Bootable USB
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Bootable USB

12.01.2018 | 11:22
Zna li itko ovdje kako napraviti bootable usb? Nešto sam pokušala preko terminala, ali na kraju mi ni moj Air ni windows kanta nisu prepoznali drive. Usb mi treba da windowse zamjenim Linuxom.
12.01.2018 | 11:26
Dobro nam došla!
Svjesna si da je ovo Mac forum? Molim te da potrošiš malo više vremena i *detaljno* objasniš što *točno* trebaš i želiš.
Što bi bootala s USB-a, na čemu? Što znači "windowse zamijeniti Linuxom"?
12.01.2018 | 12:28
Niandra89 kaže:
Zna li itko ovdje kako napraviti bootable usb? Nešto sam pokušala preko terminala, ali na kraju mi ni moj Air ni windows kanta nisu prepoznali drive. Usb mi treba da windowse zamjenim Linuxom.

Baci oko ovdje. Pisano je za Ubuntu no isto je za većinu Linux distribucija baziranih na Ubuntuu.
12.01.2018 | 15:00
Niandra89 kaže:

Na ovome link-u imas tutorijal sa slikama za Unetbootin program s kojim mozes napraviti boot-abilan USB Linux-a na svim platformama.
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 28 minuta
  • Kloba: Artie, to ti je virus koji se reklamira kao antivirus. Bjež od toga ko vrag od tamjana! Čim ti se otvori stranica s tim, gasi MEHO!!!
  • Dijete: Nije koristan, dapace.
  • Artie: Konkretno pitao bih za korisnička isksutva, ima li istine u člancima koje nalazim na npr CultofMac i sl. Čisto radi skupljanja info je li to koristan ili štetan komad softvera
  • Artie: Je li na jabučnjaku dopušteno otvoriti temu oko MacKeeper softvera?
  • Djuro genijalac: ajd nemojte o eGPU u vikalici, nego dajte dolje u thread macmini da ti bude vidljivo svima i za par dana/mjeseci
  • zabac: Trebao bi koristiti i na vlastitom ekranu. Koliko sam gledao po netu, točno tako su je koristili jer je TB sabirnica brza i podatci idu u oba smjera.
  • stefanjos: pojasni mi, jeli za ove nove macbookove potrebna samo eGPU, koliko sam shvatio, kada ide preko thunderbolt 3 i s ovom novom "official" encloserom, onda stroj moze koristiti eGPU i na vlastitom ekranu
  • Daddo: naravno da je obvezan zaseban ekran... :D a za preporučit kućište, kako mi nije do sad trebalo, nemam nijedno.
  • stefanjos: imas li koji egpu enclosure za preporucit, a usto, i koju karticu. da li je obvezan zaseban ekran da se pogoni, ili moze raditi i na ekranu od laptopa?
  • Daddo: ekipa je napisala skriptu Purgewrangler - [link]
  • Daddo: Možeš koristiti eksternu grafičku unatoč TB2... imaš link u temi Mac mini nadogradnja...
  • stefanjos: Treba mi nesto mocno. Morat cu uskoro paraleno vtit maos i win, na cisti win ne idem ni preko sebe mrtvog. A moram radit u autocadu i inventoru (ne nuzno) ali zelim nesto sto moze oboje dobro. Mozda imac 5k ali brate preko 25000. A nemogu eksternu graficku koristit jer na mom macu imam samo thunderbolt 2
  • Daddo: Za sve ostalo tu su polovni stari modeli Mac Pro koji su još uvijek i više no dovoljno snažni a nadogradivi istim PC hardwareom.
  • Daddo: Stabilnost prije svega. Kvalitetno složen hackintosh je i dalje složenac čiji je HW (ne?)znatno jeftinijii od originala. Kad nešto ne radi - službene podrške - nema. Snaga? Osim ako se radi o montaži videa (stvar koja traži Mac Pro), ne vidim razlog za hackintosh.
  • zabac: Tko ramišlja o hackintoshu? Ja sigurno ne. Ne lovi me PC groznica i potreba za najjačim kompom za malo novaca. Eksterne kartice (imaš link u jednoj od tema) i nisu više ogromne. Drugo je pitanje za što ti točno treba diskretna grafička kartica?
  • Soffoklo: Fora! I Apple obilježio finale SP-a u nogometu - [link] . Da ne bude zabune napravili su isto i za Francuze na njihovoj Apple stranici [link]
  • stefanjos: Zalosno je da sve vise razmisljam o hackintoshu
  • stefanjos: moj ima integriranu, zelim 13inchni mac sa dedicated GPU. eksternu graficku nemogu bas nosat okolo.
  • zabac: Kako, Mac nema grafičku katicu? Budi precizniji (stefanjos). Mada u MBP-u nema smisla uguravati jaku grafiku i smanjiti autonomiju. Ja bi rado vidio eksterne grafičke kartice.
  • ivan599: daš za laptop 6700$ bez poreza pa ga nosiš reklamirat svakih pol godine jer toliko revolucionarni butterfly mehanizam izdrži
  • stefanjos: slazem se. volio bi mac s grafickom karticom, ali u sljedecih 3-4 godine ne vidim da se to dogada.
  • dpasaric: Ma ok, može se dobiti onaj najbrži već za 30.000 kn :) Cijenu najviše diže SSD od 4TB.
  • stefanjos: dpasaric, mozda da se svi skupimo i kupimo jedan za neku recenziju brzine :P
  • stefanjos: Zdravac hvala! Smayoo, trazitelj sam ja, pa pretpostavljam da znas koja je struka. :) Ako drugi ne znaju, mahistar inzenjer strojarstva. :)
  • dpasaric: Jedino je fora imati 6-core u prijenosniku, mada to nije "my cup of tea".
  • dpasaric: Znači kod nas oko 60.000 kn :)
  • Soffoklo: I tako Apple po tiho osvježio MBP, najskuplji 15" ide do 6700$ bez poreza :-)
  • cariblanco: Da ni refugee ;)
  • smayoo: @stefanjos, koje struke je tražitelj(ica) posla?
  • Zdravac: HZZ :)
  • Zdravac: posao.hr (bez moj)
  • stefanjos: moj posao, jooble... ima li jos koja stranica s oglasima za posao za podrucje hrvatske (zagreba pogotovo)! hvala :)
  • stefanjos: Zbog nase velicanstvene pocastio sam se homepodom! Uskoro clanak *drzi figeeeee)
  • Dijete: decki su se igrali... i ja imam osmijeh od uha do uha :D
  • Dijete: kak je ovo bila super tekma :D
  • JOHN: Dajte nam francuze.......da se igramo
  • zabac: Nevjernici neka gore u nogometnom paklu.
  • cariblanco: @moskov, ako trebaš Putina, on ti je sad na g.o. :)
  • gladhr2: Piši u forumu
  • moskov: Da li smem ovde da postavim pitanju u vezi problema sa telefonom?
  • moskov: pozdrav
  • smayoo: @erseticmatej: to nije bug, nego feature kojim kažnjavamo korisnike android smartphonea koji se drznu pristupiti našem portalu... ;)
  • Dijete: Evo sad ce admin, hop!
  • erseticmatej: Hocu hocu...u devetom mjesecu...mora se zaradit
  • stefanjos: kupi iphone B)
  • erseticmatej: Zanimljiv mi je koncept ali kad sam na putu i imam samo mob uz sebe..problem je...hvala!!!
  • erseticmatej: Ne moze se scrollati..ali se moze sve uredno postati...
  • erseticmatej: Lijep pozdrav adminu...molio bih da pogleda koji je problem sa vikalicom na androidu, chrome, galaxy s7.
  • smayoo: Naš mali inače slovi kao čudak pa mu je svejedno. On uglavnom čita manga stripove, na engleskom. Najbolja mi je fora, ima neke manga stripove Shakespeareovih tragedija... :D
  • Yonkis: Ja sam volio čitati Dr.No-a. Ovi klinci nove generacije uopće neće čitati stripove, posuđivati ih, biti će čudaci budu li činili to :D

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Oglasi

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%