje".
10.04.2020 | 08:30
Na laptopu je ravno samoubojstvu. Autocad i touchpad, bolje zatvorit laptop!
Ja koristim skoro godinu dana mx master 2s i prezadovoljan. Ergonomski, hardverski i softverski
10.04.2020 | 09:19
To sam zaboravio odgovoriti. Meni Logitechov software ne valja jer bi (prije dok sam ga probavao) povremeno pukao, a da ni ne znaš da je pukao i onda jednostavno više ne rade podešenja. A ponekad bi kasnio pola sekunde- sekundu, a od toga nema gore. Klik. Ne radi. Klik opet, napravi dvaput.
10.04.2020 | 09:34
smayoo kaže:
To sam zaboravio odgovoriti. Meni Logitechov software ne valja jer bi (prije dok sam ga probavao) povremeno pukao, a da ni ne znaš da je pukao i onda jednostavno više ne rade podešenja. A ponekad bi kasnio pola sekunde- sekundu, a od toga nema gore. Klik. Ne radi. Klik opet, napravi dvaput.


A hebo ga patak, nekad sam za instalaciju Linuxa morao odvojiti cijeli dan, pripremiti si rukom pisane bilješke i dobro zasukati rukave, danas se instalacija obavi za 15 minuta i dovoljno je da si polupismen.
Tako je i sa Logi softverom za miševe,... zadnji koji mi je bio bugovit je bio za MX 1000 Laser Cordless koji se blesirao ako je baza bila spojena USB-om no ako si ga spojio adapterom (USB>PS2) na PS2 sve je radilo ok, ali govorim o mišu koji je napravljen prije 15-ak godina
10.04.2020 | 09:57
Takodjer, obozavam trackpad, ali autocad i trackpad (a i magic mouse) su nespojive rijeci. zato uvijek imam uz sebe i trackball mouse. ali evo poduze vrijeme je to microsoftov sculpt jer je super udoban i kotacic je po mom skromnom misljenju najbolji na svijetu!
10.04.2020 | 11:49
Našao sam u Elipsu () Mx Master 3 za 650kn što je apsolutno jeftinije nego bilo gdje drugdje i pomalo mi je čudno. S tim da imam i neke bonove koje bi mogao iskoristiti u njihovoj prodavaonici u jednom shopping centru u Zg. Iako ne vjerujem da ih mogu koristiti za online kupovinu
11.04.2020 | 08:23
Za mene je Magic Mouse jos uvijek najbolji izbor.
Zapravo... nemam nikakvih zamjerki i radi odlicno pa nikad nisam ni pokusavao s nekim drugim.
Mislim da je to prva verzija, ova koja ima baterije... eleloopice mi traju 2 tjedna bez problema (cca 8h dnevno)... upravo sam provjerio, na 9% su moram ih puniti
11.04.2020 | 09:53
Najgori miš za upotrebu, ikad, je bio Apple “baby” mouse koji je dolazio uz iMac G3 prvih generacija. Kasnije su sve bili pokušaji, dizajnerski lijepo, u praksi polufunkcionalno. I onaj mighty mouse sa kuglicom koja se stalno štopala.

Logitech je kralj miševa!
11.04.2020 | 11:34
energyman kaže:
Našao sam u Elipsu () Mx Master 3 za 650kn što je apsolutno jeftinije nego bilo gdje drugdje i pomalo mi je čudno. S tim da imam i neke bonove koje bi mogao iskoristiti u njihovoj prodavaonici u jednom shopping centru u Zg. Iako ne vjerujem da ih mogu koristiti za online kupovinu


Ja isto gledam da si sada iza Uskrsa srknem MX 3-ojku iz Elipsa, mislim da je stvarno super cijena, gledam u Linksu na web shopu je 800 kn.... Iako, sada vidim taj MX3 iz Elipsa ima neku DG oznaku? Ima li razlike?

Malo sam pogledao yt video recenzije i cini mi se odlican taj mis, pogotovo za FCPX video editing
11.04.2020 | 12:09
To i mene muci. Mozda je DG interna oznaka za dark grey?
11.04.2020 | 12:28
Vidis, lako moguce....mene je brinula ta dosta velika razlika u cijenu u odnosu na Links i Hg Spot
11.04.2020 | 13:10
drpongra75 kaže:
I onaj mighty mouse sa kuglicom koja se stalno štopala.


Meni je taj tzv. "sapun" s kuglicom, na žicu - alfa i omega. Slažem se da je prljanje kuglice problem, ali nije baš "stalno". Meni je dovoljno jednom u par mjeseci okrenuti miš naopako i rolati ga gore-dolje po čistom listu papira za printer minutu-dvije.

Sve druge 2D scroll varijante su mi se pokazale lošije. Logitechov kotačić koji se "klima" lijevo-desno je loš jer je spomenuti softver traljav i nestabilan, kasni i zapinje. Slično je bilo i kad sam jednom probao jedan Logitechov miš koji je imao 2 kotačiča (vert. scroll na uobičajenom mjestu, a horizontalni na palcu). Sama mehanika i ergonomija je bila super, ali softver (tj. driver, odnosno kext) je bio poluproizvod i jbg onda. Genius je imao jedan model koji je imao senzorsku pločicu za 2D scroll, i to je još kako-tako, ali je isto trzavo i grubo. A Magic Mouse od Applea je i meni presitan i prenizak.
21.05.2020 | 23:52
Eto ga. Na kraju otpala ideja o kupovini kod nas. Dofurala mi ga frendica iz MediaMarkta u AT - 79,99Eur.


Screenshot2020-05-21at22.51.02.png



21.05.2020 | 23:59
Može slika na stolu, s rukom na njemu? Ne kužim kako to točno stoji. Hvala!
22.05.2020 | 07:53
Imam isti. Top mis. Nisi uopce pogrijesio
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 18 sati, 1 minute
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]
  • Gjuroo: Upozorenje Apple korisnicima glede moguće krađe identiteta: [link]
  • Gjuroo: @drlovric: Sviđaju mi se oznake što nisu šareni... Taj grb sa zoo vrtom je uvijek nekako kao šaka u oko, al ajd.
  • drlovric: [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, Bertone, jura22, korisnik, Maxxy, Riba, tino1, Tito, Anonimci (391)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.22 Seconds

Provided by iJoomla SEO