Kalibracija monitora - problem?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Kalibracija monitora - problem?

28.11.2009 | 07:54
Molim vas za pomoc, kako stoji u naslovu imam problem s kalibracijom monitora. Nakon sto u system preferences odaberem displays-color-calibrate i prodjem kroz sve korake i upisem ime za kalibraciju, na koraku Conclusion dobijem sljedecu poruku. Jel' ima tko ideju u cemu je problem?

Unaprijed zahvaljujem....
Screen_shot_2009_11_28_at_8.png
Prilozi:
28.11.2009 | 11:38
"Display Calibrator" bi trebao normalno spremit tvoj profil na način kako si opisao, ako ti radi problem, baci file: ~/Library/Preferences/com.apple.ColorSyncCalibrator.plist. i probaj iznova.
28.11.2009 | 11:59
Ne pronalazim uopce taj file....
Mozda je to problem?
28.11.2009 | 12:16
Meni izgleda kao problem s privilegijama - ako kalibracija prođe ok, a onda samo ne može snimiti profil.
28.11.2009 | 12:27
.... a neka idejica kako rijesiti taj problemcic?

Svi koraci u kalibraciji prodju ok, i na kraju kad bi se profil trebao snimiti, kalibracija se vrati na "stari izgled" i pojavi se gore navedena poruka....?

Help!
28.11.2009 | 12:57
Onaj gore file se mora nalaziti u tvom korisničkom "Library" folderu. Ne u: System/Library ili "root" Library.

Ovo što Davor predlaže je da s programom "Disk Utility" napraviš popravak privilegija. Ako imaš instalacijski DVD ubaci ga i s njega pokreni Disk Utility. U prozoru "First Aid" napravi "Repair Disk Permissions". Prethodno označi sistemski disk u lijevom prozoru.
Ako instalacijski DVD nemaš, napravi isto ali program pokreni sa sistemskog diska.
28.11.2009 | 13:06
Pronasao file bacio ga i opet se ponasa isto....
28.11.2009 | 13:29
Evo, odradio i "repair disk permissions" nazalost sve se i dalje ponasa kao u prvom postu....
28.11.2009 | 13:53
Da li je problem nestao kad si bacio ".plist" file i poslije toga prvi put pokušao spremiti profil, a javio se nakon toga, kad si po drugi put pokušao spremiti profil?
28.11.2009 | 14:09
Da, ali sam nakon toga pokusao ponovo baciti file, nadajuci se da ce onda opet raditi ali nista...?
28.11.2009 | 15:26
Radi nečega je taj fajl korumpiran. Čest je slučaj da se fajl korumpira radi nekompatibilnog software-a koji je instaliran (uglavnom ne-Apple software). Malo je teži problem zaključiti koji od instaliranih programa je uzrok ovom problemu. Jedno od rješenja može biti da cijeli "~/Library/Preferences" folder odvučeš na desktop (ne baciti) i da postepeno zamjenjuješ ".plist" fileove kako ti koji program zahtijeva. Na taj način ćeš doći do fajla koji je uzrok ovom ponašanju.
Možda prije ovog zahvata možeš probati riješiti problem s programom koji sam ovdje već preporučio: "Preferential Treatment". Instaliraj ga i prođi s njim sve Preferences foldere.
http://www.jonn8.com/html/pt.html
28.11.2009 | 16:52
Prvo da zahvalim na opsirnoj pomoci i trudu....

Nadalje, skinuo sam gore navedeni program, i pokrenuo ga. i dobio sljedecu poruku
Pitanje je sto sad...?
Screen_shot_2009_11_28_at_5.png
Prilozi:
28.11.2009 | 16:55
....dobio sam i ovo...
Screen_shot_2009_11_28_at_5-793a765b9cf3d99d0e76fb8e471968b4.png
28.11.2009 | 17:04
Ovaj prvi prozor kaže da je taj file korumpiran. Klikni na file, da se zaplavi, i u padajućem prozoru odabrati "Move to Trash". Ovaj konkretni ".plist" file je poznat već kao "troublemaker".
Drugi prozor kaže da su sistemski preferences fileovi u redu.

Edit:
Ovaj problematični file kreira program "MozoDojo" za izradu foto mozaika.
28.11.2009 | 17:12
Baceno u smeće, ali na zalost i dalje imam isti problem kao na pocetku...
28.11.2009 | 17:14
Ali ja uopce nemam taj program instaliran?
28.11.2009 | 17:39
Ispričavam se, taj file kreira screensaver kada se odabere neki od iPhoto foldera.
Ostaje još, gore navedena, mogućnost da se cijeli "Preferences" folder izvuče na desktop.

Edit:
Evo mi je pala na pamet još jedna mogućnost koja bi mogla funkcionirati i riješiti problem na jednostavniji način:
Kreiraj još jednog korisnika, pretpostavljam da si administrator, i na tom "accountu" izradi profil koji želiš. Ako tom accountu daš administrativne ovlasti taj profil mogu koristiti svi useri, a ako je to account bez ovlasti tada taj profil možeš jednostavno kopirati u: ~/Public/Drop Box i kasnije staviti u folder: Library/ColorSync/Profiles/Displays. Kada ga kreiraš kao ne-administrator on bi trebao biti u: ~/Library/ColorSync/Profiles.
28.11.2009 | 17:59
I ja sam primjetio da snow lopard ima problema s kalibracijom i bojama, sto je bio razlog da se vratim na Leopard.

Nemam isti problem al vezan je za naslov teme.

Naime, Nakon kalibracije ACD 23 s hardwerskim kalibratorom Datacolor Spyder 3 Elite, sve boje su mi izgledale isprano.
Nakon guglanja tog problema - ekipa govori da je problem sto snow leopard koristi gammu 2.2 a ne 1.8, al ja sam uvjeren da je i Leopard koristio 2.2 !?

Na leopardu je sve funkcioniralo savrseno, monitor bi kalibrirao uvjek na 2.2 i 6500k white point - sada to vise ne sljaka!?

Zanima me da li netko zna je li taj problem mozda rijesen 10.6.2 updateom, bilo je govora o tome al nigdje nisam nasao konkretan odgovor, ni na Appleovim stranicama?

Da, i na Snow Leopardu je color sync javljalo greske s vecim brojem profila iz Creative Suita 4 - u Leopardu je bio jedan i to se rjesavalo permisionsima i renameom (jednostavno copy name profila te paste isto to ime) - u Snow Leu ni to ne radi
28.11.2009 | 18:38
@=db=
Leopard ima gammu 1.8, a Snow Leopard 2.2
http://support.apple.com/kb/HT3712

... da bilo je pritužbi na kolor kad je izašao S.L. Na svom MBP-u nisam ništa takvog primjetio pa ne mogu reći da li je to, ako je i bio bug, ispravljeno ili ne.
29.11.2009 | 08:27
Izgleda da je to neki SL problemcic....

forums.macrumors.com/showthread.php?t=776526

Edit: Iako sam uspio napraviti kalibraciju i spremiti je sa "SuperCal".
17.09.2011 | 06:49
Nakon 1 Godine, 9 Mjeseci problem napokon rješen!

Stigao je novi monitor i pokušao sam ga kalibrirati međutim nakon što sve prođe kako treba ne može spremiti kalibraciju.....

Google je prijatelj, a i apple support stranice...

U svakom slučaju, Display Calibrator Assistant ne može spremiti profil ako u nazivu postoji "/"

support.apple.com/kb/TS3345
17.09.2011 | 09:18
Ha, vidiš... taj znak je, između ostalih, predviđen za nazive sistemskih fajlova, pa kod imenovanja korisničkih fajlova može nastati problem, kao što se tebi dogodilo.

Koga zanima malo više o tome:

translate.googleusercontent.com/translat...lA35CKQL2GxSytF2tkuw

translate.googleusercontent.com/translat...Xhmpwnh-i_DNIqywyYwQ
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 34 minuta
  • drlovric: Ki fa whaaat? :) Sta vam je to? :)
  • smayoo: Ki fa meno nisam igrao... čovječe... skoro 30 godina... :D
  • Borisone: Ajde da na Jabučnjaku doživim i ki fa meno.
  • smayoo: 1000! Ja nudim 1000! :D
  • john_st: Ja ga pokupim za 2000 :D
  • stefanjos: 3000 kn vec ga danas navecer ja pokupim :P
  • energyman: Za koliko se da prodati iPhone 11 pro 64 u super stanju, kupljen 9/2019?
  • cariblanco: Možda je i dvije minute, nisam mjerio...samo znam da mi to išlo na živce
  • songoku: Samo malo mi je cudno sto kazes ponovi nakon 5 minuta, ako se ne varam repeat alarm interval bi triba biti 2 min
  • songoku: Tako je, ako ne zelis ponovni alarm stavi nikad
  • cariblanco: ty, znači kod ponovi alarme, odaberem nikad
  • songoku: @cariblanco Settings->Notifications->Messages->Repeat Alerts
  • smayoo: piši u forum
  • cariblanco: Dobijem sms na ajfon...zvučni signal, ne pogledam pokuru i dobijem još jedan zvučni signal, nakon 5 minuta, ali za istu poruku ? dali se to može reducirati, na samo jedan zvučni signal !!!
  • stefanjos: prvi glas
  • Parangal1307: Netko čuo ili ima problem sa novim MBP 2019 da se u stand-by poziciji isključuje ?
  • JOHN: Hvala i pridružujem se čestitkama!
  • smayoo: Svim hrvatskim građanima, i onima koji se tako osjećaju, čestitam Dan državnosti! :)
  • zoranowsky: Očito bi mac pro s kotačićima komotno mogao u topic Automobili :)
  • dpasaric: Smayoo, bez kotačića, ne možeš za 80.000 kn očekivati i kotačiće! :)
  • cariblanco: Moguće, jer obično ga punim navečer i ostane do jutra na punjaču
  • drlovric: Ja sam to skontao da ti nauci navike pa smanji struju punjenja, da bi se sacuvala dugovjecnost baterije.
  • Riba: To imam i ja na Sonyju, prati kada drzis mobitel na punjacu tako da ga napuni na 100% neposredno prije nego ga skines sa punjaca jer nije dobro da stoji na punjacu na 100%.
  • cariblanco: Znači sad ga punim i skoro je pun, a završetak će biti rano ujutro :D
  • cariblanco: Ponekad dok punim ajfon, dobijem obavijest...završetak punjenja će biti dovršeno u 4.30. A telefon je cijelo vrijeme na punjaču ??
  • zoranowsky: Ej bok chichak!
  • smayoo: JEEEEJ! S kotačićima ili bez? ;)
  • dpasaric: Evo, da prvi saznate: za cca mjesec dana imat ćemo Mac Pro (7,1) prikaz na Jabučnjaku!
  • stefanjos: dobrodosao chichak
  • smayoo: @chichak: dobro nam došao! :)
  • invictus: @songoku - da li ti možeš preko IMEI broja iPhone-a provjeriti gdje je kupljen i jel tvornički otključan? Mogu ti i platiti ako je potrebno, da mi to provjeriš. :)
  • chichak: samo da viknem :)
  • chichak: novi sam na forumu
  • chichak: Zdravo
  • rusty: 10.15.5 je vani
  • rusty: @dario15 - tako je
  • dario15: Hvala za info rusty. Ali to je samo win verzija, čini mi se?
  • rusty: Civ6 je free do 28. - [link]
  • Soffoklo: Windowsi lagano sve više ugrađuju Linux u svoj OS, a time pomalo dodaju i štih macOS-a. Za početak Windows Terminal - [link]
  • zvone: Neke preporuke?
  • zvone: Vidio sam par ali nisu mi dovoljno detaljni.
  • Djuro genijalac: @zvone: imaš nekoliko threadova koji se DETALJNO bave tom tematikom...
  • zvone: Ako mi nekton moze pomoci molim da mi se javi na zvone@me.com jer nisam cesto na vikalici,
  • zvone: Cuo sam svasta, od toga da se mora flashati ROM i u toku instalacije mijenjati graficka i slicno.
  • zvone: Pozdrav. Ima li ovdje netko tko bi mi pomogao instalirati sto noviji OSX na MAcPro 3,1?
  • Riba: Ne znam, ja koristim Aquamail na Androidu i sjajan je. :)
  • drlovric: Vama stvanro valja Apple Mail klijent? :O Meni je i Outlook miljama ispred Apple Mail.
  • drlovric: Ma salim se. Sta cu tuzit Apple, kad god mi je sta trebalo izadju mi u susret :)
  • Riba: Zasto bi onda tuzio Apple u slucaju da koristis njihov email client kada te ocigleno nije briga za sigurnost? :)
  • drlovric: Ma zibo se evo nasikira gaje ih drzi. Ionako koristim Gmail account. Kad imaju jedni nek imaju i drugi :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Oglasi

Komentari

Novo u Appleu

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%