MacBook Air se ne boota, ne radi recovery
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

MacBook Air se ne boota, ne radi recovery


12.10.2015 | 11:53
Pozdrav,

možda malo nejasan naslov pa da probam objasnit situaciju.

Došao sam u posjed jednog lijepog MB Aira. Ispod mu piše model number A1237, a kada upišem serial u selfcare.apple.com dobijem samo ovaj podatak: MACBOOK AIR 13/1.8/2GB/64GB SSD.

E sada u čemu je problem. Prijašnji vlasnik imao je gore instalirane windowse, mislim xp i išao je mijenjati veličinu particije. Nakon toga kada se MBA ide bootati čuje se onaj chime sound i bude bijeli ekran i nakon toga samo baci grešku "error, operating system could not be loaded". Po izgledu mi se čini da windows baca tu grešku.

Kada butam sa alt/option tipkom dobijem samo particiju od windowsa bez recoverija.
Probao sam i cmd+r ali ništa baca istu grešku. Probao sam i cmd+alt+r za internet recovery ali pogađate, opet ništa.
Resetirao sam i NVRAM.

Skinuo sam i neki Lion Recovery Disk Assistant te kreirao recovery USB, kojeg sam umetnuo u MBA i probao se bootat tako da sam držao alt/option tipku ali nakon što odaberem usb, baci mi onaj simbol zabrane.

Više mi je ponestalo ideja, šta da radim
12.10.2015 | 12:44
Netko je ocigledno prepeglao recovery particiju ako ju je taj model imao. Trebalo bi bootati sa sticka i instalirati s njega, a ako se ne varam trebao bi raditi i dijeljenje optickog uredjaja sa drugog maca. Nadam se da ce se javiti netko pametniji sa vise iskustva.
12.10.2015 | 13:12
Riba dobro govori. Ovo je 2008 model koji nema support za Internet recovery tako da ta opcija otpada. Dakle pošto je očito boot sjeban ovo bi bilo najbolje preko sticka dignuti odmah na recimo snow leopard 10.6.8 (s 2GB rama mislim da će taj OS super raditi).

evo recomo nešto ovako: computers.tutsplus.com/tutorials/how-to-...w-leopard--cms-21491
12.10.2015 | 19:08
Evo, upravo mi se skinuo 10.7.5 dmg kojeg ekstraktam na usb pa ću probati bootati tako. Nadam se da će uspjeti. Javim rezultate
12.10.2015 | 20:08
Evo ga! Još jedan Mac je vraćen u život Hvala na savjetima!

13.10.2015 | 07:05
možda bi bila i opcija sada preći na 10.8.x (Mountain Lion) jer je Lion bio jedan od lošijih u nizu od 10.6 - 10.11. Mislim da se razumijemo, ja osobno nikada nisam imao problema sa MLom, ali statistika govori svoje. U svakom slučaju neka te služi!
13.10.2015 | 08:22
A ne znam dal mogu. Nisam niti razmišljao o tome jer je na everymacu pisalo da je max OS 10.7.5. Budem probao potražiti update.
13.10.2015 | 09:05
To je čisto prijedlog. Kao što sam rekao meni je i 10.7.x radi uredno. If it aint broke...
07.01.2019 | 15:41
Pozdrav,

Imam isti Macbook Air A1237 samo sa 80GB HDD-om. Naime kupio sam rabljeni i napravio updat bez da sam upisao svoj ID. Prilikom update-a došlo je do whitescreen-a. Kada idem upisivati svoj ID piše item not unvailable.

Ja sam u Zagrebu, ima li dobra duša da mi posudi USB sa 10.7.5 OS-om jer nemam kako drugacije pokrenuti Macbook.
08.01.2019 | 11:25
Uspio sam instalirati FULL Mac OS X Lion 10.7 ISO Image. Kada pokrecem iTunes nudi mi update na 10.7.5 i ponovno sam ga napravio, kada se Macbook restarta opet dode nakon loga jabuke i očitanja ispot stane na whitescreen-u. Jeli se netko susreo s tako nećim da mu Macbook sam nudi 10.7.5. a kada se instalira se sve poremeti. Mogu ja se vratit i na 10.7 ali ne mogu pokrenuti iTunes.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 43 minuta
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.05 Seconds

Provided by iJoomla SEO