MacBook Air 2018 USB-C hub
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

MacBook Air 2018 USB-C hub


30.07.2019 | 11:00
Pozdrav,
sestra je kupila MB Air i sad je u potrazi za HUB-om kako bi mogla spojiti externi HDD i slično pa je mene zamolila za savjet. Kako sam nisam u tim vodama odlučio sam da pitam ovdje za iskustva i preporuke.
Ono što sam ja iskopao je nešto kao ovo
30.07.2019 | 11:07
Da, to će joj biti ok. Ima sada dobra ponuda tih stvari. Moshi je isto popularan proizvođač.
30.07.2019 | 13:52
Pa ne bi ih ubilo da su stavili poseban port za vanjsko napajanje, a ne ovako - biraj hoćeš li puniti bateriju ili ćeš spojiti TB3 periferiju...
30.07.2019 | 21:01
Ciklički izvode pizda_ije. Sjeti se prvog MB Aira sa samo jednim USB-om.... I rulja ih razapne, i priznaju da su pogriješili i deset godina kasnije opet isto sranje rade....
30.07.2019 | 21:33
smayoo kaže:
Pa ne bi ih ubilo da su stavili poseban port za vanjsko napajanje, a ne ovako - biraj hoćeš li puniti bateriju ili ćeš spojiti TB3 periferiju...

Hvala na odgovoru, znači ako sam dobro shvatio sa ovim hub-om koji sam linkao se ne bi moglo u isto vrijeme imat laptop spojen na punjač (thunderbolt 3 port na slici) i koristiti ostale za periferiju?
Da li je onda bolje nabaviti onaj hub koji se spoji na jedan usb-c od laptopa pa je drugi slobodan za punjač, npr ovako nešto:
30.07.2019 | 22:02
cagi kaže:

... znači ako sam dobro shvatio sa ovim hub-om koji sam linkao se ne bi moglo u isto vrijeme imat laptop spojen na punjač (thunderbolt 3 port na slici) i koristiti ostale za periferiju?


Prema opisu iz linka (i slici) ga možeš imati spojenog na punjač, ali ćeš za izlaz prema vanjskom monitoru morati koristiti HDMI.



No provjeri da li je hub iz prvog posta kompatibilan s MBA jer je on tanji prema naprijed pa je pitanje da li se može spojiti, a da ne odiže lijevu bočnu stranu od podloge (ovaj sa linka je za MBP)

31.07.2019 | 09:55
Meni frend preporučio Baseus brand sa Aliexpressa.

Točnije ovaj HUB.
Ja sam se ipak odlučio za OVOGA jer ima baš sve što mi treba (osim DVI adaptera, to ću uzeti još dodatno)

Ove varijante koje se guraju direktno u portove (bez kabela) sam preskočio jer mi to nekako dugoročno nesigurno. Imam osjećaj da će vremenom "naglodat" kučište laptopa jer niti jedan ne stoji skroz čvrsto. A pogotovo ako je riječ o HUBovima koji se spajaju samo na jedan usb-c (to je klimavo za poludit).
Uz to bi dodao i ovo što kaže Bertone što se tiče debljine huba u odnosu na laptop.
31.07.2019 | 10:01
Cagi nije napisao treba li mu hub za nositi okolo ili za doma na stolu. Slažem se s 23-D, i meni dugoročno sigurnije djeluje rješenje koje se ne šteka mehanički kruto na laptop (tu se uvijek nešto rasklima), ali razumijem da je nekome to "čišće" na radnom stolu, pogotovo ako je mali. Za nositi okolo je sigurno ovaj sa komadićem kabela bolje rješenje.
31.07.2019 | 10:30
Hvala svima na odgovorima.
I sam sam došao zaključka da bi možda bilo bolje produžni od fiksnog hub-a.
31.07.2019 | 10:46
BTW, ako se odlučiš za ovog Baseusa kojeg sam linkao.
Ja sam ga našao u Njemačkoj za samo malo više novaca, a nema opasnosti od carine

Pa evo LINK ako te zanima
31.07.2019 | 10:47
Ja sam sebi uzeo Caldigit i super sam zadovoljan iako to i je bila nesto veca investicija. Malo je veci, ali mi ionako sluzi samo za po kuci.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 3 minuta
  • drpongrac23: @Bertone- Zašto si pun taštine?!?!
  • Tito: Baš gleado prošli tjedan u Kinoteci
  • Yonkis: [link] ako niste gledali u kinu (Art Kinu) onda morate pogledati na HRT2, večeras, rekao bih da je must-see za sve koji su iz Rijeke
  • Bertone: I tako se od pitanja da li djetetu (za koje ne znamo koliko ima godina) isplati uzeti laptop, došli smo do čiji je ve*i :D
  • jura22: Naveo primjer. Postoje i editori za jednanzbe na macOS-u.
  • smayoo: Pages koristi standardni LaTeX za jednadžbe, kao i LibreOffice (LO ima još i neki legacy sistem od OpenOfficea), a MS Office koristi svoj neki vrlo nepraktičan sistem, oduvijek. Tko piše puno jednadžbi u svojim tekstovima, nauči se LaTeXu jako brzo i puno je brži i efikasniji nego s MSO, na bilo kojoj platformi.
  • jura22: Za unijeti jednandžbu u Pages treba naučiti prohgramirati.
  • jura22: MSO na macOS-u ne radi kao na WIN. Recimo Mail Merge je neupotrebljiv ako ima iole više slogova. Kao tekst procesor je OK, ali je i Pages isto OK.
  • drlovric: Ako bas hoces Air, instaliraj Parallels i opet vrti nativnu verziju Win Office paketa. Radi to dobro.
  • drlovric: Autori MS Office za Win i Mac nisu nikada otisli niti na team building, a kamoli radili skupa. Ta dva proizvoda nemaju zive veze jedan s drugim :)
  • Bertone: Kako to? Pa rekao si da MacOS bolje koristi hardverske resurse :P
  • drpongrac23: @Bertone - evo vidiš, baš suprotno. MS Office na PC-u radi daleko brže i uglađenije nego na Mac-u. Baš si fulao od prve :)
  • Yonkis: jer jabučnjak nije optimiziran ;/
  • ping: Zašto na iPadu ne mogu skrolat u vikalici?
  • Bertone: Imaš pravo, M$ Office na PC-u i W11 piše što korisnik stisne na tipkovnici, dok na MBP i MacOS-u isti taj office radi na misli korisnika :D
  • drpongrac23: Mješate RAM i takt CPU na PC-u i na Mac-u. Dva potpuno različita OS-a koji iskoristavaju resurse na potpuno drugačiji način. Mac je Mac, a PCje PC.
  • Bertone: ??
  • drpongrac23: Mješate RAM 8
  • Bertone: Dalje, razlika između i5 i i7 za školske potrebe dijete neće osjetiti, a razlika u cijeni za tebe je dupla tak da,.. odluči sam :)
  • Bertone: *za dijete
  • Bertone: Što se tiče cijene, da više se isplati da dijete uzeti IdeaPad jer su RAM (iako ima samo jedan utor za RAM) i disk nadogradivi, kod MBP nisu
  • Bertone: Savija se poklopac ekrana (s njime i ekran), savija se tipkovnica u sredini jer nema podokvira (kod T serije je unutar lapropa magnezijski okvir , IdeaPad toga nema)..
  • Yonkis: Mini Mac [link]
  • Air: kazes da bi 150-200 bilo oko uzeti prije nego maca za 300-350? Iako je pc i5 i 8GB rama a mac i7 i 16 GB?
  • Air: O elementu savijanju nisam imao pojma kad koristim samo aluminij
  • Bertone: PS. Ako ti frend da taj laptop za 150-200 € onda ga uzmi pa koliko joj potraje, ako traži više nemoj.
  • Bertone: Imao sam 15" model u rukama i savija se, na 17" se vjerojatno savija još i više,... ako misliš uzimati Lenovo onda samo ThinkPad T seriju ili P ako ti treba prijenosna radna stanica
  • vicko: Nemoj se radi cijene uvaliti. Moja kćer je sa MB Air 2017 odradila gimnaziju i sada je na drugoj godini biotehnologije na PBF-u i još se ne žali da nešto ne može odraditi
  • Air: frend mi nudi taj PC ispod tržišne cijene i sad sam na muci što da odabrerm. Pustiti ću da mozak “prespava” nekoliko dana pa ću odlučiti
  • Air: Hvala svima na iskustvima…
  • smayoo: (to je bilo prošle godine)
  • smayoo: Inače, kćeri je na Airu 2016 aktualna verzija AutoCADa radila dovoljno dobro da odvježba i položi ispit iz nacrtne geometrije na prvoj godini arhitekture
  • smayoo: Sina nisam ni pitao nikad, kći mi je pokazala da je koristila skole.hr office365 account (web aplikcije od MS Officea)
  • smayoo: Naši i sin, i kći su završili gimnaziju (sin i faks) koristeći Mac (sin uvijek moje stare MBP, a kći Air, najprije jedan 2011, a onda 2016, ako se dobro sjećam - ovog drugog još koristi, 2. godina arhitekture)
  • Air: mislim da se i ja tu trebam suzdržati i pustiti PC u naš dom
  • Air: u protivnim bi u školi ili kasnije na faksu zijevala u čudu kad mora savladati “logiku” PCa
  • Air: Iz te perspektive bolje je da nauči se snalaziti na PCu a lako će na Maca. Ionako imamo samo Apple uređaje.
  • Ender: jes, pa posle kad dete predje na Mac da se pita sto je gubilo vreme sa PC-jem toliko dugo. ne bi bilo prvi put da se tako nesto cuje.
  • drpongrac23: Uzmi djetetu PC! Kasnije se privikava na Mac. Dobro ti Lovrić kaže!
  • Ender: @Air: uzmi tog Mac-a, instaliraj pored Mac OS, BootCamp imaces i windows. na Mac-u windows radi bolje i kompatibilnije od vecine PC-ja.
  • Air: Naj PC laptop je i5 a mac j i7
  • Air: pogotovo kada je u pitanju ista para
  • Air: Ali nekako me spopadne svrab po tijelu kad pomislim da ću morati rješavati PC zavrzlame
  • Air: i ja sam nekako prepostavio da je za dijete bolje PC
  • drlovric: Istu sam dilemu imao i na kraju joj kupio PC laptop. Prakticnije je vjeruj, jer Word na Mac i Word na Win nisu isti. Ustedjet ces djetetu vremena i zivaca :)
  • Air: draže mi je ovaj
  • Air: [link]
  • Air: Da li netko ima iskustvo sa srednjoškolcima i korištenjem apple računala, da li je bilo kakvih problema?
  • Air: Ali sad se dvoumim.
  • Air: Radije bi MBP pa da nemam zezancije sa reinstaliranjem prozora

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Komentari

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.88 Seconds

Provided by iJoomla SEO