Instalacija SSD-a u Rijeci?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Instalacija SSD-a u Rijeci?


05.01.2015 | 21:11
znate li nekoga u Rijeci kome bih mogao odnijeti iMac da mi instalira SSD (i napravi fusion drive)?

kupio sam disk i ladicu od OWC-a, ali ne želim prčkati po tome.
06.01.2015 | 22:43
Kad se vratim iz njemačke ti mogu pomoći. Nisam nikad ugradio u I Maca ali nije ni to nikakva nauka.
  • Sank
  • Moderator
  • 219
07.01.2015 | 10:00
Ja sam ugradio SSD u iMaca mid 2010 i u MBP early 2011 i imam set alata za to. Doma sam do 18.1. pa mogu i ja uskočiti jer imam sada vremena. Javi mi se na PM pa se možemo dogovoriti! Nisam doduše koristio ladicu, ali vjerujem da nije niš komplicirano.
07.01.2015 | 11:08
super. hvala puno obojici. javim se.
10.01.2015 | 23:42
instalacija obavljena, hvala Sanku na pomoći, ALI imamo problem...

prvo, nakon što smo ga sastavili išli smo provjeriti je li se "uhvatio". disk utility ga je prepoznao, napravili particiju, već je bio formatiran, skinuli i pokrenuli trim enabler, ali se ispostavilo da ga ovaj model očito ne treba.

nakon što sam doma spojio komp i upalio ga, iskočila mi je čudna poruka (u prilogu). pogledam u finder - nema SSD-a; pogledam u disk utility - nema ga ni tamo. isključio sam trim enabler, čak i pobrisao, ali ništa.

dakle, ima li tko ideju šta se to moglo desiti da sistem više ne vidi SSD, nakon što ga je lijepo registrirao?

edit:
model SSD-a je ovaj: eshop.macsales.com/item/OWC/DIDIMCL0GB/, a stavljen je na mjesto optike.
11.01.2015 | 00:01
Moj je zaključak - loše prikopčan konektor koji je ispao ili se olabavio pri transportu.
11.01.2015 | 00:15
koji konektor? onaj koji je bio na optici?
Prilozi:
11.01.2015 | 00:34
Neki od konektora. Imaš najmanje 2 - jedan na ploči, drugi na driveu. Ako si koristio neki adapter, onda imaš 4. Pričam napamet jer ne znam kako to točno izgleda.
  • Sank
  • Moderator
  • 219
11.01.2015 | 11:50
Pazili smo na svaki konektor da se vrati nazad kako treba, ali opet, nikad nije isključena mogućnost da je negdje ostao loš spoj. Finn, ja sam još cijeli tjedan doma pa navrati opet da vidimo točno u čemu je problem.
11.01.2015 | 12:23
Taj problem sam i ja imao kod ugradnje ssd u imac.

Prilikom sastavljanja i vračanja matične ploče, ispao je data konektor van iz slota.

Isto se nije vidio u finderu, nakon ponovnog rastavljanja i pričvrščivanja sve je bilo ok.
11.01.2015 | 14:46
ok, otvorit ćemo ga opet i provjerit je li se šta iskopčalo.

možda je to zbog one borovičke koju smo popili nakon operacije. još mi se učinilo da sam nekako brzo došao doma... :/
  • Sank
  • Moderator
  • 219
11.01.2015 | 16:53
Mi nismo morali vaditi matičnu ploču s obzirom da se mijenjao superdrive s SSDom. S matične smo odspojili samo video i temp. senzor za LCD, a to nema veze s ovim problemom. No, domaća borovička već je drugi par rukava
11.01.2015 | 18:37
Znači nakon Nove @Sank skuplja borove po naselju i radi rakiju
  • Sank
  • Moderator
  • 219
11.01.2015 | 18:49
Nope, drugi rade, a ja ju pijem
11.01.2015 | 19:32
@sank Da, ja nisam ništa mijenjao, samo sam dodao novi ssd i novi data kabel.


A ta borovička, šta nije od borovnice a ne od bora
11.01.2015 | 21:40
Kad se popije, koja viška...može bit od čega ti srce poželi, pa i risovača
15.01.2015 | 19:53
dakle, operacija ipak nije uspjela. ponovo sam otišao kod Sanka i opet smo ga rastavili, provjerili spojeve kabela, testirali SSD u eksternoj ladici na Sankovom kompu, vratili ga natrag i činilo se da je sve ok. ovog puta nisam ništa pio.
nakon što sam došao doma, upalio sam ga i idalje se činilo da je sve ok. krenuo sam skidati Mavericksa da ga instaliram na SSD i ostavio ga da se skida. kad sam se za cca 45 minuta vratio, opet me dočekala ona kobna poruka da je SSD isključen i sistem ga ponovo više nije registrirao.
dakle, nešto negdje ne štima...

jedan serviser mi je rekao da ispod matične postoji rezervni konektor pa da mogu probati s tim.
ne znam šta da radim. da ga nosim u servis na dijagnostiku i provjeru u čemu je problem? ima li tko još kakvu ideju šta bi moglo biti?
15.01.2015 | 22:56
Ono što je najjednostavnije - probaj ga ugraditi u neki drugi Mac pa vidi da li se tamo ponaša normalno. Tako ćeš znati da li je problem u Macu ili u disku.
16.01.2015 | 10:39
ma to mi je najkompliciranije. morat ću ga ipak odnijeti u servis. možete li preporučiti nekoga na riječkom području? mislio sam ga odnijeti na Piramidu kod PC doktora. ne znam nijedan drugi servis koji radi s Macovima.
  • Sank
  • Moderator
  • 219
16.01.2015 | 11:21
Ja bih ga mogao ugraditi za test u moj Mac mini, ali samo sutra prije podne (Subota) imam vremena pa možemo vidjeti što će se dogoditi. Operacija otvaranja iMaca sad nam je u malom prstu , a Mac mini nije isto kompliciran, osim onog micro SATA konektora, ali s dobrim očima ili naočalama nije problem

BTW sutra nemam nikog zakazanog ujutro od servisera Finn zna o čemu se radi
16.01.2015 | 18:47
šta se to tako kaže - serviseri? meni je više izgledalo kao drinking buddies.

hvala, ali ne mogu ovaj vikend - a nadam se da ću do tvog povratka to riješiti.
16.01.2015 | 18:52
dakle, ako možete predložiti nekog dobrog servisera, molim vas...
16.01.2015 | 20:03
BIlo je već nekoliko puta sličnih pitanja. Znam da u Rijeci postoje servisi koji primaju Macove, ali ne znam nijedan kojeg bi mogao mirne savjesti ikom preporučiti.
15.03.2015 | 17:12
update:
dakle, nakon što sam kontaktirao OWC u vezi problema s SSD-om, rekli su da je vjerojatno problem u Data Doubleru (ladici/nosaču za disk) i da im ga vratim pa će mi poslati novog. to su i učinili: poslali su mi novu ladicu, rekli su da su staru testirali i da je imala neki problem, ali da ova nema.

u međuvremenu mi je Sank posudio eksterno kučište i dosada mi je SSD bio u njemi u radio je bez problema. dakle, čini se da nije stvar u njemu.

jučer sam ponovo namontirao sve to u komp i - ništa. kad sam ga upalio sistem uopće nije vidio SSD, nije ga bilo. onda sam danas ponovio radnju, izvadio disk i još jednom ga testirao u eksternom kučištu i sve ok. vratio sam ga nazad u komp i - radi. nažalost, radio je sat-dva, kao i prošli puta, te je nakon toga nestao, uz upozorenje da ga softverski izbacim prije nego ga ištekam. sve kao prošli puta.

dakle, evidentno je da nešto ozbiljno ne štima. ili sam ponovo dobio ladicu koja šteka ili mi komp ne prihvaća na mjestu optike SSD. samo ne znam zašto bi onda radio i tih sat-dva.

sad sam već prilično očajan zbog ove bizarne situacije. iskeširao sam lovu za komponente koje ne mogu koristiti, a sad nemam još barem 500 kn za servis koji na kraju može ustanoviti da ne zna u čemu je problem...
15.03.2015 | 20:23
Zar ne možeš, čisto za probu, SSD montirati na mjesto HDD-a, čisto da vidiš da li će tamo raditi OK. Pa onda, ako tamo radi, probaš HDD na mjestu optike, pa...?
15.03.2015 | 21:19
Možda da probaš ugraditi SSD bez ladice, tj. direktno ga priključiti sa data kablom na MBO i power splliter kablom.
Ja sam na taj način spojio SSD u imac 27 mid 2010 bez vađenja optike i sve radi savršeno.
Imam viška te kablove pa ako ti treba mogu ti poslati.
16.03.2015 | 20:00
smayoo kaže:
Zar ne možeš, čisto za probu, SSD montirati na mjesto HDD-a, čisto da vidiš da li će tamo raditi OK. Pa onda, ako tamo radi, probaš HDD na mjestu optike, pa...?


to mi je vrlo komplicirana opcija pa mi nije "čisto za probu"...
16.03.2015 | 20:00
Ljut k0 Ri5 kaže:
Možda da probaš ugraditi SSD bez ladice, tj. direktno ga priključiti sa data kablom na MBO i power splliter kablom.
Ja sam na taj način spojio SSD u imac 27 mid 2010 bez vađenja optike i sve radi savršeno.
Imam viška te kablove pa ako ti treba mogu ti poslati.


hvala. informiram se pa se javim.
28.03.2015 | 20:36
ima li tko neki SSD da mu stoji, da mi ga posudi da testiram hoće li raditi neki drugi osim ovog mog koji šteka?
04.04.2015 | 09:37
Meni bi također trebala usluga ugradnje SSD-a u iMac u Rijeci, no ne na mjestu optike nego umjesto klasičnog HDD-a.

Radi se o 3 x 27" iMaca, svi su 2011-'13 godište. Uzeo bih Crucialove SSD-ove (imam odlična iskustva s njihovim RAM-om) i dao nekome tko zna to ugraditi kako treba.

iMacovi su inače u svakodnevnom pogonu u firmi tako da bilo kakvo fušarenje ne dolazi u obzir; ne mogu si dozvoliti da neki stroj ima problema nakon ugradnje.

Nije mi baš zgodno nositi strojeve u Zagreb pa, eto, ako netko ima kvalitetnu informaciju molim da mi javi.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 13 sati, 13 minuta
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

jura22, Riba, Anonimci (524)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.28 Seconds

Provided by iJoomla SEO