Preporuka fotoaparata
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Preporuka fotoaparata


08.02.2013 | 09:44
Bok trebao bi neku preporuku fotića do nekih 1500 kn.

Znaći za slikanje rođendana, feštica i izleta!

Prvenstveno za slikanje mojih mališana ( prinova u 5mj).

Hvala

P.S. ne bi uzimao rabljeno!
08.02.2013 | 11:32
Imam ti ja za te pare Olympus SP800-UZ, stvarno malo korišten.
08.02.2013 | 12:37
Nađi polovni Canon G10 - koji već sada možeš kupiti za 1100 kuna.
Canonova G linija ti je najbolji spoj "idiota" i DSLR fotoaparata. Novi u dućanu, mislim da je G15, košta oko 5500 kuna.
Vjeruj mi, nećeš požaliti. Samo pazi da im leća nije prašnjava.
Svaki profesionalni fotograf ima jednu G liniju za brzo ispucavanje slika.
A kako sam novinar, moji su me fotoreporteri uvjerili još davne 2003. da uzmem g%-icu, s tada ogromnih 5 Mpx, eeejj - slike su mi objavljivane na naslovnici Večernjaka...
Ozbiljno ti kažem, proNJUŠKAj malo, naći ćei ih dosta...
08.02.2013 | 12:42
Kloba kaže:
Nađi polovni Canon G10 - koji već sada možeš kupiti za 1100 kuna.
Canonova G linija ti je najbolji spoj "idiota" i DSLR fotoaparata. Novi u dućanu, mislim da je G15, košta oko 5500 kuna.
Vjeruj mi, nećeš požaliti. Samo pazi da im leća nije prašnjava.
Svaki profesionalni fotograf ima jednu G liniju za brzo ispucavanje slika.
A kako sam novinar, moji su me fotoreporteri uvjerili još davne 2003. da uzmem G5-icu, s tada ogromnih 5 Mpx, eeejj - slike su mi objavljivane na naslovnici Večernjaka...
Ozbiljno ti kažem, proNJUŠKAj malo, naći ćeš ih dosta...
08.02.2013 | 14:32
Nikon Coolpix. S8000 ako ti nije preskup, ili neki malo jeftiniji. Za navedenu primjenu nema bolje. Stane u džep i ne isteže ga, baterija traje dugo, objektiv uzima puno svjetla, slike su odlične i po suncu, i po mraku. Fantastičan blic. Upotrebljiv LCD, vidi se čak (ne najbolje, ali vidi se) i pri jakom suncu, kroz polaroid naočale.

Canon G10 i slična artiljerija kao rekvizit za fotkanje rođendana, fešta i izleta je loš prijedlog. To jest odličan aparat, ali nije za takve prigode. Velik je, težak je, lomljiv je, skup je. Nemaš ga gdje odložiti. Pa ti dijete primi vrpcu koja visi sa stola i povuče ga na pod. Pa ti ne samo razbije aparat, nego aparatom razbije sebi glavu. Itd.

Kad god smo se oslanjali na takvu artiljeriju za fotkanje nekakvih fešti, na kraju je završilo tako da smo imali par "zagipsanih" fotki i točka. Jer se nikad nikom nije dalo prtljati s tim čudom za okinuti fotku u letu.
08.02.2013 | 14:35
Ja imam G10 ovak za svoj smek i fotic je odličan, od kompatnih vjerovatno su ti g-serija i najbolji, ko zna fotografirati može slikat vrhunske fotke. Jedino što joj je mana je kao i kod svih kompaktinih a to je senzor. Ali zato su izbacili G1x.
08.02.2013 | 14:49
Danas praktički nema lošeg aparata, više je stvar u fotografu
Za tu cijenu izbor je velik, ali su male razlike od modela do modela.
Sve je to fino izbalansirano...
Obrati pažnju na širinu polja koji aparat hvata ( wide zoom) to ti može dosta značiti u malim prostorima ili ako je puno djece oko torte.
08.02.2013 | 18:44
Opet ponavljam Canon G10 ili 11, ovo što Smayoo baljezga da se "nitko nije znao služit tim čudom" na tom njegovom domjenku ne stoji nimalo.
Osim toga, pa nećeš držat fotić kraj torte na stolu, već ćeš ga odložit "out of reach."
Po toj logici nemoj niti kupovat aspirin kad te oli glava jer će ti dijete popapati kutiju u kojoj je ambalaža...
Što se Canona tiče, za početak trebaš znati fokusirat sliku )neš ti nauke držiš tipku za okidanje polustisnutu i kada ti kvadratić fokusa na LCD-u iz crvenog prebaci u zelenu boju, to je to), imaš portrat ili panoramski mod na kotačiću do, osim naravno drugih kao što su noćno snimanje, ekspozicije itd, al to te za početak ne zanima. I to ti je to. Imaš i daljinski, by the way.
A što se Smayinog prijedloga tiče da trebaš nešto što stane u džep, pa ovdje većina ima iPhone, zar ne?
I zadnje od zadnjeg, Canon ima ljepše boje, a Nikon je brži - ali to je priča o modelima čije tijelo košta nekih 30.000 do 45.000 kuna tipa Mark 4, i to je artiljerija Smayoo, a ne powershot Gxxx...
08.02.2013 | 19:53
kad se vec raspravlja, trazim neki fotic koji bi mi iskljucivo koristio za macro snimke, ali ne bi potrosio neke velike novce. do 2k kn, moze i polovno.
kupio sam po nekoj glupoj preporuli canon ixus 105, ali kada se objektu previse priblizim, jednostavno ga ne moze fokusirati.
08.02.2013 | 20:01
Mark 4, i to je artiljerija Smayoo, a ne powershot Gxxx...


Za slikanje rođendana, fešta i izleta, i to je artiljerija.
Nisam napisao da se nitko nije znao služiti tim čudom, nego da se nikom *nije* *dalo* prtljati.
I upravo o tome se radi - sam si napisao - trebaš ga odložiti "out of reach". E, ako si ga odložio "out of reach", onda ti nije pri ruci kad se događa nešto što bi bilo fora uslikati. I onda se stvar završi, kako sam napisao, na par "zagipsanih" fotki (dakle, kad se svi namjeste, ukočeno nasmiješe, fotograf kaže ptičica i okine).

A Coolpix je točno to što čovjek traži. Rekao je (a) do 1500 kn, (b) za rođendane, fešte i izlete i (c) da ne želi rabljeno

A uspoređivati Nikon Coolpix s fotografskim mogućnostima bilo kojeg mobitela je smiješno. Mobitelom se može napraviti upotrebljiva fotka samo u uvjetima lijepog, vedrog sunčanog dana. iPhoneom, kao i bilo kojim drugim (uz izuzetak nekolicine Sony modela koji opet isto nisu u klasi Coolpixa).
08.02.2013 | 20:10
kinsif kaže:
kad se vec raspravlja, trazim neki fotic koji bi mi iskljucivo koristio za macro snimke, ali ne bi potrosio neke velike novce. do 2k kn, moze i polovno.
kupio sam po nekoj glupoj preporuli canon ixus 105, ali kada se objektu previse priblizim, jednostavno ga ne moze fokusirati.


Isti savjet. Coolpix 9000 ili jeftiniji, samo kod kupovine obrati pažnju da bude model koji ima macro mode.

http://www.google.hr/search?q=nikon+co...&bih=690#imgrc=_
08.02.2013 | 20:32
OK, Smayoo - previdjeh da ne želi rabljeni.
Canon Poweshot S95 tuče Nikon Coolpix S8000
snapsort.com/compare/Canon_PowerShot_S95-vs-Nikon_Coolpix_S8000
A cijene su slijedeće:
Canon Poweshot S95: 3500 kuna
Nikon Coolpix S8000: 1750 kuna
------------------------------------
Što reći, Smayoo je u pravu
08.02.2013 | 20:40
BigMac kaže:
Danas praktički nema lošeg aparata, više je stvar u fotografu
Za tu cijenu izbor je velik, ali su male razlike od modela do modela.
Sve je to fino izbalansirano...
Obrati pažnju na širinu polja koji aparat hvata ( wide zoom) to ti može dosta značiti u malim prostorima ili ako je puno djece oko torte.


O, ima lošeg aparata. U stvari, vecina ih je losih. Percepcija kako je iPhone dobar fotić je ista kao što je i Dacia dobar auto. LOL
08.02.2013 | 20:51
Ako podijeliš kvalitetu s cijenom, Dacia ispada među najboljim autima u ponudi. A i općenito - to je sasvim OK auto. Ja sam vozio frendovu Daciu malo po Hvaru pretprošlo ljeto. Za tu cijenu... Prije bi si kupio 2 Dacie, nego jednog Golfa.
08.02.2013 | 20:53
Mislim da je Canon no.1 u kompaktnoj klasi. Imam Nikon SLR tijela,ali mislim da Canon ima bolje kompakte. Sa cijenom je uvijek li-la, u kompaktima nisi siguran u odnos uloženo-dobiveno, dok ne probaš. @smayoo ima pravo za za S8000, ali pogledaj dpreview.com. Tamo možeš naći većinu odgovora.Samo ne znam zašto se @zabac ne javlja:)
08.02.2013 | 20:54
@zabac, dugo sam pisao.Sory:)
08.02.2013 | 21:52
09.02.2013 | 00:18
Budući da porast kvalitete kad se nalazi u gornjem području raspodjele nije linearno proporcionalna troškovima kojima se ona postiže linearno djeljenje s cijenom je nebuloza. Isto kao što je nebuloza uzeti dvije dacie od jednog golfa jer se istovremeno ti možeš voziti samo u jednu a pojedinacno dacia vs golfa nema a ma baš nikakve šanse.

Isto tako G10 ima opciju program mode koje načelno podesiš prip prvoj slici i ostatak dereš p&s. Osim toga prednost G10 i je u lakoći namještanja jer je sve bitno sl. dslr-u dostupno preko hardware-skim tipkama. Osim toga većina onih koji znaju nešto ozbiljnije o fotografiji kažu da je najbolji kompletni kompaktni izbor koji postoji upravo G-serija. A sad ak ono neznaju onda stvarno, ja eto osobno znam čovjeka koji osvaja nagrade na izborima National Geografica, jednu od tih upravo slikao s G11, a ne skupim DSLR-om.
09.02.2013 | 08:29
mruzic kaže:
Budući da porast kvalitete kad se nalazi u gornjem području raspodjele nije linearno proporcionalna troškovima kojima se ona postiže linearno djeljenje s cijenom je nebuloza. Isto kao što je nebuloza uzeti dvije dacie od jednog golfa jer se istovremeno ti možeš voziti samo u jednu a pojedinacno dacia vs golfa nema a ma baš nikakve šanse.

Isto tako G10 ima opciju program mode koje načelno podesiš prip prvoj slici i ostatak dereš p&s. Osim toga prednost G10 i je u lakoći namještanja jer je sve bitno sl. dslr-u dostupno preko hardware-skim tipkama. Osim toga većina onih koji znaju nešto ozbiljnije o fotografiji kažu da je najbolji kompletni kompaktni izbor koji postoji upravo G-serija. A sad ak ono neznaju onda stvarno, ja eto osobno znam čovjeka koji osvaja nagrade na izborima National Geografica, jednu od tih upravo slikao s G11, a ne skupim DSLR-om.

Upravo to i govorim!
Znam da je čovjek napisao do 1500 kuna, i da ne želi rabljeni aparat. Ali na takve kupovine treba gledati dugoročno. Onu uzrečicu barem bi na obome forumu trebali svi znati "Nisam dovoljno bogat da kupujem siromašno". Čemu uzimati low end proizvod koji će sutradan vrijediti ništa.
Osobno bih izdvojio 3.650 kn za novi (sestri su se rodili klinci blizanci u prosincu 2011. godine - ako nismo ispucali 1000 slika - nismo ni jednu.)
A želiš imati kvalitetu, koju kasnije ako hoćeš možeš i prodati za dobre novce. Razmisli, garantiram da ti se isplati naspram, primjerice - G15 koji je najnoviji model i stoji 5.600 kn) Ali i njega po oglasnicima (novog, zapakiranog - nađeš za 580 eura - 4400 kuna)
Dok za Canon G10 na Njuškalu imaš dva oglasa, i na oba tvrde da su aparati očuvani, te dodaju kartice i torbice za fotoaparate. Jedan ga prodaje hitno za 1250, a drugi za 1400 kuna.
Ako te zanima, evo ti link:
www.njuskalo.hr/index.php?ctl=search2&f_keywords=Canon+G10
Nije da te nagovaram, ali zaista sam najlijepše slike okinuo s Canonom G5, i ove priče da na rođendanima i zabavama ne znaš kamo ćeš s njim - ne stoje - pa tome i služi vratni remen kojeg dobiješ s takvim aparatom, a možeš uzeti i torbicu koja (jer za takav tip aparata Canon G serija zaista nije velika) ima mogućnost provlačenja kroz remen od hlača. I eto te, spreman slikati bilo što, bilo kad.
Canon_Powershot_G10.jpg
09.02.2013 | 09:33
Onaj tko jednom proba čari faznog fokusiranja, sve ostalo je smeće
09.02.2013 | 12:11
mruzic kaže:
Isto kao što je nebuloza uzeti dvije dacie od jednog golfa jer se istovremeno ti možeš voziti samo u jednu a pojedinacno dacia vs golfa nema a ma baš nikakve šanse.


Vidim, imaš neopisivu širinu pogleda. Uzmeš dvije Dacije za cijenu jednog Golfa pa se jednom voziš ti, a drugom supruga. Ili uzmeš jednu Daciju, a za ostatak novca odeš na put oko svijeta. Dvaput.

Ali nema veze. Da ne skrećemo dalje s teme, Čovjek je napisao, vrlo jasno i glasno, što mu treba. Treba mu auto za po gradu, za otići do placa i na posao. A vi se ubiste uvjeravajući ga kako mu je za istu lovu bolje kupiti polovni Daily Iveco, jer je to najbolji kombi na svijetu i može njime (nije da mu treba, ali - jel - može se, ako ikad poželi) prevesti 2 tone tereta odavde do Hamburga. Fakat...

I - moram se osvrnuti - nazvati Nikon Coolpix low endom može samo čovjek koji (a) zapravo ne zna baš puno o fotoaparatima (ne kažem da ne zna o fotografiji, ali o fotoaparatima ne zna) i (b) ne zna baš puno o tržišnoj segmentaciji.

Kao što je Žabac rekao: itekako postoji cijelo more loših fotoaparata, za parsto kuna. To je low end. Coolpix nije low end. To je jedna vrlo solidna sredina, upravo namijenjen takvoj primjeni kakvu čovjek želi.

Nije svatko na svijetu ni profi, ni poluprofi fotograf, nije čak ni amater-entuzijast, niti svatko ima aspiracije slati svoje fotke na natječaje NG-a. Kako ne možete prihvatiti da postoje korisnici kojima ne treba ništa više od toga da imaju solidan "idiot" koji radi lijepe, čiste i oštre, i brze fotke na rođendanima, feštama i tulumima? Kojima smeta kila nečega koja se klati oko vrata i kojima je hrpa dugmića i fičera - minus, a ne plus?

Ja osobno, kad imam vremena, za svoj gušt fotografiram Yashicom roll 5x5 DLR i Prakticom 35 mm s 18mm i 300 mm objektivima. Imao sam digitalac od 10000 kn i vratio sam se na škljoce stare 40 godina jer su za ono što ja želim - bolje. Moja supruga vodi foto družinu u učeničkom domu, koristi Canon D seriju s hrpom objektiva. Oboje znamo što je fotografija, i što su fotoaparati. Ali za fešte, rođendane i izlete, oboje se slažemo - Coolpix 8000 je pogođen, što se kaže, ko prstom u pekmez.
09.02.2013 | 14:01
Mislim da se veli "..k'o prstom u guzicu.", ali nije bitno. Ja isto guštam s Yashicom MAT-124G 6x6 roll filmom ili FM2 na 135 film slikati, a za svaki dan je d300s, a za posao je neki kenjac od idiota (Nikon Coolpix L16).

OT:
Za one koji misle da je to sve jedno te isto sranje, prodajem sinov Cyber-shot DSC-S650 7,2Mpix. E buras, to je Sony, mrak od fotića. Cijena 400kn s uključenom dostavom.
09.02.2013 | 16:25
Zašto "prstom u guzicu"? Čiju guzicu? I čijim prstom?
09.02.2013 | 17:26
Ljudi evo vidim da se ljepo zakuhalo!

Hvala na prijedlozima moram se složiti sa @smayoom nemam nikakvo zanimanje za fotografiranje osim eto toga šta sam nabrojao.

Znači da može bilo ko od ukućana uzeti fotić i nešto zanimljivo poslikati, a da naravno ne treba tjedan dana tečaja kako se nešto koristi.

@kloba shvaćam šta želiš reći ali ja stvarno nemam neke veće apetite za slikanje tako da bi mi takav fotić bio teret.
09.02.2013 | 18:00
smayoo kaže:
Zašto "prstom u guzicu"? Čiju guzicu? I čijim prstom?


Što ja znam, tako sam čuo.
09.02.2013 | 18:05
Nemoj ti sad meni... U moju guzicu neće nitko prstom. Ni ičim drugim. A neću ni ja, bome, svojim prstom u ičiju guzicu.
09.02.2013 | 18:05
@ zabac, malo off , to ti je prstom u oko, a smayoo je dobro rekao. Kao kad pogodiš u nešto dobro (pekmez) možeš olizati prst. S onim tvojim sumnjam!
09.02.2013 | 20:38
@CooL
Canon SX160 IS, nekih 1200-1300 kn, za tvoje potrebe (koje si naveo) čist ok, prednosti (po meni) korištenje običnih AA baterije (dvije), slike do ISO 400 su dobre, mogućnosti podešavanja, ok LCD, jednostavni izbornici ..
09.02.2013 | 21:52

Je suis désolé, monsieur Picard.
Ispričavam se svima na privatizaciji ovog threada. I Klobi na svemu što sam napisao, a da je on doživio kao uvredu. Zamolit ću admine da počiste te postove.
09.02.2013 | 22:29
I ja također, kako Smayi, tako i Vama ostalima.
I da - već sam i napisao, čovjek je ispao u pravu za fotoaparat
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 10 sati, 47 minuta
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

jura22, tino1, Anonimci (640)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.31 Seconds

Provided by iJoomla SEO