Format SSD-a
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Format SSD-a


13.03.2014 | 22:24
Kako su me T-Scum iskopčao s neta ponovno. Prelazim na VIP.
Kako bi ipak odstranio i onaj promil sumlje daimam nešto što me ždere i okida nešto drugo kod T-Coma, a to se tumači kao virus, odlučio sa na friško instalitari OSX 10.6.
Pošto sam bez problema prošao proceduru www.jabucnjak.hr/forum/hardver/124714-ssd-i-osx-10.6.8.html
zanimam me ako seljački formatiram disk (SSD je u pitanju), dali ču imati problema ili trebam nanešto obratiti pažnju?
Odluka je pala, friško ide gore OSX 10.6 )ne treba me se odgovarati).
Računam kako će @tino1 tu uskočiti i objasniti mi što i kako.
Ne želim prolaziti ovo: www.jabucnjak.hr/clanci/mac-os-x/ssd-sec...aja-iz-macbooka.html
Ubacim OSX 10.6 DVD i onda što dalje?
Hvala

PS.
Ovo je horor s T-Com-om.
13.03.2014 | 22:43
Žabac, za utjehu i meni je slično, a Vip je još gori, dok drugi ni dolaze na otok!
13.03.2014 | 22:48
Nemoj ga "seljački" formatirati jer time nisi ništa napravio. Nego ako već krećeš izpočetka onda napravi SE kako ti je opisano u članku.
Samo što ćeš si USB stick napraviti sa ovim alatom MAC USB LOADER kojeg imaš ovdje: sevenbits.github.io/Mac-Linux-USB-Loader/
A sve ostalo isto kao u članku.
Pazi da ti je tipkovnica u Linuxu drugčija nego sad, to je važno za Treminal komande. Ako zapneš javi.
13.03.2014 | 23:33
@tino, imam na raspolaganju jedan disk (stari iz MAC-a koji sam zamijenio sa SSD-om s 10.6.8). Imam jedan MBP 10.6.8 i imam vanjsku ladicu na USB i imam jedan WIN XP komp (neki drek HP)
Da li mogu s time nešto napraviti da ne prolazim onu proceduru koju si opisao u članku jer vjerojatnos da nešto ode u krivo je velika. Kako mi sad iPhone daje spoj s internetom (512MB je u pretplati), tako baš i ne mogu skidati kako mi se prohtije.
Nije isključeno ni da izvadim SSD iz kompa i u ladicu na WIM stavim neki program i pobrišem SSD kako treba i to je to.
Mogu takojednostavnije proći?
Svi prijedlozi dobro došli.

PS.
Čak sam u napasti da kupim još jedan disk jer mi bude trebao za onaj drugi prastari MBP:

EDIT:
Da li Disk Utility nudi taj Secure erase (ili kako se zove da disk vratim u prvobitno stanje)?
14.03.2014 | 10:18
Ako si u Zagrebu kontaktiraj IMirakul-a on će ti sigurno rado pomoći oko toga. Ja ću ga nazvati i pitati ga da li ima vremena.
14.03.2014 | 11:07
Zabac cini mi se da si prije desetak dana nabavio Intel SSD na akiciji u Linksu, ako se ne varam. Ako zelis na Intel SSDu napraviti SE najlakse ti je izvadit ga van iz MBPa, ubaciti u neki WIN stroj i pokrenuti Intel toolbox downloadcenter.intel.com/Detail_Desc.aspx?DwnldID=18455
pa sa njime izmedju ostalog mozes obrisati-reinicijalizirati SSD na tzv tvornicke postavke. Vazno je napomenuti da SSD mora biti direktno spojen na SATA interface. Nikako ne preko USB ili FW ladice.
14.03.2014 | 18:09
Kontaktirao @jmirakul i razjasnio mi je neke stvari.
Novi problem je iskrsnuo. Disk je vani. Nemam nikakav WIN stroj gdje bi napravio SE. Na poslu imamo toliko zabrana te je cudo da uopce i nesto radi.
Ne bi zelio nikoga opterecivati i daviti, dolaziti doma da mi napravi SE. Morati cu se snaci.
Skinuo sam Toolbox i probao instalirati na WIN na poslu ali trazi .NET Framework 2.0 koji niti mogu na poslu skinuti niti instalirati.
U glavnom, disk je vani, sutra budem kupio adapter za SATA i napajanje da mogu u stolno racunalo ugurati.
14.03.2014 | 20:42
Ako se ne snađeš drugačije, imam ti ja HP ProBooka 4530s (oprosti smayoo ) i na njemu W7, a za njega ladicu koja ide umjesto optike (zamjena traje cca 30 sekundi), nađemo se negdje na coffe, ubaciš svoj SSD u ladicu i odradiš si formatiranje ili kaj već trebaš i sve pet
14.03.2014 | 20:45
Ej, reci Jmirakulu da ti ga prepegla s nekim linixom i bila. Da sam u ZG ja bi ti ga već SE-ovao. To ti stvarno nije komplicirano i ne možeš ništa pogriješiti.
14.03.2014 | 20:49
Bertone kaže:
Ako se ne snađeš drugačije, imam ti ja HP ProBooka 4530s (oprosti smayoo ) i na njemu W7, a za njega ladicu koja ide umjesto optike (zamjena traje cca 30 sekundi), nađemo se negdje na coffe, ubaciš svoj SSD u ladicu i odradiš si formatiranje ili kaj već trebaš i sve pet


Da ali SE se nemoze izvesti preko USBa ili FW. Ili direktno SATA ili Thunderbolt

Edit: Sad tek vidim da me rijec o optibay ladici koja vjerovatno ide na sata.
14.03.2014 | 20:55
pa ladica je spojena direktno na SATA na MBO na koji se spaja optika.. govorim o internoj, a ne eksternoj ladici

govorim o ovom: www.ebay.com/itm/New-2nd-Hard-Drive-HDD-...-6450b-/320924132601

EDIT: a ako mu je lakše iz linuxa, ima na istom lapu u dualbootu i Elementary
14.03.2014 | 21:05
@bertone sory malo sam bio prebrzoplet:cheer:
14.03.2014 | 21:08
np .. sam ti dobro žapca uputi kaj mora delati da ne formatira i mog Vertexa
14.03.2014 | 21:51
Bertone kaže:
imam ti ja HP ProBooka 4530s (oprosti smayoo )


Aj dobro, nek ti bude, ali samo ovaj put! Nemoj da ti prijeđe u naviku...
14.03.2014 | 22:40
Sve napravio kako treba, ali se nije ni[ta dogodilo.
Stavio sam disk u HP, digao s USB-a Ubuntu, radio po proceduri i kad pogledm disk, i dalje je sve na njemu kao da se nije nista desilo
--------------- ovo je iz terminala -----------
ubuntu@ubuntu:~$ sudo hdparm -I /dev/sda

/dev/sda:

ATA device, with non-removable media
Model Number: INTEL SSDSC2CW240A3
Serial Number: CVCV339100WP240CGN
Firmware Revision: 400i
Transport: Serial, ATA8-AST, SATA 1.0a, SATA II Extensions, SATA Rev 2.5, SATA Rev 2.6, SATA Rev 3.0
Standards:
Used: unknown (minor revision code 0x0110)
Supported: 9 8 7 6 5
Likely used: 9
Configuration:
Logical max current
cylinders 16383 16383
heads 16 16
sectors/track 63 63
--
CHS current addressable sectors: 16514064
LBA user addressable sectors: 268435455
LBA48 user addressable sectors: 468862128
Logical Sector size: 512 bytes
Physical Sector size: 512 bytes
Logical Sector-0 offset: 0 bytes
device size with M = 1024*1024: 228936 MBytes
device size with M = 1000*1000: 240057 MBytes (240 GB)
cache/buffer size = unknown
Nominal Media Rotation Rate: Solid State Device
Capabilities:
LBA, IORDY(can be disabled)
Queue depth: 32
Standby timer values: spec'd by Standard, no device specific minimum
R/W multiple sector transfer: Max = 16 Current = 16
Advanced power management level: 254
DMA: mdma0 mdma1 mdma2 udma0 udma1 udma2 udma3 udma4 *udma5 udma6
Cycle time: min=120ns recommended=120ns
PIO: pio0 pio1 pio2 pio3 pio4
Cycle time: no flow control=120ns IORDY flow control=120ns
Commands/features:
Enabled Supported:
* SMART feature set
Security Mode feature set
* Power Management feature set
* Write cache
Look-ahead
* Host Protected Area feature set
* WRITE_BUFFER command
* READ_BUFFER command
* NOP cmd
* DOWNLOAD_MICROCODE
* Advanced Power Management feature set
Power-Up In Standby feature set
* SET_FEATURES required to spinup after power up
* 48-bit Address feature set
* Mandatory FLUSH_CACHE
* FLUSH_CACHE_EXT
* SMART error logging
* SMART self-test
* General Purpose Logging feature set
* WRITE_{DMA|MULTIPLE}_FUA_EXT
* 64-bit World wide name
* IDLE_IMMEDIATE with UNLOAD
* WRITE_UNCORRECTABLE_EXT command
* {READ,WRITE}_DMA_EXT_GPL commands
* Segmented DOWNLOAD_MICROCODE
* Gen1 signaling speed (1.5Gb/s)
* Gen2 signaling speed (3.0Gb/s)
* Native Command Queueing (NCQ)
* Host-initiated interface power management
* Phy event counters
* unknown 76[14]
DMA Setup Auto-Activate optimization
Device-initiated interface power management
* Software settings preservation
* SMART Command Transport (SCT) feature set
* SCT Data Tables (AC5)
* Data Set Management TRIM supported (limit 1 block)
* Deterministic read data after TRIM
Security:
Master password revision code = 65534
supported
not enabled
not locked
not frozen
not expired: security count
supported: enhanced erase
4min for SECURITY ERASE UNIT. 2min for ENHANCED SECURITY ERASE UNIT.
Logical Unit WWN Device Identifier: 55cd2e404b823324
NAA : 5
IEEE OUI : 5cd2e4
Unique ID : 04b823324
Checksum: correct
ubuntu@ubuntu:~$ sudo hdparm --user-master u --security-set-pass TAJNOVIT /dev/sdasecurity_password="TAJNOVIT"

/dev/sda:
Issuing SECURITY_SET_PASS command, password="TAJNOVIT", user=user, mode=high
ubuntu@ubuntu:~$ sudo hdparm -I /dev/sda

/dev/sda:

ATA device, with non-removable media
Model Number: INTEL SSDSC2CW240A3
Serial Number: CVCV339100WP240CGN
Firmware Revision: 400i
Transport: Serial, ATA8-AST, SATA 1.0a, SATA II Extensions, SATA Rev 2.5, SATA Rev 2.6, SATA Rev 3.0
Standards:
Used: unknown (minor revision code 0x0110)
Supported: 9 8 7 6 5
Likely used: 9
Configuration:
Logical max current
cylinders 16383 16383
heads 16 16
sectors/track 63 63
--
CHS current addressable sectors: 16514064
LBA user addressable sectors: 268435455
LBA48 user addressable sectors: 468862128
Logical Sector size: 512 bytes
Physical Sector size: 512 bytes
Logical Sector-0 offset: 0 bytes
device size with M = 1024*1024: 228936 MBytes
device size with M = 1000*1000: 240057 MBytes (240 GB)
cache/buffer size = unknown
Nominal Media Rotation Rate: Solid State Device
Capabilities:
LBA, IORDY(can be disabled)
Queue depth: 32
Standby timer values: spec'd by Standard, no device specific minimum
R/W multiple sector transfer: Max = 16 Current = 16
Advanced power management level: 254
DMA: mdma0 mdma1 mdma2 udma0 udma1 udma2 udma3 udma4 *udma5 udma6
Cycle time: min=120ns recommended=120ns
PIO: pio0 pio1 pio2 pio3 pio4
Cycle time: no flow control=120ns IORDY flow control=120ns
Commands/features:
Enabled Supported:
* SMART feature set
* Security Mode feature set
* Power Management feature set
* Write cache
Look-ahead
* Host Protected Area feature set
* WRITE_BUFFER command
* READ_BUFFER command
* NOP cmd
* DOWNLOAD_MICROCODE
* Advanced Power Management feature set
Power-Up In Standby feature set
* SET_FEATURES required to spinup after power up
* 48-bit Address feature set
* Mandatory FLUSH_CACHE
* FLUSH_CACHE_EXT
* SMART error logging
* SMART self-test
* General Purpose Logging feature set
* WRITE_{DMA|MULTIPLE}_FUA_EXT
* 64-bit World wide name
* IDLE_IMMEDIATE with UNLOAD
* WRITE_UNCORRECTABLE_EXT command
* {READ,WRITE}_DMA_EXT_GPL commands
* Segmented DOWNLOAD_MICROCODE
* Gen1 signaling speed (1.5Gb/s)
* Gen2 signaling speed (3.0Gb/s)
* Native Command Queueing (NCQ)
* Host-initiated interface power management
* Phy event counters
* unknown 76[14]
DMA Setup Auto-Activate optimization
Device-initiated interface power management
* Software settings preservation
* SMART Command Transport (SCT) feature set
* SCT Data Tables (AC5)
* Data Set Management TRIM supported (limit 1 block)
* Deterministic read data after TRIM
Security:
Master password revision code = 65534
supported
enabled
not locked
not frozen
not expired: security count
supported: enhanced erase
Security level high
4min for SECURITY ERASE UNIT. 2min for ENHANCED SECURITY ERASE UNIT.
Logical Unit WWN Device Identifier: 55cd2e404b823324
NAA : 5
IEEE OUI : 5cd2e4
Unique ID : 04b823324
Checksum: correct
ubuntu@ubuntu:~$ sudo time hdparm --user-master u --security-erase TAJNOVIT /dev/sda
security_password="TAJNOVIT"

/dev/sda:
Issuing SECURITY_ERASE command, password="TAJNOVIT", user=user
0.00user 0.00system 0:02.20elapsed 0%CPU (0avgtext+0avgdata 2096maxresident)k
0inputs+0outputs (0major+175minor)pagefaults 0swaps
ubuntu@ubuntu:~$ sudo hdparm -I /dev/sda

/dev/sda:

ATA device, with non-removable media
Model Number: INTEL SSDSC2CW240A3
Serial Number: CVCV339100WP240CGN
Firmware Revision: 400i
Transport: Serial, ATA8-AST, SATA 1.0a, SATA II Extensions, SATA Rev 2.5, SATA Rev 2.6, SATA Rev 3.0
Standards:
Used: unknown (minor revision code 0x0110)
Supported: 9 8 7 6 5
Likely used: 9
Configuration:
Logical max current
cylinders 16383 16383
heads 16 16
sectors/track 63 63
--
CHS current addressable sectors: 16514064
LBA user addressable sectors: 268435455
LBA48 user addressable sectors: 468862128
Logical Sector size: 512 bytes
Physical Sector size: 512 bytes
Logical Sector-0 offset: 0 bytes
device size with M = 1024*1024: 228936 MBytes
device size with M = 1000*1000: 240057 MBytes (240 GB)
cache/buffer size = unknown
Nominal Media Rotation Rate: Solid State Device
Capabilities:
LBA, IORDY(can be disabled)
Queue depth: 32
Standby timer values: spec'd by Standard, no device specific minimum
R/W multiple sector transfer: Max = 16 Current = 16
Advanced power management level: 254
DMA: mdma0 mdma1 mdma2 udma0 udma1 udma2 udma3 udma4 *udma5 udma6
Cycle time: min=120ns recommended=120ns
PIO: pio0 pio1 pio2 pio3 pio4
Cycle time: no flow control=120ns IORDY flow control=120ns
Commands/features:
Enabled Supported:
* SMART feature set
Security Mode feature set
* Power Management feature set
* Write cache
Look-ahead
* Host Protected Area feature set
* WRITE_BUFFER command
* READ_BUFFER command
* NOP cmd
* DOWNLOAD_MICROCODE
* Advanced Power Management feature set
Power-Up In Standby feature set
* SET_FEATURES required to spinup after power up
* 48-bit Address feature set
* Mandatory FLUSH_CACHE
* FLUSH_CACHE_EXT
* SMART error logging
* SMART self-test
* General Purpose Logging feature set
* WRITE_{DMA|MULTIPLE}_FUA_EXT
* 64-bit World wide name
* IDLE_IMMEDIATE with UNLOAD
* WRITE_UNCORRECTABLE_EXT command
* {READ,WRITE}_DMA_EXT_GPL commands
* Segmented DOWNLOAD_MICROCODE
* Gen1 signaling speed (1.5Gb/s)
* Gen2 signaling speed (3.0Gb/s)
* Native Command Queueing (NCQ)
* Host-initiated interface power management
* Phy event counters
* unknown 76[14]
DMA Setup Auto-Activate optimization
Device-initiated interface power management
* Software settings preservation
* SMART Command Transport (SCT) feature set
* SCT Data Tables (AC5)
* Data Set Management TRIM supported (limit 1 block)
* Deterministic read data after TRIM
Security:
Master password revision code = 65534
supported
not enabled
not locked
not frozen
not expired: security count
supported: enhanced erase
4min for SECURITY ERASE UNIT. 2min for ENHANCED SECURITY ERASE UNIT.
Logical Unit WWN Device Identifier: 55cd2e404b823324
NAA : 5
IEEE OUI : 5cd2e4
Unique ID : 04b823324
Checksum: correct
ubuntu@ubuntu:~$
14.03.2014 | 22:53
ovu komandu si pogriješio:


sudo time hdparm --user-master u --security-erase TAJNOVIT /dev/sda
14.03.2014 | 22:55
Da li je to sad to?


ssd.png
14.03.2014 | 23:01
Pa gdje je crvena boja? Dobivao sam sve kako i ti. Nakon restarta Disk utility izgleda ovako.
Prvo brisanje je trajalo nešto duže, a drugi puta kraće (jako kratko).

Znači, DVA puta sam prošao proceduru. Da li to ima kakve veze?
14.03.2014 | 23:07
tino1 kaže:
ovu komandu si pogriješio:


sudo time hdparm --user-master u --security-erase TAJNOVIT /dev/sda


Da ga jebeš, ne znam gdje je greška.
Ajde molim te napiši moje i ispravno, ja sam čorav očito.
14.03.2014 | 23:08
Šta ti je drugi put javilo nakon Erase-a?
14.03.2014 | 23:09
Ovo je drugi puta.
14.03.2014 | 23:11
Kopirao sam ono što si napisao u uputama u članku. Ali sam to dva puta ponovio jer Ubuntu je i dalje prikazivao sadržaj diska, Nakon restarta disk je bio kao na slici.
Je li možeš kopirati moju naredbu i ispravnu.
Hvala
14.03.2014 | 23:14
Da li sam fulao naredbu ili je sistem javio grešku?
14.03.2014 | 23:16
po meni si uspio. Trebalo ti je 2 minuta da ga Erase-aš i to je to. Oprosti za komandu, površno sam pregledao, dobro si napisao. SSD je prazan i poslagan možeš početi sa slaganjen systema.
14.03.2014 | 23:21
Prvi puta je bio 22s, a ovo zadnje (drugo) je 2s. Disk je bio napunjem na oko 90GB (1/3).
A valjda jesam.
14.03.2014 | 23:24
To je to, moj žabac, vidiš da nije neka nauka. Ti možeš više nego se usuđuješ. Čestitam.
15.03.2014 | 00:11
To je to, moj žabac, vidiš da nije neka nauka. Ti možeš više nego se usuđuješ. Čestitam.
15.03.2014 | 00:34
E da, hvala. Ipak uspio. Jos da T-Com rijeaim i na konju sam.
Zena bi im dala jos jednu sanau.
Svoj trojici hvala na pomoci. Mislim na tino1, jmirakul i Bertone.
Moram se oduziti. timo1, na ljeto sam i DU (shvatio sam da si dolje), a ostala dvojica su mi blizu.
15.03.2014 | 08:45
Ja sam ti u Rijeci, tako da sam bliže. Ali neka si ti pokrenuo mašinu. Telecom če ići malo teže.
15.03.2014 | 08:54
Valjda se budemo nekad vidjeli.
Svejedno hvala na pomoći.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 3 sati, 21 minuta
  • dpasaric: Nema, možda nešto sitno što je lokalno na lageru.
  • zvone: Mislim da u istylwu imaju jos stare cijene. Ili?
  • dpasaric: Klijent jučer poželio kupiti jedan solidan MacBook Pro 16", cijena nešto iznad 3.000 € PDV. Što mislite koliko je nakon poskupljenja radne memorije? 3.500 € PDV... veselo...
  • dpasaric: Hardver koji mi je trebao doći na review nažalost kasni! Nadam se da će uskoro! :)
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.52 Seconds

Provided by iJoomla SEO