Moj desktop :)
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Moj desktop :)


24.01.2018 | 12:54
Jučer sam kupio i instalirao Windows 10.

Malo mi je živce popio na početku sa izborom tipkovnice i još par stvari, ali radi. Ok, Edge skenira pola sata svaku stvar koju pokušam skinut pa sam odustao i jednostavno skinem na Macu pa prebacim u Windowse preko dijeljenih foldera.

Ono što me začudilo je koliko malo memorije sve troši.

Imam pokrenuto 4 virtualke, Win10 uzima aktivno oko 120 MB, ode na 200 MB kad nešto baš radim pa se vrati. Ostale troše oko 40 MB, High Sierra, XP i Snow Leopard koje imam trenutno pokrenute. Imam osjećaj da bih mogao pokrenut sve koje imam i da bi sa ukupno 16GB memorije i dalje sve uredno funkcioniralo.

Za usporedbu, Dropbox u fazi mirovanja troši 122MB.
ScreenShot20180124.png
24.01.2018 | 13:27
Pošto je licenca?
24.01.2018 | 13:45
Za Windowse? Kako koja, oem home je 550 kn plus pdv.

VMWare sam uzeo na nekoj akciji za $49.

Igor
24.01.2018 | 16:47
OK, ali OEM licencu ne možeš kupiti za koristiti na bilo čemu u virtualki, zar ne? OEM licenca je za prodaju uz novo računalo.
Inače, za korištenje ružnih riječi (ova na "W") na forumu primi za sada opomenu, a ako tako nastaviš, bit će i ozbiljnija sankcija.
24.01.2018 | 17:10
IgorD kaže:
VMWare sam uzeo na nekoj akciji za $49.


Jel ima neki razlog i koji, zašto VMWare a ne Virtualbox?
24.01.2018 | 17:13
VirtualBox radi super i bez zamjerke za nezahtjevne stvari. VMware kicks ass. Do kraja. To je moje iskustvo. Kome je bitno da ima emulaciju neke jače grafike i da one sve drag&drop integracije i tako to funkcioniraju bez greške, to je VMware. Za windows hostove postoji i besplatni VMware player koji služi za vrtiti virtualke koje je netko drugi pripremio i posložio, za Mac, nažalost ne.
24.01.2018 | 17:52
> Jel ima neki razlog i koji, zašto VMWare a ne Virtualbox?

Meni je trebala i emulacija za vrtit MacOS a VMWare to podržava od kad je Apple dozvolio prije desetak godina. VBox ni danas nema integraciju za Mac OS kak spada a instalacija je muka koliko vidim po netu.

Gore na screen shotu se vidi da imam instaliran i VirtualBox al ga više ne koristim. Imao sam Vistu i Win7 unutra al su oni nakon nekog vremena prestali radit iz čistog mira. Vistu mi se više ne da instalirat a Win 7 licenca mi je postala nevažeća jer je netko prepisao moj product key i podijelio ga sa "zajednicom". To sam naravno saznao kad sam išao radit reinstalaciju pa je ispalo da nije pametno posuđivat DVD na kojem je zaljepljen originalna MS naljepnica sa svim podacima.
24.01.2018 | 18:05
> OK, ali OEM licencu ne možeš kupiti za koristiti na bilo čemu u virtualki, zar ne? OEM licenca je za prodaju uz novo računalo.

Ja sam dao cijenu kak se to radi, prices starting at XX.99 a mnogi često zaključe da moraju ipak platit malo više. PDF sa računom još nisam dobio tak da zapravo i ne znam koja je točno cijena.



> ... a ako tako nastaviš, bit će i ozbiljnija sankcija.

Ma skoro da zaslužujem. Jučer su mi tak digli tlak da sam skoro razbio tipkovnicu. Pita me koji jezik koristim, izaberem Croatian (Croatia) pa koji keyboard koristim, izaberem Croatian i nakon toga koji keyboard layout želim? WTF!? Ni Croatian ni Hrvatski nisu bili ponuđeni. Što bih ja trebao tu reč? Izabrao sam UK. Tako sam kroz pola instalacije imao QWERTZ a onda QWERTY. A svako malo te pita da uneseš neki password. Koji debil to smišlja?

Ovo s passwordima sam riješio tak da sam sve postiskao back/back/back pa iskopčao internet virtualki da me windowsi više ne pitaju tko sam i što sam, ali ovo sa keyboard layoutom i dalje ne razumijem, zašto me dva put pita koju tipkovnicu imam i zašto drugi put nema hrvatske tko bi znao. Ono, iskreno, hrvatska windows tipkovnica mi ne paše jer kao da su ovi iz lutrije izvlačenjem kuglica određivali gdje će bit one specijalne tipke tak da ja imam negdje svoj layout tipkovnice koji sam napravio za Windowse tak da bude ko na Macu, tj. QWERTY a tipke []{} su ispod ŠĐ u kombinaciji sa AltGr, @ je ispod tipke 2 itd.
24.01.2018 | 18:27
S tim se svakako slažem. Taj layout s tim čudnim rasporedom specijalnih znakova na AltGr je navodno po nekom standardu (??!), ali taj standard je jamačno netko vrlo napušen smišljao.
Ovo za dijeljenje Win 7 "sa zajednicom" - jbg... ali ti si prvi krenuo "dijeliti sa zajednicom", zar ne?
25.01.2018 | 00:11
Čovjek je rekao da mu treba samo medij jer ima licencu. Svakome vjeruješ jednom, nekima i dvaput ako su ti rodbina, al to je to.
25.01.2018 | 08:45
Razumijem.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 7 sati, 25 minuta
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

accom, Air, BigMac, big_mac, Gjuroo, Riba, Sank, Yonkis, ZeljkoB, Anonimci (570)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.03 Seconds

Provided by iJoomla SEO