Docking station ICY BOX IB-DK4035-C na Macbook Air
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Docking station ICY BOX IB-DK4035-C na Macbook Air

10.12.2019 | 10:18
Bok ekipa, je li probao netko doticni dock? Trebao bih to za Macbook Air 2018/2019. Citao sam dosta o nepouzdanosti tih dockova pa me zanima ima li itko kakvih iskustava, posto je cijena poprilicno prihvatljiva Hvala!

www.links.hr/hr/docking-station-icy-box-...a-notebook-051619121
10.12.2019 | 12:47
Probao je moj prijatelj. Ima MacBookPro USB-C-only. Kaže mi da ga je trebao baciti u smeće odmah nakon što ga je uštekao prvi put. Mučio se s njim još tjedan dana prije nego je sam sebi priznao da je smeće.
Ja mislim da je vrlo mala šansa da nešto tako jeftino zaista zadovoljava moja očekivanja, ako su mi očekivanja takva da sam spreman toliko platiti laptop, koliko sam ga platio.
Ako ništa drugo, onda s mehaničke strane. To je jednostavno sve skupa previše njonjavo (u nedostatku preciznije riječi ) da se može kvalitetno držati uštekano krutom vezom u laptop dok ga s druge strane nateže nekoliko kabela.
Da imam takav (USB-C-only) MBP, pa da mi možda onda više Apple TB Display nije optimalno rješenje stolnog docka, ja bi potražio nešto od OWC-a, na primjer, pa makar koštalo i 20x više.
10.12.2019 | 14:27
Tenks. I meni je sumnjiv, ali opet, nije bas da je neki no-name. Razmisljam naruciti ga online, pa ako bas ne bude radio kako treba jednostavno ga - vratiti. Ali vrlo sam skeptican, cak poprilicno siguran da ce raditi nikako.

Inace, citajuci o tim USB-C/Thunderbolt dongle-ovima ispada je to nocna mora. Neki su isprobali hrpu komada i niti jedan nije radio zadovoljavajuce. Nedavno je cak bila epizoda na Youtubeu od poznatih Fstoppersa u kojoj su rantali protiv tih dongleova i cak, slucajno ili ne, Apple je nakon tog videa uklonio sve komentare sa Apple storea koji su uglavnom bili vrlo negativni za te dongleove. Tak da, nisam stvarno pametan
10.12.2019 | 14:54
smayoo kaže:
Probao je moj prijatelj. Ima MacBookPro USB-C-only. Kaže mi da ga je trebao baciti u smeće odmah nakon što ga je uštekao prvi put. Mučio se s njim još tjedan dana prije nego je sam sebi priznao da je smeće.
Ja mislim da je vrlo mala šansa da nešto tako jeftino zaista zadovoljava moja očekivanja, ako su mi očekivanja takva da sam spreman toliko platiti laptop, koliko sam ga platio.
Ako ništa drugo, onda s mehaničke strane. To je jednostavno sve skupa previše njonjavo (u nedostatku preciznije riječi ) da se može kvalitetno držati uštekano krutom vezom u laptop dok ga s druge strane nateže nekoliko kabela.
Da imam takav (USB-C-only) MBP, pa da mi možda onda više Apple TB Display nije optimalno rješenje stolnog docka, ja bi potražio nešto od OWC-a, na primjer, pa makar koštalo i 20x više.

OT ali, MacbookPro (USB-C only) moze bez problema sa TB displayom, uz naravno kupljeni dodatno napajanje i thunderbolt 2 to thunderbolt 3 usb C adapter.Nije idealno, ali je rjesenje s kojim cu moci prezivjeti jer je ekran mrak!
10.12.2019 | 15:07
^SuperUnknown^ kaže:
Bok ekipa, je li probao netko doticni dock? Trebao bih to za Macbook Air 2018/2019. Citao sam dosta o nepouzdanosti tih dockova pa me zanima ima li itko kakvih iskustava, posto je cijena poprilicno prihvatljiva Hvala!

www.links.hr/hr/docking-station-icy-box-...a-notebook-051619121

Ja imam sličan takav kupljen u Elipsu za 150kn ali moj ima cca 15cm USB C kabla koji se upikne u Mac. Nekakvih problema sa njim nema. Pruža mi najveću rezoluciju koju mogu dobiti na monitoru, USB 3.0 radi super skupa sa PD napajanjem.

Možda da za ovaj svoj kupiš neki USB-C produžni i sve fino pospajaš
10.12.2019 | 19:59
stefanjos kaže:
OT ali, MacbookPro (USB-C only) moze bez problema sa TB displayom, uz naravno kupljeni dodatno napajanje i thunderbolt 2 to thunderbolt 3 usb C adapter.Nije idealno, ali je rjesenje s kojim cu moci prezivjeti jer je ekran mrak!

Zašto dodatno napajanje? Zar ne bi valjao adapter magsafe na usb-c pa se napajaš s priključka od monitora? Jedino ti trebaju 2 USB-C porta na MBP
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 16 minuta
  • Gjuroo: Kesića redovito pratim. Zabavan je.
  • jura22: Srpska posla.
  • smayoo: A kako da znamo da NITKO nije nasmijao? ;)
  • cariblanco: Ako se nitko nije na ovo nasmijao, molim feedback na pm ;)
  • cariblanco: Izdvojite 10 minuta...ispati se [link]
  • name: za poslušat b me: [link]
  • name: uff :\
  • smayoo: Imao sam ja do prije koju godinu, i tipkovnicu i RS232 miša. Pa sve pobacao... :/
  • name: prastari PC [link]
  • name: [link]
  • ^SuperUnknown^: [link]
  • iLeo: Pozdrav. Ima li netko za predati iMac G4 tipkovnicu
  • john_st: Ma jok
  • Borisone: Provjeravao si zato jer prodaješ Mini 2020? Da li je i5 ili i7 ?
  • john_st: Novi mac mini iz 2020. cijene na 400 eura haha
  • Bertone: @ping, postoji to kod nas već godinama no koliko je isplativo prosudi sam [link]
  • drlovric: @ping: Uvijek ces vise dobiti u oglasima od onoga sto ti Apple plati.
  • ping: Postoji li nada kako će se i kod nas u nekoj bližoj budućnoti moći napraviti trade-in staroga za novi model mac?
  • dpasaric: U komentarima zadnjeg članka sam se osvrnuo na novi iMac i koliko njegova objava utječe na odabir novog stolnog Maca u smislu cijena/dobiveno. Slobodno se priključite pitanjima ili komentarima!
  • smayoo: Čestitam svima Dan Oluje! :)
  • Tomislav32: icolada mail je tomislav32.tw@gmail.com
  • Gjuroo: to Pro?
  • dpasaric: Stigao novi iMac. Ništa revolucionarno, samo očekivane evolucijske promjene. I dalje je na Intelu. Znam da vas zanima cijena top modela - oko 68.000 kn! Smiling face with open mouth and smiling eyes Doplata za antiglare nano-staklo monitora? 500 €.
  • icolada: Tomislav32 moze broj ili mail da se cujemo?
  • smayoo: Koji je bio loša ideja od početka
  • Borisone: Napokon su ubili Fusion Drive.
  • Borisone: iMac refresh. More of the same for more money.
  • Tomislav32: imam ja
  • icolada: kupujem moze i cijeli komp ili neispravni
  • icolada: Ima netko kuciste od powermaca g5?
  • Soffoklo: Kad vidiš ovakvu vijest pitaš se imaš li original nekog uređaja u ovom slučaju iPhonea: [link]
  • FiFi: Našao sam. Pobrkao sam lončiće. Problem je bio s Win formatiranim ExFAT u OS X-u. Prilikom formatiranja nije dobro podešen GUID partition type pa ga OS X ne prepoznaje kako treba. Riješio sam ga kroz Win diskpart
  • FiFi: Ne mogu se sada sjetiti o čemu se točno radilo, ali nije išlo glatko.
  • FiFi: formatira USB flash nekim dodatnim parametrima koji ga onda ispravno podese. Kroz Disk Utility nije išlo
  • FiFi: @smayoo Tako je. Sve ja to znam, ali to nije bio slučaj. Sjećam se da postoji fix gdje se u Terminalu
  • iLeo: TNX
  • Borisone: iPad 5 [link]
  • iLeo: Koji iPad je noviji? iPad 5 ili iPad Air 2
  • smayoo: treba paziti na partition scheme. Ljudi često na Macu naprave erase, odaberu exfat, ali umjesto MBR ostave default GUID particijsku shemu i onda to na starijim windowsima ne radi
  • FiFi: ExFAT je daleko od univerzalnog. Kada na OSX formatiram flash drive Windows ga uglavnom ne prepoznaje, dok obrnuto funkcionira.
  • kupus: ako se ne varam, windows10 ima podrsku i za macos journaled/unjournaled
  • jura22: Statisticki gledano i nije. Samo neki operativni sistemi poznaju ExFAT. Malo je poznato da procesora ima visestruko vise od racunala i kao takvi imaju svoj OS.
  • cariblanco: ExFAT svaki sitem pozna, tak da je on skoro must have ;)
  • BigMac: Riba thx!
  • Riba: ExFAT
  • BigMac: Ekipa, kako formatirati usb stick, da ga windows prepozna
  • smayoo: Kad je to VNC slovio kao "vrlo" nesiguran protokol? U vrijeme dok je MS Remote Desktop mogao provaliti petogodišnji klinac sa sladoledom, VNC se mogao probiti jedino "man-in-the-middle" metodom.
  • ^SuperUnknown^: VNC mi malo smrducka s obzirom da je slovio kao vrlo nesiguran protokol. Ne znam je li se stogod promijenilo, davno sam koristio VNC :)
  • Dijete: budu budu, u ios17
  • songoku: I jos uvijek nisu sredili jedan bug koji sam im prijavio jos u beti 1

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Komentari

Novo u Appleu

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%