MBP 15" 2011 Bootloop problem
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

MBP 15" 2011 Bootloop problem


23.05.2017 | 11:38
Opet ja
Dakle, radi se o tome da mi je mac sa macOS Sierra upao u loopboot odjednom tijekom rada i evo vec par dana ne mogu nis. stalno bijeli ekran nakon jabuke i linije učitavanja

Probao sam:

1. reset SMC - odradi = ništa
2.reset PRAM - odradi = ništa
3. recovery CMD+R - ne radi
4. internet recovery CMD+OPTION+R - ne radi
5. test diagnostic Boot pa držim D dok ne digne test, test je pokazao da je sa hardwerom sve OK
6. probao sam i COMMAND-OPTION-P-R nis - odradi 3 restarta i onda = ništa
7. probao sam reset SMC + vađenje rama + vađenje baterije = ništa
8. single mod + fsck -fy -> javlja da je sve Ok.

nisam probao:
1.USB boot OSX
2. CD boot OSX


šta da radim.
23.05.2017 | 13:16
Drži cmd i v kod paljenja pa snimaj ekran mobitelom, da vidimo što piše
23.05.2017 | 14:07
evo
Prilozi:
23.05.2017 | 14:08
uspio sam ufotkat brzinski sto je izbacio, nis ne razumim, ofkros
23.05.2017 | 15:16
nadam se da mi nije grafička riknula pa zaustavlja boot proces
23.05.2017 | 19:22
1) Ocisti lecu od kajmaka
2) Okreni fotke pravilno
3) Probaj safe mode - support.apple.com/en-us/HT201262
23.05.2017 | 19:54
meni se to desavalo na win 7, sad vidim da to postoji i na mac-u...
uglavnom par je "teorija" zasto se to desava.. kod windoza je problem bio u registirju (vec sam i zaboravio)
na mac-u... aplikacija, problemi sa napajanjem, sistemski disk napujnen do ibera...
"korumpirane biblioteke".. itd.. problem je hardverske prirode ili kernel.. nadam se da nemas kakav eksterni hard uštekan il kakav usb hub ?
24.05.2017 | 08:42
safe mode ne radi.
ne sjecam se koliko GB harda je ostalo bilo
sutra cu ga odvest na servis na dijagnostiku
24.05.2017 | 11:27
koliko sam uspio proguglati raspon problema ide od rikavanja maticne do harda...
za svaki slucaj, nadam se da si radio backup pogotovo ako imas ssd...
javi svakako kako je dijagnostika prosla i sretno...
24.05.2017 | 11:38
SSD ne smije ostati bez slobodnog prostora. Onda sam sebi napravi problem. OSX može raditi ako ima malo prostora, ali disk ne.
24.05.2017 | 12:31
dakle... screeenshot svih slika i rotacija istih ne dolazi u obzir... drugo.. uocio sam par zanimljivih detalja vec na prvom screenshotu kojeg si postao.. daklem ovako... fsck provjevara "konzistentnost" podataka na datotecnim sistemima unixoida.. e sad fsck provjerava hfs i pronalazi "orphan file".. sad bi se napredniji forumasi trebali ukljuciti u diskusiju... što je orphan file.. malo sam proguglao i pronasao podatak da je to file koje obrisan, tj vise ne ne koristi, ali je nekako ostao na hard disku... postavlja se pitanje... "moze li takav file uzrokovati loopboot.. dakle nemogucnos normalnog startanja sistema" ???
Prilozi:
24.05.2017 | 12:54
zabac kaže:
SSD ne smije ostati bez slobodnog prostora. Onda sam sebi napravi problem. OSX može raditi ako ima malo prostora, ali disk ne.


Stotine puta sam ostao na 0 kB na sistemskom SSD-u i app-ovi se samo pauziraju dok ne oslobodim mjesta
24.05.2017 | 12:58
Goc25 kaže:
"moze li takav file uzrokovati loopboot.. dakle nemogucnos normalnog startanja sistema" ???


Ne može. To je beznačajan problem kojeg je fsck usputno riješio (brisanjem).
24.05.2017 | 13:00
arhitekt kaže:
uspio sam ufotkat brzinski sto je izbacio, nis ne razumim, ofkros



Muka je ovako to čitati. Zapravo sam mislio da SNIMAŠ filmić dok tekst skrola, jer je bitan trenutak reseta.
24.05.2017 | 13:05
smayoo kaže:
Goc25 kaže:
"moze li takav file uzrokovati loopboot.. dakle nemogucnos normalnog startanja sistema" ???


Ne može. To je beznačajan problem kojeg je fsck usputno riješio (brisanjem).


drugo pitanje... "/dev/rdisk0s2 (NO WRITE)" moze li to znacit problem sa diskom... ??? otkazuje li hard disk ??? kontroler ??? maticna ???
po forumima sam vidio da ekipa te probleme rijesava preko recovery moda.. no problem je sto "arhitekt" nije u mogucnosti pokrenuti "recovery mode" !!!
24.05.2017 | 13:18
izrotirao sam slike, tako da ih ostali mogu vidjeti kak spada
Prilozi:
24.05.2017 | 14:03
/dev/rdisk0s2 je treća particija (s0, s1, s2) na removable disku (vanjskom USB sticku, ili HDD-u, ili...) kojeg je komp kod buđenja prvog prepoznao. Ta je particija označena kao NO WRITE, dakle samo za čitanje. Ne radi se o problemu.
Hvala ti na trudu, ali te su slike svejedno slabo upotrebljive jer je jako teško rekonstuirati redoslijed, a vrlo vjerojatno je jedino bitno ono zadnje što napiše prije nego se resetira. Zato, rekoh, snimiti filmić.
25.05.2017 | 08:11
ljudi, hvala Vam još jednom
danas ga nosim na popravak, tj dijagnostiku.

inače, imam HDD 5400 okretaja, stariji disk koji je bio u njemu od kupnje.
Ostalo je 10Gb slobodnog prostora tako da pretpostavljam da je to dovoljno slobodnog.

Držite fige da nije hardwerski problem. Javim rezultate dijagnostike
25.05.2017 | 08:19
danas cu snimit kratki filmic
mislim da je to najbolje
25.05.2017 | 08:22
smayoo kaže:
/dev/rdisk0s2 je treća particija (s0, s1, s2) na removable disku (vanjskom USB sticku, ili HDD-u, ili...) kojeg je komp kod buđenja prvog prepoznao. Ta je particija označena kao NO WRITE, dakle samo za čitanje. Ne radi se o problemu.
Hvala ti na trudu, ali te su slike svejedno slabo upotrebljive jer je jako teško rekonstuirati redoslijed, a vrlo vjerojatno je jedino bitno ono zadnje što napiše prije nego se resetira. Zato, rekoh, snimiti filmić.



fotke su fotkane po redu kako se dizalo neke se isprepliču fotke al snimit cu film
25.05.2017 | 11:48
arhitekt kaže:
ljudi, hvala Vam još jednom
danas ga nosim na popravak, tj dijagnostiku.

inače, imam HDD 5400 okretaja, stariji disk koji je bio u njemu od kupnje.
Ostalo je 10Gb slobodnog prostora tako da pretpostavljam da je to dovoljno slobodnog.

Držite fige da nije hardwerski problem. Javim rezultate dijagnostike


sretno
29.05.2017 | 18:34
riknula je grafička.
šta sad.. kaže mi lik da ima servis u zg ram-servis koji radi nešto šot se zove rebowling procesora....

kugličenje

jel ima netko kakav prijedlog.
hvala
29.05.2017 | 19:32
Ima nekoliko topica na tu temu (za razne GPUe) na forumu, ali mislim da ti na duge staze to neće biti rješenje. Vjerujem da će se ljudi koji su to radili javiti i dati svoje mišljenje
30.05.2017 | 13:35
novosti:
našao sam servis, ne znam jel tu smijem napisat ime..... poanta je, rade popravak grafičke, tj reballing i to će me doći cca 1500kn.
ja sretan. dok ne skupim novce za neki novi macbookpro....i ovo ce bit super.

nije sve tako crno
30.05.2017 | 16:28
Slobodno napiši, pogotovo ako budeš zadovoljan rezultatom.
30.05.2017 | 17:51
Reballing nije trajno rješenje. Očekuj da će se kvar ponoviti za neko vrijeme (godina dvije, ovisi o tome koliko ga "gaziš").
31.05.2017 | 13:32
ako bude živ dvije godine, do tad cu kupit novog....
a cuj, trošim ga non stop jer radim projekte na njemu......našao sam čak nekakv 17" 2011g za 4500kn, i7 itd.. što mi je za polovni macbookpro sa svim ok cijena..... e sad ta generacija 2011 je poznata po rikavanjima a nije više unutar apleovog programa besplatne zamjene.....

hm

bemu, drugim firmama gluposti sa hardwero mse desavaju puno češče, applu se jednom desi odma paljba po njemu... jebiga, roboti, industirja, sranja se desavaju.... možda ciljano održavaju laptope u radnom stanju 5g i onda se krenu kvariti, mozda je u pitanju "tajni" switch koji okrene stvar u kvar...

ali bilo kako bilo, jednom cu skupitl lovu za 2012 ili 2014 retinu..... do tad, koristi cu ove iz 2011 ili 2010,,,i7


javim rezultati kugličenja.
držute fige.
firma je RAM SERVIS
31.05.2017 | 15:34
Projekte, kakve projekte? Za novac ili volontiraš?
Ako je za novac, onda kupi komp.
31.05.2017 | 16:00
2011 MBP imaju problema s rikavanjem grafičke, da. Ali ne 17" modeli, nego 15". Doduše, 17" modela jako malo ima u uporabi. Možda imaju i oni isti problem, samo što ih tako malo ima da se ne čuje o tome.
01.06.2017 | 08:22
arhitektonske projekte.. kuce, zgrade.. itd itd
macbook pro 15"2011 je odlično sve to odrađivao.


kad se skupi lova, uzet cu ili macpro dart vejdera (trash can) ili nekakv i7 iMac....
do tad sve mi super ide sa ovim.

kupit cu 17" macbook pro, 4500kn je meni super cijena za takav laptop... nije nov, al sasvim mi je dobar za to sta mi treba
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 sat, 31 minuta
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.24 Seconds

Provided by iJoomla SEO