min graficka za dizajnerske i inzenjerske softvere
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

min graficka za dizajnerske i inzenjerske softvere


04.03.2019 | 11:26
Pozdrav, zanima me koji je minimum za graficku za macbook pro koja ce omoguciti normalno koristenje softvera poput Adobe Photoshop, Illustrator, Premiere Pro, After Effects, INDesign, Autodesk AutoCAD, Revit i sl? U sustini to su programi koje trenutno koristim na Dellu...
04.03.2019 | 13:36
Zanimljiv dijapazon softvera. Čime se ti to baviš da ti sav taj softver treba? Samo da poplaćaš sve te licence, košta te skuplje od kompa.
Revit nije izdan u Mac verziji, još. Autodesk je, kao međurješenje "certificirao" Frame kao okolinu za Windows verziju Revita na Macu. Ali to je živa kuruza. Još je gore nego što je AutoCAD bio kad se tek pojavio u verziji za Mac.
AutoCAD (aktualna verzija 2019) formalno radi na bilo kojem Macu koji je službeno podržan na 10.13 macOSu, ali za ozbiljan rad se ne može koristiti Mac s Intel grafikom. Ja imam MBP 2015 s AMD Radeon R9 M370X i 16 GB RAM i to radi jako dobro kad je priključeno na punjač. Na bateriji se osjeti da kašlje na kompleksnijim nacrtima.
Ostale softvere koje si naveo - ne trebam pa ih niti nemam.
04.03.2019 | 13:38
Za Photoshop, Indesign i Ilustrator je gotovo nebitna graficka... tj. rade s grafickim na plocama bez problema... Ostale programe ne koristim pa ne znam.
04.03.2019 | 14:43
smayoo kaže:
Zanimljiv dijapazon softvera. Čime se ti to baviš da ti sav taj softver treba? Samo da poplaćaš sve te licence, košta te skuplje od kompa.
Revit nije izdan u Mac verziji, još. Autodesk je, kao međurješenje "certificirao" Frame kao okolinu za Windows verziju Revita na Macu. Ali to je živa kuruza. Još je gore nego što je AutoCAD bio kad se tek pojavio u verziji za Mac.
AutoCAD (aktualna verzija 2019) formalno radi na bilo kojem Macu koji je službeno podržan na 10.13 macOSu, ali za ozbiljan rad se ne može koristiti Mac s Intel grafikom. Ja imam MBP 2015 s AMD Radeon R9 M370X i 16 GB RAM i to radi jako dobro kad je priključeno na punjač. Na bateriji se osjeti da kašlje na kompleksnijim nacrtima.
Ostale softvere koje si naveo - ne trebam pa ih niti nemam.


Onda bi bilo najbolje imati i Windows na macu pa kombinovati softvere jednog i drugog sistema, a ne moraju se bas sve licence platiti
04.03.2019 | 14:49
Predložio bi ti da dalje ne komentiraš "nabavljanje" licenci jer bi mogao dobiti crveni karton . Šteta bi bilo da se rasprava ne nastavi, vjerojatno će ti koristiti.
04.03.2019 | 15:24
ajren kaže:
Onda bi bilo najbolje imati i Windows na macu pa kombinovati softvere jednog i drugog sistema, a ne moraju se bas sve licence platiti


Kako reče Rusty, pazi gdje gaziš. Smiley ti je neprimjeren na tom mjestu, nema ništa šaljivo ni "lukavo" u krađi. Molim te da se ovdje time ne hvališeš niti da tražiš pomoć s tim u vezi. Hvala.
04.03.2019 | 15:27
smayoo kaže:
ajren kaže:
Onda bi bilo najbolje imati i Windows na macu pa kombinovati softvere jednog i drugog sistema, a ne moraju se bas sve licence platiti


Kako reče Rusty, pazi gdje gaziš. Smiley ti je neprimjeren na tom mjestu, nema ništa šaljivo ni "lukavo" u krađi. Molim te da se ovdje time ne hvališeš niti da tražiš pomoć s tim u vezi. Hvala.

Sori, nije bila nikakva loša namjera. Svakako neće se više ponoviti.
04.03.2019 | 15:34
Prihvaćamo ispriku. Hvala ti na razumijevanju.
04.03.2019 | 15:37
ajren kaže:
Onda bi bilo najbolje imati i Windows na macu pa kombinovati softvere jednog i drugog sistema


U teoriji da. U praksi, zahtjevniji softveri loše rade pod virtualnim windowsima (savjetujem ti da u takvoj kombinaciji koristiš isključivo i jedino VMware Fusion, ako već moraš). Bootcamp kombinacija je, barem meni, kilavo rješenje, da stalno treba bootati i rebootati. To je pušiona.
04.03.2019 | 15:46
Nije pitanje da li ce raditi, vec je pitanje kako ce raditi.
04.03.2019 | 15:59
Tako je. Ali čovjek i jest tražio NORMALNO korištenje softvera.
04.03.2019 | 18:53
Nista, odluka je pala na ipad pro 2018 - trenutno za dizajnerske radnje, za ostalo ok je za sada Dell...samo je pitanje koji model ipada, ali to vec ima otvorena tema...tako da, ima jos do macbooka...hvala na odgovorima
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 21 sati
  • CoffeePod: Nadam se da će me služit sljedećih 10 godina ????
  • CoffeePod: Koja sreća da sam prošle godine za 2.900 uzeo MBP 16 48GB RAM 1TB
  • dpasaric: Nema, možda nešto sitno što je lokalno na lageru.
  • zvone: Mislim da u istylwu imaju jos stare cijene. Ili?
  • dpasaric: Klijent jučer poželio kupiti jedan solidan MacBook Pro 16", cijena nešto iznad 3.000 € PDV. Što mislite koliko je nakon poskupljenja radne memorije? 3.500 € PDV... veselo...
  • dpasaric: Hardver koji mi je trebao doći na review nažalost kasni! Nadam se da će uskoro! :)
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.37 Seconds

Provided by iJoomla SEO