MacOS i VMWare, spori boot
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

MacOS i VMWare, spori boot


01.09.2016 | 11:49
Bok,

ima li netko noviji MacOS u virtualki?

Do nedavno sam koristio samo SnowLeopard unutar VMWare i to je bilo jednostavno i za instalirati a podizanje je relativno brzo.

Sad sam stavio Maverics i Yosemitija i kao prvo sama instalacija je crna magija a podizanje virtualke traje pol minute.

Naravno da imam SSD. Host je ElCapitain i zadnji VMWare Fusion.

Ima li tko sličnih iskustava? Bilo kakavih iskustava? Netko koristi VirtualBox?

Igor
01.09.2016 | 13:26
Osobno koristim VMove na preko Fusiona 8. Dižem ih sa NASa tako da je tu nešto manja brzina nego sa SSDa to sigurno. Osobno mi nije bitno koliko se brzo boota, ali da će biti sporije od SLa to je sigurno.
01.09.2016 | 17:15
Kao da se noviji sistemi brže dižu, bar na realnom hardveru. Skoro da više nemam što s nečim usporedit, ali do nedavno sam na jednom Airu imao Mavericks i premda sam ga rijetko resetirao čini mi se da je to išlo dosta brzo.

Ovo u virtualki krene do pola, ali onda progress bar stoji 10-15 sekundi negdje točno na sredini i tek onda krene dalje.

Kad se diže na pravom hardveru nisam primjetio da postoji ta pauza na pola puta.
01.09.2016 | 17:37
Trik rade. Dignese grafičko sućelje i onda se još u pozadini nešto učitava i tako to. Mada danas sa SSD-ovima, stvarno ne vidim svrhu gunđati da li se sistem diše za 15 ili 30s.
01.09.2016 | 17:48
IgorD kaže:
Kao da se noviji sistemi brže dižu, bar na realnom hardveru. Skoro da više nemam što s nečim usporedit, ali do nedavno sam na jednom Airu imao Mavericks i premda sam ga rijetko resetirao čini mi se da je to išlo dosta brzo.

Ovo u virtualki krene do pola, ali onda progress bar stoji 10-15 sekundi negdje točno na sredini i tek onda krene dalje.

Kad se diže na pravom hardveru nisam primjetio da postoji ta pauza na pola puta.


Da to je istina. Primijetio sam tu pauzu, ali efektivno ne vidim neke probleme nakon sto se virtualka podigne.

Evo sada cu testirati i napraviti klon na jedan SSD koji mi je u externoj ladici. Neće biti brz kao ugrađeni ssd ali će biti sigurno brže od onog hostanog na NASu
01.09.2016 | 18:35
Evo napravio sam nekoliko 10.11 Server bootanja sa SSDa u externoj ladici preko FW800 konekcije i sa NASa u RAID5 setup-u. Boot je gotovo identičan (svega nekoliko sekundi razmaka).

bootanje traje oko 35-40 sekundi u obje situacije i to sa 2vCPU i 2GB RAMa dodijeljeno virtualki. Ako podignem resurse na 4vCPU/4GB RAMa situacija se ne mijenja drastično što i nije ništa čudo.

Kao što sam i prije rekao meni je to totalno prihvatljivo i ono što mi je bitnije je da je fluidan rad unutar samog VMa nego njegovo bootanje. Jedino što mi se od VMa boota ispod 10 sek je WinXP
06.09.2016 | 19:34
U međuvremenu sam prebacio virtualke na Mac Minija, zadnja generacija, onaj srednji model, 2.6GHz i5, 8GB RAM, a umjesto diska s kojim je došao ima SSD. Mini vrti 10.10, dakle Yosemite.

Virtualke su stvorene na Hackintoshu koji ima 16GB RAMa i onak ugrubo, negdje 50% bolje performanse procesora i ElCapitain.

Virtualni Mavericks na Miniju se diže otprilike kao i na Hackintoshu. Na pola puta pauza. Performanse ok, ništa posebno za reč.

Virtualni Yosemite se na Miniju diže do pola polako (kao i na Hackintoshu) a druga polovica prođe u trenu. Doslovno čim ona progress bar crta dođe do sredine, to je to. Pojavi se desktop i sve na njemu i sve je spremno za radit. Problem je što su ovdje sve animacije koma. Otvaranje, zatvaranje foldera u Finderu i slične stvari nisu fine nego su jako trzave i to iritirajuče. Ispada da Intelova integrirana grafika nije dovoljno jaka na tom procesoru da bi grafika u virtualka dobro funkcionirala. Zbilja šteta iako na tom stroju realno i nemam potrebu koristiti Yosemiteja kad se i sam Mac Mini boota u Yosemite.

Ok, toliko o svemu, nakon svega zaključujem da je vrijeme da Apple konačno izbaci osvježeni Mini pošto ovaj tekući ne predstavlja nešto što bi se danas trebalo prodavati kao moderan hardware. Ali pošto su trenutno svi modeli Macova već dobrano zastarjeli isto bi se moglo reči za sve što Apple nudi na tom polju.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 8 sati, 46 minuta
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Gjuroo, Riba, Sank, ZeljkoB, Anonimci (642)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 0.97 Seconds

Provided by iJoomla SEO