PDF copy paste
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

PDF copy paste


30.06.2012 | 18:05
Bok !
Imam uputstvo za mikrovalku na francuskom i htio bih napraviti copy/paste teksta da je mogu koristiti. Međutim, nikako se neda kopirati tekst da ga ubacim u prijevod. Uputstvo je kupljeno (5$) ali ga ima samo na francuskom. Dakle, kako bi ga mogao prebaciti/kopirati za prijevod.?
30.06.2012 | 18:44
Očito je pdf zaključan. Pod windowsima sam u takvim slučajevima koristio neki "pdf unlocker", ali mislim da to baš nije 100% legalno.
Možeš jednostavno napraviti screen capture tog teksta (jpeg, png) i pretvoriti ponovo u tekst pomoću online ocr usluge tipa:

www.newocr.com/

Meni taj online ocr radi zadovoljavajuće.

EDIT:
Ovo nisam probao www.macupdate.com/app/mac/35106/pdf-unlock/ ali izgleda da bi moglo riješiti problem.
30.06.2012 | 19:12
Koja je mikrovalka?
30.06.2012 | 19:26
@ martyn, izgleda da ne pomaže.

@ Bertone, stara Whirlpool AVM360/WP uščuvana . Ima dosta toga ali francuski mi je OFF . Da je engleski, njemački, mađarski još bi se snašao.
01.07.2012 | 09:13
Jel to ovaj model:

DSC01906.JPG


... ak je, ja ti je imam doma i mislim da mi je kod staraca u kući originalni višejezični manual (ne i HR naravno, on je bio na par A4 listova papira i prilično beskoristan) pa ti pogledam slijedeći vikend kad budem išao kod njih,... do tada se javi na pm ak te nekaj zanima, možda znam kako radi

... i ovdje: my.opera.com/Amdejac/blog/2010/10/10/whirlpool-kuharica imaš link na kumov blog s Whirlpool-ovom kuharicom
01.07.2012 | 09:52
Samo sam znatizeljan, koje to funkcije ima mikrovalna da vam trebaju upute za koristenje?
Kaj nije mikrovalna onaj uredaj koji grije hranu određenom snagom i određenim vremenom.
01.07.2012 | 09:54
A vidi koliko gumbi ima?
01.07.2012 | 09:57
Bit će taj. Gore na vratima piše još VIP27. Isti manual je za 230/360 model. To mi treba da znam funkciju svih gumbi i način korištenja.
Hvala za link, ali bitće koristan kad budem znao tehniku korištenja. Ne treba mi sve, nego samo funkcije i način korištenja. Veći dio ionako kužim, imam manju mikrovalku, a i prodavao sam ih prije cca 30g.
U biti bi mi više pasalo da mogu prevoditi sam što mi treba. Probao sam uploadat na Google ali oni to nemogu prevesti.
Mogu poslati PDF nekom tko ima volje igrat se pa da mi ga vrati u varijanti da ga mogu c/p.
01.07.2012 | 10:00
@ Bertone , probam bacit gore PDF.
01.07.2012 | 10:01
@ Bertone , probam bacit gore PDF. [file]
Ne šljala !:unsure:
01.07.2012 | 10:10
@ Tito, to je bilo dok je bog hodao po zemlji. Nešto kao i prvi mobiteli.
01.07.2012 | 10:14
Tito kaže:
Samo sam znatizeljan, koje to funkcije ima mikrovalna da vam trebaju upute za koristenje?
Kaj nije mikrovalna onaj uredaj koji grije hranu određenom snagom i određenim vremenom.


Pa pere, pegla puši i tri strana jezika govori ,... ma zezam se, može sve, peći, kuhati, odleđivati, sterilizirati,... može se isprogramirati da se sama uključi za xy vremena ili u određeno vrijeme,... ima jedno 20kg i mislim da je tam negdje 95-96 kad smo je kupili koštala nekih 1700 DM dok su se ove kaj samo griju prodavale za nekih 300-ak DM,... a manual je bio na nekih 40-ak stranica ak me sječenje dobro služi,...

@jzelko
mislim da nemreš staviti PDF na forum,... ak se dobro sjećam u jednom postu je to smayoo spominjao da obični smrtnici to ne mogu
01.07.2012 | 10:39
Hm, funkcije…
IMG_0385.jpg
01.07.2012 | 12:00
Jzelko, iz mojeg iskustva Adobe Reader ne da kopirati tekst iz protected pdf datoteke ali Preview to ne muci. Cime ga otvaras?
01.07.2012 | 12:11
Oooo tu si Riba! Pa sa Previewom i neda kopirat. Adobe niti nemam na Macu. OOffice i NeoOffice sam imao za tekst.
I duplo mi ubacio sliku ali čini mi se da si to riješio.
@ Bertone, nije baš sasvim isti aparat ako pogledaš sve tipke. Poslao sam ti na mail doma.
01.07.2012 | 13:30
Vidio sam, odnosno povukao sam si pdf na posao pa kak tu imam svakakvih alata bum probao maknuti zaštitu,...

Da vidio sam da tvoja ima i tipku "Forced air", a moja ne
01.07.2012 | 16:19
Hvala svima, a "imenso" je već vratio mail sa rješenjem. Zaboravio ga pitati za način. Bertone za kuharicu dobiš veeeliki plus !
01.07.2012 | 16:37
jzelko kaže:
Hvala svima, a "imenso" je već vratio mail sa rješenjem. Zaboravio ga pitati za način. Bertone za kuharicu dobiš veeeliki plus !


Sa Abbyy fine readerom
01.07.2012 | 19:49
jzelko kaže:
Hvala svima, a "imenso" je već vratio mail sa rješenjem. Zaboravio ga pitati za način. Bertone za kuharicu dobiš veeeliki plus !


A dobro, mogao si mi malo i karmu podebljati ,... zapravo ne meni nego "imensu" koji je riješio problem
04.07.2012 | 10:47
@ Bertone, malo si narasao.
05.07.2012 | 11:50

Kak ide kuhanje?
05.07.2012 | 13:07
Samo isprobao da radi. Nema stakleni tanjur pa čekam dok ga ne nabavim. U onoj kuharici isto ima dosta lijepih uputa za rad osim recepata.
Nabavio i češku uputu pa je dosta lakše.
05.07.2012 | 14:31
Pa jel ima kod nas dodatnih dijelova za te mikrovalke,... ja sam prije par godina tražio onu aluminijsku tavu (imam jednu, htio sam dvije) kako bi recimo kad si pečemo doma pizzu ne bi bilo čekanja no nisam našao,...
06.07.2012 | 00:42
Kopam, ako naletim, javim !
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 5 sati, 59 minuta
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Ender, Riba, tino1, Anonimci (386)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.22 Seconds

Provided by iJoomla SEO