2013 Mac Pro
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

2013 Mac Pro


11.06.2019 | 13:58
Sada kada su se svi uzvrpoljili oko novog Proa, meni je postao interesantan ovaj stari i to kao zamjena za Mini.

Imam par pitanja jer uopce nisam pratio Pro liniju. Trenutno koristim Mini iz 2012 koji zadovoljava sve moje potrebe ali eto od 2012 si nisam nista kupio pa bih se malo nagradio. Novi Mini znamo koliko kosta, dok se 2013 Mac Pro moze naci za 400-500 USD vise i izgleda bolje na stolu. Konacno koliko-toliko dostojna zamjena za moj stari Cube.

Vezano uz to, par pitanja:
- treba li na nesto posebno paziti ili izbjegavati? Recimo ako ima problema sa snaznijim grafickim karticama nemam uopce problema sa low end grafikom stp je jasno buduci da mi je i Mini dovoljan
- volio bih imati barem 1TB internog prostora, koliko je skupo/zeznuto to upgradeati? Isto pitanje za RAM?

Mogao sam i neka pametnija pitanja smisliti, ali valjda ce se nesto iskristalizirati putem iz rasprave.
  • Dijete
  • Posjetitelj
11.06.2019 | 14:12
Snaznije D700 su u nekim slucajevima bile uzrok pregrijavanju i ujedno razlog zasto nikad nisu napravili upgrade grafulja jer bi morali mijenjati dizajn..

Ram i ssd izmjenis i zmirecki...

Nisam naisao niti na jedan koji je imao problema sa grafuljama. Najvise sam ih vidjao kao kompove za konvertiranje videa i montazu...

Naisao sam na dva kojem su riknuli utori za ram... e sad, uzrok bi mogao na kraju biti pregrijavanje, ali nije bilo potvrdjeno...
11.06.2019 | 14:14
Hvala Dijete! Koji su to neki slucajevi? Uglavnom, izbjegavati D700...vjerojatno njih ni nema u cjenovnom rasponu kojeg gledam.
  • Dijete
  • Posjetitelj
11.06.2019 | 14:21
Vidi gore dodatkovnik...

Ja kad bih ga uzimao, a necu jer ga ne mogu opravdati pred gospodjom je imam 3 MP, uzeo bih 3.5 6 core sa d500 ili d700

premali uzorak problema da bih izbjegavao d700
11.06.2019 | 15:23
Shvatam da ti sirova snaga nije bitna ni krucijalna cim te i sada sluzi taj stari Mini, tako da ja u tvom slucaju ne bi bjezao niti od lijepog iMaca

Ne mogu ja cijenom opravdati ono sto dobijes kada kupis valjak. Staro, lagano vremenom pregazene komponente, a do neki dan je bio aktualni model (retardiradno zar ne) tako da im i cijena nije bas bila povoljna.

Sada se mozda cjenovno unormali kada ovaj novi izadje. Znam da ga je u USA tesko bilo naci ispod 1600-1700 dolara, jer sam i sam svojevremeno razmisljao u tom smjeru.

Na kraju kupio MBP 2018 i nisam se pokajao. Ne mogu dati 2000$ za tako staro racunalo.
11.06.2019 | 15:46
Ja da kupujem uzeo bih ovaj jer je daleko najjeftiniji kojeg sam uspio vidjeti

www.njuskalo.hr/macintosh/macpro-6.1-oglas-28187567
11.06.2019 | 16:48
Za cijenu tih valjaka bih radije uzeo novi Mini
11.06.2019 | 17:11
D300 za sada nisam čuo da su crkle, a D500 su crkle našem klijentu i Apple je to besplatno popravio u "extended warranty" programu.

Navodno rikavaju i D700, ali (kuc-kuc) naše u Kreativnom još uvijek rade ok. Ma u biti treba paziti na pregrijavanje i ništa drugo jer su ti GPU procesori inače pouzdani, to ti je isti čip kao na Radeonu 7970 ili R290, a oni ne rikavaju ako su dobro hlađeni.

RAM je easy, SSD isto. Ma ne znam, ako već uzimaš, uzmi s dobrom grafikom... ako rikne, popravit ćeš...
11.06.2019 | 17:14
iMac ću si kupiti kada si ofarbam ostatke kose u ružičasto i kupim si haljinu, apsolutno ne dolazi u obzir.

Pa evo ovaj na njuskalu recimo, nije sigurno slabiji od novog Minija, meni je recimo Mini precijenjen. Razuvjerite me.
11.06.2019 | 17:15
dpasaric kaže:
RAM je easy, SSD isto. Ma ne znam, ako već uzimaš, uzmi s dobrom grafikom... ako rikne, popravit ćeš...


A i to što kažeš, vjerojatno nije rocket science to zamijeniti a dijelova će biti sve više, nadajmo se po prihvatljivim cijenama. Kao pravom mac korisniku meni je bitno da je lijep.
11.06.2019 | 17:29
Riba kaže:
iMac ću si kupiti kada si ofarbam ostatke kose u ružičasto i kupim si haljinu, apsolutno ne dolazi u obzir.



+1
11.06.2019 | 18:55
Riba kaže:
Pa evo ovaj na njuskalu recimo, nije sigurno slabiji od novog Minija, meni je recimo Mini precijenjen. Razuvjerite me.


U novi mini su nagurane nove tehnologije, ima elegantan dizajn, još u kombinaciji sa space grey pro tipkovnicom i mišem - pravi bombon! Pikiram na jednoga u skorije vrijeme.
11.06.2019 | 19:29
Sta to fali iMacu?

Dobijes vrhunski monitor u kojeg su ubacili i Mac Mini.

Meni je to bas super stroj i koncept, a ne farbam kosu u ruzicasto
11.06.2019 | 21:00
Riba kaže:
Sada kada su se svi uzvrpoljili oko novog Proa, meni je postao interesantan ovaj stari i to kao zamjena za Mini.

Imam par pitanja jer uopce nisam pratio Pro liniju. Trenutno koristim Mini iz 2012 koji zadovoljava sve moje potrebe ali eto od 2012 si nisam nista kupio pa bih se malo nagradio. Novi Mini znamo koliko kosta, dok se 2013 Mac Pro moze naci za 400-500 USD vise i izgleda bolje na stolu. Konacno koliko-toliko dostojna zamjena za moj stari Cube.

Vezano uz to, par pitanja:
- treba li na nesto posebno paziti ili izbjegavati? Recimo ako ima problema sa snaznijim grafickim karticama nemam uopce problema sa low end grafikom stp je jasno buduci da mi je i Mini dovoljan
- volio bih imati barem 1TB internog prostora, koliko je skupo/zeznuto to upgradeati? Isto pitanje za RAM?

Mogao sam i neka pametnija pitanja smisliti, ali valjda ce se nesto iskristalizirati putem iz rasprave.


Ja sam uradio upravo to, zamijenio Mac Mini 2012 i7, 16 GB RAM, SSD 128 GB sa Mac Pro 2013 D300, quad core xeon, 16 GB memorije.

Od ranije sam imao RAID polje, eksterni DVD itd.

Mašina je dosta brža, dobro radi, za sada da kucnem u drvo nema problema.

Kada sam tražio hardware issues probleme predstavlja D500 i D700 koji su pravljeni tokom meni se cini pocetka 2015. godine.
11.06.2019 | 21:45
drazenp1706 kaže:
U novi mini su nagurane nove tehnologije, ima elegantan dizajn, još u kombinaciji sa space grey pro tipkovnicom i mišem - pravi bombon! Pikiram na jednoga u skorije vrijeme.


"Nove tehnologije" je dosta općenit pojam, a uz to uopće me ne zanima ni ta tipkovnica a još manje miš.
11.06.2019 | 21:46
drlovric kaže:
Sta to fali iMacu?

Dobijes vrhunski monitor u kojeg su ubacili i Mac Mini.


Taj monitor me također uopće ne zanima kao ni miš/tipkovnica iznad, spremam jedan tekst o tome, bit ćete šokirani.

drlovric kaže:
Meni je to bas super stroj i koncept, a ne farbam kosu u ruzicasto


Haljinu i dalje voliš obući dok radiš na njemu?

Ma dobro, šalu na stranu, shvaćam da je iMac nekoma super kombinacija, mene ta all in one rješenja nikada nisu zanimala, previše volim eksperimentirati.
11.06.2019 | 21:48
Miro Spiro kaže:
Ja sam uradio upravo to, zamijenio Mac Mini 2012 i7, 16 GB RAM, SSD 128 GB sa Mac Pro 2013 D300, quad core xeon, 16 GB memorije.

Od ranije sam imao RAID polje, eksterni DVD itd.

Mašina je dosta brža, dobro radi, za sada da kucnem u drvo nema problema.

Kada sam tražio hardware issues probleme predstavlja D500 i D700 koji su pravljeni tokom meni se cini pocetka 2015. godine.


Tnx Miro, mogli bi osnovati neku support grupu za čudake poput nas. Ja ću isto pikirati na D300, veća mi je potreba da ne brinem hoće li izgopriti nego za nekim grafičkim performansama.
11.06.2019 | 22:28
Ja sam se isto brinuo za kvarove i temperature.

Sa Mac Fanom ovo su neke idle temperature, cak sam stavljao i ovde pitanje je li sve uredu sa temperaturama.

Mene je brinula PCl switch diode temperatura koja pri automatskoj kontroli na idlu oko 75 stepeni celzijusa.
Ako stavim da je bazirana na ambientalnoj onda bude oko 65-70 stepeni.

Sada pri automatskoj kontroli stavio sam na njega jos jedan ventilator na vrh da hladni, tako da su sada ovo temperature pri idlu.

Sto se tice diode na macroumorsu su stavljali pasivni hladnjak na diodu, ali temperature su obicno samo nize za 1-2 stepena.
forums.macrumors.com/threads/nmp-pcie-sw...de-very-hot.1905927/

Tako da je zakljucak da treba sve ostaviti kako jeste.
Prilozi:
11.06.2019 | 22:30
Trebalo bi vidjeti radi li Valjak ako mu se izvadi jedna grafička! Ionako se uopće ne koristi osim u par OpenCL softvera (ili ako netko želi 6 monitora istovremeno), pa lijepo jednu van za rezervu, a na drugoj raditi! Sigurno je to netko probao na netu!
11.06.2019 | 22:37
Odlična ideja, istražit ću. )
11.06.2019 | 23:00
I što je najbolje, Valjak bi se znatno manje grijao sa samo jednom grafičkom!
12.06.2019 | 08:18
Koliko sam shvatio, meni ta druga graficka uopce ne treba, kao ni vecini korisnika koji ne koriste specificni softver, no nisam ni nasao radi li bez jedne. Pih, probat cu!
12.06.2019 | 09:35
Zašto je ne iskoristiš da ti majna bitcoine?
12.06.2019 | 09:39
Ne vjerujem ni u novcanice, a kamoli u "bitcoin"
12.06.2019 | 14:57
Neka ti onda majna "federation credits"!
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 sat, 19 minuta
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.27 Seconds

Provided by iJoomla SEO